Strona 4 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 49

Temat: Przemyślenia przed zakupem - pomóżcie proszę :)

  1. #31
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2018
    Auto
    Veloce Ti, Subaru Legacy GT, 318is
    Postów
    93

    Domyślnie

    Nawet gdybyś nie brał Veloce Ti, tylko zwykłe Veloce, a przeszkadza Ci brak oddzielnej regulacji wysokości przodu siedziska, to zapytaj dealera czy nie można tej opcji domówić.
    Nie wiem jak dla Stelvio, ale dla Giulii ta opcja jest od jakiegoś czasu dostępna również dla foteli "sportowych" w Veloce, o czym ostatnio koledzy informowali w innym wątku (nazywa się to regulacja fotela w 8 płaszczyznach).

  2. #32
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    Ja mam sportowe fotele skórzane w Stelvio właśnie z 8 płaszczyznową regulacją, nie pamiętam czy to był pakiet czy było w executive

  3. #33
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    12 2020
    Auto
    Stelvio Veloce
    Postów
    20

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kurynio Zobacz post
    Ja mam sportowe fotele skórzane w Stelvio właśnie z 8 płaszczyznową regulacją, nie pamiętam czy to był pakiet czy było w executive
    W konfiguratorze widzę opcję "Pakiet Komfort Plus" która to zawiera, jednak na 90% biorę ze stocka, więc nie mam możliwości aż takiego selektywnego wyboru.

  4. #34
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    01 2019
    Auto
    Stelvio
    Postów
    19

    Domyślnie

    wojtex, albo Veloce TI do produkcji albo Veloce stockowe. Wersja Veloce TI będzie na stocku dopiero za kilka/kilkanaście tygodni a do tego w dobrych cenach to raczej za rok pewno. Wersja VTI dopiero wchodzi na rynek jako nowości na 2021 rok.
    Jako ciekawostkę dodam, że nie na wszystkie europejskie rynki wchodzi. Badam sprawę na rynku o identycznej wielkości jak Polski i mimo, że Alfa Romeo jest tam dużo bardziej popularną marką to wersji VTI nie będzie w sprzedaży.

  5. #35
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    12 2020
    Auto
    Stelvio Veloce
    Postów
    20

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zupi Zobacz post
    wojtex, albo Veloce TI do produkcji albo Veloce stockowe. Wersja Veloce TI będzie na stocku dopiero za kilka/kilkanaście tygodni a do tego w dobrych cenach to raczej za rok pewno. Wersja VTI dopiero wchodzi na rynek jako nowości na 2021 rok.
    Jest dokładnie tak jak mówisz. Co ciekawe interesująca mnie wersja Veloce MY20 (stock; produkcja 2020; dealer A) wcale nie jest jakoś znacząco tańsza od Veloce Ti MY21 (do produkcji; inny dealer). Różnica na poziomie 10%. Otwierają się nowe możliwości

  6. #36
    Użytkownik Rowerzysta Avatar seba_css
    Dołączył
    12 2011
    Mieszka w
    w drodze
    Auto
    Giulia Veloce Q4 MY20
    Postów
    342

    Domyślnie

    Miałem podobnie do Ciebie tylko w sedanie, a nie SUVie
    Wybierałem między Volvo S60 B5 250KM, a Giulią Veloce 280KM
    Dziś podpisałem umowę leasingu na Giulię MY20 też z placu ale wyposażona we wszystko co potrzebuję więc po wstępnym zapytaniu dealera o cenę nowej do produkcji szybko z tego wariantu zrezygnowałem. Dostałem info, że czas oczekiwania to około 3 miesiące.

    Mam 159 w skórze (beżowej) i jestem z niej bardzo zadowolony. Jak mam się pocić to na materiałowych też się pocę. Wiem bo jeżdżę różnymi służbowymi autami i mam na sobie przetestowane. Oczywiście każdy może mieć inaczej.
    Osobiście przesiadając się z różnych aut do swojej już niemłodej 159 (07') zawsze miałem banana po kilku minutach jazdy i wiedziałem, że właśnie tu jest moje miejsce

  7. #37
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    12 2020
    Auto
    Stelvio Veloce
    Postów
    20

    Domyślnie

    Cytat Napisał seba_css Zobacz post
    Miałem podobnie do Ciebie tylko w sedanie, a nie SUVie
    Wybierałem między Volvo S60 B5 250KM, a Giulią Veloce 280KM
    Dziś podpisałem umowę leasingu na Giulię MY20 też z placu ale wyposażona we wszystko co potrzebuję więc po wstępnym zapytaniu dealera o cenę nowej do produkcji szybko z tego wariantu zrezygnowałem. Dostałem info, że czas oczekiwania to około 3 miesiące.

    Mam 159 w skórze (beżowej) i jestem z niej bardzo zadowolony. Jak mam się pocić to na materiałowych też się pocę. Wiem bo jeżdżę różnymi służbowymi autami i mam na sobie przetestowane. Oczywiście każdy może mieć inaczej.
    Osobiście przesiadając się z różnych aut do swojej już niemłodej 159 (07') zawsze miałem banana po kilku minutach jazdy i wiedziałem, że właśnie tu jest moje miejsce
    Gratulacje!

    Ja znalazłem na placu kilka MY20 pasujących mi wyglądem i wyposażeniem, ale okazuje się, że dealerzy, u których stoją te auta, mają niższe rabaty na stockowe auta, niż inny dealer na auta do produkcji. Gdyby nie to nie zastanawiałbym się już nad innymi rozwiązaniami, tylko brał z placu.

    Ktoś może orientuje się jakie są możliwe maksymalne rabaty na auta nowe/stockowe? Żebym przypadkiem nie próbował przebić podłogi.

  8. #38
    Użytkownik Rowerzysta Avatar seba_css
    Dołączył
    12 2011
    Mieszka w
    w drodze
    Auto
    Giulia Veloce Q4 MY20
    Postów
    342

    Domyślnie

    Pytałem w Żorach o perłową białą w beżowej skórze z placu ale już zdążyła zejść. Kosztowała na otomoto około 198 tys. o ile dobrze pamiętam. Katalogowo 243 tys. Od sprzedawcy dostałem info, że może mi taką puścić z konfiguratora do produkcji za jakieś 206-210 tys (katalogowo około 248tys). Po tygodniu kiedy zacząłem się konkretniej interesować i chciałem pogadać to usłyszałem cenę 226 tys.
    Odpuściłem i wziąłem z placu za około 196tys (z 243 tys katalogowo). Opuścili jakieś 3 tys z ceny z ogłoszenia, potem koło 2 tys jako rabat dla Alfisti.

  9. #39
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    [MENTION=87521]wojtex[/MENTION] bierzesz Stelvio Veloce Ti masz siedzenia z alcantarą do tego 8 kierunkową regulację fotela i sobie podniesiesz przód tak żeby było podparcie. Inna opcja, bierzesz Veloce i Pakiet Komfort Plus dla wersji SPRINT / VELOCE więc są i sportowe siedzenia skórzane z reg 8 kierunków, tylko skórę bierz jasną jakąś (dla Stelvio to moja ulubiona czerwona - niespełnione marzenie) - w Giulii mam jasnobrązową (no bo do niebieskich nie da się czerwonej) i w lecie się to nigdy nie nagrzało (a ze 159 z czarną skórą mam traumatyczne wspomnienia w lecie kiedy spina się pośladki po to żeby uda nie dotykały siedziska bo tak parzyło), mam szybę przednią z filtrem IR, więc też upewnij się że auto które bierzesz ma opcję Szyba z filtrem przeciwsłonecznym

    Co do bezprzewodowego Carplay, to za ok 150USD są takie gadżety które to dodają - gdzieś na giuliaforums już o tym czytałem z rok temu, u nas chyba też ktoś coś napisał.

    Ja tam z Volvo R design obcowałem (co prawda XC40) i była to straszna tandeta wszędzie (plastiki z nadrukiem na panelach, wykładziny w bagażniku itp) i jechało to marnie i leniwie (jak na małe auto tam było coś ok 200HP). Audi, ociosany nudny kloc.

    Analogowe zegary to smaczek - coś wspaniałego, w któryś markach już się dopłaca za to.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  10. #40
    Użytkownik Znawca Avatar Krzysztof
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Jaworzno
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4
    Postów
    1,394

    Domyślnie

    Cytat Napisał wojtex Zobacz post
    Ja znalazłem na placu kilka MY20 pasujących mi wyglądem i wyposażeniem, ale okazuje się, że dealerzy, u których stoją te auta, mają niższe rabaty na stockowe auta, niż inny dealer na auta do produkcji. Gdyby nie to nie zastanawiałbym się już nad innymi rozwiązaniami, tylko brał z placu.

    Ktoś może orientuje się jakie są możliwe maksymalne rabaty na auta nowe/stockowe? Żebym przypadkiem nie próbował przebić podłogi.
    Napisz jaki upust Ci proponują na auto ze stocku i do produkcji, to coś będzie można na to odpowiedzieć. Na początku roku zawsze były problemy z dobrymi upustami. Salony zasłaniały się brakiem warunków na nowy rok.
    Ostatnio edytowane przez Krzysztof ; 20-01-2021 o 19:18
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4 (2018-...)
    AR 159 1.9 JTDM Q-Tronic Distinctive (2008-...)
    AR 147 2.0 TS Selespeed Distinctive (2001-2008)

Podobne wątki

  1. Skradziono - Proszę pomóżcie
    Utworzone przez Mentor131 w dziale Dolnośląskie
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 19-10-2015, 14:18
  2. Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 15-11-2014, 18:15
  3. ostatni krok przed zakupem alfy proszę o pilną radę !
    Utworzone przez alfagawrys w dziale 156
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 08-12-2013, 23:20
  4. Pomóżcie mi proszę uporządkować wiedzę...
    Utworzone przez jelonek1983 w dziale 156
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 04-12-2010, 18:21

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory