Strona 4 z 8 PierwszyPierwszy 12345678 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 74

Temat: Przedłużenie gwarancji

  1. #31
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2017
    Auto
    2017 Giulia 2.0 RWD
    Postów
    205

    Domyślnie

    nie wiem dalej co ma masa do usterek silnika tym bardziej że nie jest bóg wie jaka różnica
    Przecież to jest elementarz. Silnik ma kolokwialnie pisząc ciężej wprowadzić w ruch większą masę. Jeśli dodamy do tego Twoje spostrzeżenia dot. termiki w Stelvio to mamy już dwa czynniki, które mogą wpływać na taki stan rzeczy. Kwestia z jaką wagą oczywiście.

    temat oleju do silników MA był już wałkowany nie raz i dwa. I z tego co kojarzę, z uwagi na moduł MA, zalecana była lepkość 0W30, gdyż m.in. wydłuża życie modułu
    Jesteś pewien, że to z uwagi na MA a nie paliwo-oszczędność?

    Czy są jakieś logiczne techniczne aspekty, które by wskazywały wyższość 5W30 przy normalnym traktowaniu silnika?
    W ramach tych specyfikacji, które są tu dyskutowane 5w30 cechuje zazwyczaj nieco wyższy w porównaniu do 0w30 HTHS. Przy dobrej jakości bazie olejowej niższa jest też odparowalność.

    Bo wiadomo, że do wyczynowej torowej jazdy to i 10W60 ledwo da radę.
    Bajdurzenie.

    Możesz zdradzić na jakim oleju sam ujeżdżasz Julię?
    Amsoil Signature Series 5w30. Wcześniej 48 tys. km na Ravenol DXG 5w30.

    Shell ma podobno bardzo stabilną formulację, czego nie można powiedzieć np. o Ravenol.
    A co z tą formulacją jest nie tak w Ravenolu?

    Zaznaczam, że ja nie jestem ekspertem olejowym tylko piszę to co wyczytałem z tego forum olejowego, gdzie tam pasjonaci i spece od tej tematyki się wypowiadają.
    To nie jest żaden argument. Chyba, że za tym, żeby się jednak nie wypowiadać. Fora rodzą ekspertów klawiatury w kilka wieczorów.

    jeśli chodzi o olej Shella helix ultra 0W30 to na forum oil-club.pl ten olej ma bardzo dobre opinie
    Tam ktoś jakieś VOA czy UOA tego oleju chociaż zlecał? Podlinkujesz?

  2. #32
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,476

    Domyślnie

    Cytat Napisał Toma Zobacz post
    Przecież to jest elementarz. Silnik ma kolokwialnie pisząc ciężej wprowadzić w ruch większą masę. Jeśli dodamy do tego Twoje spostrzeżenia dot. termiki w Stelvio to mamy już dwa czynniki, które mogą wpływać na taki stan rzeczy. Kwestia z jaką wagą oczywiście.
    no to idąc dalej - pad powinien dotyczyć 200 konnych a padają 280 tki? tak więc problem jest chyba inny. Wszystkie usterki silnika które znam dotyczą 4- tego cylindra albo pęknięcia tłoka albo cylindra - tego ostatniego więcej.

  3. #33
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2017
    Auto
    2017 Giulia 2.0 RWD
    Postów
    205

    Domyślnie

    no to idąc dalej - pad powinien dotyczyć 200 konnych a padają 280 tki?
    Nie. Wydaje mi się, że kompletnie tego nie czujesz. To, że 280-konna wersja lepiej radzi sobie na drodze nie znaczy, że jest jej lekko. Pamiętaj, że jest bardziej wysilona.

  4. #34
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,476

    Domyślnie

    patrze w instrukcje stelvio 1660 kg - giulia 1530 kg - moim znaniem nijak się to ma do usterki silnika. masa ta sama - nie wiem ale dla mnie fizyka jest prosta- 200 koni ma więcej pracy przy 1660 kg niż 280. gdyby różnice były rzędu 300 400 kg to owszem ale tu - podobnie silniki
    Ostatnio edytowane przez Dareek ; 15-02-2021 o 16:06

  5. #35
    Użytkownik Świeżak Avatar 07105415
    Dołączył
    08 2020
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia 2.0/200KM
    Postów
    242

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dareek Zobacz post
    patrze w instrukcje stelvio 1660 kg - giulia 1530 kg - moim znaniem nijak się to ma do usterki silnika. masa ta sama - nie wiem ale dla mnie fizyka jest prosta- 200 koni ma więcej pracy przy 1660 kg niż 280. gdyby różnice były rzędu 300 400 kg to owszem ale tu - podobnie silniki
    ...prawda, ale gdyby te 280KM było uzyskane z większej pojemności!

  6. #36
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Stacho
    Dołączył
    08 2019
    Auto
    Stelvio Veloce MY2020
    Postów
    419

    Domyślnie

    Cytat Napisał 07105415 Zobacz post
    ...prawda, ale gdyby te 280KM było uzyskane z większej pojemności!
    Nie chcę się wtrącać w Waszą dyskusję, ale co ma do tego ciężar pojazdu? Przecież różnica w masie pojazdów jest znikoma - wystarczy, że w Giuli będzie jechało 4 osoby średnio po 85 kg a w Stelvio jedna osoba i masa rzeczywista będzie większa w Giuli, o ciągnięciu przyczepki już nie wspominając...

    Czy silnikowi będzie "lekko" czy "ciężko" zależy od przełożenia skrzyni biegów a nie różnicy 100-200 kg na masie.

  7. #37
    Użytkownik Świeżak Avatar 07105415
    Dołączył
    08 2020
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia 2.0/200KM
    Postów
    242

    Domyślnie

    Masz rację ale ta dyskusja zaczęła się w oparciu o pewną zauważoną prawidłowość co do usterkowości, większej usterkowości wersji 280KM co być może ma związek z jej większym wysileniem... Być może w tej układance masa jest jedną ze składowych takie sytuacji. Co do zasady bardziej wysilone jednostki narażone są bardziej na awarie...

  8. #38
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,476

    Domyślnie

    [MENTION=83701]Stacho[/MENTION] ale o tym pisze- ja obstawiam na niedostateczne odprowadzenie ciepła

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał 07105415 Zobacz post
    Masz rację ale ta dyskusja zaczęła się w oparciu o pewną zauważoną prawidłowość co do usterkowości, większej usterkowości wersji 280KM co być może ma związek z jej większym wysileniem... Być może w tej układance masa jest jedną ze składowych takie sytuacji. Co do zasady bardziej wysilone jednostki narażone są bardziej na awarie...
    moim zdaniem przy takim marginalnych różnicach masa to pomijalny element

  9. #39
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Stacho
    Dołączył
    08 2019
    Auto
    Stelvio Veloce MY2020
    Postów
    419

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dareek Zobacz post
    [MENTION=83701]moim zdaniem przy takim marginalnych różnicach masa to pomijalny element
    Moim również. Amen

  10. #40
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Gregor-Wrocław
    Dołączył
    09 2020
    Auto
    Giulia 2.0GME 200KM 2019r
    Postów
    262

    Domyślnie

    Panowie, czytając ten temat zastanawiam się nad przedłużeniem gwarancji (pełnej, lub tylko na układ napędowy) i nie bardzo wiem czy warto. Nie mówię już nawet o pieniądzach , które w przypadku wariantu "Powertrain care" nie są duże, bo to zaledwie 2100zł za dodatkowe 2 lata ochrony. Jednak nie uśmiecha mi się jeździć do ASO na przeglądy te 2 lata dłużej, ja poprostu jestem chory jak mam im oddać auto, nawet na głupią wymianę oleju. Nigdzie nie mogę znaleźć dokładnych informacji, czy w Giulii 2.0 200KM, były jakieś pady silnika? Czy w ogóle wiemy coś o uszkodzonych silnikach w Giulii?

Podobne wątki

  1. Przedłużenie gwarancji
    Utworzone przez Capone w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 47
    Ostatni post / autor: 01-09-2020, 14:49
  2. nowa butla czy przedłużenie ważności starej?
    Utworzone przez jerry46 w dziale LPG Zone
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 22-05-2020, 08:39
  3. Stelvio przedłużenie gwarancji do 5 lat i 75tys km
    Utworzone przez lucas147GTA w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 10-06-2019, 17:34
  4. [Giulia] Przedłużenie gwarancji
    Utworzone przez epsonix w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 27-02-2018, 11:55
  5. [159] Przedłużenie gwarancji na Alfa Romeo 159
    Utworzone przez por.Jaszczuk w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 21-06-2014, 09:16

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory