Strona 2 z 13 PierwszyPierwszy 123456789101112 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 126

Temat: Montaż LSD do wersji Super bez pakietu Performance

  1. #11
    ViP Maniak resoraków Avatar majk
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    ALFY
    Postów
    668

    Domyślnie

    proste bo lampy widać a dyfra nie. Dyfry takie najłatwiej pozyskuje się z usa. Miałem spróbować zapakować dyfer z Q do RWD 280, tylko raczej za dużo by nie miał do roboty.

  2. #12
    Użytkownik Fachowiec Avatar kozak
    Dołączył
    07 2018
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    BMW 540i
    Postów
    2,181

    Domyślnie

    Cytat Napisał walgreen Zobacz post
    Skoro to proste, a cena też nie jest kosmiczna (w innym wątku są omawiane fajne lampy za 4k ), to ciekawe czemu nie słychać o udanych wymianach !
    Bo nie ma używek a nowy 6k chyba. U w codziennej jeździe go nie poczujesz że masz

    Wysłane z mojego HD1913 przy użyciu Tapatalka
    Ostatnio edytowane przez kozak ; 11-01-2021 o 06:31

  3. #13
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    04 2012
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Giulia 2.0 RWD MY'20
    Postów
    475

    Domyślnie

    nowka prawie 8k kosztuje, przynajmniej ta dostepna na alfissimo (przy obecnych kursach). Tez slyszalem ze to plug&play ale malo kto to poki co robil, w sumie sie nie dziwie, troche kasy kosztuje a jak ktos by juz zakupil chcialby miec pewne info "tak robilem, odkrecasz, przykrecasz, dziala bez problemu, nie trzeba nic przeprogramowywac itd."

    Osobicie bardzo chcialbym to kiedys dolozyc, ale raczej na bank nie w trakcie trwania gwarancji, chyba ze mi ASO zechcieliby podmienic za oplata, w co watpie Ideolo wiec byloby gdzies wyrwac z jakiegos powypadkowego w dobrej cenie, choc wtedy tez nie ma d konca pewnosci czy nie uszkodzony

  4. #14
    Użytkownik Świeżak Avatar gruby19
    Dołączył
    06 2019
    Mieszka w
    Auto
    Giulia Veloce TI
    Postów
    249

    Domyślnie

    Cytat Napisał Techno Zobacz post
    Że swojego doświadczenia mogę tylko polecić, mam LSD fabrycznie i jestem bardzo zadowolony
    [MENTION=80796]Techno[/MENTION], możesz opisać co powoduje Twoje zadowolenie?
    W moim odczuciu Q4 z LSD nie ma sensu, ale też nie mam żadnego porównania, więc mogę się mylić.
    Sam dostrzegam tylko jedną różnicę - o ile czytając opinie użytkowników, że Q4 czasem potrafi zarzucić dupką, tak Q4 z LSD idzie jak tramwaj po szynach w każdych warunkach i prędzej wyjedziesz przodem niż odkleisz tył.

  5. #15
    Użytkownik Fachowiec Avatar kozak
    Dołączył
    07 2018
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    BMW 540i
    Postów
    2,181

    Domyślnie

    Cytat Napisał majk Zobacz post
    proste bo lampy widać a dyfra nie. Dyfry takie najłatwiej pozyskuje się z usa. Miałem spróbować zapakować dyfer z Q do RWD 280, tylko raczej za dużo by nie miał do roboty.
    a dyfer z Q pasuje ? wydawalo mi se ze jest inny

  6. #16
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2018
    Auto
    Veloce Ti, Subaru Legacy GT, 318is
    Postów
    93

    Domyślnie

    Cytat Napisał gruby19 Zobacz post
    [MENTION=80796]Techno[/MENTION], możesz opisać co powoduje Twoje zadowolenie?
    W moim odczuciu Q4 z LSD nie ma sensu, ale też nie mam żadnego porównania, więc mogę się mylić.
    Sam dostrzegam tylko jedną różnicę - o ile czytając opinie użytkowników, że Q4 czasem potrafi zarzucić dupką, tak Q4 z LSD idzie jak tramwaj po szynach w każdych warunkach i prędzej wyjedziesz przodem niż odkleisz tył.
    Jak nie czujesz że masz LSD, to znaczy że jesteś zadowolony ;-)

    Od LSD znacznie bardziej sie odczuwa brak LSD, jak Ci w zakręcie wewnetrzne koło zaczyna mielić albo kontrola trakcji dużo wczesniej reaguje niż z LSD.

    To oczywiscie znacznie bardziej odczuwalne w RWD czy FWD niż w 4x4 i dopiero przy jezdzie na granicy przyczepnosci, a nie w normalnym ruchu.

    Nic mnie tak nie irytuje w rajdowce na torze czy lotnisku jak kończącą się szpera i brak mozliwosci jazdy plynnymi bokami, a zamiast tego mielenie wewnetrznego koła....

    Inna sprawa, że o ile wiem po co mam szperę w 4x4, o tyle trochę mniej wiem po co mam szperę wraz z niewyłączalnym ESP....... Pewnie znacznie opóźnia interwencje ESP na wyjściach z zakrętów, niemniej chciałoby się czasem polecieć trochę bokiem na sliskim.......

    Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

  7. #17
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2020
    Mieszka w
    Hamburg
    Auto
    Giulia 2.o RWD
    Postów
    26

    Domyślnie

    Cytat Napisał majk Zobacz post
    Miałem spróbować zapakować dyfer z Q do RWD 280, tylko raczej za dużo by nie miał do roboty.
    I jak wyszlo?

  8. #18
    ViP Maniak resoraków Avatar majk
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    ALFY
    Postów
    668

    Domyślnie

    Cytat Napisał Waldek1750 Zobacz post
    I jak wyszlo?
    zrezygnowałem bo sporo zabawy z elektroniką a 2.0 ma za mało momentu żeby montować tak rozbudowany dyfer

  9. #19
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Techno
    Dołączył
    11 2018
    Mieszka w
    Krakow
    Auto
    Giuletta Sprint, Giulia Veloce 2.0T Q4 LSD
    Postów
    307

    Domyślnie

    Cytat Napisał gruby19 Zobacz post
    [MENTION=80796]Techno[/MENTION], możesz opisać co powoduje Twoje zadowolenie?
    W moim odczuciu Q4 z LSD nie ma sensu, ale też nie mam żadnego porównania, więc mogę się mylić.
    Sam dostrzegam tylko jedną różnicę - o ile czytając opinie użytkowników, że Q4 czasem potrafi zarzucić dupką, tak Q4 z LSD idzie jak tramwaj po szynach w każdych warunkach i prędzej wyjedziesz przodem niż odkleisz tył.
    Auto prowadzi się po prostu świetnie, jest przewidywalne z pazurem jednocześnie....

    Trzeba by zrobić dokładne testy porównawcze żeby wiedzieć jak dokładnie wpływa na Giulie LSD, jest tyle parametrów które zmieniają auto że trudno jednoznacznie powiedzieć ci jest zasługą tylko szpery.
    Jeździłem testówką Q4 na Bridgestone w temperaturze 16-20° po suchym i nawet w sytuacjach kiedy auto prowokowałem bylo neutralne i ciężko było zauważyć problemy, miała delikatna tendencje do wyjeżdżania tyłem ale było to dla mnie bardzo delikatne zjawisko.
    Obecnie, jeżdżąc własnym Q4 z LSD na suchym /opona Michelin PS 4s/ auto wychodzi skutecznie z zakrętów, uważam że w tym przypadku szpera pomaga. Na mokrym w warunkach jakie teraz panują, auto daje się prowadzić długimi slajdami jeśli tylko odpowiednio sprowokować, gazem i kierownica łatwo kontrolujesz kąt. Gdybym nie miał szpery, domyślam się że auto bardziej wyjeżdżało by przodem, ale to już tylko przypuszczenia bo nie porównywałem ...

    Wysłane z mojego CPH2009 przy użyciu Tapatalka

  10. #20
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar bartas82
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    Wlkp.
    Auto
    Giulia, Giulietta
    Postów
    891

    Domyślnie

    Jak ktoś z Poznania to możemy przetestować - pogoda jak znalazł (właśnie śnieg pada)
    Ja ma Q4 z LSD, potrzebne zatem Q4 bez LSD. Wiadomo, że opony jeszcze tutaj odegrają bardzo dużą rolę, ale może będzie widać różnice.
    Pozdro,
    Bartas

Podobne wątki

  1. Montaż samo poziomowania do wersji z halogenami/HID
    Utworzone przez marini w dziale Styling - Body Kit
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 01-09-2021, 15:23
  2. [GTV] Montaż podłokietnika w wersji przed FL wnętrza
    Utworzone przez Wedżi w dziale Gtv/Gtv Spider
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 13-11-2013, 00:40
  3. montaż halogenów do wersji Progressive
    Utworzone przez cannaris w dziale 147
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 03-10-2011, 13:07
  4. Montaż foteli z poduszkami do wersji bez poduszek
    Utworzone przez gold1 w dziale 156
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 01-06-2011, 14:43
  5. Montaż komputerka do wersji przedliftingowej?
    Utworzone przez majster w dziale 156
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 18-04-2010, 19:20

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory