Strona 1 z 13 1234567891011 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 126

Temat: Montaż LSD do wersji Super bez pakietu Performance

  1. #1
    walgreen
    Gość

    Domyślnie Montaż LSD do wersji Super bez pakietu Performance

    Nie wiem czy już było, ale ten kosztowny temat zaczął mnie ostatnio ciekawić. Znalazłem to na innym forum: https://www.giuliaforums.com/threads...ket-oem.49308/
    Kilka osób się pochwaliło, ze już to ma i ogólnie polecają. Podobno część jest całkowicie mechaniczna i nie wymaga żadnej dodatkowej pracy poza zamontowaniem(wymiana otwartego dyfra). Podobno dzięki temu rzadziej są dohamowywane koła i ogólnie się lepiej jeździ.

    Chodzi o fabryczną część: https://alfissimo.com/home/1504-limi...17-and-up.html, pewnie można ją kupić normalnie w ASO.

    Zastanawiam się na ile realne jest zamontowanie tego w PL, i czy ktoś już podejmował to ryzyko? (koszt pomyłki będzie znaczny )
    Ostatnio edytowane przez walgreen ; 04-01-2021 o 16:58

  2. #2
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Techno
    Dołączył
    11 2018
    Mieszka w
    Krakow
    Auto
    Giuletta Sprint, Giulia Veloce 2.0T Q4 LSD
    Postów
    307

    Domyślnie

    Montaż nie będzie skomplikowany, jednak warto dać to do zrobienia komuś kto tego typu napędy już nie raz montował.
    A co z półosiami itd
    Z tego co rzuciłem okiem na Giulia forum to wspominają tam że trzeba też zmienić proxy, nie dziwne w sumie. Moim zdaniem kalibracja ESP i podobnych też może być inna ale oczywiście tego już nie ma jak sprawdzić.
    Że swojego doświadczenia mogę tylko polecić, mam LSD fabrycznie i jestem bardzo zadowolony

    Wysłane z mojego CPH2009 przy użyciu Tapatalka

  3. #3
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar Mangamather
    Dołączył
    06 2019
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Super, 2.0T, 200 HP
    Postów
    9

    Domyślnie

    Podłączam się do tematu. Jakiś czas temu też robiłem research na ten temat. Znajomy mechanik polecił szukać z sprawnego dyfra LSD z jakiegoś rozbitka wraz z osprzętem. Natomiast jasno powiedział, że się nie podejmuje takiego swapa. Pytałem nawet któregoś razu w ASO o taką możliwość. Powiedzieli że to nie możliwe i u nich na pewno nic takiego nie zostanie zrobione. Natomiast po moich doświadczeniach z ASO, od razu zaznaczam, że nie warto się sugerować wszystkimi ich mądrościami.
    W mojej ocenie temat fajny do omówienia i jestem ciekawy kto pierwszy na forum zmieni dyfer (być może już ktoś zrobił).

  4. #4
    ViP Maniak resoraków Avatar majk
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    ALFY
    Postów
    668

    Domyślnie

    nr dyfrów z q2 55285032 55274951 55274955 szukajcie a znajdziecie

  5. #5
    Użytkownik Fachowiec Avatar kozak
    Dołączył
    07 2018
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    BMW 540i
    Postów
    2,181

    Domyślnie

    swego czasu szukalem, ale znalezc to jak igle w stogu siana handlarze jak maja to bez nr czesci...

  6. #6
    Użytkownik Rowerzysta Avatar pawelek
    Dołączył
    12 2011
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Giulietta 1.4 TB
    Postów
    264

    Domyślnie

    Cytat Napisał kozak Zobacz post
    swego czasu szukalem, ale znalezc to jak igle w stogu siana handlarze jak maja to bez nr czesci...
    nawet w nówkach obecnie na stoku Perfomance w RWD ma tylko jedna: czerwony B-Tech '19. Swoją drogą interesująca (cenowo) oferta.

  7. #7
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    01 2021
    Auto
    Giulia Ti Q4
    Postów
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał majk Zobacz post
    nr dyfrów z q2 55285032 55274951 55274955 szukajcie a znajdziecie
    Pewna informacja ?

    Co do zmian w oprogramowaniu, dyfer z lsd to czysto mechaniczne rozwiązanie. Każda kontrola trakcji działa na podstawie informacji o prędkości poszczególnych koł. Wniosek z tego taki że ze spiętym dyfrem zadziała później.
    Zresztą chyba każdy kto rozważa taką modyfikacje czasami lubi wyłączyć kontrolę trakcji.

  8. #8
    walgreen
    Gość

    Domyślnie

    Dobrze widzieć duże zainteresowanie tematem, tylko mnie martwi, że tak mało opcji na montaż tego w PL.
    Czy oferta dla jakiegoś ASO na zamówienie grupowe(montaż) może być jakimś argumentem? Oni mają wszystkie instrukcje i w teorii powinni być w stanie wymienić ten dyfer.

    Czy ktoś z was bieże pod uwagę kupno zupełnie nowego dyfra?

  9. #9
    Użytkownik Fachowiec Avatar kozak
    Dołączył
    07 2018
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    BMW 540i
    Postów
    2,181

    Domyślnie

    Cytat Napisał walgreen Zobacz post
    Dobrze widzieć duże zainteresowanie tematem, tylko mnie martwi, że tak mało opcji na montaż tego w PL.
    Czy oferta dla jakiegoś ASO na zamówienie grupowe(montaż) może być jakimś argumentem? Oni mają wszystkie instrukcje i w teorii powinni być w stanie wymienić ten dyfer.

    Czy ktoś z was bieże pod uwagę kupno zupełnie nowego dyfra?
    Po co ASO... Każdy kto ma podnośnik to wymieni... To zwykła część mechaniczna żadnej filozofii nie ma w montażu.

    Wysłane z mojego HD1913 przy użyciu Tapatalka

  10. #10
    walgreen
    Gość

    Domyślnie

    Skoro to proste, a cena też nie jest kosmiczna (w innym wątku są omawiane fajne lampy za 4k ), to ciekawe czemu nie słychać o udanych wymianach !

Podobne wątki

  1. Montaż samo poziomowania do wersji z halogenami/HID
    Utworzone przez marini w dziale Styling - Body Kit
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 01-09-2021, 15:23
  2. [GTV] Montaż podłokietnika w wersji przed FL wnętrza
    Utworzone przez Wedżi w dziale Gtv/Gtv Spider
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 13-11-2013, 00:40
  3. montaż halogenów do wersji Progressive
    Utworzone przez cannaris w dziale 147
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 03-10-2011, 13:07
  4. Montaż foteli z poduszkami do wersji bez poduszek
    Utworzone przez gold1 w dziale 156
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 01-06-2011, 14:43
  5. Montaż komputerka do wersji przedliftingowej?
    Utworzone przez majster w dziale 156
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 18-04-2010, 19:20

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory