Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Temat: Silnik 2.0 280KM opinie, dane

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    02 2020
    Mieszka w
    Rybnik
    Auto
    Alfa Romeo 147 1,9 jtd 16v Alfa Romeo 159 1,9 jtdm, Alfa Romeo Giulia Ti 2.0 280
    Postów
    20

    Domyślnie Silnik 2.0 280KM opinie, dane

    Witam
    Dość ciężko znaleźć w sieci jakiekolwiek dane dotyczące silnika 2.0 280KM. Interesuje mnie:
    1. Czy rozrząd jest na pasku, czy na łańcuchu. Jeśli na łańcuchu to czy występują jakieś problemy z napinaczem, tak jak np. w samochodach grupy VAG.
    2. Czy występują jakieś problemy z gromadzeniem się nagaru w związku z bezpośrednim wtryskiem paliwa.
    3. Jest to silnik bi turbo czy na jednej turbinie?
    4. Jaki stosujecie olej silnikowy i ile go wchodzi do silnika?
    5. Czy są w silniku zastosowane takie wynalazki jak koło dwumasowe, bądź egr?
    6. Jakie są wady/zalety tego silnika?

  2. #2
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marcuss85 Zobacz post
    Witam
    Dość ciężko znaleźć w sieci jakiekolwiek dane dotyczące silnika 2.0 280KM. Interesuje mnie:
    1. Czy rozrząd jest na pasku, czy na łańcuchu. Jeśli na łańcuchu to czy występują jakieś problemy z napinaczem, tak jak np. w samochodach grupy VAG.
    2. Czy występują jakieś problemy z gromadzeniem się nagaru w związku z bezpośrednim wtryskiem paliwa.
    3. Jest to silnik bi turbo czy na jednej turbinie?
    4. Jaki stosujecie olej silnikowy i ile go wchodzi do silnika?
    5. Czy są w silniku zastosowane takie wynalazki jak koło dwumasowe, bądź egr?
    6. Jakie są wady/zalety tego silnika?
    1.Łańcuch, nie słyszałem o problemach
    2.Nikt na forum nie raportował - tyle że większość aut ma <100kkm
    3.jedna turbina
    4.ja narazie ciągle Selenia Digitek 0W30 ale zmieniam co pół roku (co 6-7.5kkm w moim przypadku) - uważam że przy takim interwale, chociaż Digitek nie błyszczy (ma tam 20% PAO i nic specjalnego poza tym) da radę. mod się zbliża wtedy może przejdę na 5W30 Ravenol DXG albo co tam jeszcze koledzy na forum doradzą - narazie ja pobieżnie śledizłem temat oleju
    5.nie sprawdzałem, ale zdziwiłbym się gdyby nie było EGR
    6.dużo pali przy dynamicznej jeździe, nie chipuje się tak łatwo jak 2.0TFSI i kilka aut miało problem z pęknięciem 4tego cylindra (przegrzanie?) - stąd trend jest przy chipie dolać trochę więcej paliwa żeby EGT utrzymywać jak najniżej a z doładowaniem nie szaleć (za to większe turbo?)
    Ostatnio edytowane przez epsonix ; 10-01-2021 o 10:09
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  3. #3
    Użytkownik Rowerzysta Avatar vincent
    Dołączył
    03 2019
    Mieszka w
    Trójmiasto
    Auto
    Giulia Super 2018
    Postów
    265

    Domyślnie

    5. te rzeczy to chyba standard a nie wynalazki? na 100% nie potwierdzę, ale.. bez EGR to chyba od dłuższego czasu auto by nie spełniło norm spalin. Plus, jeśli dobrze pamiętam, to jedną z różnic dla starszych vs nowszych silników 2.0 200KM było to że w nowszych nie ma chłodnicy EGR. A starsze były identyczne z 2.0 280.

    Z wynalazków to jakoś po połowie 2018 wszedł GPF.

  4. #4
    Użytkownik Rowerzysta Avatar woockush
    Dołączył
    05 2020
    Auto
    Giulia Q4ERTY
    Postów
    299

    Domyślnie

    Zaryzykuje stwierdzenie, że zawór EGR ma każdy samochód produkowany po roku 2000. Dwumasu nie ma, bo ma skrzynię ze sprzęgłem hydrokinetycznym. Jednocześnie mogę zagwarantować, że w jakimkolwiek nowoczesnym samochodzie znajduje się tyle skomplikowanych i drogich w naprawie elementów, że wymienione przez Ciebie to "pikuś".

Podobne wątki

  1. Silnik 2.0 JTS opinie i uwagi
    Utworzone przez marcadir w dziale 156
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 10-05-2012, 21:24
  2. jaki silnik - wasze opinie
    Utworzone przez cinek2006 w dziale 156
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 13-03-2011, 20:25
  3. [GTV] Swap turbiny od Audi - ile koni? Czy silnik to wytrzyma? Proszę o opinie
    Utworzone przez czarnadusza89 w dziale Gtv/Gtv Spider
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 01-10-2009, 20:51
  4. Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 28-12-2007, 09:18

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory