Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 17

Temat: Dodatkowe odbojniki w klapie bagażnika z MY20

  1. #1
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,984

    Domyślnie Dodatkowe odbojniki w klapie bagażnika z MY20

    U mnie były oryginalnie takie jak chyba we wszystkich 2016-2019, które praktycznie nie pełniły żadnej roli:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20210205_001440.jpg
Wyświetleń:	4
Rozmiar:	36.4 KB
ID:	276064
    U klienta w polifcie widziałem że zmienili na masywne, nie wiem czy chodzi o zapobieganie np rysowania się zderzaka od krawędzi klapy czy o coś innego. Przy okazji zamówiłem (niestety trzeba kupić paczkę 5szt, kilkanaście zł/szt), właśnie wymieniłem:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20210205_001813.jpg
Wyświetleń:	4
Rozmiar:	63.5 KB
ID:	276065
    Nie są może piękne, ale skoro na takie wymienili to powód pewnie był. Mam i ja

    Jakby ktoś też chciał to podaję numer 50557476 części.

    Jak ktoś jest chętny na zakup 2szt ode mnie, to pierwszy wyrazi tu chęć to mu wyślę - wtedy podam email do kontaktu (mój priv wyłączony bo szło zwariować z ilością zapytań)
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  2. #2
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2020
    Auto
    Giulia 2.2 Super MT
    Postów
    155

    Domyślnie

    Epsonix biore 2szt. Jeszcze wezme modul SS jak masz na stanie. Michal35 o mnie juz wspominal. Moge albo podskoczyc w przyszlym tygodniu po poludniu, albo jak nei masz czasu to wysylka tez ok.

  3. #3
    Użytkownik Rowerzysta Avatar woockush
    Dołączył
    05 2020
    Auto
    Giulia Q4ERTY
    Postów
    299

    Domyślnie

    Odbojniki z drugiego zdjęcia mam w MY19

  4. #4
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,984

    Domyślnie

    Cytat Napisał korzen555 Zobacz post
    Epsonix biore 2szt. Jeszcze wezme modul SS jak masz na stanie. Michal35 o mnie juz wspominal. Moge albo podskoczyc w przyszlym tygodniu po poludniu, albo jak nei masz czasu to wysylka tez ok.
    OK, zgadamy się na priv

    Cytat Napisał woockush Zobacz post
    Odbojniki z drugiego zdjęcia mam w MY19
    masz rację, właśnie robię taką i się zdziwiłem że są w każdym razie MY16-18 nie ma
    Ostatnio edytowane przez epsonix ; 05-02-2021 o 23:45
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  5. #5
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Kolpak
    Dołączył
    09 2018
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    Giulia Q
    Postów
    854

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    U mnie były oryginalnie takie jak chyba we wszystkich 2016-2019, które praktycznie nie pełniły żadnej roli:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20210205_001440.jpg
Wyświetleń:	4
Rozmiar:	36.4 KB
ID:	276064
    U klienta w polifcie widziałem że zmienili na masywne, nie wiem czy chodzi o zapobieganie np rysowania się zderzaka od krawędzi klapy czy o coś innego. Przy okazji zamówiłem (niestety trzeba kupić paczkę 5szt, kilkanaście zł/szt), właśnie wymieniłem:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20210205_001813.jpg
Wyświetleń:	4
Rozmiar:	63.5 KB
ID:	276065
    Nie są może piękne, ale skoro na takie wymienili to powód pewnie był. Mam i ja

    Jakby ktoś też chciał to podaję numer 50557476 części.

    Jak ktoś jest chętny na zakup 2szt ode mnie, to pierwszy wyrazi tu chęć to mu wyślę - wtedy podam email do kontaktu (mój priv wyłączony bo szło zwariować z ilością zapytań)
    A zmieniła się jakość zamykania?
    U mnie zamykanie określam jako mocno kiepskie (kiedyś już próbowałem regulować i coś tam zmieniałem z odbojami), natomiast tydzień temu gościłem `20 która przyjechała prosto z salonu i zamyka się rewelacyjnie..

  6. #6
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    03 2020
    Auto
    Giulia Veloce Q4
    Postów
    291

    Domyślnie

    Ja mam listopad my2018 i mam już te nowsze co epsonix, ale ja byłem w aso już parę razy zeby mi poprawili otwieranie klapy, sprężyny i amorek z Q, więc pewnie przy okazji mi to też wymienili. Otwiera się ok,ale zamykanie "klapą" trzeba zdrowo "jbnąć".
    Na wzniesieniu dalej klapa leci sama, a nie mam spojlera (jeszcze)

  7. #7
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,984

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kolpak Zobacz post
    A zmieniła się jakość zamykania?
    U mnie zamykanie określam jako mocno kiepskie (kiedyś już próbowałem regulować i coś tam zmieniałem z odbojami), natomiast tydzień temu gościłem `20 która przyjechała prosto z salonu i zamyka się rewelacyjnie..
    narazie faktycznie ciut mocniej muszę walnąć - podejżewam że przez 2.5 roku już zderzak się trochę wygiął (stąd pojawiły się otarcia od krawędzi klapy i stąd decyzja o wymianie tych odbojów).




    Cytat Napisał Wilq84 Zobacz post
    Ja mam listopad my2018 i mam już te nowsze co epsonix, ale ja byłem w aso już parę razy zeby mi poprawili otwieranie klapy, sprężyny i amorek z Q, więc pewnie przy okazji mi to też wymienili. Otwiera się ok,ale zamykanie "klapą" trzeba zdrowo "jbnąć".
    Na wzniesieniu dalej klapa leci sama, a nie mam spojlera (jeszcze)
    no bo Ty masz inny problem, z tego co pamietam to nie powymieniali Ci części na to co trzeba o których pisaliśmy w dedykowanym wątku, tylko dali sprężyny z Q a tam problem nie był rozwiązany
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  8. #8
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Shimmy
    Dołączył
    04 2019
    Mieszka w
    KR/ERA
    Auto
    Giulia B-Tech+
    Postów
    908

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wilq84 Zobacz post
    Ja mam listopad my2018 i mam już te nowsze co epsonix, ale ja byłem w aso już parę razy zeby mi poprawili otwieranie klapy, sprężyny i amorek z Q, więc pewnie przy okazji mi to też wymienili. Otwiera się ok,ale zamykanie "klapą" trzeba zdrowo "jbnąć".
    Na wzniesieniu dalej klapa leci sama, a nie mam spojlera (jeszcze)
    Ty masz rocznik 2018 ale MY2019

  9. #9
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    03 2020
    Auto
    Giulia Veloce Q4
    Postów
    291

    Domyślnie

    Cytat Napisał Shimmy Zobacz post
    Ty masz rocznik 2018 ale MY2019
    hehe dokladnie ten slawny dekoder VIN pokazuje MY2019

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    no bo Ty masz inny problem, z tego co pamietam to nie powymieniali Ci części na to co trzeba o których pisaliśmy w dedykowanym wątku, tylko dali sprężyny z Q a tam problem nie był rozwiązany
    oni mi juz 3 razy robili ta klape (2 sprezyny z QV i 1 amortyzator tez z QV), ostatnio okazalo sie ze zawias prawy byl walniety i wymienili, otwiera sie ladnie ostatnie 5cm dociaga do pionu. Niedawno pracownik z ASO napisal mi, ze z elementow do mechanizmu otwierania klapy pozostal jeden o numerze: 50559309 - wkładka elastyczna do zawiasu. Tylko,ze ona w sumie odpowiada za to ograniczenie dobijania zbyt mocnego, o ktorym sam pisales kiedys...można juz chyba ksiazke o tym napisac

    Mozna ten problem ze wzniesieniem i opadajaca klapa rozwiazac poprzez dolozenie drugiego amortyzatora z QV, tylko ze wtedy duzo gorzej sie zamyka klapa (wiec pewnie to ma [MENTION=80009]Kolpak[/MENTION]) i testowane ponoc to bylo



    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1kg.jpg
Wyświetleń:	4
Rozmiar:	47.4 KB
ID:	276113

    dobra juz nie offtopuje...

  10. #10
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Kolpak
    Dołączył
    09 2018
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    Giulia Q
    Postów
    854

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wilq84 Zobacz post
    hehe dokladnie ten slawny dekoder VIN pokazuje MY2019



    oni mi juz 3 razy robili ta klape (2 sprezyny z QV i 1 amortyzator tez z QV), ostatnio okazalo sie ze zawias prawy byl walniety i wymienili, otwiera sie ladnie ostatnie 5cm dociaga do pionu. Niedawno pracownik z ASO napisal mi, ze z elementow do mechanizmu otwierania klapy pozostal jeden o numerze: 50559309 - wkładka elastyczna do zawiasu. Tylko,ze ona w sumie odpowiada za to ograniczenie dobijania zbyt mocnego, o ktorym sam pisales kiedys...można juz chyba ksiazke o tym napisac

    Mozna ten problem ze wzniesieniem i opadajaca klapa rozwiazac poprzez dolozenie drugiego amortyzatora z QV, tylko ze wtedy duzo gorzej sie zamyka klapa (wiec pewnie to ma [MENTION=80009]Kolpak[/MENTION]) i testowane ponoc to bylo



    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1kg.jpg
Wyświetleń:	4
Rozmiar:	47.4 KB
ID:	276113

    dobra juz nie offtopuje...
    Ej ale o jakim amortyzatorze mowa? Czy tam nie są tylko 2 sprężyny?

Podobne wątki

  1. Brak świateł na klapie bagażnika
    Utworzone przez uka w dziale 166
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 10-07-2023, 09:54
  2. [159] Emblematy na klapie bagażnika
    Utworzone przez KT_572 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 20-01-2021, 10:08
  3. [Giulietta] Tylne światłą ledowe w klapie bagażnika
    Utworzone przez Lodilirian w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 19-07-2017, 22:32
  4. Dodatkowe otwieranie bagażnika
    Utworzone przez Zymelka w dziale 166
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 03-01-2017, 22:44

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory