Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Temat: Konfiguracja nowego Stelvio, a pakiety

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    02 2021
    Auto
    Stelvio Veloce my2021
    Postów
    10

    Domyślnie Konfiguracja nowego Stelvio, a pakiety

    Konfiguruję nowe Stelvio Veloce 280 (mam póki co D1116B56)
    Byłem już na jeździe próbnej i jest radość

    Zastanawiam się nad opcjami:
    1. Adaptive Suspension - czy ktoś ma to może i czy jest warte dodania? Czy to też działa w trybie N (bo na necie widzę sprzeczne informacje)
    Może zamienić to na Assistance Plus?
    2. Czy LSD tylko w tym pakiecie? Pewnie bym wziął, ale te manetki są takie duże i niepraktyczne, Poza tym w swoim obecnym samochodzie ich nie używam i nie potrzebuję.
    3. FSD - ktoś to ma i poleca?

    W ogóle za komentarze co do konfiguracji byłbym wdzięczny.

  2. #2
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Stacho
    Dołączył
    08 2019
    Auto
    Stelvio Veloce MY2020
    Postów
    419

    Domyślnie

    Konfiguracja to rzecz gustu, potrzeb i funduszy, ale skoro pytasz to kilka moich subiektywnych spostrzeżeń:

    1. Odpuściłbym sobie dodatki związane z zawieszeniem i LSD - zawieszenie to nie 100 % pneumatyk jak w Mercedesie a w cywilnej jeździe obędziesz się bez LSD. Moim zdaniem szkoda kasy. Będziesz na plus (-11500 zł)

    2. Decydując się na ciemne szyby brałbym również ciemne lakierowane ramki szyb bo te gumowe wyglądają słabo, choć w mojej ocenie ten dodatek nie jest wart swojej ceny (+2000 zł), to mimo wszystko przy tej konfiguracji jest konieczny tym bardziej, że bierzesz czarny kolor nadwozia.

    3. Jeżeli chodzi o wygląd i elegancję to polecam deskę rozdzielczą obitą skórą to znacząco podnosi estetykę i wizualną wartość auta. Ta skóra na desce powoduje, że to auto zaczyna wyglądać na tyle ile kosztuje

    Już wybrałeś podgrzewaną tylną kanapę (+1700 zł) (dobry wybór ja mam i się przydaje zimą) więc gdybyś zdecydował się na skórzaną deskę (+5000 zł) to rozważ pakiet Pakiet Komfort Plus dla wersji SPRINT / VELOCE (+ 8800) w którym poza grzanymi kanapami i deską w skórze dodatkowo będziesz miał 8-stopniową regulację fotela, której będzie Ci brakować w wersji 6-stopniowej.

    4. Do pełnej konfiguracji brakuje Ci w zasadzie pakietu "Pakiet Asystent kierowcy Plus" (+7800 zł) niestety obecnie pakiet ten wymusza dodatkowo dobranie aktywnego tempomatu czyli dodatkowe +5000 zł) i robi się spora kwota - kiedyś aktywny tempomat był w pakiecie.
    No i tu musisz przeanalizować gdzie i jak jeździsz i czy wykorzystasz te nowinki. Miej na uwadze, że to wyposażenie za 2-3 lata będzie standardem w większości pojazdów. Z drugiej strony to istotnie podbija cenę pojazdu a z części z tych "wodotrysków" będziesz korzystał naprawdę sporadycznie.

    Ja z doświadczenia mogę na pewno polecić: aktywny tempomat, aktywny czujnik martwego pola i system rozpoznawania znaków - to się sprawdza. Również automatyczna jazda w korkach i utrzymanie dystansu od poprzedzającego pojazdu jest OK.

    Zwróć również uwagę na to, że dobierając bogatsze wyposażenie masz lepsze pole do negocjacji ceny i czasami dobranie jakiegoś pakietu może spowodować zwiększenie rabatu na całe auto o kwotę większą niż cena pakietu.

    W moim przypadku np. musiałem wziąć "Ładowarkę bezprzewodową" za 1200 zł, która jest kompletnie bezużyteczna kiedy i tak musisz uruchomić CP po kablu, ale bez tej ładowarki nie otrzymałbym podwyższonego rabatu na całe auto, więc musiałem dołożyć 1200 zł by przykładowo zyskać 12 tyś

    Tu masz link do mojej konfiguracji i wyposażenia co do którego mogę się wypowiedzieć z praktycznego punktu widzenia:
    https://www.forum.alfaholicy.org/nas...uvio_gray.html

  3. #3
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    02 2021
    Auto
    Stelvio Veloce my2021
    Postów
    10

    Domyślnie

    Dzięki Stacho za odpowiedź

    Cytat Napisał Stacho Zobacz post
    Konfiguracja to rzecz gustu, potrzeb i funduszy, ale skoro pytasz to kilka moich subiektywnych spostrzeżeń:

    1. Odpuściłbym sobie dodatki związane z zawieszeniem i LSD - zawieszenie to nie 100 % pneumatyk jak w Mercedesie a w cywilnej jeździe obędziesz się bez LSD. Moim zdaniem szkoda kasy. Będziesz na plus (-11500 zł)
    Tak też się na to zapatrywałem, ale chciałem upewnić.

    2. Decydując się na ciemne szyby brałbym również ciemne lakierowane ramki szyb bo te gumowe wyglądają słabo, choć w mojej ocenie ten dodatek nie jest wart swojej ceny (+2000 zł), to mimo wszystko przy tej konfiguracji jest konieczny tym bardziej, że bierzesz czarny kolor nadwozia.
    Brzmi rozsądnie, dodam.

    3. Jeżeli chodzi o wygląd i elegancję to polecam deskę rozdzielczą obitą skórą to znacząco podnosi estetykę i wizualną wartość auta. Ta skóra na desce powoduje, że to auto zaczyna wyglądać na tyle ile kosztuje
    Już wybrałeś podgrzewaną tylną kanapę (+1700 zł) (dobry wybór ja mam i się przydaje zimą) więc gdybyś zdecydował się na skórzaną deskę (+5000 zł) to rozważ pakiet Pakiet Komfort Plus dla wersji SPRINT / VELOCE (+ 8800) w którym poza grzanymi kanapami i deską w skórze dodatkowo będziesz miał 8-stopniową regulację fotela, której będzie Ci brakować w wersji 6-stopniowej.
    Ma to sens, zwłaszcza że żona ostatnio mi mówiła, że może weźmy te skóry... jestem osobiście człowiekiem bardziej nastawiony na funkcjonalność niż prestiż.. ale może warto.

    4. Do pełnej konfiguracji brakuje Ci w zasadzie pakietu "Pakiet Asystent kierowcy Plus" (+7800 zł) niestety obecnie pakiet ten wymusza dodatkowo dobranie aktywnego tempomatu czyli dodatkowe +5000 zł) i robi się spora kwota - kiedyś aktywny tempomat był w pakiecie.
    No i tu musisz przeanalizować gdzie i jak jeździsz i czy wykorzystasz te nowinki. Miej na uwadze, że to wyposażenie za 2-3 lata będzie standardem w większości pojazdów. Z drugiej strony to istotnie podbija cenę pojazdu a z części z tych "wodotrysków" będziesz korzystał naprawdę sporadycznie.
    Ja z doświadczenia mogę na pewno polecić: aktywny tempomat, aktywny czujnik martwego pola i system rozpoznawania znaków - to się sprawdza. Również automatyczna jazda w korkach i utrzymanie dystansu od poprzedzającego pojazdu jest OK.
    Zwróć również uwagę na to, że dobierając bogatsze wyposażenie masz lepsze pole do negocjacji ceny i czasami dobranie jakiegoś pakietu może spowodować zwiększenie rabatu na całe auto o kwotę większą niż cena pakietu.
    W moim przypadku np. musiałem wziąć "Ładowarkę bezprzewodową" za 1200 zł, która jest kompletnie bezużyteczna kiedy i tak musisz uruchomić CP po kablu, ale bez tej ładowarki nie otrzymałbym podwyższonego rabatu na całe auto, więc musiałem dołożyć 1200 zł by przykładowo zyskać 12 tyś

    Tu masz link do mojej konfiguracji i wyposażenia co do którego mogę się wypowiedzieć z praktycznego punktu widzenia:

    Tych asystentów strasznie nie lubię, aktywnego tempomatu też (np: pilnowania by nie przejechał na czerwonym świetle)
    No Twoja wersja taka już na fullu

    I jeszcze pytanie na koniec, jesteś zadowolony z Harman Kardona? Czy nie warto?

  4. #4
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    08 2020
    Auto
    Stelvio Veloce MY2020
    Postów
    277

    Domyślnie

    Na temat audio jest osobny wątek. Ja mam i w zależności od jakości "flaca" mam różne odczucia. Ale chyba bym nie zrezygnował. Koniecznie wybierz dodatkowe wyciszenie, ja wg specyfikacji od dealera niby nie miałem, ale potem okazało się, że szyby są wyciszone (laminowane) i mam jakiś wypełnienie nvh. Być może jest to dodawane z HK? No i HK daje też fajne diodowe podświetlanie schowków.
    Manetki są też ok. Korzystam b.często, zwłaszcza do zrzucania na niższe biegi. I wcale ich wielkość nie przeszkadza.
    I jak pisał Stacho skóra na desce rozdzielczej robi różnicę. Jechałem ostatnio GLB z normalną deską i widziałem różnicę

  5. #5
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Stacho
    Dołączył
    08 2019
    Auto
    Stelvio Veloce MY2020
    Postów
    419

    Domyślnie

    Cytat Napisał Callstack Zobacz post
    I jeszcze pytanie na koniec, jesteś zadowolony z Harman Kardona? Czy nie warto?
    HK nie gra rewelacyjnie, dlatego nawet nie chcę sprawdzać jak grają niższe zestawy
    A tak na poważnie, odsłuch to rzecz indywidualna jeden słyszy różnice drugiemu wystarczy że będzie dudnić... moim zdaniem jeżeli nie słuchasz namiętnie muzyki rodem z MTV i Eski oraz nie potrzebujesz sztucznie podbitych basów to będziesz zadowolony.
    Zestaw jest czuły na jakość sygnału, więc ja swoje ulubione kawałki przegrywam z CD na bezstratny format FLACK, ale zdarza mi się słuchać bezpośrednio ze Spotify i też daje rade.
    Dodatkowo wraz z zestawem HK dostajesz namiastkę nowoczesnego podświetlenia wnętrza z subtelnym i regulowalnym oświetleniem klamek i schowków, ale niestety w jednym białym kolorze a mogli dać wielokolorowe ledy z możliwością zmiany koloru podświetlenia.

Podobne wątki

  1. [Stelvio] Zakup nowego Stelvio i ... slaba oferta handlowcow jakby brak checi sprzedazy
    Utworzone przez Lukastelvio w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 235
    Ostatni post / autor: 01-10-2020, 09:21
  2. Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 11-10-2015, 14:21
  3. Pakiety startowe
    Utworzone przez aga024 w dziale Zloty, imprezy, spotkania
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 26-08-2015, 17:33
  4. Detailingowe Last Minute - pakiety promocyjne
    Utworzone przez eRBe w dziale Łódzkie
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 11-08-2015, 09:39

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory