Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 19

Temat: Blind spot monitoring - retrofit

  1. #1
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2017
    Auto
    Giulia 2.0
    Postów
    122

    Domyślnie Blind spot monitoring - retrofit

    Uszanownie,

    przymierzam się do retrofitu blind spot sensora.

    Mam zamontowany zderzak z czujnikami - wiązki pod to były.
    W lusterkach wiązki nie ma, trzeba by je całe wymienić albo dorobić wiązkę i wymienić szkło.

    Czy ktoś próbował to dokładać? Czy coś trzeba wprogramowywać?

    Ma ktoś może schematy el. lusterek? Interesują mnie piny/kolory na których jest zasilanie tej diody - raz, żeby sprawdzić czy to w ogóle działa, dwa - do rozważenia, czy koniecznie wymieniać całe lusterka czy coś dorobić.

    Kilka pytań do osób które mają oryginalnie system:

    1. Sygnalizacja jest tylko w lusterku czy jakaś dodatkowa - np dźwiękowa?
    2. Czy macie jakieś ustawienia do tego modułu w menu systemowym?
    3. Czy włącza/wyłącza się system razem z czujnikami parkowania?

  2. #2
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    radary uzywane nie zadzialaja no chyba ze masz wersje inzynieryjna softu do ich obslugi, nie znam nikogo kto by mial (poza Lio ktory przedni uzywke odpalal no ale to we wloszech). ogolnie wszystko jest do zrobienia "tylko" kwestia nakladu czasowego i kosztow, nawet gdybym mial czas to dla siebie nie chcialoby mi sie robic.

    jesli jestes tak zdesperowany żeby się za to brać to schematy Ci podesle (daj email), moge nawet kiedys pogrzebac w Twoim proxi jak zdecydujesz się kupić nowe radary (wyślesz mi zrzut hexa a ja Ci odeślę zedytowany; ale niepriorytetowo mam za duzo tematow obecnie w plecy). reszte pytan to sobie instrukcje poczytaj. za raczke niestety nie mam czasu prowadzic, bo nie mam czasu na nic, więc musisz być samodzielny albo innych pytać o pozostałe kwestie - ja pomogę w tym w czym od nikogo nie masz szans uzyskać info (edycja proxi).

    aha, nie wiem czy ktoś nowe radary przyuczał z MESem, pieron wie czy zadziała - np z MESa jednemu forumowiczowi który wymieniał radio na nowe miga przebieg dalej mimo zrobienia proxi, a poprawianie z Witecha nic nie dało...
    Ostatnio edytowane przez epsonix ; 06-02-2021 o 20:18
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  3. #3
    Użytkownik Świeżak Avatar Tomasz Dobosz
    Dołączył
    01 2012
    Mieszka w
    Mazowieckie
    Auto
    Crosswagon, Mito, Giulia
    Postów
    53

    Domyślnie

    Ja montowałem nowy radar, wystarczyło wpiąć i zadziałał.

  4. #4
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    11 2018
    Mieszka w
    BIALYSTOK
    Auto
    alfa romeo
    Postów
    1,508

    Domyślnie

    Cytat Napisał jakubc Zobacz post
    Uszanownie,

    przymierzam się do retrofitu blind spot sensora.

    Mam zamontowany zderzak z czujnikami - wiązki pod to były.
    W lusterkach wiązki nie ma, trzeba by je całe wymienić albo dorobić wiązkę i wymienić szkło.

    Czy ktoś próbował to dokładać? Czy coś trzeba wprogramowywać?

    Ma ktoś może schematy el. lusterek? Interesują mnie piny/kolory na których jest zasilanie tej diody - raz, żeby sprawdzić czy to w ogóle działa, dwa - do rozważenia, czy koniecznie wymieniać całe lusterka czy coś dorobić.

    Kilka pytań do osób które mają oryginalnie system:

    1. Sygnalizacja jest tylko w lusterku czy jakaś dodatkowa - np dźwiękowa?
    2. Czy macie jakieś ustawienia do tego modułu w menu systemowym?
    3. Czy włącza/wyłącza się system razem z czujnikami parkowania?
    Mam to dołożone nowe radary lusterka z blissem w drzwiach brakuje 2 lub 3 przewodów w tyle jest wiazka do radarów tylko brakuje zasilania. kodujesz mesem i pojawia sie funkcja w infomecie.

  5. #5
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    a to dobra wiadomość że MES ogarnia, ale Proxi MESa nie ma zadnych ustawieńna blind spot, za to mapa proxi ma na blind spota - stąd moja odpowiedź. Oczywiście już się przekonałem że niektóre z ustawień w proxi są tylko jakby ustawiona pro-forma - np 3.5" vs 7" wyświetlacz nikt nie zmienia a działa retrofit, ustawienie jest ignorowane przez wyświetlacz bo "on wie" jaki jest. Tak samo z wyświetlaczem na desce po retroficie 8.8" wcale nie trzeba zmieniać w proxi z 6.5" na 8.8" bo i tak działa OK, ale konfigi aut a fabryki przestrzegają tego z jakiś powodów (może przygotowanie pod jakieś updaty, albo poo prostu był jakiś plan, powstała dokumentacja proxi a potem i tak zrobili inaczej i ignorują). Są jednak ustawienia które trzeba zmienić - np jeśli chodzi o łopatki w niektórych autach żeby działało wrzucanie D z R/P/N po naciśniećiu + łopatki, czy żeby wrzucał się N jeśli przyciśniemy + i - razem. Jest też wiele innych które przynoszą efekt.

    wszystkie funkcje blind spota Ci działają ostrzeganie dźwiękiem i wizualne?

    PS, miałeś mi wysłać swój zrzut proxi do edycji
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  6. #6
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    11 2018
    Mieszka w
    BIALYSTOK
    Auto
    alfa romeo
    Postów
    1,508

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    a to dobra wiadomość że MES ogarnia, ale Proxi MESa nie ma zadnych ustawieńna blind spot, za to mapa proxi ma na blind spota - stąd moja odpowiedź. Oczywiście już się przekonałem że niektóre z ustawień w proxi są tylko jakby ustawiona pro-forma - np 3.5" vs 7" wyświetlacz nikt nie zmienia a działa retrofit, ustawienie jest ignorowane przez wyświetlacz bo "on wie" jaki jest. Tak samo z wyświetlaczem na desce po retroficie 8.8" wcale nie trzeba zmieniać w proxi z 6.5" na 8.8" bo i tak działa OK, ale konfigi aut a fabryki przestrzegają tego z jakiś powodów (może przygotowanie pod jakieś updaty, albo poo prostu był jakiś plan, powstała dokumentacja proxi a potem i tak zrobili inaczej i ignorują). Są jednak ustawienia które trzeba zmienić - np jeśli chodzi o łopatki w niektórych autach żeby działało wrzucanie D z R/P/N po naciśniećiu + łopatki, czy żeby wrzucał się N jeśli przyciśniemy + i - razem. Jest też wiele innych które przynoszą efekt.

    wszystkie funkcje blind spota Ci działają ostrzeganie dźwiękiem i wizualne?

    PS, miałeś mi wysłać swój zrzut proxi do edycji
    emeilem ci wyslalem

  7. #7
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2017
    Auto
    Giulia 2.0
    Postów
    122

    Domyślnie

    Mam to dołożone nowe radary lusterka z blissem w drzwiach brakuje 2 lub 3 przewodów w tyle jest wiazka do radarów tylko brakuje zasilania. kodujesz mesem i pojawia sie funkcja w infomecie.
    Możesz opisać szerzej temat - gdzie dokładnie wpiąłeś się w drzwiach, wymieniałeś całe lusterka czy tylko szkła?
    W mesie tylko standardowo proxi aligment czy coś jeszcze dodawałeś?

    jesli jestes tak zdesperowany żeby się za to brać to schematy Ci podesle (daj email), moge nawet kiedys pogrzebac w Twoim proxi jak zdecydujesz się kupić nowe radary
    Odezwę się via mail po schemat, dzięki. Kupna nowych radarów nie biorę pod uwagę - albo zadziała to co kupiłem ze zderzakiem, albo oleję temat.
    Ostatnio edytowane przez jakubc ; 06-02-2021 o 22:25

  8. #8
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    Cytat Napisał jakubc Zobacz post
    Odezwę się via mail po schemat, dzięki. Kupna nowych radarów nie biorę pod uwagę - albo zadziała to co kupiłem ze zderzakiem, albo oleję temat.
    uzywki nie dzialaja. now ok 1.5k szt
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  9. #9
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2017
    Auto
    Giulia 2.0
    Postów
    122

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    uzywki nie dzialaja. now ok 1.5k szt
    To w zasadzie zamyka temat. 3k radary, 1-1,5k lusterka. Zostawiam, może w przyszłości pojawi się jakaś opcja odblokowania części.

    Dla pewności, bo po prawdzie nie znam historii tych części, które mam - co pojawia się w MES przy nowych modułach?

    Swoją drogą - jak na ilość braków w sofcie giulii to dość sporo energii poświęcili na to, żeby nie dało się używać aftermarketowych części. My kombinujemy dla kombinowania, ale jak komuś taki moduł padnie, lub uszkodzi się w stłuczce, to

  10. #10
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Shimmy
    Dołączył
    04 2019
    Mieszka w
    KR/ERA
    Auto
    Giulia B-Tech+
    Postów
    908

    Domyślnie

    BLISy służą bezpieczeństwu a Ty się dziwisz, że producent nie pozwala wrzucić używki?

Podobne wątki

  1. Retrofit gałki skrzyni biegów
    Utworzone przez gwynebleid w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 24-11-2020, 14:31
  2. RETROFIT Dodanie soczewki zamiast zwykłych żarówek h7
    Utworzone przez Flexy147 w dziale 147
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 09-09-2020, 19:06

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory