Strona 1 z 5 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 49

Temat: Wyłączenie automatycznego składania lusterek

  1. #1
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    09 2020
    Auto
    stelvio TI 280 KM MY2020
    Postów
    83

    Domyślnie Wyłączenie automatycznego składania lusterek

    Czy to możliwe żeby nie dało się wyłączyć funkcji automatycznego składania lusterek po zamknięciu auta? Nie potrafię znaleźć tego w menu systemu,a w instrukcji pisze coś lakonicznie bez odniesienia do konkretnego menu.

    Wysłane z mojego Mi 9T przy użyciu Tapatalka

  2. #2
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    Z pozycji menu tego nie zrobisz obawiam się

  3. #3
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    07 2017
    Auto
    Alfa Romeo ;)
    Postów
    644

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jarek74 Zobacz post
    Czy to możliwe żeby nie dało się wyłączyć funkcji automatycznego składania lusterek po zamknięciu auta? Nie potrafię znaleźć tego w menu systemu,a w instrukcji pisze coś lakonicznie bez odniesienia do konkretnego menu.

    Wysłane z mojego Mi 9T przy użyciu Tapatalka
    Tuż po zakupie auta składałem na to reklamację na infolinii. Kazali mi nawet jechać do ASO aby sprawdzili czy faktycznie tak jest hahaha
    Ostatecznie dostałem oficjalną odpowiedż iż mimo że w polskojęzycznej instrukcji jest taka opcja to w autach przeznaczonych na nasz rynek jej nie ma.

    Krótko mówiąc- nie mamy pana płaszcza i co pan nam zrobi ;P

  4. #4
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    09 2020
    Auto
    stelvio TI 280 KM MY2020
    Postów
    83

    Domyślnie

    A w instrukcji mimo,że lakonicznie to sugerują że to możliwe. Nie żebym się czepiał,ale przy obecnych warunkach pogodowych typu mokry śnieg który przymarznie w szczelinach mechanizmu w ustawieniu zamkniętym ,to teoretycznie mogą nie chcieć się otworzyć...

    Wysłane z mojego Mi 9T przy użyciu Tapatalka

  5. #5
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    09 2020
    Auto
    stelvio TI 280 KM MY2020
    Postów
    83

    Domyślnie

    Cytat Napisał murder Zobacz post
    Tuż po zakupie auta składałem na to reklamację na infolinii. Kazali mi nawet jechać do ASO aby sprawdzili czy faktycznie tak jest hahaha
    Ostatecznie dostałem oficjalną odpowiedż iż mimo że w polskojęzycznej instrukcji jest taka opcja to w autach przeznaczonych na nasz rynek jej nie ma.

    Krótko mówiąc- nie mamy pana płaszcza i co pan nam zrobi ;P
    Czyli wszystko jasne [emoji38]

    Wysłane z mojego Mi 9T przy użyciu Tapatalka

  6. #6
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2017
    Auto
    2017 Giulia 2.0 RWD
    Postów
    205

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jarek74 Zobacz post
    Nie żebym się czepiał,ale przy obecnych warunkach pogodowych typu mokry śnieg który przymarznie w szczelinach mechanizmu w ustawieniu zamkniętym ,to teoretycznie mogą nie chcieć się otworzyć...
    Nie czepiasz się. Wielokrotnie przez to jechałem bez lusterek bocznych. Nie otworzyły się. Jest to zwyczajnie niebezpieczne.

  7. #7
    Użytkownik Znawca Avatar Krzysztof
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Jaworzno
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4
    Postów
    1,394

    Domyślnie

    Cytat Napisał Toma Zobacz post
    Nie czepiasz się. Wielokrotnie przez to jechałem bez lusterek bocznych. Nie otworzyły się. Jest to zwyczajnie niebezpieczne.
    A jakby Ci drzwi przymarzły, to jechałbyś na dachu, czy wsiadał przez bagażnik? Sorry, za głupie pytanie, ale rozwaliła mnie Twoja odpowiedź
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4 (2018-...)
    AR 159 1.9 JTDM Q-Tronic Distinctive (2008-...)
    AR 147 2.0 TS Selespeed Distinctive (2001-2008)

  8. #8
    Użytkownik Świeżak Avatar Mieszko Drugi
    Dołączył
    04 2020
    Auto
    Alfa Romeo Giulia
    Postów
    77

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jarek74 Zobacz post
    A w instrukcji mimo,że lakonicznie to sugerują że to możliwe. Nie żebym się czepiał,ale przy obecnych warunkach pogodowych typu mokry śnieg który przymarznie w szczelinach mechanizmu w ustawieniu zamkniętym ,to teoretycznie mogą nie chcieć się otworzyć...

    Wysłane z mojego Mi 9T przy użyciu Tapatalka
    Widzę, że masz MY2020. Możesz spróbować zamknąć auto z aplikacji, u mnie wówczas nie składa lusterek.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Toma Zobacz post
    Nie czepiasz się. Wielokrotnie przez to jechałem bez lusterek bocznych. Nie otworzyły się. Jest to zwyczajnie niebezpieczne.
    W moim poprzednim aucie (Mazda 3) była wada fabryczna przy składaniu lusterek, były one naprawiane 3x 2 lusterka (łącznie 6 lusterek) na gwarancji, potem i tak padły po gwarancji,możliwe że przez warunki zimowe o których piszesz. Dlatego zgadzam się, że wymuszanie składania przy każdym zamknięciu auta, niezależnie od naszej woli, jest bez sensu ze strony inżynierów Alfy.

  9. #9
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2018
    Auto
    A.R STELVIO 2.0 280 EXECUTIVE
    Postów
    56

    Domyślnie

    Może wydać się to śmieszne ale niestety przy ostatnich mrozach mnie też lusterka się nie otworzyły. Pojechałem , ale jazda do komfortowych nie należała , po południu czyli powrocie z pracy otworzyło się lewe a na drugi dzień w południe prawe . Auto garażowane pod chmurką tak w domu jak i pracy.

  10. #10
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    Znajcie dobre serce wujka. Siadłem, i parę ustawień w proxi popróbowałem i mam to:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20210128_095413.jpg
Wyświetleń:	15
Rozmiar:	63.1 KB
ID:	275858

    Działa jak należy w obu ustawieniach. Zmienia się bajt 146 bit 5, u mnie ori było 0x00, zmieniłem na 0x20. Dam znać Yaniemu to doda do MESa (już parę rzeczy mu podrzuciłem ostatnio).

    Wg informacji jakie mam wymaga jakiś wersji ECU i BCM, jakich nie wiem, u siebie mam soft ECU G543... a BCM rev 724.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

Podobne wątki

  1. 147 FL - składanie lusterek - była opcja bez składania?
    Utworzone przez woyopol w dziale 147
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 22-08-2012, 13:28
  2. Cięgno składania fotela.
    Utworzone przez mattom w dziale 147
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 26-05-2012, 20:51
  3. wyłączenie funkcji auto wyłączenie radia
    Utworzone przez Seweryn80 w dziale Car Audio
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 10-03-2012, 17:14
  4. Zacięte mechanizmy składania lusterek bocznych
    Utworzone przez KlaudioOs w dziale 147
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 19-12-2011, 20:32
  5. Wyłączenie automatycznego włączania klimatyzacji
    Utworzone przez pejot79 w dziale 166
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 12-04-2009, 08:09

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory