Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15

Temat: Prześwit Giulia

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    01 2018
    Auto
    Giulia - planuję zakup
    Postów
    3

    Domyślnie Prześwit Giulia

    Cześć!
    Jestem bliski powrotu na właściwą ścieżkę i rozważam zakup Giuii Veloce (wcześniej jeździłem Giuliettą ale rozstałem się z AR na 2 lata).
    Jedną z rzeczy, której się boję to bardzo nisko zawieszony przedni zderzak i niewielki prześwit. Jak zmierzyłem miarką na parkingu to wyszło, że odległość zderzeka od podłoża to 11,5 cm, ale jeszcze są plastikowe elementy (chyba do łapania powietrza) i one są jeszcze 3 cm niżej zawieszone. Obawiam się, że nie będzie to przeszkadzać przy codziennym użytkowaniu np. wyższe progi zwalniające, wjazd na boczną wiejską drogę, wjechanie w większą dziurę itd.
    Jakie są Wasze doświadczenia? Ten mały prześwit jakoś Wam przeszkadza?

  2. #2
    Użytkownik Świeżak Avatar 07105415
    Dołączył
    08 2020
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia 2.0/200KM
    Postów
    242

    Domyślnie

    Cytat Napisał johnstevens Zobacz post
    Cześć!
    Jestem bliski powrotu na właściwą ścieżkę i rozważam zakup Giuii Veloce (wcześniej jeździłem Giuliettą ale rozstałem się z AR na 2 lata).
    Jedną z rzeczy, której się boję to bardzo nisko zawieszony przedni zderzak i niewielki prześwit. Jak zmierzyłem miarką na parkingu to wyszło, że odległość zderzeka od podłoża to 11,5 cm, ale jeszcze są plastikowe elementy (chyba do łapania powietrza) i one są jeszcze 3 cm niżej zawieszone. Obawiam się, że nie będzie to przeszkadzać przy codziennym użytkowaniu np. wyższe progi zwalniające, wjazd na boczną wiejską drogę, wjechanie w większą dziurę itd.
    Jakie są Wasze doświadczenia? Ten mały prześwit jakoś Wam przeszkadza?
    Trzeba mieć to z tyłu głowy..., niestety jest nisko!
    Ja nawet staram się parkować raczej tyłem niż przodem do krawężnika bo praktycznie w każdy przywalisz...
    Natomiast na progach jeszcze nie miałem sytuacji żeby zahaczyć.

  3. #3
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2017
    Auto
    2017 Giulia 2.0 RWD
    Postów
    205

    Domyślnie

    O przednim zderzaku to się raczej pamięta. Wychodzi z samochodu ze dwa razy, dojeżdża po 10 cm i jest w porządku. Gorzej z tym, że Giulia ma spory rozstaw osi i do tego niewielki prześwit. Samochód zawiesza się na bardziej stromych zjazdach do garaży podziemnych. W załączniku zdjęcie, gdzie został mi 1 cm prześwitu. Chwilę wcześniej Alfa siadła na bruku. Trzeba było wszystkich wyprosić, wypakować bagaż i zjechać samemu.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_1886.jpg
Wyświetleń:	59
Rozmiar:	63.4 KB
ID:	275133

  4. #4
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    02 2016
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Auto
    Alfa Romeo Giulia 2.0T
    Postów
    429

    Domyślnie

    Trzeba też zaznaczyć, że Veloce jest wyżej zawieszona niż RWD.
    Mi się udało ze 2x zahaczyć, ale nie przednim zderzakiem, a... plastikową nakładką na próg po stronie kierowcy.

  5. #5
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Karol1
    Dołączył
    04 2020
    Auto
    ALFA GIULIA VELOCE
    Postów
    504

    Domyślnie

    Cytat Napisał Toma Zobacz post
    O przednim zderzaku to się raczej pamięta. Wychodzi z samochodu ze dwa razy, dojeżdża po 10 cm i jest w porządku. Gorzej z tym, że Giulia ma spory rozstaw osi i do tego niewielki prześwit. Samochód zawiesza się na bardziej stromych zjazdach do garaży podziemnych. W załączniku zdjęcie, gdzie został mi 1 cm prześwitu. Chwilę wcześniej Alfa siadła na bruku. Trzeba było wszystkich wyprosić, wypakować bagaż i zjechać samemu.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_1886.jpg
Wyświetleń:	59
Rozmiar:	63.4 KB
ID:	275133
    Rownież mam ten problem w swoim garażu , gdzie alfa jest parkowana codziennie. Nie mam możliwości wiechania do garażu z pięcioma osobami. Nie ma co myśleć a jakiś dokładkach pod przedni zderzak. Parkowanie tak jak kolega pisał najlepiej tyłem. Trzeba być czyjnym

  6. #6
    Użytkownik Świeżak Avatar krzysiuz
    Dołączył
    09 2019
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce Ti 280KM Q4
    Postów
    59

    Domyślnie

    Veloce jest wg katalogu wyższa o 14mm od wersji 200km. Zakładam że to jest właśnie ten prześwit.

    Mam veloce, trzeba być czujnym. Krawężniki są Twoim wrogiem, zwłaszcza przy parkowaniu przodem. Raczej staram się parkować tyłem, zwłaszcza z obciążeniem. Progami jeszcze nie udało mi się zahaczyć, ale strach jest.

    Przednim zderzakiem od spodu udało mi się szurnąć.

    Z plusów - czujniki parkowania z przodu łapią dość nisko i pomagają unikać kłopotów.

    Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka

  7. #7
    Użytkownik Świeżak Avatar krzysiuz
    Dołączył
    09 2019
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce Ti 280KM Q4
    Postów
    59

    Domyślnie

    Jeszcze dodam, że nie miałem problemu z żadnym progiem zwalniającym (a przejeżdżałem po różnych), ale można zapomnieć o przejeżdżaniu po niektórych jak Stelvio, bez zwalniania :-)

  8. #8
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar mmax88
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Olkusz
    Auto
    Jaguar XF 3.0 V6
    Postów
    692

    Domyślnie

    Co jest chyba jednak dość oczywiste porównując suva i sedana [emoji6]

  9. #9
    Użytkownik Świeżak Avatar krzysiuz
    Dołączył
    09 2019
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce Ti 280KM Q4
    Postów
    59

    Domyślnie

    Cytat Napisał mmax88 Zobacz post
    Co jest chyba jednak dość oczywiste porównując suva i sedana [emoji6]
    W przypadku Giulii i Stelvio raczej oczywiste, natomiast w niektórych białych, firmowych, flotowych skodach przedstawicieli handlowych jest to bez znaczenia, niezależnie od modelu przejeżdżają przez progi zwalniające równie szybko [emoji846]

    Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka

  10. #10
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar mmax88
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Olkusz
    Auto
    Jaguar XF 3.0 V6
    Postów
    692

    Domyślnie

    Z całym szacunkiem, nie porównuj skody do Alfy [emoji6] w BMW 3 czy Jaguarze XE też ot tak przez próg nie przejedziesz. Niestety, chcesz sportowego prowadzenia, będzie nisko [emoji16] i ok, trzeba uważać, ale jak to wygląda, jak się prowadzi!

Podobne wątki

  1. Prześwit w AR 147FL
    Utworzone przez luki041 w dziale 147
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 17-04-2016, 15:16
  2. [159] prześwit
    Utworzone przez tommi_alfa w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 33
    Ostatni post / autor: 03-04-2014, 20:55
  3. [GTV] Prześwit
    Utworzone przez Oktan w dziale Gtv/Gtv Spider
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 22-01-2014, 19:15
  4. [156] Prześwit
    Utworzone przez slow w dziale 156
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 04-03-2008, 19:20

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory