Strona 1 z 8 12345678 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 74

Temat: Przedłużenie gwarancji

  1. #1
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2013
    Mieszka w
    zDolny Śląsk
    Auto
    Mito 135 MA TCT było, Giulietta 170 MA TCT_była, Stelvio 200KM, Ducato 3,0 160 AT był, Corsa 130
    Postów
    221

    Domyślnie Przedłużenie gwarancji

    Dałem Stelvio do okresowego przeglądu gwarancyjnego. Jako,że kończy sie dwuletnia gwarancja ( nie korzystałem do tej pory bo nie było z czym) dostałem propozycje przedłużenia gwarancji. Zdania są podzielone - jedni chcą inni nie. Z moich doświadczeń - przedłużona gwarancja w Giulietcie dała mi tylko komfort psychiczny , poza tym zmarnowane pieniądze - nic sie nie działo. Podobnie w MITO.
    Stelvio to inna liga cenowa. Znalazłem opinię , że należy zapoznać się z najczęstszymi usterkami modelu , ryzykiem szacunkowym kosztu naprawy, wziąć z tego 20% i porównać z kosztem przedłużenia. - Tej wartości nie jestem w stanie określić- ktoś może?
    Propozycja dla mnie to przy rocznym przebiegu 15kkm przedłużenie do trzech lat brutto 3790 zł / 20% daje 18950 zł ryzyka kosztów, do 4 lat koszt 8990 zł /20% daje 44950 zł ryzyka kosztów - to tak z grubsza - nie oczekujcie analizy głębokiej wszerz i wzdłuż.
    Ktoś ma doświadczenie w temacie lub potrafi oszacować?

  2. #2
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2012
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio 2,0T Brera 2,2 JTS, Alfa Romeo GT 2,0 JTS oaz AR 156 1,8 TS
    Postów
    246

    Domyślnie

    Cześć BIERZ PRZEDŁUŻONĄ GWARANCJĘ!!!!!! - mi skończyła się ta podstawowa w listopadzie, ale wziąłem przedłużoną już przy zakupie , aktualnie - bo wczoraj dowiedziałem się że będą wymieniać mi silnik - mikro pęknięcie bloku, nierówna praca z rana na zimnym, zapowietrzający się układ chłodzenia, ubytki oleju - silnik 2,0T 280KM
    Tak więc z własnego doświadczenia polecam

  3. #3
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    06 2018
    Auto
    Stelvio 2.0/200KM
    Postów
    695

    Domyślnie

    Przerażające rzeczy piszesz, kolego songokudj - jaki przebieg, jakie objawy? Jak/gdzie samochód był serwisowany?
    Co do przedłużonej gwarancji - jestem przeciwny, nigdy tego nie biorę - a kilka nówek z salonu już wyprowadziłem. Co prawda, Stelvio ma dopiero 2 lata 10 m-cy i ~40kkm, czyli wszystko przede mną...

  4. #4
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2012
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio 2,0T Brera 2,2 JTS, Alfa Romeo GT 2,0 JTS oaz AR 156 1,8 TS
    Postów
    246

    Domyślnie

    Stelvio ma 56 tys. Kupione i Serwisowane ASO Carserwis Polczynska 33 Warszawa, silnik benzynowy 2,0 T 280 KM. Auto kupione w salonie przeze mnie. Serwisowane regularnie. Jak pisałem zaczęły sie problemy przy odpalaniu , nierówna praca, zapowietrzony układ chłodzenia ( wstępnie wymieniono chłodnice), oraz duże ubytki oleju. Po wizycie w serwisie i wymianie chłodnicy resecie i wymianie oleju problem wrócił nastepnego dnia. Czyli w ubiegłym tygodniu wczoraj dzis dostałem info ze silnik do wymiany. Sadze ze problemem jest system multi air

  5. #5
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Gregor-Wrocław
    Dołączył
    09 2020
    Auto
    Giulia 2.0GME 200KM 2019r
    Postów
    262

    Domyślnie

    Cytat Napisał songokudj Zobacz post
    Stelvio ma 56 tys. Kupione i Serwisowane ASO Carserwis Polczynska 33 Warszawa, silnik benzynowy 2,0 T 280 KM. Auto kupione w salonie przeze mnie. Serwisowane regularnie. Jak pisałem zaczęły sie problemy przy odpalaniu , nierówna praca, zapowietrzony układ chłodzenia ( wstępnie wymieniono chłodnice), oraz duże ubytki oleju. Po wizycie w serwisie i wymianie chłodnicy resecie i wymianie oleju problem wrócił nastepnego dnia. Czyli w ubiegłym tygodniu wczoraj dzis dostałem info ze silnik do wymiany. Sadze ze problemem jest system multi air
    Hej.

    Tylko co mają mikropęknięcia bloku do systemu multiair? Zresztą w przypadku usterki aktywatora multiair nierówna praca silnika oczywiście pojawia się, ale wtedy wymienić należy sam moduł multiair a nie cały silnik...

  6. #6
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,994

    Domyślnie

    dlaczego multiair skoro piszesz że jest pęknięcie bloku? raczej znów 4 cylinder, złe chłodzenie go jest podejżeniem dotychczasowych padów. Korci chip ale mam gwarancję jeszcze 15 mcy, nie wiem w takim razie czy przynajmniej nie poczekać do końca gdyby w międzyczasie miało się i u mnie kuku zrobić.
    z drugiej strony można przy chipie dolać trochę paliwa w mapach i ciut schładzać. ehh, dylematy

    a tak ogólnie to polecam rozszerzyć gwarancję, tylko najlepiej było na początku (pierwsze pół roku od zakupu było taniej), i w momencie jak już oddzielili ceny benzyn 2.0 od 2.9V6 jeśli chodzi o cenę - mnie kosztowały dodatkowe 2 lata tylko 4 tyś zł (do 60tyś km, ale mi to wystarczy - obecnie 35tys km ponad 2.5 roku)
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  7. #7
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Gregor-Wrocław
    Dołączył
    09 2020
    Auto
    Giulia 2.0GME 200KM 2019r
    Postów
    262

    Domyślnie

    Ja przez te niepokojące doniesienia chyba też dokupię te 2 lata dodatkowej gwarancji, z racji że auto mam niecałe 6 miesięcy, to łapię się na pakiet "maximum care" za 3990zł na 2 lata i 60kkm, jest jeszcze pakiet okrojony "powertrain care" obejmujący silnik, skrzynię biegów, układ paliwowy i układ chłodzenia za 2190zł - chyba warto skorzystać...

  8. #8
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2017
    Auto
    2017 Giulia 2.0 RWD
    Postów
    205

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    dlaczego multiair skoro piszesz że jest pęknięcie bloku?
    Tak się już przyjęło, że o byle awarię obwinia się MA...

    raczej znów 4 cylinder, złe chłodzenie go jest podejżeniem dotychczasowych padów
    Dlatego powinno się stosować oleje, które realnie bazują na PAO. PAO ma wyższe ciepło właściwe.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Ciepło właściwe PAO vs olej mineralny.jpg
Wyświetleń:	1
Rozmiar:	46.0 KB
ID:	276181

    Rzadko kiedy widzę u siebie czwartą kreskę na wskaźniku temp. oleju a jak czytam to niektórzy widują i piątą.

    Squadry zabezpieczenia w Massimo też zdają się mieć sens:
    Temperature limiters
    Despite the relatively small torque and power gain, we still want to protect the technology extra. The software offers great possibilities for this. And especially in the cold state. Depending on the oil temperature, we have limited the maximum torque and power. The full potential is only present when the oil temperature has reached 70 degrees.

    High inlet temperatures (measured in the intake manifold, so the air that really matters) increase the chance of pinging. From 65 degrees inlet temperature, we allow the maximum torque and power to decrease. This 65 degree is not achieved under normal circumstances. Only with a combination of warm weather and long-term full load can it occur. And then extra protection is useful.

    We have also done something with the water temperature limit. By default, it intervenes from 110 degrees. We find that a bit late considering the normal working temperature of around 85-88 degrees. We have lowered that to 104 degrees.

  9. #9
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2012
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio 2,0T Brera 2,2 JTS, Alfa Romeo GT 2,0 JTS oaz AR 156 1,8 TS
    Postów
    246

    Domyślnie

    Cytat Napisał Toma Zobacz post
    Tak się już przyjęło, że o byle awarię obwinia się MA...



    Dlatego powinno się stosować oleje, które realnie bazują na PAO. PAO ma wyższe ciepło właściwe.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Ciepło właściwe PAO vs olej mineralny.jpg
Wyświetleń:	1
Rozmiar:	46.0 KB
ID:	276181

    Rzadko kiedy widzę u siebie czwartą kreskę na wskaźniku temp. oleju a jak czytam to niektórzy widują i piątą.

    Squadry zabezpieczenia w Massimo też zdają się mieć sens:
    Ech ja to powiem tak mam w D...pie czy olej jest taki czy siaki. Stosuje ten które wskazał producent, i ten wlewa ASO i ten Olej powinie byc właściwy - możemy mowić o tym se okej z targu pod Radomiem to podróbka i nie trzymam parametrów . Ale całość mojego oleju była zakupowane w ASO. Sadze jednak ze mądrzejsi ludzie konstruują silniki i wybierają do nich olej na etapie koncepcji. Jak mówiłem mam gwarancje przedłużona a oszczędność kosztowała by mnie 50tys. Cóż nie zawsze sie to zwróci nie przy każdym aucie ale u mnie działa

  10. #10
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2017
    Auto
    2017 Giulia 2.0 RWD
    Postów
    205

    Domyślnie

    Sadze jednak ze mądrzejsi ludzie konstruują silniki i wybierają do nich olej na etapie koncepcji.
    Różne koncepcje się aktualizują i tak jest również w przypadku 2.0 GME. Na innych rynkach już od jakiegoś czasu wymaga się API SN Plus/ ILSAC GF-6. Rozumiem, że masz to w dupie, ale może ktoś czytający ten wątek wdroży taką zmianę na Twoim doświadczeniu awarii i moich postach. Robiąc swojemu silnikowi lepiej. Nie czuj się zaatakowany, bo nie taka była intencja mojego postu.

    Tutaj zalecenia dla 2.0 GME w Cherokee na rynek Włoski. 5w30 API SN Plus.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Cherokee 2.0 GME.jpg
Wyświetleń:	3
Rozmiar:	126.5 KB
ID:	276182

    A tutaj dla 2.0 GME w Giulii 2021 na USA. 0w30 ILSAC GF-6. To także ku zwalczaniu problemów z LSPI.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2021 Giulia GME USA.jpg
Wyświetleń:	4
Rozmiar:	79.9 KB
ID:	276183

    Na Polski rynek nadal idą instrukcje z 9.55535-GS1, gdzie oferta tych olejów jest uboga a większość ma marne parametry.
    Ostatnio edytowane przez Toma ; 11-02-2021 o 16:26

Podobne wątki

  1. Przedłużenie gwarancji
    Utworzone przez Capone w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 47
    Ostatni post / autor: 01-09-2020, 14:49
  2. nowa butla czy przedłużenie ważności starej?
    Utworzone przez jerry46 w dziale LPG Zone
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 22-05-2020, 08:39
  3. Stelvio przedłużenie gwarancji do 5 lat i 75tys km
    Utworzone przez lucas147GTA w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 10-06-2019, 17:34
  4. [Giulia] Przedłużenie gwarancji
    Utworzone przez epsonix w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 27-02-2018, 11:55
  5. [159] Przedłużenie gwarancji na Alfa Romeo 159
    Utworzone przez por.Jaszczuk w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 21-06-2014, 09:16

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory