Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 41

Temat: Monostabilny przełącznik DNA - problemy, service news

  1. #11
    Użytkownik Świeżak Avatar Krzysztof Fly
    Dołączył
    10 2020
    Mieszka w
    kujawsko-pomorskie
    Auto
    Stelvio Executive 2.0T 280KM 2019
    Postów
    141

    Domyślnie

    Najlepsze w tym wszystkim jest to, że w pdf datowanym na 19.01.2021, podają numery części które są nieaktualne i zostały zastąpione innymi numerami (zapewne dosyć długo przed opublikowaniem tegoż dokumentu)
    przykłady dla aut z kierownicą z lewej strony;
    156158642 - 156164871
    156158645 - 156164874
    156158644 - 156164873
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	przełącznik.jpg
Wyświetleń:	3
Rozmiar:	40.4 KB
ID:	276175
    dodatkowo w pozycji 156158646 - błąd w opisie winno być "z kierownica z prawej strony" co może skutkować omyłkowym zamówieniem przełącznika.
    Ostatnio edytowane przez Krzysztof Fly ; 09-02-2021 o 23:11

  2. #12
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar Mangamather
    Dołączył
    06 2019
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Super, 2.0T, 200 HP
    Postów
    9

    Domyślnie

    Przyznam szczerze, zmartwił mnie ten post. Mam Giulię z września 2018 (produkcja) i też posiadam omawiany przełącznik. Ogólnie to działa ok i się nie grzeje, ale w przyszłości chciałem dodać race mode. Czy jeżeli wszystko u mnie działa to czy powinienem się zgłosić do ASO celem serwisu? i czy jeżeli przestanie działać już po gwarancji - czy mi to nieodpłatnie naprawią?

  3. #13
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mangamather Zobacz post
    Czy jeżeli wszystko u mnie działa to czy powinienem się zgłosić do ASO celem serwisu?
    No ogólnie wymaganą rzeczą do zrobienia aktualizacji czy wymiany przełącznika jest występowanie pewnie przynajmniej jednego z błędów opisanych w Service Newsie. Jeżeli masz gwarancję, to raczej nic nie szkodzi podjechać do ASO zobaczyć czy nie ma błędów, o których mowa.


    Cytat Napisał Mangamather Zobacz post
    czy jeżeli przestanie działać już po gwarancji - czy mi to nieodpłatnie naprawią?
    Jeżeli nie jest to kwestia akcji serwisowej, a w tym przypadku nie jest, to nie sądzę, że po gwarancji wymiana będzie nieodpłatna.

  4. #14
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,986

    Domyślnie

    inaczej - oni czekają aż będzie problem i wtedy przyjedziesz. tylko w międzyczasie możesz mieć auto nie w pełni działające - po co czekać na usterkę i ryzykować zbrikowanie się przełącznika a wtecy wsadzanie łap przez ASO i demontowanie paneli - wiecie jak oni robią? Mi wymieniali pokrętło infotainmentu bo strasznie skrzypiało i jakoś luźno latało, najpierw próbowali podważać plastik wokół pokrętła więc zrobili mi ślady widoczne, potem zdjęli jednak panelale połamali mi pod panelem 2 łapy, pokleili, nie przyznali się. A resztki spinek połamanych leżały wewnątrz tunelu. Do tego pęknięcie plastiku przy jednym zaczepie pod alu. Odkryłem jak montowałem u siebie Race, no ale oprócz poklnięcia że nie wymienili mi na nowy co mogłem - podjechać i powiedzieć że ściągnąłem panel i widzę klejone zaczepy?
    lepiej działać zapobiegawczo i wymusić na nich ten update powołując się na numer service newsa. zawsze mmożna powiedzieć że raz nie działał w ogóle ale zaczął a że teraz macie info o poprawce.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Krzysztof Fly Zobacz post
    Najlepsze w tym wszystkim jest to, że w pdf datowanym na 19.01.2021, podają numery części które są nieaktualne i zostały zastąpione innymi numerami (zapewne dosyć długo przed opublikowaniem tegoż dokumentu)
    przykłady dla aut z kierownicą z lewej strony;
    156158642 - 156164871
    156158645 - 156164874
    156158644 - 156164873
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję Nazwa: przełącznik.jpg Wyświetleń: 0 Rozmiar: 40.4 KB ID: 276175
    dodatkowo w pozycji 156158646 - błąd w opisie winno być "z kierownica z prawej strony" co może skutkować omyłkowym zamówieniem przełącznika.
    numery to się cały czas zmieniają, każdy z nich ma jeszcze po 2 starsze o ile pamietam.

    najlepsze w kupowaniu pokrętła od Q (klient chciał napis RACE mimo że nie było potrzeby wymiany), było to że zamówiłem wg VINu Q 2019 która stała w BB. Przyszło mi pokrętło bez RACE... Reklamacja - odrzucili bo jest właściwy. Długa do salonu, zrobiłem na dowód fotki auta - no to reklamacja była mozliwa, ale ani Polcar ani kontakt w BB z zaopatrzenia nie potrafili powiedzieć jaki numer jest w takim razie właściwy. WYkupiłem na 1h ePera, poszukałem po opcjach i wtedy mi wyszedł 156158644 - taki mi przyszedł i faktycznie był właściwy (wg VIN z Q wychodził wtedy z końcówką 645)
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  5. #15
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    [MENTION=20089]epsonix[/MENTION] tak też właśnie postanowiłem zrobić, pomimo, że na chwilę obecną się nic nie działo. Obecnie właśnie czekam na auto, mam info że co prawda nie było błędów, ale według newsa kwalifikuje się do aktualizacji. Dam znać po wszystkim

    Soft zaktualizowany:
    Podczas diagnozy miałem błąd:
    U1700-87 – usterka modułu Body Computera (BCM) – brak komunikatu. Błąd występował już wcześniej. Zatem zobaczymy czy się ponownie zapisze podczas kolejnej diagnozy.
    Całość operacji ok. 40 minut
    [MENTION=20089]epsonix[/MENTION], jeszcze raz dzięki za info, może to było kwestią aku i że miałem raz właśnie brak reakcji DNA, pożyjemy zobaczymy
    Ostatnio edytowane przez Kurynio ; 10-02-2021 o 12:03

  6. #16
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,986

    Domyślnie

    Daję znać, klient odłączył aku, podłączył DNA ożył, podjedzie przy okazji na update firmwaru na gwarancji do ASO.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  7. #17
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    Dzisiaj jakoś nie jeździłem jakoś szczególnie dużo, ale kilkukrotnie dotykałem przełącznik. Za każdym razem był chłodny. Wcześniej był wyraźnie ciepły. Pojeżdżę więcej to dam znać jakby coś się zmieniło, ale wydaje mi się, że jest różnica

  8. #18
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    03 2019
    Auto
    Jeep GC, Stelvio 2.0 Executive
    Postów
    105

    Domyślnie

    Proaktywnie ASO nie chce zmieniać softu - sprawdzają czy były błędy przełącznika (testowane w Carserwis Warszawa)

  9. #19
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,986

    Domyślnie

    co serwis to inne podejście
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  10. #20
    Użytkownik Znawca Avatar dziadzia82
    Dołączył
    04 2014
    Mieszka w
    Będzin
    Auto
    Julka 2018 150Mair Veloce . Stelvio Sprint 2020
    Postów
    1,325

    Domyślnie

    Jak jest błąd to za update dostają kasę z FCA.
    Jeśli nie ma objawów robią to za free dlatego nie chcą

Podobne wątki

  1. [Giulietta] Service News 27 01.11 - czy ktoś ma dostęp
    Utworzone przez MiLykie w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 05-09-2017, 16:03
  2. distance to service
    Utworzone przez turlisalfaromeo w dziale 147
    Odpowiedzi: 43
    Ostatni post / autor: 27-01-2014, 18:03
  3. ASB ZF service manual
    Utworzone przez danus77 w dziale 166
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 04-06-2010, 21:21

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory