Strona 2 z 6 PierwszyPierwszy 123456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 57

Temat: Hak do Giuli - bagażnik rowerowy, przyczepa.

  1. #11
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,476

    Domyślnie

    wgniotki nie problem masz super fachmana w żywcu ale zabezpieczyć trzeba- muzę za mocno dociskasz?

  2. #12
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2018
    Auto
    Veloce Ti, Subaru Legacy GT, 318is
    Postów
    93

    Domyślnie

    W Thule do Giulii jest w zestawie klucz dynamometryczny, więc raczej za mocno nie docisniesz.
    Ale trzeba pilnowac rownomiernosci z obu stron.


    Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

  3. #13
    Użytkownik Znawca Avatar prezes-tk
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Siemianice/Słupsk
    Auto
    Były: 2 x AR 166 2,4 20v, AR 156 1,9 JTD, AR 159 SW 2,4 20v, jest: Giulia Super 2.0T
    Postów
    1,426

    Domyślnie

    Zobacz sobie wyroby Autohak ze Słupska. Cała Europa od nich bierze. U nas takie haki montujemy prawie seryjnie do wszystkich Opli w cenie 2500-3000 (hak+wiązka+montaż).

  4. #14
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    03 2021
    Auto
    Giulia Veloce Q4/280KM
    Postów
    8

    Domyślnie Hak do Giuli Veloce

    Cześć!

    Pytanie mam za sto punktów, czy któryś z Was montować hak do Giulii w wersji Veloce (bądź takiego zderzaka)? Czy możecie podzielić się zdjęciami, jakimś info? W Krakowie znalazłem jedną firmę która byłaby w stanie to ogarnąć lecz z wycięciem połowy środkowego dyfuzora. Czy ktoś z Was podjął się takowej akcji

  5. #15
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    03 2021
    Auto
    Giulia Veloce Q4/280KM
    Postów
    8

    Domyślnie

    Już zostałem wyedukowany, temat w ASO wygląda następująco - Zostawiam dla potomnych:

    1) Oryginalny hak holowniczy dedykowany do wersji Veloce w cenie 2126zł netto + uniwersalny moduł 13pinowy z wiązką elektryczną, której koszt to 265zł netto.
    2) Bardzo dobrej jakości zamiennik haka w cenie 1674zł netto + uniwersalny moduł 13pinowy z wiązką elektryczną w cenie 265zł netto.

    Wymagane jest wycięcie otworu w dyfuzorze zderzaka i zamontowanie osłony, której koszt to 564zł netto. Osłona nie wpływa znacząco na wygląd zderzaka.

    [

    Już zostałem wyedukowany, temat w ASO wygląda następująco - Zostawiam dla potomnych:

    1) Oryginalny hak holowniczy dedykowany do wersji Veloce w cenie 2126zł netto + uniwersalny moduł 13pinowy z wiązką elektryczną, której koszt to 265zł netto.
    2) Bardzo dobrej jakości zamiennik haka w cenie 1674zł netto + uniwersalny moduł 13pinowy z wiązką elektryczną w cenie 265zł netto.

    Wymagane jest wycięcie otworu w dyfuzorze zderzaka i zamontowanie osłony, której koszt to 564zł netto. Osłona nie wpływa znacząco na wygląd zderzaka.



    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	bez numerów.jpg
Wyświetleń:	26
Rozmiar:	91.3 KB
ID:	278506

  6. #16
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    OK, ale słabo czytałeś wątek na FB w którym pytałeś i forum. Generalnie Alfa w linii akcesoriów oferuje hak i moduł i zaślepkę, hak jest westfalii w cenie +50% wg poza ASO, moduł dedykowany też westfalii i też za miliony $$$, zaślepka jak pisałeś. Dlatego ja zamówiłem sobie poza ASO, trochę ponad 2100 hak+moduł westfali, czekam, liczę że dzisiaj albo jutro już dojdzie do dostawcy i mi wyślą. dedykowany moduł ma wtyczki pod lampy zewnątrzne, ale wewnętrzne trzeba ciąć (po 3 kable z każdej strony) i dodać sobie podłączenie pod moduł PDC. Jak pisałem na FB ja będę próbował wykorzystać wycięty fragment dyfuzora żeby zrobić własną, mniej rzucającą się w oczy zaślepkę, zobaczymy czy uda się zgrabnie to ogarnąć.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  7. #17
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    03 2021
    Auto
    Giulia Veloce Q4/280KM
    Postów
    8

    Domyślnie

    To był cytat z email od ASO. Masz rację, że można zrobić to taniej, niemniej ja bym się tego nie podjął, a znowu oddanie obcej firmie też się może różnie skończyć. Jak w ASO pójdzie coś nie tak, to będzie nowy zderzak. Tak samo jak w przypadku ewentualnego "du*o wjazdu". Nie będzie problemu robiąc naprawę w serwisie.

    Kasa faktycznie dużo większą, ale i święty spokój. Tak czy owak ciekaw jestem Twojego moda, może będzie z tego biznes

  8. #18
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    możesz kupić poza aso westfalie a dać im do zamontowania, ale oczywiście kupując swoje, to jak coś będzie nie tak, zepsuje się moduł itp, to się bujasz sam ze sklepem i za demontaż/motaż płacisz, tak jak piszesz święty spokój choć parę dodatkowych stówek kosztuje (no i moduł nie tak funkcjonalny - PDC będziesz raczej wyłączał przyciskiem - przy westfali wychodzi że sam moduł ogarnia bo w końcu po coś się go podpina pod wtyk tylnych PDC w module - inna sprawa że może z niededykowanych też by się dało pod to jakoś podpiąć w miarę prosto)

    Biznesów żadnych nie planuję, czy wyjdzie czy nie wyjdzie zdam relację na forum, niestety ta zaślepka na dyfu veloce mnie razi po oczach i myślę że coś lepszego mi wyjdzie
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  9. #19
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    05 2020
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    3

    Domyślnie

    U mnie zamontowany hak z dedykowaną wiązką Westfalia działa OK + klapka dedykowana do dyfuzora.

  10. #20
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    Wczoraj montowałem hak i dedykowany moduł Westfalii do Veloce. było trochę więcej roboty niż pisza w instrukcji, wiadomo jak nie ma się narzędzi pod ręką, do tego podwójne końcówki wydechu (custom) przeszkadzały ( a poza tym chciałem je ciut inaczej ustawić). Na mechaniczne sprawy to mi zeszło z 6h, na elektryczne ze 2 myślę. w wersji bez fancy wydechów pewnie z 1h bym sciął, za drugim razem pewnie kolejną. Inna sprawa że się bawiłem, tu kleje na gwinty, tam zaizolować termicznie wiązkę, wazelina w uszczelki przelotek wiązek świateł, ownięcie całej wiązki ciasno taśmą wełnianą i tego typu zabawy - robię dla siebie a nie na akord.

    jak pisałem, moduł Westfali (chyba jako jedyny) ma wpinkę pod wtyk 8 pinowy modułu PDC (środkowa wtyczka), pin 6, ma niby sterować PDC. nie testowałem jeszcze - gdzieś było info PDC high, więc możliwe że można sobie nawet w jakichkolwiek wiazkach dodać pin i np wyłącznik tylnego PDC (jeśli to działa, przetestuje z bagażnikiem na wyjeździe).

    mocowanie jednej ze śrób od dołu wymaga odcięcia kawałka pionowych plastikowych przegród.

    Wycięcie pod hak zrobiłem po kształcie zaznaczonym w dyfuzorze (inne wymiary niż w instrukcji Westfalii ale tam był zwykły dyfu a u mnie Veloce a to zmienia wiele), tylko nie wycinałem najpierw tego żebra a pojechałem prosto. Niestety po przymiarce okazało się że hak Westfali przez to że jest dość ukośny koliduje z żebrem mocno. pociąłem więc po linii resztę i to był błąd - wyciąłem trapez tak jak tam było zaznaczone, a trzeba było raczej coś w stylu trójkąta albo paraboli wąskiej. tzn pod ori zaślepkę OK, ale jej nie chcę, poza tym lepiej wyglądałoby jak jest hak założony - zobaczcie sami na fotce taki bez sensu ząb wychodzi jak hak jest założony - nie pomyślałem tylko goniłem z robotą bo chciałem jak najszybciej założyć już zderzak a pracownik już był po godzinach pracy a chciałem pomocy przy zakładaniu. Tak więc korzystajcie z mojego błędu i zróbcie lepiej u siebie.
    Może też być tak, że hak np od Auto-hak (nie jest skośny) udałoby się wrzucić bez wycinania choćby kawałka żebra, a wtedy tym bardziej byłoby to niewidoczne i szczerze to moze i bez zaślepki możnaby jeździć albo własna byłaby prawie w ogóle niewidoczna.

    Ja tak czy siak zamierzam spróbowac swoja zaślepkę - spróbuję pospawać wycięte fragmenty z dyfu w jedno, dodać jakieś uszy i jakąś cienką uszczelkę na rant i zrobić na przykręcanie, ale to kiedyś, jak będzie luźniej (muszę dospawać uchwyty i tak do zderzaka przedniego bo obiżona Veloce niestety szybko połamała (BTW, wkrótce zmieniam na sprężyny z RWD, wtedy będę miał 2cm wyżej i będzie sens spawać uchwyty).

    Ostatnia uwaga, chyba mam pomysł dlaczego u wielu po jakimś czasie klapa wali w zdrzak - on się poodkształcał z czasem (szczególnie jak spadnie ze "ślizgów") - problemem może być wysoka temperatura - ciepło z tłumika pcha do tyłu i do góry, i część wylatuje albo kumuluje się właśnie przy górnej krawędzi. chciałem tam coś dzisiaj dołożyć, ale pracownik zapomniał zabrać starej osłony termicznej jaką mu kiedyś zostawiłem ze swojej Giuliety, no więc póki co osłony nie ma.

    Wrzucam parę fotek, moze coś się przyda żeby to sobie lepiej wyobrazić niż na rysunkach z instrukcji.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20210524_113439.jpg
Wyświetleń:	21
Rozmiar:	101.9 KB
ID:	278584Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20210524_113445.jpg
Wyświetleń:	18
Rozmiar:	87.3 KB
ID:	278585Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20210524_120811.jpg
Wyświetleń:	18
Rozmiar:	235.5 KB
ID:	278586Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20210524_121027.jpg
Wyświetleń:	15
Rozmiar:	192.4 KB
ID:	278587Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20210524_130229.jpg
Wyświetleń:	16
Rozmiar:	83.5 KB
ID:	278588Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20210524_130235.jpg
Wyświetleń:	13
Rozmiar:	66.7 KB
ID:	278589Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20210524_144927.jpg
Wyświetleń:	15
Rozmiar:	122.2 KB
ID:	278590Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20210524_144931.jpg
Wyświetleń:	14
Rozmiar:	125.3 KB
ID:	278591Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20210524_144933.jpg
Wyświetleń:	13
Rozmiar:	119.1 KB
ID:	278592Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20210524_144938.jpg
Wyświetleń:	16
Rozmiar:	83.6 KB
ID:	278593Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20210524_162000.jpg
Wyświetleń:	20
Rozmiar:	82.2 KB
ID:	278594Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20210524_163617.jpg
Wyświetleń:	15
Rozmiar:	94.1 KB
ID:	278595Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20210525_125510.jpg
Wyświetleń:	20
Rozmiar:	70.3 KB
ID:	278596
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

Podobne wątki

  1. [159] Bagażnik rowerowy na hak
    Utworzone przez druga kobra w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 13-07-2020, 19:36
  2. Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 31-08-2012, 07:39

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory