Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 30

Temat: Takie tam nocne zabawy w Proxi

  1. #11
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,995

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kolpak Zobacz post
    Czyli mój pewnie za stary grat, żeby te funkcje dorzucić? ;p
    ciężko powiedzieć, ale wg info jakie dostałem ta funkcja wymaga pewnych wersji radia, BCM i sterownika klimy. miałem auto z tym samym BCM, ale radiem 1 gen (wgrałem najnowszy firmware) ale starszym AC i nawet nie pokazało się w menu.

    natomiast temp tarczy pewnie ruszy, tylko co to pokazuje to jeszcze nie wiem. dzisiaj miałem przejażdżki 2 po 15km z rodziną, więc po prostu były zimne. tylko tymi hamulcami to takie zabawy trochę śliskie - kto wie czy te ustawienia mają wpływ np na działanie hamulców czy ESP w pewnych sytuacjach - że coś ma parametry określone do danego typu - tu po prostu jedno ustawienie jest na carboceramic cokolwiek to za sobą pociąga. raczej traktuję to jako zabawę i kto wie czy na wszelki wypadek zaraz nie przywrócę do ori. dlatego tez nie chcę podawać zmian który bajt/bity - nie bardzo uśmiecha mi się sugerować nawet innym taką zmianę
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  2. #12
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Suzumushi
    Dołączył
    08 2012
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    155Q4, 147GTA, Giulietta QV, Giulia Q, Ducati STF V4S
    Postów
    753

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    ale wątek zaśmiecony a wystarczyło rzucić okiem do instrukcji albo googlnąć 10 sekund, @<a href="https://www.forum.alfaholicy.org/uzytkownik/82207.html" target="_blank">Shimmy</a> i @<a href="https://www.forum.alfaholicy.org/uzytkownik/85242.html" target="_blank">shpuncik</a> +1, @<a href="https://www.forum.alfaholicy.org/uzytkownik/839.html" target="_blank">bartas82</a> blisko ale bez grzania tylnej szyby



    ja też jestem ciekaw. szukałem w eLearnie właśnie i to już celowo wybrałem 2.9V6 zarówno schematy jak i opisy (np centralki ABS/hamulców, RFHUB i innych obwodów) w żadnym ani słowa o tym. Albo brak co jest normą w schematach/opisach, albo jest to robione pośrednio -pospekulujmy bierze pod uwage temperatury z czujników opon częściowo a ewentualnie coś przelicza użycie hamulców w ostatnim czasie, wg jakiegoś modelu estymuje temperature tarcz?

    Jeszcze nie jeździłem z tym, rano wstać nie mogłem, żona zawiozła synka do przedszkola. Po południu potestuję
    to zimne cieple gorące to mozna sobie o d... rozbic serio nic to nie daje
    o wiele ciekawszym rozwiązaniem jest odczytanie tych wartości z can'a i rzucenie na wyswietalcz tak jak to robi np dewajs squadry cos daje
    jako ciekawostke wam podam ze powyzej ~900 stopni wywala błąd przegrzanych hamulców na deskę;]
    no i jakby jeszcze te dane wrzucic na overlay z onboarda tak jak obroty czy pozycje na torze to juz by bylo mega super ;]Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	aaaa1611405200177.jpg
Wyświetleń:	3
Rozmiar:	67.0 KB
ID:	275565

    plus ew overlay na video

    https://drive.google.com/file/d/1aee...ew?usp=sharing

  3. #13
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Kolpak
    Dołączył
    09 2018
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    Giulia Q
    Postów
    854

    Domyślnie

    Ponoć te dane idą z czujnika ABS (w którym jest też czujnik temp.?), czyli to jakby temp. piast.

  4. #14
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    03 2019
    Auto
    Jeep GC, Stelvio 2.0 Executive
    Postów
    105

    Domyślnie

    A podzielisz się jak włączyć autokomfort ?

  5. #15
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,995

    Domyślnie

    Od razu mówię że nie działa ze starszymi firmwarami - próbowałem w Stelvio z przełomu 2017/18 już z nowym typem radia i po updatcie, w menu było ale nie działało. Podobnie było w Giulii z 2017r z radiem 1 generacji któe zupdatowałem na najnowszy firmware z końca 2020 (002.010.043). Wg moich informacji sterownik klimy, BCM i radio muszą spełniać jakieś minima firmwarów (ale nie wiem jakie, bo oznaczane są kodowo i nie da się tego przełożyć na to co w MES można zobaczyć)
    W Giulii i Stelvio zmienia się bajt 148 bit 5, u mnie ori było 0x00, więc zmieniłem na 0x20.
    Do tego trzeba zaktywować Remote Start (bajt 108 bit 0, u mnie było 0x06 więc zmieniłem na 0x07)

    W Stelvio wg moich informacji, oprócz powyższego może być potrzebna dodatkowo zmiana bajtu 78 bit 6, (OR wartości z 0x40).

    W menu auta pojawić się powinno ustawienie, jest możliwe też ustawienie działania tylko przy odpaleniu z kluczyka (Remote Start), ja dałem Zawsze (nie mam kluczyka USA).

    Przy okazji dla posiadaczy aut z 5 ustawieniami nawiewu (brak 3 stref naraz oraz którejś podwójnej), można to przełączyć w bajcie 78 bity 1:0, wartości binarne na tych bitach 00 znaczą 7 ustawień, wartość 01 5 ustawień, inne nieużywane narazie.


    Co do temperatury tarcz, to jeszcze nigdy nie zmieniły mi się choćby na ciepłe, ale jeżdżę tylko lokalnie, ślisko cały czas, wiec nie ma kiedy ich rozgrzać. Nie podaję jednak ustawienia bo to zmiana typu hamulców, a nie będę na siebie brał odpowiedzialności jeśli komuś coś źle zadziała potem.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  6. #16
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    03 2019
    Auto
    Jeep GC, Stelvio 2.0 Executive
    Postów
    105

    Domyślnie

    Dzieki
    Pobrobuje z komfortem
    Miałem w innym aucie i bardzo przyjemne

  7. #17
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,995

    Domyślnie

    Mały dodatek do tego jak działa Auto Comfort. Faktycznie w Stelvio bez zmiany w bajcie 78 (bit 6), nie rusza (mimo że jest w menu). W Stelvio w testach jakie robiłem włączał się <=3 st C (w Giulii mojej <=5C) do tego w Stelvio włącza się automatycznie ogrzewanie tylnej szyby jak są warunki - i akurat na to nie mamy wpływu ustawieniem autokomfortu.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  8. #18
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    03 2019
    Auto
    Jeep GC, Stelvio 2.0 Executive
    Postów
    105

    Domyślnie

    Sorry mało pamietam z elektroniki, nie bardzo rozumiem OR 0x40 jaka to wartość ?

    EDT:
    Dopiero przeczytałem ze zrozumieniem
    OR wartości z 0x40 - zrozumiałem ze ma to być or wartości i brakowało mi 2 go argumentu funkcji OR

    Dzięki w przyszłym tyg spróbuje
    Ostatnio edytowane przez Jack801 ; 18-02-2021 o 19:42

  9. #19
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,995

    Domyślnie

    wikipedia? google? zależy co CI teraz tam siedzi, w każdym razie bit 6 ma być 1
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  10. #20
    Użytkownik Świeżak Avatar hioop
    Dołączył
    05 2011
    Auto
    STELVIO 280KM FE GIULIA VELOCE Q4
    Postów
    29

    Domyślnie

    Cześć, jedno pytanie od laika Hexiodalnego. Czy to "zmienia się bajt 148 bit 5, u mnie ori było 0x00, więc zmieniłem na 0x20." oznacza, że tam gdzie mam 00 powinienem wpisać 02? Wybacz ale to dla dlamnie komplente novum.

Podobne wątki

  1. [MiTo] Błędy podczas PROXI Alignment
    Utworzone przez words_aint_true w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 13-02-2022, 18:38
  2. [159] błąd podczas osiowania PROXI
    Utworzone przez daniels_74 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 78
    Ostatni post / autor: 11-05-2018, 22:03
  3. [159] Proxi mes 2,2 Blue&me
    Utworzone przez Pawelek_S w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 26-03-2016, 20:07
  4. Osiowanie Proxi - Błąd: nieobsługiwana funkcja.
    Utworzone przez Bauer w dziale 147
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 20-11-2014, 23:22

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory