Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Temat: Tryb Dynamic. Zmiana czułości gazu. Usunięcie kopania.

  1. #1
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    12 2016
    Auto
    Mito 1.4TB 155, Giulia 2.0TB 200 Super
    Postów
    557

    Domyślnie Tryb Dynamic. Zmiana czułości gazu. Usunięcie kopania.

    Hej,
    Czy ktoś wie jak można by zmienić harakterystykę gazu? Chodzi mi o to aby był bardziej liniowy w D.
    Po tunie mam tak, że nawet w N wciśnięcie gazu pod koniec ledwo co dodaje momentu a w D to już w ogóle prawie nic.
    Chciałbym mieć w D gaz jak w N zachowawszy resztę rzeczy jak np strategię skrzyni.

    Druga rzecz to usunięcie kopania w plery w kiedy podbijamy bieg łopatką przyspieszając. Nie wkurza was to? Mam wrażenie że to takie pajacowanie.



    Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka

  2. #2
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2018
    Auto
    Veloce Ti, Subaru Legacy GT, 318is
    Postów
    93

    Domyślnie

    Co do kopania w plecy przy zmianach w górę, to na początku byłem pod mega wrażeniem jakie to fajne. Teraz czasem sobie myślę, że to trochę na siłę zaprogramowane.
    Ale wystarczy że przejadę się czasem jakąś hybrydą Toyoty, CVT Subaru, czy innym klasycznym automatem starszej generacji, gdzie frajdę z jazdy zabija brak bezpośredniego związku obrotów silnika z prędkością jazdy i jednak z powrotem uwielbiam to kopanie w Giulii.

    W innym aucie mam podobne jak Ty wrażenia z czułością gazu po remapie i zauważam, że odruchowo w ogóle przestałem jeździć na najszybszym programie i zwykle jeżdżę na średnim, który osiągi ma praktycznie identyczne, ale pedał gazu bardziej liniowy. Troche tunerzy bez sensu to tak programują. Przecież po to mam cały skok pedału gazu żeby z niego korzystać, a nie mieć pełną moc przy pedale gazu wciśniętym np. w 30%.

    W innych wątkach ktoś podsyłał jakieś ustrojstwo które pozwala sobie regulować czułość gazu.

  3. #3
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    12 2016
    Auto
    Mito 1.4TB 155, Giulia 2.0TB 200 Super
    Postów
    557

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bosman Zobacz post
    . Troche tunerzy bez sensu to tak programują. Przecież po to mam cały skok pedału gazu żeby z niego korzystać, a nie mieć pełną moc przy pedale gazu wciśniętym np. w 30%.

    W innych wątkach ktoś podsyłał jakieś ustrojstwo które pozwala sobie regulować czułość gazu.
    No z tym tunem to nie wiem czy to nie jest jakiś słaby punkt danej mapy. Tzn są różnice w mapie do samego końca np leje się więcej paliwa, ale turbo nie dostarcza wystarczającej ilości dmuchu (to głupi przykład) i to nie daje więcej momentu.

    Jeżdżę częściej w N obecnie, ale trochę słabsza kontrola trakcji i trzymanie niższego biegu, cgyba też szybciej ta skrzynia pracuje - to daje fun w D. Więc chętnie bym go poużywał, ale ta prawie 0-1-owość mnie mierzi.

    Co do tych ustrojstw to właśnie nie wiem czy one potrafią osłabiać reakcję na gaz czy tylko podnosić.

    Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka

  4. #4
    Użytkownik Rowerzysta Avatar vincent
    Dołączył
    03 2019
    Mieszka w
    Trójmiasto
    Auto
    Giulia Super 2018
    Postów
    265

    Domyślnie

    Trevor, tak jak kiedyś już rozmawialiśmy, ja u siebie (po wizycie u tego samego tunera zresztą), nie mam odczucia 0-1 na D nic a nic większego niż przed zmianą mapy. Ta zerojedynkowość, poza tym że tryb D tak działa, to w pewnym stopniu jest wg mnie wpisana w naturę turbo (wcześniej jeździłem dużą benzyną o podobnej mocy, ale NA i tam można było pięknie modulować gazem, ale za to było mniej momentu obrotowego).

    Skoro u Ciebie wyraźnie się zmieniło po tunie, to może warto się wybrać do nich na jakąś poprawkę/sprawdzenie. Ja sam się zastanawiam czy nie pojechać na wiosnę, bo mam wrażenie że zbyt drastycznie odcina moment obrotowy ale jeszcze przed odcinką.

    A kop w plecy moim zdaniem jest super dodaje sportowego charakteru i co fajne, tylko przy pełnym obciążeniu, więc zupełnie mi nie przeszkadza, wręcz przeciwnie.

  5. #5
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    12 2016
    Auto
    Mito 1.4TB 155, Giulia 2.0TB 200 Super
    Postów
    557

    Domyślnie

    Tak pamiętam, jak gadaliśmy. Pewnie masz odrobinkę inną mapkę.

    Ja z nimi gadałem o tym. Twierdzą że zmiany zastosowano dla 80%+ loadu, ale ka mam wrażenie że tego momentu jest dużo więcej w każdej pozycji gazu.
    tak troche bez przekonania byli.
    Pewnie skończyłoby się dzierganiem nowej mapy.


    Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka

  6. #6
    Użytkownik Znawca Avatar anAlfaBeta
    Dołączył
    08 2015
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    1,960

    Domyślnie

    Kopie bo skrzynia zmienia jak najszybciej może. Jak ma zmieniać bez kopania to trwa to dłużej. Albo masz ciastko albo jesz ciastko.
    Giulia Veloce Misano Blue 2.0 TB
    159 Sportwagon Q-Tronic '06 Nero Oceano była

  7. #7
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    12 2016
    Auto
    Mito 1.4TB 155, Giulia 2.0TB 200 Super
    Postów
    557

    Domyślnie

    No nie wiem, wydaje mi się że to dorobiony wodotrysk.

    Muszę sprawdzić, ale wydaje mi się że jak nie masz M to automat nawet w Dynamicu nie kopie.

    Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka

  8. #8
    Użytkownik Świeżak Avatar gruby19
    Dołączył
    06 2019
    Mieszka w
    Auto
    Giulia Veloce TI
    Postów
    249

    Domyślnie

    Cytat Napisał Trevor Zobacz post
    No nie wiem, wydaje mi się że to dorobiony wodotrysk.

    Muszę sprawdzić, ale wydaje mi się że jak nie masz M to automat nawet w Dynamicu nie kopie.

    Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka
    kopie w automacie też

  9. #9
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Karol1
    Dołączył
    04 2020
    Auto
    ALFA GIULIA VELOCE
    Postów
    504

    Domyślnie

    Podłącze się pod temat. Jak sądzicie te "kopanie" jest zdrowe, bezpieczne dla silnika , skrzyni biegów ?

  10. #10
    Użytkownik Znawca Avatar Krzysztof
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Jaworzno
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4
    Postów
    1,394

    Domyślnie

    Cytat Napisał Karol1 Zobacz post
    Podłącze się pod temat. Jak sądzicie te "kopanie" jest zdrowe, bezpieczne dla silnika , skrzyni biegów ?
    IMHO na dłuższą metę nie jest to zdrowe. To coś podobnego, jak strzał ze sprzęgła w manualu, tylko zrobiony na automacie, ale ja to laik jestem w tym temacie
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4 (2018-...)
    AR 159 1.9 JTDM Q-Tronic Distinctive (2008-...)
    AR 147 2.0 TS Selespeed Distinctive (2001-2008)

Podobne wątki

  1. [159] 159 2.4 JTDM po odpuszczeniu gazu wchodzi w tryb awaryjny
    Utworzone przez Miro221 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 06-01-2024, 14:58
  2. [Giulietta] Trwałe wyłączenie Start&Stop i tryb Dynamic domyślnie
    Utworzone przez tx555 w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 43
    Ostatni post / autor: 25-04-2023, 22:03
  3. [Giulietta] tryb dynamic 1.4TB 120
    Utworzone przez gugamati w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 11-12-2014, 20:35
  4. Programowa zmiana czułości ABS?
    Utworzone przez tryme w dziale 156
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 21-09-2011, 06:56
  5. [MiTo] Tryb Dynamic niebezpieczny?
    Utworzone przez Tuti w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 05-04-2010, 22:01

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory