Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Temat: Gniazdko 230V w bagażniku przeróbka z 115V USA

  1. #1
    Użytkownik Świeżak Avatar Alfolik
    Dołączył
    09 2017
    Mieszka w
    BP
    Auto
    Stelvio 2.0 280 wcześniej Giulietta 1,4 MA TCT
    Postów
    28

    Domyślnie Gniazdko 230V w bagażniku przeróbka z 115V USA

    Cześć, mam w bagażniku w swoim Stelvio z USA gniazdko na 115V. Chcę to przerobić na EU. Zapewne potrzebuję nowej przetwornicy i nowego gniazdka. Chciałem zamówić części w sklepie ale dostałem pytanie o numer części albo VIN takiego samochodu z EU. Pytanie, czy ktoś już może z Was to ogarniał? Albo ma możliwość podać numery części do wymiany.

  2. #2
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    01 2021
    Auto
    Giulia Super 2.0 T
    Postów
    1

    Domyślnie

    [lang=en]Hi,
    I don't know the part numbers for the EU but I wouldn't bother if I were you really. Most electronics these days come with switching power supply that works with either 110V or 220V without any problems.
    Just be sure to check on the adapters before using. You may need just a socket adapter from the US Style (I presume) to your own.[/lang]

  3. #3
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,992

    Domyślnie

    Cytat Napisał Alfolik Zobacz post
    Cześć, mam w bagażniku w swoim Stelvio z USA gniazdko na 115V. Chcę to przerobić na EU. Zapewne potrzebuję nowej przetwornicy i nowego gniazdka. Chciałem zamówić części w sklepie ale dostałem pytanie o numer części albo VIN takiego samochodu z EU. Pytanie, czy ktoś już może z Was to ogarniał? Albo ma możliwość podać numery części do wymiany.
    wg ePer jest centralka zależna od wersji, tu masz screenshot z ePera, opcja JKZ to właśnie gniazdko 230V a JKV to 115V, cena w ePerze brutto 160EUR o ile pamiętam:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	230V.jpg
Wyświetleń:	10
Rozmiar:	82.3 KB
ID:	275288

    ciekawe że lokalizację eLearn pokazuje całkiem inną (M214):
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	230V_2.jpg
Wyświetleń:	9
Rozmiar:	43.6 KB
ID:	275289

    A samo gniazdko jest inne w USA? przyznam że nawet nie wiem jakie tam obecnie mają.

    I info, wg eLearna ta przetwornica ma do 150W max
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  4. #4
    Użytkownik Świeżak Avatar Alfolik
    Dołączył
    09 2017
    Mieszka w
    BP
    Auto
    Stelvio 2.0 280 wcześniej Giulietta 1,4 MA TCT
    Postów
    28

    Domyślnie

    wg ePer jest centralka zależna od wersji, tu masz screenshot z ePera, opcja JKZ to właśnie gniazdko 230V a JKV to 115V, cena w ePerze brutto 160EUR o ile pamiętam:
    Dzięki epsonix

    A samo gniazdko jest inne w USA? przyznam że nawet nie wiem jakie tam obecnie mają.
    Gniazda USA mają prostokątne otwory na takie bolce a ich rozstaw też nie musi się pokrywać z naszymi.
    Mi zależy na tym aby się nie rzucało, że to wersja USA i żeby było w pełni funkcjonalne, skoro już jest.

    info, wg eLearna ta przetwornica ma do 150W max
    Tak, zgadza się. W instrukcji też jest taka uwaga:
    Załączone obrazy Załączone obrazy Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Gniazdko.jpg
Wyświetleń:	11
Rozmiar:	96.2 KB
ID:	275290  

  5. #5
    Użytkownik Świeżak Avatar Krzysztof Fly
    Dołączył
    10 2020
    Mieszka w
    kujawsko-pomorskie
    Auto
    Stelvio Executive 2.0T 280KM 2019
    Postów
    141

    Domyślnie

    Cena w Polsce przetwornicy 50542600 to 664,11 brutto.

    Tak jak kolega dlbogdan wcześniej wspominał, większość urządzeń elektronicznych (a w szczególności zasilaczy do laptopów) pracuje w zakresie 100-240V, więc może faktycznie nie ma sensu wymieniać tej przetwornicy (chociaż nie wiem co chcesz do tego gniazdka podłączać, jeśli coś innego to wtedy zmienia postać rzeczy).

    Może więc rozważ wymianę samego gniazda na to stosowane na rynku europejskim
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	0.jpg
Wyświetleń:	4
Rozmiar:	36.9 KB
ID:	275291
    nr katalogowy 50547251 - cena 124,08 brutto.

  6. #6
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,992

    Domyślnie

    Cytat Napisał Alfolik Zobacz post
    Gniazda USA mają prostokątne otwory na takie bolce a ich rozstaw też nie musi się pokrywać z naszymi.
    Mi zależy na tym aby się nie rzucało, że to wersja USA i żeby było w pełni funkcjonalne, skoro już jest.
    próbowałem znaleźć też gniazdo, ale nigdzie nie widziałem. jak ruszy darmowy ePer to sobie po prostu poszukaj po wszystkich arkuszach - FCA to w ePerze tak bezsensu rozsiewa że czasem 15 minut szuka się jednej części. znalazłem tylko numery paneli wokół, ale one nie były różnicowane ze względu na napięcie/rynek, gdzieś indziej to musi być jako osobny element

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Krzysztof Fly Zobacz post
    Może więc rozważ wymianę samego gniazda na to stosowane na rynku europejskim
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję Nazwa: 0.jpg Wyświetleń: 0 Rozmiar: 36.9 KB ID: 275291
    nr katalogowy 50547251 - cena 124,08 brutto.
    o widzę że kolega znalazł - rysunek pokazuje przy tunelu? myślałem że ono jest w bagażniku z boku przy gniazdkach zapalniczki i lampce podświetlania komory (chyba że się mylę)
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  7. #7
    Użytkownik Świeżak Avatar Krzysztof Fly
    Dołączył
    10 2020
    Mieszka w
    kujawsko-pomorskie
    Auto
    Stelvio Executive 2.0T 280KM 2019
    Postów
    141

    Domyślnie

    Myślę, że gniazdo mimo wszystko jest w bagażniku, a to tylko taka niekonsekwencja w umieszczeniu w grupach w katalogu, zresztą przetwornica też jest na stronie z radiem i wyświetlaczem.
    Zresztą na stronie gdzie jest boczek bagażnika, na którym jest gniazdo - takowego w liście części brak.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Zrzut ekranu 2021-01-13 115619.jpg
Wyświetleń:	10
Rozmiar:	36.6 KB
ID:	275292
    Tak więc sądzę, że to jest gniazdo o którym wspomniałem wcześniej.

  8. #8
    Użytkownik Świeżak Avatar Alfolik
    Dołączył
    09 2017
    Mieszka w
    BP
    Auto
    Stelvio 2.0 280 wcześniej Giulietta 1,4 MA TCT
    Postów
    28

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    o widzę że kolega znalazł - rysunek pokazuje przy tunelu? myślałem że ono jest w bagażniku z boku przy gniazdkach zapalniczki i lampce podświetlania komory (chyba że się mylę)
    Gniazdo znajduje się po prawej stronie we wnęce w bagażniku, pod skrzynką bezpieczników. Tak widać też w instrukcji, którą załączyłem. ePER to poglądowo zapewne inaczej przedstawia (wprowadza w błąd?).
    Cytat Napisał Krzysztof Fly Zobacz post
    Cena w Polsce przetwornicy 50542600 to 664,11 brutto.
    Cytat Napisał Krzysztof Fly Zobacz post
    nr katalogowy 50547251 - cena 124,08 brutto.
    Wysłałem zapytanie do sklepu. Zobaczę jaką cenę zaproponują. Do tej pory kupowałem u nich części mniej więcej tańsze o vat.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Krzysztof Fly Zobacz post
    zresztą przetwornica też jest na stronie z radiem i wyświetlaczem.
    Ciekawe, gdzie ją umiejscowili w samochodzie?
    eLearn pokazuje w okolicach bagażnika - pod tylną kanapą ...

  9. #9
    Użytkownik Świeżak Avatar Krzysztof Fly
    Dołączył
    10 2020
    Mieszka w
    kujawsko-pomorskie
    Auto
    Stelvio Executive 2.0T 280KM 2019
    Postów
    141

    Domyślnie

    Cytat Napisał Alfolik Zobacz post

    Ciekawe, gdzie ją umiejscowili w samochodzie?
    eLearn pokazuje w okolicach bagażnika - pod tylną kanapą ...
    no tu bym się raczej sugerował eLearn niż ePerem

Podobne wątki

  1. [Giulietta] Gniazdko zapalniczki i rejestrator samochodowy
    Utworzone przez Kruszynka w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 23-11-2022, 13:06
  2. Dodatkowe gniazdo w bagażniku 230v/50hz
    Utworzone przez mdymel w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 06-10-2020, 08:58
  3. Odkurzanie samochodu - miejsce z gniazdkiem 230V
    Utworzone przez andy1980 w dziale Mazowieckie
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 18-11-2014, 20:19
  4. Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 15-12-2013, 01:29
  5. Gniazdko do przyczepki - elektryka
    Utworzone przez jasek166 w dziale 166
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 21-12-2011, 23:44

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory