Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 49

Temat: Przemyślenia przed zakupem - pomóżcie proszę :)

  1. #11
    Użytkownik Świeżak Avatar 07105415
    Dołączył
    08 2020
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia 2.0/200KM
    Postów
    242

    Domyślnie

    Żeby uciąć temat i ostatecznie rozwiać kolegi wątpliwości proponuję kupić takie kulki jak za dawnych czasów zakładali ludzie na siedzenia, czasem tylko na lewy fotel, w polonezach czy fiatach i po sprawie! Tylko gdzie to dostać......?

  2. #12
    Użytkownik Znawca Avatar Krzysztof
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Jaworzno
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4
    Postów
    1,394

    Domyślnie

    Cytat Napisał wojtex Zobacz post
    Kierownic to chyba co do zasady nie robi nikt klimatyzowanych, ale brak wentylowanych foteli w takim aucie jak Stelvio mocno mnie zdziwiło.
    Akurat tak się składa, że brak klimatyzowanej kierownicy w lecie bardziej mi doskwiera, niż brak klimatyzowanych foteli. Na fotele zawsze można skierować zimny nadmuch z klimatyzacji, a na kierownicę już nie i trzeba czekać na ustabilizowanie się temperatury w całym wnętrzu. W zimie prowadzę w rękawiczkach przez 2 minuty dokąd nie poczuję ciepła na kierownicy, ale w lecie nie korzystam z rękawiczek, więc dla mnie kierownica stanowi większy problem, niż fotele bez klimatyzacji.
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4 (2018-...)
    AR 159 1.9 JTDM Q-Tronic Distinctive (2008-...)
    AR 147 2.0 TS Selespeed Distinctive (2001-2008)

  3. #13
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    01 2019
    Auto
    Stelvio
    Postów
    19

    Domyślnie

    wojtex, nie wiem czy masz ograniczenie finansowe ale może w grę wchodziłaby wersja Veloce TI, którą na dniach będzie można już zamawiać. Jest w cenie doposażonej Veloce + ok.5.5 tys zł. oraz dodatkowo masz:
    - fotele alcantara na środku i skóra po bokach,
    - 8 stopniowa regulacja foteli,
    - dyfer LSD,
    - karbonowe wykończenie deski, tunela środkowego i drzwi,
    - możliwość zamówienia przeszycia deski, foteli i drzwi nitką czerwoną lub biało-zieloną.

    Co do przewozu roweru to szose/TT możesz wozić demontując przednie koło i wkładając rower do bagażnika/na tylną kanapę przy złożonej 20% środkowej części kanapy. Jeśli to rower MTB/inny który chcesz wozić na haku z tyłu to w Veloce TI teoretycznie haka nie zamówisz. Ale są przecież bagażniki typu seasucker, na których woziliśmy po 180km/h rowery za 50k zl. Alternatywnie jest gość, który profesjonalnie w autoryzowanym ASO Alfy założy Ci haka do wersji VTI, nawet do Q zakładał. Gdybyś był zdecydowany odezwij się na priv. Powodzenia.

  4. #14
    Użytkownik Znawca Avatar Krzysztof
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Jaworzno
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4
    Postów
    1,394

    Domyślnie

    Cytat Napisał 07105415 Zobacz post
    Żeby uciąć temat i ostatecznie rozwiać kolegi wątpliwości proponuję kupić takie kulki jak za dawnych czasów zakładali ludzie na siedzenia, czasem tylko na lewy fotel, w polonezach czy fiatach i po sprawie! Tylko gdzie to dostać......?
    To pojechałeś po bandzie Nie myślałeś o pracy marketingowca w Alfie?
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4 (2018-...)
    AR 159 1.9 JTDM Q-Tronic Distinctive (2008-...)
    AR 147 2.0 TS Selespeed Distinctive (2001-2008)

  5. #15
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Giorgio
    Dołączył
    01 2018
    Auto
    Stelvio First Edition
    Postów
    381

    Domyślnie

    Wojtex, Pomysł jeszcze o jednym...auto jest tylko tak dobre jak dobry jest jego serwis/ASO (w wypadku nowego). Tzn...dostep do profesjonalnych mechaników, sprawny i przychylny klientom warsztat, itd. Jak tego nie ma to i trudno byc "happy" z samochodu...to potwierdza Tobie koledzy i koleżanki tutaj.

    Ja, tu w Bawarii, mialem tak okropny serwis Volvo ze wcześniej sprzedałem XC60 niz to planowalem aby nigdy do ich serwisu nie jeździć! Alfy romeo dilerow jest tu bardzo mało i najbliższy o prawie 100 km od domu. Dobrze ze raz na rok na przegląd tam jade. Aha, analogowe zegary to WIELKI plus !

    Mam takze teraz dwa nowe Subaru... ,dobry wybór na Alpy, i....uwaga, 6 autoryzowanych dilerow w promieniu 50 km. Dwóch dużych i 4 małych....no i do najbliższego niecałe 2 km. To jest komfort!!! Jestem wśród "swoich" i dbają o mnie.
    Ostatnio edytowane przez Giorgio ; 19-01-2021 o 23:30

  6. #16
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    12 2020
    Auto
    Stelvio Veloce
    Postów
    20

    Domyślnie

    Cytat Napisał 07105415 Zobacz post
    Żeby uciąć temat i ostatecznie rozwiać kolegi wątpliwości proponuję kupić takie kulki jak za dawnych czasów zakładali ludzie na siedzenia, czasem tylko na lewy fotel, w polonezach czy fiatach i po sprawie! Tylko gdzie to dostać......?
    Będzie trzeba zamówić u majfrendów

    Cytat Napisał Krzysztof Zobacz post
    Akurat tak się składa, że brak klimatyzowanej kierownicy w lecie bardziej mi doskwiera, niż brak klimatyzowanych foteli. Na fotele zawsze można skierować zimny nadmuch z klimatyzacji, a na kierownicę już nie i trzeba czekać na ustabilizowanie się temperatury w całym wnętrzu. W zimie prowadzę w rękawiczkach przez 2 minuty dokąd nie poczuję ciepła na kierownicy, ale w lecie nie korzystam z rękawiczek, więc dla mnie kierownica stanowi większy problem, niż fotele bez klimatyzacji.
    rozumiem. u mnie to jednak nie jest problemem.

    Cytat Napisał Zupi Zobacz post
    wojtex, nie wiem czy masz ograniczenie finansowe ale może w grę wchodziłaby wersja Veloce TI, którą na dniach będzie można już zamawiać. Jest w cenie doposażonej Veloce + ok.5.5 tys zł. oraz dodatkowo masz:
    - fotele alcantara na środku i skóra po bokach,
    - 8 stopniowa regulacja foteli,
    - dyfer LSD,
    - karbonowe wykończenie deski, tunela środkowego i drzwi,
    - możliwość zamówienia przeszycia deski, foteli i drzwi nitką czerwoną lub biało-zieloną.

    Co do przewozu roweru to szose/TT możesz wozić demontując przednie koło i wkładając rower do bagażnika/na tylną kanapę przy złożonej 20% środkowej części kanapy. Jeśli to rower MTB/inny który chcesz wozić na haku z tyłu to w Veloce TI teoretycznie haka nie zamówisz. Ale są przecież bagażniki typu seasucker, na których woziliśmy po 180km/h rowery za 50k zl. Alternatywnie jest gość, który profesjonalnie w autoryzowanym ASO Alfy założy Ci haka do wersji VTI, nawet do Q zakładał. Gdybyś był zdecydowany odezwij się na priv. Powodzenia.
    co do budżetu to mam ograniczenia przede wszystkim mentalno-zdroworozsądkowe. dlatego planowałem wziąć MY20 ze stocku (na dziś dość duży wybór), ale w sumie zobaczymy jaką cenę uda się uzyskać z Veloce Ti MY21. dzięki za podpoweidź.

    różne rowery wożę. raz szosa, raz MTB, a kilkanaście razy w roku 2-3 rowery na raz, więc coś do przewozu jednak potrzebuję. seasuckera trochę się jednak boję

  7. #17
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    [MENTION=87521]wojtex[/MENTION], to może ode mnie parę groszy. Jeżeli chodzi o Volvo, to sorki, ale zupełnie nie moje klimaty zatem nawet nie brałem pod uwagę. Może o tyle mam porównanie z Audi dość dobre, bo jako drugi samochód w domu (żony) to Audi a5 z 2019 roku 2.0 tsi. W dużej mierze jeżeli chodzi o silnik i wyposażenie to zbieżne modele z Q5.
    Sam kształt Q5 mi jakoś nie podchodzi zupełnie, może w wersji sportback, ale to jak czytałem +35 tys. zł jakoś zatem przegięcie.
    Po pierwsze to chyba i tak Q5 dobrze wyposażone wyjdzie sporo więcej niż cena za Stelvio, dostajesz 5 lat gwarancji, ale ogólnie co mogę powiedzieć i to zupełnie szczerze.

    -infotainment kompletnie dotykowy według mnie nie jest super, idealne połączenie to właśnie dotyk z pokrętłem jak jest w stelvio, podkręcenie temp. nie musisz nawet wzroku odrywać
    -zegary analogowe są naprawdę ładne, ale to kwestia gustu

    Audi jest naprawdę ok, nie ma się do czego przyczepić, jednak szczerze naprawdę wolę moje Stelvio, zajebiście mi się podoba (kwestia gustu, ale moim zdaniem o wiele bardziej niż q5 tym bardziej nie sportback)
    Nie wiem, żadne auto nie dawało mi tyle satysfakcji jak Alfa, prowadzenie, wygląd a poza tym pełna funkcjonalność czego oczekiwałem od samochodu. Dodatkowo poczucie, że jeździsz autem jednak innym niż większość ludzi.
    Bierz Stelvio, założę się że za jakiś czas będziesz się dziwił, czemu w ogóle się wahałeś

  8. #18
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2013
    Mieszka w
    zDolny Śląsk
    Auto
    Mito 135 MA TCT było, Giulietta 170 MA TCT_była, Stelvio 200KM, Ducato 3,0 160 AT był, Corsa 130
    Postów
    221

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krzysztof Zobacz post
    Jeśli na Twojej liście opcji "must have" są wentylowane fotele i cyfrowe zegary, to nie masz czego szukać w salonie Alfy. Może wentylowane fotele kiedyś się pojawią jako opcja, ale mam nadzieje, że nigdy nie zrezygnują w Alfie z analogowych zegarów. Dla mnie cyfrowe zegary i tablety na konsoli to symbole tandety, ale każdy ma własny gust
    Masz rację. Nawet w takiej Ładzie ale tej jeszcze włoskiej analogowe zegary są genialne. Dla porównania można sobie obejrzeć digitale chocby w TIPO - nie bardzo wyglądają - trącą tandetą i jestem pewny to samo będzie z obecnymi wyrobami tabletopodobnymi - teraz wyglądają, ale za parę lat będą sprawiać wrażenie starego telewizora marnej firmy. Elektronika strasznie szybko sie starzeje, dobre mechaniczne zegarki trzymaja i wygląd i cene - to nietrudno sprawdzić. Cały dowcip w tym,że elektronika jest TANIA w produkcji i to cały pic bo drogo sie sprzedaje (cud marketingowy - wielu sie nabiera).

    - - - Updated - - -
    Ostatnio edytowane przez ignacy ; 19-01-2021 o 23:26 Powód: nie ten post

  9. #19
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2018
    Auto
    Veloce Ti, Subaru Legacy GT, 318is
    Postów
    93

    Domyślnie

    Cóż, ja wziąłem Giulię Veloce Ti głównie ze względu na fotele z alcantary i regulacje wysokosci przodu siedziska i jest idealnie.
    Alcantara jest boska, zimą praktycznie nie używam grzania, bo nie jest tak zimna jak skóra, a latem się tak nie nagrzewa.
    W poprzednim aucie mam skórę i to jest porażka.
    Naprawdę warto.

    Analogowe zegary to obecnie już raczej zaleta niż wada. Dla mnie ta ekranoza stosowana to porażka i tandeta.

    Ale jeśli jezdzisz dynamicznie, to chyba kluczowe jest jak Ci się ktorym autem jeździ, bo chyba tym się one najbardziej różnią. Jeździłem każdym z tych aut i ja bym nie miał wątpliwości, ktore z nich chcę. Gdybym chciał komfortu i przytulnego wnętrza bralbym Volvo. Jest też ładne. Gdybym chcial poczucia najwiekszej solidności, ale bez wiekszego polotu, brałbym Audi. Gdybym chciał ostrego prowadzenia, niebanalnej włoskiej stylistyki, poczucia pewnej wyjątkowości i najlepszych z tej trójki osiągów, bralbym Stelvio, a w zasadzie to raczej Giulie ;-)

    Kup sobie to, co się podoba Tobie, a nie forum czy tym bardziej ewentualnemu przyszłemu nabywcy.


    Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

  10. #20
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2013
    Mieszka w
    zDolny Śląsk
    Auto
    Mito 135 MA TCT było, Giulietta 170 MA TCT_była, Stelvio 200KM, Ducato 3,0 160 AT był, Corsa 130
    Postów
    221

    Domyślnie

    Bo skóra właśnie taka jest, w początkach motoryzacji skóra była przewidziana dla szofera ( chauffeur po francusku) a jaśnie państwo siedzieli na wyśmienitych tkaninach często aksamitnych. Na tym właśnie polega społeczna pauperyzacja i marketing czyli skóra dla każdego. Ja mam skórę w Stelvio, nie narzekam, ale wolałbym wysokiej jakości tkaninę ( - mało producentów oferuje w drogich wersjach - nie tylko przypadłość ALFY w tym segmencie . Tkanina (dobra) NIE POTRZEBUJE wentylacji i grzania. I to wiem na pewno.

Podobne wątki

  1. Skradziono - Proszę pomóżcie
    Utworzone przez Mentor131 w dziale Dolnośląskie
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 19-10-2015, 14:18
  2. Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 15-11-2014, 18:15
  3. ostatni krok przed zakupem alfy proszę o pilną radę !
    Utworzone przez alfagawrys w dziale 156
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 08-12-2013, 23:20
  4. Pomóżcie mi proszę uporządkować wiedzę...
    Utworzone przez jelonek1983 w dziale 156
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 04-12-2010, 18:21

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory