Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 31

Temat: Pedał hamulca nie chodzi płynnie

  1. #11
    Użytkownik Znawca Avatar dziadzia82
    Dołączył
    04 2014
    Mieszka w
    Będzin
    Auto
    Julka 2018 150Mair Veloce . Stelvio Sprint 2020
    Postów
    1,325

    Domyślnie

    No właśnie po 2 latach. W Stelvio ma co robić. To nie jest fiat panda.
    Czasami po roku użytkowania płyn nadaje się już do wymiany.

    Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka

  2. #12
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Kolpak
    Dołączył
    09 2018
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    Giulia Q
    Postów
    854

    Domyślnie

    Cytat Napisał dziadzia82 Zobacz post
    No właśnie po 2 latach. W Stelvio ma co robić. To nie jest fiat panda.
    Czasami po roku użytkowania płyn nadaje się już do wymiany.

    Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka
    Co masz na myśli piszą "w Stelvio ma co robić"?

  3. #13
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Karol1
    Dołączył
    04 2020
    Auto
    ALFA GIULIA VELOCE
    Postów
    504

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kolpak Zobacz post
    Co masz na myśli piszą "w Stelvio ma co robić"?
    Rozumiem to tak ,że kolega alfą troszkę szybcie jeździ i to jest powodem wymiany innych rzeczy.

  4. #14
    Użytkownik Znawca Avatar dziadzia82
    Dołączył
    04 2014
    Mieszka w
    Będzin
    Auto
    Julka 2018 150Mair Veloce . Stelvio Sprint 2020
    Postów
    1,325

    Domyślnie

    Masz skrzynie automatyczna układ hamulcowy części składowe jak i płyn w nim znajdujący się szybciej się zużywają.
    Do tego dochodzi masa samochodu jak i także osiągi.
    Płyn jest hydroskopijny czym więcej rozcieńczony jest wodą 2-3% traci swoje właściwości nie wspomnę już o korozji części układu hamulcowego. Powoduje to parowanie płynu który w pewnym stopniu zapowietrza układ hamulcowy.
    Reasumując płyn powinieneś wymienić max po 2 latach użytkowania samochodu nie zależnie od przebiegu do tego polecam markowe produkty. Bo te tanie gotują się już czasami przy 150-180s/C.
    I od tego bym zaczynał naprawdę sa to niewielkie pieniądze a na bezpieczeństwie sie nie oszczędza.


    https://motointegrator.com/pl/pl/por...nu-hamulcowego
    Ostatnio edytowane przez dziadzia82 ; 27-01-2021 o 22:11

  5. #15
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Kolpak
    Dołączył
    09 2018
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    Giulia Q
    Postów
    854

    Domyślnie

    Cytat Napisał dziadzia82 Zobacz post
    Masz skrzynie automatyczna układ hamulcowy części składowe jak i płyn w nim znajdujący się szybciej się zużywają.
    Do tego dochodzi masa samochodu jak i także osiągi.
    Płyn jest hydroskopijny czym więcej rozcieńczony jest wodą 2-3% traci swoje właściwości nie wspomnę już o korozji części układu hamulcowego. Powoduje to parowanie płynu który w pewnym stopniu zapowietrza układ hamulcowy.
    Reasumując płyn powinieneś wymienić max po 2 latach użytkowania samochodu nie zależnie od przebiegu do tego polecam markowe produkty. Bo te tanie gotują się już czasami przy 150-180s/C.
    I od tego bym zaczynał naprawdę sa to niewielkie pieniądze a na bezpieczeństwie sie nie oszczędza.


    https://motointegrator.com/pl/pl/por...nu-hamulcowego
    Mam akurat nieco inne zdanie o wymianie płyny ham. i generalnie nie wymieniam "na zapas" jeśli wszystko jest ok, a płyn ma dobrą kondycję.
    Także w tym konkretnym wypadku pierw bym sprawdził jego jakość.

  6. #16
    Użytkownik Znawca Avatar dziadzia82
    Dołączył
    04 2014
    Mieszka w
    Będzin
    Auto
    Julka 2018 150Mair Veloce . Stelvio Sprint 2020
    Postów
    1,325

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kolpak Zobacz post
    Mam akurat nieco inne zdanie o wymianie płyny ham. i generalnie nie wymieniam "na zapas" jeśli wszystko jest ok, a płyn ma dobrą kondycję.
    Także w tym konkretnym wypadku pierw bym sprawdził jego jakość.
    Ciekaw jest ja zrobisz analizę płynu który pracuje w zaciskach i jest w przewodach. Dlatego każdy producent nakazuje wymianę po 2 latach.
    Zresztą nieważne. Rób jak chcesz

    Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka

  7. #17
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    12 2023
    Mieszka w
    Dąbrowa Górnicza
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio 05/2017
    Postów
    24

    Domyślnie

    Witam,

    mam taki problem z pedalem hamulca, że jest on luźny i i przy naciśnięciu najpierw wciska się tą częśc "luźną" i hamulec w ogóle nie reaguje , potem dochodzi do takiej mocnej blokady i lekkie naciśnięcie dalej nic nie daje i dopiero wciśnięcie z dużą siłą powodują nagłe ostre hamowanie.
    W ogóle nie można hamować po trochu. Albo mocno albo wcale.

    Stąd moje pytanie czy ktoś może wie, jak się nazywa ta część odpowiedzialna za tą sytuację , to chyba jakaś spinka ,czy linka jest uszkodzona ? Tylko jak się to fachowo nazywa ?
    Może ktoś wie , lub ma schemat budowy hamulca.

    Tam jest z tylu taki plastik zaczep i żeby go zdjąc trzeba mieć specjalny klucz , tak?

    Ktoś wie jak ta część nazywa się fachowo ? I co to za klucz trzeba mieć by go włożyć ?

  8. #18
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    Wydaje mi się że u Ciebie tak jakby działał tylko układ backupowy hydrauliczny? Normalnie wcześniej ma działać brake by wire i on ma Ci symulować opór a sterować tłoczkami. Nie wiem czy masz coś nam też namotane przy pedale, nigdy się temu nie przyglądałem. Czy to może być krytyczny błąd w kompie też - np po zle przeprowadzonej procedurze wymiany klocków czy płynu? O ile kojarzę zeznania tych co tak zrobili, to musieli hamować na max i wtedy dopiero łapało, nie wiem czy mieli najpierw luz czy też opór.

    Nie napisałeś coś tam narobił, czy wcześniej było tak samo od kupna, czy to jakiś rozbitek itp - takie rzeczy przydadzą się do gdybania/naprawy zdalnej - pomóź sobie pomóc
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  9. #19
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    12 2023
    Mieszka w
    Dąbrowa Górnicza
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio 05/2017
    Postów
    24

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    Wydaje mi się że u Ciebie tak jakby działał tylko układ backupowy hydrauliczny? Normalnie wcześniej ma działać brake by wire i on ma Ci symulować opór a sterować tłoczkami. Nie wiem czy masz coś nam też namotane przy pedale, nigdy się temu nie przyglądałem. Czy to może być krytyczny błąd w kompie też - np po zle przeprowadzonej procedurze wymiany klocków czy płynu? O ile kojarzę zeznania tych co tak zrobili, to musieli hamować na max i wtedy dopiero łapało, nie wiem czy mieli najpierw luz czy też opór.

    Nie napisałeś coś tam narobił, czy wcześniej było tak samo od kupna, czy to jakiś rozbitek itp - takie rzeczy przydadzą się do gdybania/naprawy zdalnej - pomóź sobie pomóc
    Samochód był po wypadku, ciężko mi powiedzieć, czy to działało jak przyjechał rozbity, Zjeżdżałem nim z lawety na hamulcu i chyba gdyby był problem przy hamowaniu przy tym zjeździe , to bym zapamiętał..

    Teraz przy naprawie powypadkowej była wymieniona pompa abs i na jeździe próbnej zauważyłem ten opisany problem z hamulcem.

    Mechanicy mówią, żeby dowiedzieć się o schemat budowy hamulca bo ten zaczep jest uszkodzony i kupić trzeba ten zaczep nowy.

  10. #20
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    ciut ważne informacje zatem.

    co do montażu przy hamulcu nie podpowiem, ale krytyczny błąd, a taki bardzo możliwe fachowcy wywołali (skoro każą tobie się dowiadywać), pewnie wywołali. te pompy łapią krytyczny błąd jak przy wymianie klocków nie ponaciskasz wcześniej hamulca jeszcze z odłączonym zasilaniem - komp myśli wyciek i po ptokach. Wiele kompów nie ogarnia tego (np starsze MESy, może nowsze) - ja jednemu co namotał musiałem wyłączyć system brake by wire (akurat robiłem AlfaOBD), włączyć, dopiero szły wszystkie kalibracje i udało się poczyścić błędy (wcześniej nie dało się zrobić kalibracji ciśnienia hamulca i usunięcia błędów). Gość przyjechał do mnie to ledwo wyszedł z auta - noga/biodro w bólu bo jechał prawie bez hamulców i musiał cisnąć mocno.
    W okolicy masz 2 warsztaty Jedne Adriana Pawłowskiego (Sosnowiec czy okolice), drugi Grzegorza Wiekiery (Będzin) - poszukaj, gadaj z nimi.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

Podobne wątki

  1. [159] twardy pedał hamulca
    Utworzone przez grabo_s w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 01-02-2017, 14:58
  2. [145] Pedał hamulca
    Utworzone przez nenetom w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 12-09-2012, 11:34
  3. dziwny pedał hamulca
    Utworzone przez milek_22 w dziale 147
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 08-02-2012, 21:27
  4. Pedał hamulca w podłodze!
    Utworzone przez Qki w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 19-11-2011, 20:55
  5. [155] Twardy pedał hamulca
    Utworzone przez Gwiazdor w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 30
    Ostatni post / autor: 21-06-2010, 22:02

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory