Strona 3 z 7 PierwszyPierwszy 1234567 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 68

Temat: Giulia Q4 - wariująca skrzynia po wymianie opon - jak to możliwe?

  1. #21
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    12 2015
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce Q4 2.0 280KM
    Postów
    119

    Domyślnie

    Właśnie miałem taką rozkminę w moim przypadku. Samochód jeszcze na gwarancji. Ale sam wymieniłem olej z racji poszarpywania. Po wymianie ustało. Skoro serwis nie przewiduje jednak takiej potrzeby a samochód zauważalnie szarpie to czy tego typu operacje nie powinny być robione w ramach gwarancji?

  2. #22
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    09 2020
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce Ti
    Postów
    114

    Domyślnie

    Pozwolę sobie wtrącić z pytaniem, pośrednio związanym z wątkiem. Zastanawiam, się jakie są wasze doświadczenia z doborem rozmiaru opon zimowych. Instrukcja informuje, że
    "Silniki 2.0 T4 MAir i 2.2JTD : opony zimowe dostępne są w rozmiarach, 225/50 R17 94H, 225/45 R18 91H (na obręczy 18x8J) i 225/40 R18 95H (na obręczy 18x9J)"
    To jak to jest, zakładając, że fabrycznie auto wyjechalo na felgach 18x9 i oponach z tyłu 255/40 R18 ? Powinny być na tył 225/40 R18 ? To spora różnica w obwodzie. Jak to się ma do napędu Q4 - nie będzie to permanentnie wykrywany poślizg załączający napęd na przód? Wprogramowuje się jakoś rozmiar kół czy to błąd w instrukcji?

  3. #23
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Karol1
    Dołączył
    04 2020
    Auto
    ALFA GIULIA VELOCE
    Postów
    504

    Domyślnie

    Cytat Napisał WormKuba Zobacz post
    Właśnie miałem taką rozkminę w moim przypadku. Samochód jeszcze na gwarancji. Ale sam wymieniłem olej z racji poszarpywania. Po wymianie ustało. Skoro serwis nie przewiduje jednak takiej potrzeby a samochód zauważalnie szarpie to czy tego typu operacje nie powinny być robione w ramach gwarancji?
    Koszta wymiany takiego oleju dla marki są żadne ale nie robią tego od ręki mój znajomy zrobił tak kazał w ASO wymienić olej w dyfrach oczywiście mu też szarpało 2 na 3 samochód na gwarancji ASO walczyło oby tylko nie wymienić oleju ale kolega bardzo mocno wjechał na ambicje jednemu z mechaników. Po ok 2 godzinach przepychanek słownych wymienili i czary szarpanie zniknęło.

  4. #24
    Użytkownik Świeżak Avatar Gelo
    Dołączył
    12 2019
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Q4 2.0 280km
    Postów
    180

    Domyślnie

    Wg ASO olej w tylnym dyfrze się wymienia po 75tys i ciężko im wytłumaczyć. Ja z dwoma warszawskimi ASO o tym rozmawiałem i nie docierało. Nawet się nie pofatygowali, żeby w ogóle ten olej sprawdzić. Po spuszczeniu był czarny jak smoła zarówno w Giuliach i Stelvio, podobnie u innych kolegów z forum.

  5. #25
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,476

    Domyślnie

    to jestem jedynym wyjątkiem- po 48 tkm zarówno z przedniego tylnego jak i skrzynki rozdzielczej olej kolorem nie odbiegał od nowego.

  6. #26
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Kolpak
    Dołączył
    09 2018
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    Giulia Q
    Postów
    854

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomeek Zobacz post
    Pozwolę sobie wtrącić z pytaniem, pośrednio związanym z wątkiem. Zastanawiam, się jakie są wasze doświadczenia z doborem rozmiaru opon zimowych. Instrukcja informuje, że
    "Silniki 2.0 T4 MAir i 2.2JTD : opony zimowe dostępne są w rozmiarach, 225/50 R17 94H, 225/45 R18 91H (na obręczy 18x8J) i 225/40 R18 95H (na obręczy 18x9J)"
    To jak to jest, zakładając, że fabrycznie auto wyjechalo na felgach 18x9 i oponach z tyłu 255/40 R18 ? Powinny być na tył 225/40 R18 ? To spora różnica w obwodzie. Jak to się ma do napędu Q4 - nie będzie to permanentnie wykrywany poślizg załączający napęd na przód? Wprogramowuje się jakoś rozmiar kół czy to błąd w instrukcji?
    Chyba to nie miejsce na to pytanie, ale skoro już zadałeś...to spójrz raz jeszcze do instrukcji i na samochód na tył..

  7. #27
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    02 2009
    Mieszka w
    Kąty Wrocławskie.
    Auto
    była AR156 1,9 JTD 110 2001; AR147 1,9 JTD 2003, Stelvio, jest 159,1,9 200KM, Giulia 280KM
    Postów
    1,552

    Domyślnie

    U mnie natomiast olej w tylnym dyfrze po 20kkm, nie dość, że był ewidentnie zuzyty, było go za mało, to po wymianie tak okropnie cuchnął, że do wieczora wietrzyłem garaż..
    Ostatnio edytowane przez kaz156 ; 07-01-2021 o 10:24

  8. #28
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    06 2018
    Auto
    Stelvio 2.0/200KM
    Postów
    695

    Domyślnie

    Ale nowy olej TC też śmierdzi (jak już pisałem jakiś czas temu) więc na pewno nie jest to oznaka zużycia

  9. #29
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    02 2020
    Mieszka w
    Turek
    Auto
    Stelvio FE LPG; Giulia Veloce `17 LPG
    Postów
    454

    Domyślnie

    U mnie po ~39 tkm, nie był czarny jak smola ale widać już było zużycie. Przed wymiana brak jakichkolwiek oznak zużycia, szarpania i po wymianie też bez zmian. Co do smrodu potwierdzam ale nowy też tak cuchnal

  10. #30
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Harvaster
    Dołączył
    03 2015
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    była 159 2.0 jtdm 170km, była Giulietta 1.4 MA 170km, jest Giulia Super 2.0T
    Postów
    307

    Domyślnie

    Co do poszarpywania przy zmianie biegów 1<->2/2<->3 i przez zmianie z z P na D czy R, w przypadku ZF8 wina może leżeć w niewłaściwym poziomie oleju w skrzyni (za mało oleju). Znam dwa przypadki Lacia Thema (brakowało prawie litra - podciekała chłodnica), drugi przypadek to BMW F10 - prawdopodobnie przy wymianie oleju wlane było za mało. Jeden i drugi przypadek uleczony poprzez dolanie oleju od właściwego poziomu, a przynajmniej tak twierdzą właściciele pojazdów.

    Miałem kilka razy lekkie szarpniecie przy przełączeniu z P na D, ale tylko w określonych okolicznościach - poranny wyjazd z garażu. Po uruchomieniu silnika, zrzucam ręczny, wrzucam D - jest płynnie. Wyjeżdżam z garażu, zaciągam ręczny i wciskam P, zamykam garaż, wciskam hamulec (nie puszczam go), zrzucam ręczny i wrzucam D (i tu następuje lekkie szarpniecie). Co ciekawe, jeśli zrobię to w kolejności: wciskam hamulec - > zrzucam ręczny ->puszczam hamulec i ponownie naciskam hamulec i wrzucam D, to nigdy mi się nie zdarzyło żadne szarpnięcie.

    Co do tylnego dyfra, ja wymieniałem przy ok 45kkm i można powiedzieć, że był czarny. Obecnie wlany dedykowany Ravenol i subiektywnie dyfer pracuje ciszej (ktoś poruszał wątek cichego wycia/szumu dyfra w granicach 80-110km/h - być może problem tkwi właśnie w fabrycznym oleju).

Podobne wątki

  1. [159] AR 159 po wymianie opon ściąga na prawo - ciśnienie , zbieżność zrobione, brak luzów
    Utworzone przez zanas w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 36
    Ostatni post / autor: 09-08-2019, 08:14
  2. [147] problem ze skrzynia po wymianie wysprzeglika
    Utworzone przez Rydzyk w dziale 147
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 17-05-2014, 10:59
  3. [159] huczy skrzynia / przebieg 200tys możliwe ???
    Utworzone przez czakus84 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 22-04-2013, 07:42
  4. Nietypowy problem po wymianie opon na mniejsze
    Utworzone przez zabazsc w dziale 156
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 23-07-2010, 08:44

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory