Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 49

Temat: Przemyślenia przed zakupem - pomóżcie proszę :)

  1. #21
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,476

    Domyślnie

    [MENTION=87521]wojtex[/MENTION] - ode mnie - stałem przed podobnym wyborem ale tak się składa że grupą VAG i BMW od innej ( warsztatowej ) strony. Moim zdaniem przede wszystkim samochód służy do jazdy tak? i to powinno być priorytetem. Owszem autko ma wady- - moja rada - nie kupuj auta bez pakietu dodatkowego wyciszenia bo moim zdaniem to i spalanie wersji 280 konnej są największymi wadami. Wadą tego silnika jest to że nawet łagodne obchodzenie sie z gazem nie powoduje istotnego spadku spalania.
    mimo że mam auto bez dodatkowego wytłumienia i sporo pali to po 50 tkm nie zamieniłbym na żadne audi a tym bardziej Volvo której jest kompletnie nijakie- śmiem twierdzić że to poziom koreańskiej myśli technicznej.
    Jeżeli dla Ciebie istotne i niemal konieczne jest posiadanie wentylowanych foteli i cyfrowych zegarów to niestety alfa odpada. dla mnie właśnie ze względu na zbyt rozbudowaną cyfryzację Q5 odpada. Na półce był jeszcze Velar ale to samo- cyfrowy dramat

  2. #22
    Użytkownik Świeżak Avatar Krzysztof Fly
    Dołączył
    10 2020
    Mieszka w
    kujawsko-pomorskie
    Auto
    Stelvio Executive 2.0T 280KM 2019
    Postów
    141

    Domyślnie

    Kilka miesięcy temu, stałem przed podobnym dylematem. Będąc posiadaczem Audi Q5 2016 2.0TDI quattro, z rozważając dokupienie nowego samochodu swoje pierwsze kroki skierowałem do salonu Audi, chcąc dokupić nowe Q5 po liftingu. Q5 które posiadam, kupiłem nowe w salonie i przez cztery lata eksploatacji nie miałem żadnej awarii, więc można powiedzieć, że jestem z niego zadowolony. W związku z tym, że dostawy modeli poliftowych do salonów trochę się przeciągały (a chciałem go najpierw zobaczyć i się przejechać) zacząłem rozważać również inne możliwe opcje i to swoje kroki skierowałem do salonu Alfa Romeo. Stelvio podobało mi się od zawsze (i jak kolega mi przypomniał ostatnio, już jakieś dwadzieścia lat temu powiedziałem, że kiedyś sobie jakąś Alfę kupię) pojechałem sobie do dwóch salonów obejrzeć ten model. Fakt, że na początku rozważałem zakup diesla (w Audi na 100% kupił bym diesla) to z faktycznego braku nowych Stelvio w dieslu w salonach, zacząłem się zastanawiać na ewentualnym zakupem benzyny.
    Ostatecznie zdecydowałem się na zakup nowego Stelvio z rocznika 2019, dlaczego:
    - bo mi się podoba i super się nim jeździ, a 280 koni z automatem robi swoje.
    - jest super wyposażony, ma wszystko czego mi potrzeba
    - cena (ja za moje Stelvio model z roku 2019, wycenione katalogowo na 250k pln, zapłaciłem 175k pln), fakt, że na jazdach próbnych miałem model MY20, jednak różnice pomiędzy nimi są znikome (fakt gałka zmiany biegów fajniejsza, ekran dotykowy to typowy bajer, reszty różnic prawie nie widać) natomiast na MY20 były znacznie gorsze ceny (teraz pewnie jest z tym lepiej).
    - to są chyba ostatnie chwile na zakup samochodu z prawdziwą duszą, za chwilę już takich nie będzie. A jak nie teraz to kiedy? Na emeryturze?

    Dlaczego nie Audi Q5:
    - golas w benzynie kosztuje katalogowo 221k pln, rabaty na polifta dawali maksymalnie 10% (na przedlifta 20%), włącz konfigurator na stronie Audi i z kilkoma podstawowymi tematami szybko przekroczysz 300k pln.
    - quattro ultra - niestety w tym modelu Q5, jest to już napęd dołączany (w mojej 2016 mam jeszcze stały napęd na 4 koła)

  3. #23
    Użytkownik Świeżak Avatar Gelo
    Dołączył
    12 2019
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Q4 2.0 280km
    Postów
    180

    Domyślnie

    W mojej podświadomości przyjęło się, że Q5 to damskie auto a męskie to Q7 ? Pewnie dlatego, że w Warszawie sporo Q5tek jeździ a za kierownica najczęściej Panie?

  4. #24
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    12 2020
    Auto
    Stelvio Veloce
    Postów
    20

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kurynio Zobacz post
    -infotainment kompletnie dotykowy według mnie nie jest super, idealne połączenie to właśnie dotyk z pokrętłem jak jest w stelvio, podkręcenie temp. nie musisz nawet wzroku odrywać
    -zegary analogowe są naprawdę ładne, ale to kwestia gustu
    Co do infotaimentu to zgadzam się absolutnie i ująłem to w mojej rozpisce wad/zalet. O zegarach analogowych tez pisałem (mi się podobają, ale myślałem pod kątem sprzedaży auta w przyszłości).

    Cytat Napisał Kurynio Zobacz post
    Bierz Stelvio, założę się że za jakiś czas będziesz się dziwił, czemu w ogóle się wahałeś
    Jestem bardzo blisko tej decyzji


    Cytat Napisał Bosman Zobacz post
    W poprzednim aucie mam skórę i to jest porażka.
    Gładkie, perforowane, z przetłoczeniami?

    Cytat Napisał Bosman Zobacz post
    Ale jeśli jezdzisz dynamicznie, to chyba kluczowe jest jak Ci się ktorym autem jeździ, bo chyba tym się one najbardziej różnią. Jeździłem każdym z tych aut i ja bym nie miał wątpliwości, ktore z nich chcę. Gdybym chciał komfortu i przytulnego wnętrza bralbym Volvo. Jest też ładne. Gdybym chcial poczucia najwiekszej solidności, ale bez wiekszego polotu, brałbym Audi. Gdybym chciał ostrego prowadzenia, niebanalnej włoskiej stylistyki, poczucia pewnej wyjątkowości i najlepszych z tej trójki osiągów, bralbym Stelvio, a w zasadzie to raczej Giulie ;-)

    Kup sobie to, co się podoba Tobie, a nie forum czy tym bardziej ewentualnemu przyszłemu nabywcy.
    Chyba właśnie tak to widzę i czuję. Żadne auto nie spełnia wszystkich potrzeb/zachcianek. Lubię komfort, ale wygląda na to, że wolę fun z jazdy.

    Cytat Napisał ignacy Zobacz post
    Tkanina (dobra) NIE POTRZEBUJE wentylacji i grzania. I to wiem na pewno.
    Mi nawet wystarczy słaba tkanina bez wentylacji. Niestety w wersji 280km nie ma takiej opcji do wyboru.


    Cytat Napisał Dareek Zobacz post
    Moim zdaniem przede wszystkim samochód służy do jazdy tak? i to powinno być priorytetem. Owszem autko ma wady- - moja rada - nie kupuj auta bez pakietu dodatkowego wyciszenia bo moim zdaniem to i spalanie wersji 280 konnej są największymi wadami. Wadą tego silnika jest to że nawet łagodne obchodzenie sie z gazem nie powoduje istotnego spadku spalania.
    To nie są dla mnie problemy. Obecnie jeżdżę bardzo głośnym autem, które spala bardzo dużo (na trasie da się zejść poniżej 10l/100km; w mieście 12-13L/100km), a przy tym jeździ dość wolno (ponad 10s do 100, max 180km/h).


    Cytat Napisał Dareek Zobacz post
    Na półce był jeszcze Velar ale to samo- cyfrowy dramat
    Zerkałem na Velara, ale poza budżetem (katalogowo 250k golas)


    Cytat Napisał Krzysztof Fly Zobacz post
    - to są chyba ostatnie chwile na zakup samochodu z prawdziwą duszą, za chwilę już takich nie będzie. A jak nie teraz to kiedy? Na emeryturze?
    Tak, to prawda. Z duszą to raz, ale to chyba ostatnie chwile, żeby kupić coś fajnego spalinowego.
    Cytat Napisał Krzysztof Fly Zobacz post

    Dlaczego nie Audi Q5:
    - golas w benzynie kosztuje katalogowo 221k pln, rabaty na polifta dawali maksymalnie 10% (na przedlifta 20%), włącz konfigurator na stronie Audi i z kilkoma podstawowymi tematami szybko przekroczysz 300k pln.
    - quattro ultra - niestety w tym modelu Q5, jest to już napęd dołączany (w mojej 2016 mam jeszcze stały napęd na 4 koła)
    Tak jak pisałem - cena podobna. Akurat na Audi mam duży rabat znajomości. Dlatego w ogóle Audi wchodzi w grę.


    Cytat Napisał Gelo Zobacz post
    W mojej podświadomości przyjęło się, że Q5 to damskie auto a męskie to Q7 ? Pewnie dlatego, że w Warszawie sporo Q5tek jeździ a za kierownica najczęściej Panie?
    No i pozamiatał


    A więc Stelvio. Dzięki Panowie. Teraz tylko spróbować ugrać jakąś super cenę na Veloce TI i jestem w domu. A jak się nie uda, to cóż, zaryzykuję ze skórą.

    Raz jeszcze dzięki

  5. #25
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    Cytat Napisał wojtex Zobacz post
    A więc Stelvio. Dzięki Panowie. Teraz tylko spróbować ugrać jakąś super cenę na Veloce TI i jestem w domu. A jak się nie uda, to cóż, zaryzykuję ze skórą
    No i brawo dla Pana, nie jestem zwolennikiem przyporządkowania auto damskie/męskie, ale rzeczywiście w Q5 bardzo często widzę kobiety, to prawda.

    Co do skóry, mam sportowe fotele i naprawdę nie jest to uciążliwe w lecie jakoś, szczególnie, ale alcantarą z wersji Ti bym nie pogardził

    Zatem może do zobaczenia na drodze

  6. #26
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Shimmy
    Dołączył
    04 2019
    Mieszka w
    KR/ERA
    Auto
    Giulia B-Tech+
    Postów
    908

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kurynio Zobacz post
    alcantarą z wersji Ti bym nie pogardził
    Dla uściślenia mówimy cały czas o Veloce Ti. Jak zamówi samo Ti to alcantary tam nie znajdzie

  7. #27
    Użytkownik Świeżak Avatar 07105415
    Dołączył
    08 2020
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia 2.0/200KM
    Postów
    242

    Domyślnie

    ...a mówiłem, że tak się to skończy!

  8. #28
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    12 2020
    Auto
    Stelvio Veloce
    Postów
    20

    Domyślnie

    Cytat Napisał Shimmy Zobacz post
    Dla uściślenia mówimy cały czas o Veloce Ti. Jak zamówi samo Ti to alcantary tam nie znajdzie
    tak tak, ja zrozumiałem znam też konfigurator Stelvio dość dobrze (wyklikuję go od dwóch miesięcy )

    Cytat Napisał 07105415 Zobacz post
    ...a mówiłem, że tak się to skończy!
    Tak jak pisałem - szukałem argumentów ZA, a nie przeciw. I je dostałem. I mnie przekonały ponownie w kierunku Stelvio. Teraz tylko kupić zanim wrócą wątpliwości

  9. #29
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar mmax88
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Olkusz
    Auto
    Jaguar XF 3.0 V6
    Postów
    692

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dareek Zobacz post
    [MENTION=87521] Na półce był jeszcze Velar ale to samo- cyfrowy dramat
    Nie jo Panowie jak porównywać Stelvio do czegoś ze stajni JLR to nie Velar tylko F-Pace. Velar to komfort, F-Pace prowadzenie i fun z jazdy.

  10. #30
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    Cytat Napisał Shimmy Zobacz post
    Dla uściślenia mówimy cały czas o Veloce Ti. Jak zamówi samo Ti to alcantary tam nie znajdzie
    Tak, tak Veloce Ti
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	hipk9kpTURBXy80OGVhNWVkZDY4NjljYjU5NGRmNTJkNWM4MDFmMTZkYy5qcGeSlQLNAaQAwsOVAgDNARfCw4GhMAE.jpeg
Wyświetleń:	0
Rozmiar:	23.6 KB
ID:	275488

Podobne wątki

  1. Skradziono - Proszę pomóżcie
    Utworzone przez Mentor131 w dziale Dolnośląskie
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 19-10-2015, 14:18
  2. Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 15-11-2014, 18:15
  3. ostatni krok przed zakupem alfy proszę o pilną radę !
    Utworzone przez alfagawrys w dziale 156
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 08-12-2013, 23:20
  4. Pomóżcie mi proszę uporządkować wiedzę...
    Utworzone przez jelonek1983 w dziale 156
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 04-12-2010, 18:21

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory