Strona 1 z 5 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 49

Temat: Przemyślenia przed zakupem - pomóżcie proszę :)

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    12 2020
    Auto
    Stelvio Veloce
    Postów
    20

    Domyślnie [Stelvio] Przemyślenia przed zakupem - pomóżcie proszę :)

    Koledzy,

    Jestem o krok od zakupu nowego auta. Był moment, kiedy już byłem zdecydowany na Stelvio Veloce na 100%, ale ten moment niestety minął Teraz mam znowu dylemat. Pomóżcie proszę.

    Stelvio 2020 280km vs XC60 2021 253km vs Q5 2021 265km
    Ja wiem, że to porównanie było wałkowane na YT i różnych portalach wiele razy. Czytałem też posty tutaj na forum. Mimo wszystko postanowiłem napisać i zapytać Was.

    Używam auta w 98% w dużym mieście (dziecko do przedszkola, potem do pracy, do sklepu itp), raz w miesiącu trasa 150km (+powrót), dwa razy do roku wakacyjny wyjazd 300km+. Mam 3-letnie dziecko, jeżdżę zdecydowanie dynamicznie (wtedy, kiedy nie stoję w korku). Zwykle na tylnej kanapie jeździ tylko moje dziecko w foteliku. Kilka razy do roku siada tam osoba dorosła. Regularnie wożę rower (do tej pory zwykle na dachu lub w bagażniku; teraz przesiadam się na bagażnik na haku).

    Mam dostępne od ręki Stelvio 2020 Veloce posiadające zadawalające mnie wyposażenie. Praktycznie wszystko ok. Dwa minusy: brak wentylowanych foteli i analogowe zegary Mam problem z poceniem się, szczególnie w upalne dni siedząc na skórzanych fotelach. Wersja Veloce ma skórę, ale na szczęście perforowaną (nie wiem jednak czy to wystarczy).

    Zalety XC60 vs Stelvio:
    - wentylowane i super wygodne fotele (nappa)
    - zdalne uruchamianie silnika (bez przeróbek)
    - nieco więcej miejsca w środku
    - regulacja fotela umożliwia podparcie ud (w Stelvio mogę wysunąć podparcie do przodu, ale jest zdecydowanie za nisko, a kolejna oś regulacji dopiero w wersji Q)
    - nieco lepszy system multimedialny
    - cyfrowe zegary z możliwością wyświetlenia navi

    Wady XC60 vs Stelvio:
    - dostępność: 3 miesiące
    - trochę zbyt cukierkowo we wnętrzu
    - system multimedialny obsługiwany tylko z dotyku (brak fizycznego kontrolera)
    - minimalnie mniejszy bagażnik
    - dość pospolity (co chwilę spotykam na ulicach; sprzedawca w jednym z salonów podobno sprzedaje 60 szt rocznie)
    - kojarzy się z damskim autem

    Zalety Q5 vs Stelvio:
    - wentylowane fotele
    - navi w oparciu o Google Maps
    - Apple CarPlay bezprzewodowo
    - nieco lepszy system multimedialny
    - cyfrowe zegary z możliwością wyświetlenia navi
    - większe schowki wszelakie
    - wydaje się, że kierowca i pasażem mają nieco więcej miejsca, ale może to wynikać z faktu, że w Q5 siedziałem w fotelach komfortowych, a w Stelvio w sportowych
    - regulacja tylnej kanapy (możliwość powiększenia bagażnika o 10cm poprzez przesunięcie foteli tylnych o 10cm)

    Wady Q5 vs Stelvio:
    - paskudny tył
    - dość pospolity
    - trochę "dziadkowóz"
    - system multimedialny jako wystający tablet
    - dostępność 6 miesięcy
    - system multimedialny obsługiwany tylko z dotyku (brak fizycznego kontrolera)

    Zalety Stelvio:
    - prowadzenie
    - osiągi
    - joystick do sterowania systemem multimedialnym
    - wygląd
    - dostępność (od ręki vs 3-6 miesięcy czekania)
    - jest dużo bardziej wyjątkowe i rzadziej spotykane
    - ładne kolory lakieru
    - napęd tył

    Wady Stelvio:
    - brak wentylacji foteli
    - analogowe zegary

    Jasne jest, że to są 3 różne auta (XC60 i Stelvio to dwa różne bieguny, a Q5 jest gdzieś pomiędzy i teoretycznie półkę jakościowo wyżej), ale każde z tych aut spełnia moje oczekiwania co do głównego zadnia stawianego przed samochodem.

    Proszę pomóżcie wybrać. Napiszcie proszę ewentualnie co przeoczyłem.

    Dziękuję bardzo z góry.
    Ostatnio edytowane przez wojtex ; 19-01-2021 o 20:17

  2. #2
    Użytkownik Świeżak Avatar 07105415
    Dołączył
    08 2020
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia 2.0/200KM
    Postów
    242

    Domyślnie

    Cytat Napisał wojtex Zobacz post
    Koledzy,

    Jestem o krok od zakupu nowego auta. Był moment, kiedy już byłem zdecydowany na Stelvio Veloce na 100%, ale ten moment niestety minął Teraz mam znowu dylemat. Pomóżcie proszę.

    Stelvio 2020 280km vs XC60 2021 253km vs Q5 2021 265km
    Ja wiem, że to porównanie było wałkowane na YT i różnych portalach wiele razy. Czytałem też posty tutaj na forum. Mimo wszystko postanowiłem napisać i zapytać Was.

    Używam auta w 98% w dużym mieście (dziecko do przedszkola, potem do pracy, do sklepu itp), raz w miesiącu trasa 150km (+powrót), dwa razy do roku wakacyjny wyjazd 300km+. Mam 3-letnie dziecko, jeżdżę zdecydowanie dynamicznie (wtedy, kiedy nie stoję w korku). Zwykle na tylnej kanapie jeździ tylko moje dziecko w foteliku. Kilka razy do roku siada tam osoba dorosła. Regularnie wożę rower (do tej pory zwykle na dachu lub w bagażniku; teraz przesiadam się na bagażnik na haku).

    Mam dostępne od ręki Stelvio 2020 Veloce posiadające zadawalające mnie wyposażenie. Praktycznie wszystko ok. Dwa minusy: brak wentylowanych foteli i analogowe zegary Mam problem z poceniem się, szczególnie w upalne dni siedząc na skórzanych fotelach. Wersja Veloce ma skórę, ale na szczęście perforowaną (nie wiem jednak czy to wystarczy).

    Zalety XC60 vs Stelvio:
    - wentylowane i super wygodne fotele (nappa)
    - zdalne uruchamianie silnika (bez przeróbek)
    - nieco więcej miejsca w środku
    - regulacja fotela umożliwia podparcie ud (w Stelvio mogę wysunąć podparcie do przodu, ale jest zdecydowanie za nisko, a kolejna oś regulacji dopiero w wersji Q)
    - nieco lepszy system multimedialny
    - cyfrowe zegary z możliwością wyświetlenia navi

    Wady XC60 vs Stelvio:
    - dostępność: 3 miesiące
    - trochę zbyt cukierkowo we wnętrzu
    - system multimedialny obsługiwany tylko z dotyku (brak fizycznego kontrolera)
    - minimalnie mniejszy bagażnik
    - dość pospolity (co chwilę spotykam na ulicach; sprzedawca w jednym z salonów podobno sprzedaje 60 szt rocznie)
    - kojarzy się z damskim autem

    Zalety Q5 vs Stelvio:
    - wentylowane fotele
    - navi w oparciu o Google Maps
    - Apple CarPlay bezprzewodowo
    - nieco lepszy system multimedialny
    - cyfrowe zegary z możliwością wyświetlenia navi
    - większe schowki wszelakie
    - wydaje się, że kierowca i pasażem mają nieco więcej miejsca, ale może to wynikać z faktu, że w Q5 siedziałem w fotelach komfortowych, a w Stelvio w sportowych
    - regulacja tylnej kanapy (możliwość powiększenia bagażnika o 10cm poprzez przesunięcie foteli tylnych o 10cm)

    Wady Q5 vs Stelvio:
    - paskudny tył
    - dość pospolity
    - trochę "dziadkowóz"
    - system multimedialny jako wystający tablet

    Zalety Stelvio:
    - prowadzenie
    - osiągi
    - joystick do sterowania systemem multimedialnym
    - wygląd
    - dostępność (od ręki vs 3-6 miesięcy czekania)
    - jest dużo bardziej wyjątkowe i rzadziej spotykane
    - ładne kolory lakieru
    - napęd tył

    Wady Stelvio:
    - brak wentylacji foteli
    - analogowe zegary

    Jasne jest, że to są 3 różne auta (XC60 i Stelvio to dwa różne bieguny, a Q5 jest gdzieś pomiędzy i teoretycznie półkę jakościowo wyżej), ale każde z tych aut spełnia moje oczekiwania co do głównego zadnia stawianego przed samochodem.

    Proszę pomóżcie wybrać. Napiszcie proszę ewentualnie co przeoczyłem.

    Dziękuję bardzo z góry.
    Zastanawiam się czy to dobry adres aby zwrócić się z taką prośbą...!
    ...chyba, że potrzebujesz upewnienia się, poparcia wyboru Alfy Myślę że "jedynie" na to możesz tu liczyć...

    Kup Alfę, zapomnij o innych i ciesz się jazdą, stylem i niebanalością!

    PS.
    W moim odczuciu analogowe zegary to atut...!

  3. #3
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    12 2020
    Auto
    Stelvio Veloce
    Postów
    20

    Domyślnie

    Cytat Napisał 07105415 Zobacz post
    Zastanawiam się czy to dobry adres aby zwrócić się z taką prośbą...!
    ...chyba, że potrzebujesz upewnienia się, poparcia wyboru Alfy Myślę że "jedynie" na to możesz tu liczyć...
    Tak, zdaję sobie sprawę. Zdecydowanie szukam argumentów ZA kupnem Stelvio. Na razie nie czuję, że mam ich wystarczająco dużo. Tak, ja wiem, Alfę kupuje się sercem, ale kurczę, mój rozsądek też chce mieć coś do powiedzenia

    Cytat Napisał 07105415 Zobacz post
    PS.
    W moim odczuciu analogowe zegary to atut...!
    Z mojego egoistycznego punktu widzenia zgodzę się, ale jak sobie myślę o możliwej sprzedaży tego auta za 7-10 lat, to zastanawiam się, czy nie będzie to trudniejsze vs auta z cyfrowymi zegarami.

  4. #4
    Użytkownik Rowerzysta Avatar vincent
    Dołączył
    03 2019
    Mieszka w
    Trójmiasto
    Auto
    Giulia Super 2018
    Postów
    265

    Domyślnie

    Dodaj do listy zalet Stelvio 5-letnią gwarancję. I cyk, już oprócz zalet "egoistycznych / sercowych" jest też rozsądkowa

    Cytat Napisał wojtex Zobacz post
    ...jak sobie myślę o możliwej sprzedaży tego auta za 7-10 lat, to zastanawiam się, czy nie będzie to trudniejsze vs auta z cyfrowymi zegarami.
    zaryzykuję stwierdzenie, że za 7-10 lat analogowe zegary będą wyglądać lepiej niż obecne cyfrowe Zobacz jak teraz wyglądają wczesne systemy inforozrywki
    Ostatnio edytowane przez vincent ; 19-01-2021 o 20:33

  5. #5
    Użytkownik Świeżak Avatar 07105415
    Dołączył
    08 2020
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia 2.0/200KM
    Postów
    242

    Domyślnie

    Moim zdaniem nie da się przewidzieć tak długiej perspektywy czasu...

    Pamiętaj, że teraz wszyscy się zachłystują tabletami na pół deski, lub nawet na całą jak w nowej Hondzie ale to minie... To nic innego jak oznaka taniości a nie klasy. Zobacz na historię zegarków elektronicznych. Każdy z nas marzył o takim na komunię, najlepiej z czterema guzikami... A teraz? Kwarcowe czasomierze to niższa półka, najniższa...

  6. #6
    Użytkownik Znawca Avatar Krzysztof
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Jaworzno
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4
    Postów
    1,394

    Domyślnie

    Cytat Napisał wojtex Zobacz post
    Mam dostępne od ręki Stelvio 2020 Veloce posiadające zadawalające mnie wyposażenie. Praktycznie wszystko ok. Dwa minusy: brak wentylowanych foteli i analogowe zegary Mam problem z poceniem się, szczególnie w upalne dni siedząc na skórzanych fotelach. Wersja Veloce ma skórę, ale na szczęście perforowaną (nie wiem jednak czy to wystarczy).
    Jeśli na Twojej liście opcji "must have" są wentylowane fotele i cyfrowe zegary, to nie masz czego szukać w salonie Alfy. Może wentylowane fotele kiedyś się pojawią jako opcja, ale mam nadzieje, że nigdy nie zrezygnują w Alfie z analogowych zegarów. Dla mnie cyfrowe zegary i tablety na konsoli to symbole tandety, ale każdy ma własny gust
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4 (2018-...)
    AR 159 1.9 JTDM Q-Tronic Distinctive (2008-...)
    AR 147 2.0 TS Selespeed Distinctive (2001-2008)

  7. #7
    Annatar
    Gość

    Domyślnie

    To jest pytanie z rodzaju tych, o jakich pisał Sartre: dobrze wiesz czego chcesz, ale szukasz tylko potwierdzenia swojego chcenia, aby w razie czego mieć punkt zaczepienia i móc powiedzieć: "to nie była wyłącznie moja decyzja". To jedna strona medalu. Druga: to potem dorabianie argumentacji uzasadniającej wcześniej podjęte decyzje.

    W życiu czasem nie warto za głęboko wchodzić w takie dywagacje.

    Krótko: bierz Alfę i zakładaj wątek o niej na forum

  8. #8
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    12 2020
    Auto
    Stelvio Veloce
    Postów
    20

    Domyślnie

    Cytat Napisał 07105415 Zobacz post
    Moim zdaniem nie da się przewidzieć tak długiej perspektywy czasu...

    Pamiętaj, że teraz wszyscy się zachłystują tabletami na pół deski, lub nawet na całą jak w nowej Hondzie ale to minie... To nic innego jak oznaka taniości a nie klasy. Zobacz na historię zegarków elektronicznych. Każdy z nas marzył o takim na komunię, najlepiej z czterema guzikami... A teraz? Kwarcowe czasomierze to niższa półka, najniższa...
    To prawda. Jak patrzę na Teslę i jej tablet to wymiotować mi się chce... Między innymi dlatego ten tablet zaliczyłem do minusów Q5.

    Cytat Napisał vincent Zobacz post
    Dodaj do listy zalet Stelvio 5-letnią gwarancję. I cyk, już oprócz zalet "egoistycznych / sercowych" jest też rozsądkowa


    zaryzykuję stwierdzenie, że za 7-10 lat analogowe zegary będą wyglądać lepiej niż obecne cyfrowe Zobacz jak teraz wyglądają wczesne systemy inforozrywki
    Fakt, zapomniałem o gwarancji

    Cytat Napisał Krzysztof Zobacz post
    Jeśli na Twojej liście opcji "must have" są wentylowane fotele i cyfrowe zegary, to nie masz czego szukać w salonie Alfy. Może wentylowane fotele kiedyś się pojawią jako opcja, ale mam nadzieje, że nigdy nie zrezygnują w Alfie z analogowych zegarów. Dla mnie cyfrowe zegary i tablety na konsoli to symbole tandety, ale każdy ma własny gust
    Gdyby nie perforacje - nie mógłbym kupić Alfy. Liczę jednak na to, że perforacja wystarczy (fotele z tkaniny bez wentylacji pasują mi i nie pocę się; pocenie zauważyłem do tej pory tylko na gładkiej skórze; na perforowanej skórze bez wentylacji nie jeździłem latem). Więc wentylacja jest super dodatkiem, ale nie jest must have. Liczę na to, że ktoś potwierdzi/zaprzeczy. Jeździłem Stelvio kilka razy, ale wszystkie jazdy teraz (grudzień/styczeń). Jakie macie doświadczenia z okresów letnich?

    Cytat Napisał Annatar Zobacz post
    To jest pytanie z rodzaju tych, o jakich pisał Sartre: dobrze wiesz czego chcesz, ale szukasz tylko potwierdzenia swojego chcenia, aby w razie czego mieć punkt zaczepienia i móc powiedzieć: "to nie była wyłącznie moja decyzja".
    Bardziej potwierdzenia mojego "chcenia"

    Cytat Napisał Annatar Zobacz post
    W życiu czasem nie warto za głęboko wchodzić w takie dywagacje.
    Zwykle podejmuję decyzje szybko. Zwykle nie żałuję. Tutaj mamy auto za 200k więc postanowiłem trochę bliżej się przyjrzeć i zastanowić Szczególnie, że raczej będzie to jedyne auto w rodzinie.


    Cytat Napisał Annatar Zobacz post
    Krótko: bierz Alfę i zakładaj wątek o niej na forum
    <3

  9. #9
    Użytkownik Znawca Avatar Krzysztof
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Jaworzno
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4
    Postów
    1,394

    Domyślnie

    Cytat Napisał wojtex Zobacz post
    Gdyby nie perforacje - nie mógłbym kupić Alfy. Liczę jednak na to, że perforacja wystarczy (fotele z tkaniny bez wentylacji pasują mi i nie pocę się; pocenie zauważyłem do tej pory tylko na gładkiej skórze; na perforowanej skórze bez wentylacji nie jeździłem latem). Więc wentylacja jest super dodatkiem, ale nie jest must have. Liczę na to, że ktoś potwierdzi/zaprzeczy. Jeździłem Stelvio kilka razy, ale wszystkie jazdy teraz (grudzień/styczeń). Jakie macie doświadczenia z okresów letnich?
    Mam perforowaną skórę na fotelach w Veloce i nie zamierzam Ci ściemniać. Jak wsiadasz do nagrzanego auta (+40st) w lecie to skóra grzeje w d..., a jak wsiadasz w zimie (<-0st) to jest zimno w d... Przy klimatyzacji ustawionej na 22st po 5 minutach masz komfort termiczny w lecie, a w zimie możesz włączyć podgrzewania foteli - zadziała do 2 minut. Klimatyzowanych foteli i kierownicy nie zrobili
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4 (2018-...)
    AR 159 1.9 JTDM Q-Tronic Distinctive (2008-...)
    AR 147 2.0 TS Selespeed Distinctive (2001-2008)

  10. #10
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    12 2020
    Auto
    Stelvio Veloce
    Postów
    20

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krzysztof Zobacz post
    Mam perforowaną skórę na fotelach w Veloce i nie zamierzam Ci ściemniać. Jak wsiadasz do nagrzanego auta (+40st) w lecie to skóra grzeje w d..., a jak wsiadasz w zimie (<-0st) to jest zimno w d...
    Normalne. Skóra. Tu nawet wentylacja nie pomoże. Akceptowalne to jest dla mnie. W 90% przypadków auto będzie stało pod dachem.

    Cytat Napisał Krzysztof Zobacz post
    Przy klimatyzacji ustawionej na 22st po 5 minutach masz komfort termiczny w lecie, a w zimie możesz włączyć podgrzewania foteli - zadziała do 2 minut.
    Ta część letnia najbardziej mnie właśnie martwi. Ale może jednak faktycznie przesadzam z obawami. Zawsze, kiedy doświadczałem "dyskomfortu" związanego ze skórą jechałem autem jako pasażer i nie kontrolowałem temperatury wewnątrz auta. Zawsze było to na gładkiej skórze (bez perforacji).


    Cytat Napisał Krzysztof Zobacz post
    Klimatyzowanych foteli i kierownicy nie zrobili
    Kierownic to chyba co do zasady nie robi nikt klimatyzowanych, ale brak wentylowanych foteli w takim aucie jak Stelvio mocno mnie zdziwiło.

Podobne wątki

  1. Skradziono - Proszę pomóżcie
    Utworzone przez Mentor131 w dziale Dolnośląskie
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 19-10-2015, 14:18
  2. Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 15-11-2014, 18:15
  3. ostatni krok przed zakupem alfy proszę o pilną radę !
    Utworzone przez alfagawrys w dziale 156
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 08-12-2013, 23:20
  4. Pomóżcie mi proszę uporządkować wiedzę...
    Utworzone przez jelonek1983 w dziale 156
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 04-12-2010, 18:21

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory