Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 49

Temat: Wyłączenie automatycznego składania lusterek

  1. #11
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    [MENTION=20089]epsonix[/MENTION] my master , szkoda, że kolega tak daleko od Lublina, ogarnęlibyśmy Race Mode i to od razu...

  2. #12
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    03 2013
    Auto
    Giulia
    Postów
    293

    Domyślnie

    Czy to ustawienie zadziała w każdym roczniku?

  3. #13
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    07 2017
    Auto
    Alfa Romeo ;)
    Postów
    644

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    Znajcie dobre serce wujka. Siadłem, i parę ustawień w proxi popróbowałem i mam to:
    Załącznik 275858

    Działa jak należy w obu ustawieniach. Zmienia się bajt 146 bit 5, u mnie ori było 0x00, zmieniłem na 0x20. Dam znać Yaniemu to doda do MESa (już parę rzeczy mu podrzuciłem ostatnio).

    Wg informacji jakie mam wymaga jakiś wersji ECU i BCM, jakich nie wiem, u siebie mam soft ECU G543... a BCM rev 724.
    No i brawo!

    Zabawne jest, że oni maja tą opcję zrobioną (oprogramowana i nawet opisaną w instrukcji), a tylko nie uruchamiają jej na polski rynek. Bez sensu.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Jarek74 Zobacz post
    Nie żebym się czepiał,ale przy obecnych warunkach pogodowych typu mokry śnieg który przymarznie w szczelinach mechanizmu w ustawieniu zamkniętym ,to teoretycznie mogą nie chcieć się otworzyć...a
    Nie czepiasz się, moim zdaniem z czasem użytkowania będą z tym problemy. W 159 lusterka potrafiły się zacinać przy otwieraniu i zamykaniu (ale w 159 nie ma automatycznego zamykania, ta opcja jest tylko w Brerze) i nie sądzę, ze jakoś lepiej będzie to działało w Giulii.

  4. #14
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kurynio Zobacz post
    [MENTION=20089]epsonix[/MENTION] my master , szkoda, że kolega tak daleko od Lublina, ogarnęlibyśmy Race Mode i to od razu...
    ja już aut nie biorę na roboty nowych (kończę tylko umówionych/zaliczkowanych/dla których mam części), na ch.j mi kasa jak czasu na życie nie mam, ani dla siebie, ani dla rodziny, ani na przyjemności bo od rana do nocy pon-niedz tylko mailowanie, telefony, organizacje, faktury itp - to zabiera kilka razy więcej niż potem robota (bo jest wielu wyceniaczy/wyciągaczy informacji, at tak 20% tylko w końcu przyjedzie). Roboty warsztatowe do miało być hobby i dobudówka 3 interes na małą skalę, jak zaczęło mi to zajmować coś typu 100-150h miesięcznie to trzeba było zamknąć.

    jedź do [MENTION=80719]marekkoczta[/MENTION], on się tylko robotami przy autach zajmuje, masz znacznie bliżej niż do mnie

    Cytat Napisał daras Zobacz post
    Czy to ustawienie zadziała w każdym roczniku?
    nie wiem, patrz ostatnie zdanie mojego posta. np Auto comfort menu nie działało w autach ze starym radiem (mimo najnowszego firmwaru z grudnia 2020). trzeba empirycznie sobie sprawdzać, kiedyś takie rzeczy sprawdzałem jak za to brałem kasę, teraz już to Wasz problem


    Cytat Napisał murder Zobacz post
    Zabawne jest, że oni maja tą opcję zrobioną (oprogramowana i nawet opisaną w instrukcji), a tylko nie uruchamiają jej na polski rynek. Bez sensu.
    nie na polski, tylko pewnie poza NAFTA

    weź pod uwagę że pewnie ze względu na pośpiech, były 2 osobne streamy developmentowe na NAFTA (USA/Kan) i EMEA - pewnie z braku czasu cięli na różnych rynkach co się dało żeby jak najszybciej przetestować/dopracować firmwary ze sobą, stąd coś jest ale moze być tak że np w niepoupdatowanych autach moze nie działać
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  5. #15
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2020
    Auto
    Giulia veloce
    Postów
    73

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kurynio Zobacz post
    [MENTION=20089]epsonix[/MENTION] my master , szkoda, że kolega tak daleko od Lublina, ogarnęlibyśmy Race Mode i to od razu...
    Kolego ja jestem z Kraśnika, podjedź to ci ogarnę race mode za dobrą flache, ogarnij sobie przełącznik

  6. #16
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Shimmy
    Dołączył
    04 2019
    Mieszka w
    KR/ERA
    Auto
    Giulia B-Tech+
    Postów
    908

    Domyślnie

    Cytat Napisał Radcar Zobacz post
    Kolego ja jestem z Kraśnika, podjedź to ci ogarnę race mode za dobrą flache, ogarnij sobie przełącznik
    Kurynio ma nowy przełącznik (sądząc po https://www.forum.alfaholicy.org/nas...ml#post2239227), więc chyba nie trzeba zmieniać? Musi ktoś potwierdzić bo ja nie jestem w 100% pewny tego

  7. #17
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    11 2018
    Mieszka w
    BIALYSTOK
    Auto
    alfa romeo
    Postów
    1,509

    Domyślnie

    Cytat Napisał shimmy Zobacz post
    kurynio ma nowy przełącznik (sądząc po https://www.forum.alfaholicy.org/nas...ml#post2239227), więc chyba nie trzeba zmieniać? Musi ktoś potwierdzić bo ja nie jestem w 100% pewny tego :d
    jak ma nowy to tylko kodowanie.

  8. #18
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    i sgw do ominiecia w stelvio czyli pociete łapki
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  9. #19
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    09 2020
    Auto
    stelvio TI 280 KM MY2020
    Postów
    83

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    Znajcie dobre serce wujka. Siadłem, i parę ustawień w proxi popróbowałem i mam to:
    Załącznik 275858

    Działa jak należy w obu ustawieniach. Zmienia się bajt 146 bit 5, u mnie ori było 0x00, zmieniłem na 0x20. Dam znać Yaniemu to doda do MESa (już parę rzeczy mu podrzuciłem ostatnio).

    Wg informacji jakie mam wymaga jakiś wersji ECU i BCM, jakich nie wiem, u siebie mam soft ECU G543... a BCM rev 724.
    To totalnie nie moja branża, nie trzeba chyba znać się na wszystkim, ale i tak mi głupio przyznać,że w ogóle nie rozumiem o czym piszecie Panowie , a tym bardziej jak to ugryźć [emoji1][emoji1]

    Wysłane z mojego Mi 9T przy użyciu Tapatalka

  10. #20
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    09 2019
    Auto
    Alfa Romeo Giulia 200KM
    Postów
    185

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jarek74 Zobacz post
    To totalnie nie moja branża, nie trzeba chyba znać się na wszystkim, ale i tak mi głupio przyznać,że w ogóle nie rozumiem o czym piszecie Panowie , a tym bardziej jak to ugryźć [emoji1][emoji1]

    Wysłane z mojego Mi 9T przy użyciu Tapatalka
    Zamykaj z app-ki MyAlfaConnect

Podobne wątki

  1. 147 FL - składanie lusterek - była opcja bez składania?
    Utworzone przez woyopol w dziale 147
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 22-08-2012, 13:28
  2. Cięgno składania fotela.
    Utworzone przez mattom w dziale 147
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 26-05-2012, 20:51
  3. wyłączenie funkcji auto wyłączenie radia
    Utworzone przez Seweryn80 w dziale Car Audio
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 10-03-2012, 17:14
  4. Zacięte mechanizmy składania lusterek bocznych
    Utworzone przez KlaudioOs w dziale 147
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 19-12-2011, 20:32
  5. Wyłączenie automatycznego włączania klimatyzacji
    Utworzone przez pejot79 w dziale 166
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 12-04-2009, 08:09

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory