Strona 7 z 7 PierwszyPierwszy 1234567
Pokaż wyniki od 61 do 68 z 68

Temat: Giulia Q4 - wariująca skrzynia po wymianie opon - jak to możliwe?

  1. #61
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,476

    Domyślnie

    [MENTION=79118]ciafok[/MENTION] mechanik ma to w d.. -grunt kasa ma się zgadzać a jak coś klęknie niech se właściciel robi co chce. My mamy dziwną tendencję poprawiania fabryki- w ZF ktoś powiedział wyraźnie - wymiana statyczna i tyle. i mając na uwadze budowę skrzyni nie zleci 3,5 tylko zacznie więcej oleju- grunt aby robić to w zalecany przez producenta sposób i wlać to co tam ma być.
    a co do jakości oleju - przy przeglądzie przy kontroli ilości oleju pobrałem próbkę swojego po 45 tkm i porównałem z nowym- kolor, zapach klarowność identyczna- nie wiem co niektórzy z samochodami wyprawiają że mają po 50 tkm czarny syf.
    dynamiczna wymiana musi powodować w jakimś stopniu opróżnienie PRACUJĄCEGO układu, a poprzedza je wlanie jakiegoś preparatu do płukania -nie wiem ale dla mnie praca niemal na sucho z jakimś tam preparatem raczej dobrze skrzyni nie zrobi.

  2. #62
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    06 2018
    Auto
    Stelvio 2.0/200KM
    Postów
    695

    Domyślnie

    A najgorsze, że to walka o nic - bo o ile w skrzyniach zaprojektowanych do dynamicznej wymiany oleju taki sposób wymiany rzeczywiście daje gwarancję może nie 100%-ej, ale najlepszej możliwej wymiany - o tyle w skrzyniach nie zaprojektowanych do tego, można sobie płukać te same kanały do woli, a i tak 30% starego oleju zostanie bo np. jakieś zaworki się nie załączą wtedy, kiedy magik-guru-mechanik sobie myśli, że wysysa ostatnią kropelkę oleju ze skrzyni... Generalnie temat bardzo ciekawy, ale niestety u nas wychodzi zawsze jak z małpą i mikroskopem - ktoś usłyszał o dynamicznej wymianie i teraz trąbi o jej wyższości nad statyczną, nie rozumiejąc w ogóle kontekstu... Bez obrazy - jestem bardzo daleki od myśli, że na tym forum akurat tak się dzieje - ale zwłaszcza zawodowi mechanicy powinni bardziej odpowiedzialnie podchodzić do siania plotek...

  3. #63
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,476

    Domyślnie

    jestem dokładnie tego samego zdania.

  4. #64
    Użytkownik Znawca Avatar prezes-tk
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Siemianice/Słupsk
    Auto
    Były: 2 x AR 166 2,4 20v, AR 156 1,9 JTD, AR 159 SW 2,4 20v, jest: Giulia Super 2.0T
    Postów
    1,426

    Domyślnie

    Umówmy się po prostu za 50 tysiecy km, każdy zrobi co uzna za stosowne i jak zwykle życie zweryfikuje resztę. Tak w zasadzie dyskutujemy o tym co będzue z naszymi autami u następnego właściciela. Podobnie miałem przed montażem boxów w kolejnych autach. I kurczę nic się nie wydarzylo godnego wzmianki na forum.

  5. #65
    Użytkownik Znawca Avatar lechtak
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Mito TCT 135 KM / Giulia Veloce Pakiet Q
    Postów
    1,143

    Domyślnie

    Cytat Napisał ciafok Zobacz post
    Wymienia się ok. 3,5 litra. Reszta zostaje (zgodnie z projektem), ...
    To dlaczego ZF wypuszcza zestaw do GiuliiQ4 ( 1087.298.365 ) wymiany płynu z 7 litrami płynu? Pełny układ to 9,3 li.

    Cytat Napisał ciafok Zobacz post
    A najgorsze, że to walka o nic - bo o ile w skrzyniach zaprojektowanych do dynamicznej wymiany oleju taki sposób wymiany rzeczywiście daje gwarancję może nie 100%-ej, ale najlepszej możliwej wymiany - o tyle w skrzyniach nie zaprojektowanych do tego, można sobie płukać te same kanały do woli, a i tak 30% starego oleju zostanie bo np. jakieś zaworki się nie załączą wtedy, kiedy magik-guru-mechanik sobie myśli, że wysysa ostatnią kropelkę oleju ze skrzyni... Generalnie temat bardzo ciekawy, ale niestety u nas wychodzi zawsze jak z małpą i mikroskopem - ktoś usłyszał o dynamicznej wymianie i teraz trąbi o jej wyższości nad statyczną, nie rozumiejąc w ogóle kontekstu... Bez obrazy - jestem bardzo daleki od myśli, że na tym forum akurat tak się dzieje - ale zwłaszcza zawodowi mechanicy powinni bardziej odpowiedzialnie podchodzić do siania plotek...
    Nie masz pojęcia o mechatronice i mechanice przekładni.
    Ostatnio edytowane przez lechtak ; 14-05-2021 o 19:14

  6. #66
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    06 2018
    Auto
    Stelvio 2.0/200KM
    Postów
    695

    Domyślnie

    Cytat Napisał prezes-tk Zobacz post
    Umówmy się po prostu za 50 tysiecy km, każdy zrobi co uzna za stosowne i jak zwykle życie zweryfikuje resztę. Tak w zasadzie dyskutujemy o tym co będzue z naszymi autami u następnego właściciela. Podobnie miałem przed montażem boxów w kolejnych autach. I kurczę nic się nie wydarzylo godnego wzmianki na forum.
    Założyłem boxa zaraz po dotarciu silnika i przez kolejne 40kkm jestem z niego mega zadowolony. Ale nie odważyłbym się zagwarantować ze w każdym 2.0 byłoby tak samo bo u mnie "nie wybuchło ". Chociażby dlatego że mam inny hardware niż późniejsze 200-konne wersję (u mnie jest silnik 280km przycięty do 200 tylko elektronicznie). No i najważniejsze- ryzykuję tylko swoją własność.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał lechtak Zobacz post
    To dlaczego ZF wypuszcza zestaw do GiuliiQ4 ( 1087.298.365 ) wymiany płynu z 7 litrami płynu? Pełny układ to 9,3 li.

    Nie masz pojęcia o mechatronice i mechanice przekładni.
    To dlaczego piszesz, że wymienia się tylko 2,5 litra?

    Co do pojęcia o .... bla-bla... - nawet jeżeli nie mam, to mi wolno bo zarabiam na czymś o czym mam cholerne dobre pojęcie, a taki szaman w mojej branży nigdy by roboty nie dostał. Ale śmiem twierdzić, że mam dokładnie tyle samo pojęcia o budowie i zasadzie działania skrzyni biegów co niektórzy pseudo mechanicy tutaj - 1% rzetelnej wiedzy i 99% bullshitu. Mnie wystarczy ten 1%, nie muszę udawać, że wiem coś więcej. Sorki - sam w to brniesz...

  7. #67
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    09 2020
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce Ti
    Postów
    114

    Domyślnie

    Na część waszych pytań odpowiedzi można znaleźć https://youtu.be/F7MaXLwWQik

    Oczywiście, jak ze wszystkim, gość może się mylić, więc używajcie tych informacji na własną odpowiedzialność.

    Film jest długi i mało dynamiczny, wspomina o:
    - czym prawdopodobnie jest tutela as8
    - dlaczego wymiana dynamiczna może nie mieć sensu (powtarzam, może)
    Gość zebrał różne informacje w jednym miejscu i oczywiście może się mylić, tak samo jak każdy z nas

  8. #68
    Użytkownik Znawca Avatar lechtak
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Mito TCT 135 KM / Giulia Veloce Pakiet Q
    Postów
    1,143

    Domyślnie

    Cytat Napisał ciafok Zobacz post
    To dlaczego piszesz, że wymienia się tylko 2,5 litra?

    Co do pojęcia o .... bla-bla... - nawet jeżeli nie mam, to mi wolno bo zarabiam na czymś o czym mam cholerne dobre pojęcie, a taki szaman w mojej branży nigdy by roboty nie dostał. Ale śmiem twierdzić, że mam dokładnie tyle samo pojęcia o budowie i zasadzie działania skrzyni biegów co niektórzy pseudo mechanicy tutaj - 1% rzetelnej wiedzy i 99% bullshitu. Mnie wystarczy ten 1%, nie muszę udawać, że wiem coś więcej. Sorki - sam w to brniesz.....
    No widzisz, nie znasz racjonalnej odpowiedzi, na dodatek wtrącasz jakieś bzdety o pracy i szamanach, odsuwając uwagę od zadanego pytania. Próbujesz wmówić mi że w coś brnę.... Że nie wspomnę o świadomym przekręceniu wcześniejszego pytania.

    Cytat Napisał Tomeek Zobacz post
    Na część waszych pytań odpowiedzi można znaleźć https://youtu.be/F7MaXLwWQik

    Oczywiście, jak ze wszystkim, gość może się mylić, więc używajcie tych informacji na własną odpowiedzialność.

    Film jest długi i mało dynamiczny, wspomina o:
    - czym prawdopodobnie jest tutela as8
    - dlaczego wymiana dynamiczna może nie mieć sensu (powtarzam, może)
    Gość zebrał różne informacje w jednym miejscu i oczywiście może się mylić, tak samo jak każdy z nas
    Dzięki Tomeek , Internet nie jest moim źródłem edukacji, ale może ciafok skorzysta.
    Ostatnio edytowane przez lechtak ; 15-05-2021 o 19:25

Podobne wątki

  1. [159] AR 159 po wymianie opon ściąga na prawo - ciśnienie , zbieżność zrobione, brak luzów
    Utworzone przez zanas w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 36
    Ostatni post / autor: 09-08-2019, 08:14
  2. [147] problem ze skrzynia po wymianie wysprzeglika
    Utworzone przez Rydzyk w dziale 147
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 17-05-2014, 10:59
  3. [159] huczy skrzynia / przebieg 200tys możliwe ???
    Utworzone przez czakus84 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 22-04-2013, 07:42
  4. Nietypowy problem po wymianie opon na mniejsze
    Utworzone przez zabazsc w dziale 156
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 23-07-2010, 08:44

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory