Strona 5 z 8 PierwszyPierwszy 12345678 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 74

Temat: Przedłużenie gwarancji

  1. #41
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,476

    Domyślnie

    przedłuż gwarę i zacznij jeździć do normalnego ASO - to raz w roku więc nie przesadzaj bo jak czasem czytam takie wpisy to problem urasta do rangi jakby ten przegląd w ASO trwał 2 tygodnie co 2 miesiące- czy warto przedłużyć gwarę- moim zdaniem warto.

  2. #42
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    10 2016
    Auto
    AR Giulietta 1.4 170 KM/Mustang 3.7 V6
    Postów
    408

    Domyślnie

    Cytat Napisał Toma Zobacz post
    Przecież to jest elementarz. Silnik ma kolokwialnie pisząc ciężej wprowadzić w ruch większą masę. Jeśli dodamy do tego Twoje spostrzeżenia dot. termiki w Stelvio to mamy już dwa czynniki, które mogą wpływać na taki stan rzeczy. Kwestia z jaką wagą oczywiście.


    Jesteś pewien, że to z uwagi na MA a nie paliwo-oszczędność?




    W ramach tych specyfikacji, które są tu dyskutowane 5w30 cechuje zazwyczaj nieco wyższy w porównaniu do 0w30 HTHS. Przy dobrej jakości bazie olejowej niższa jest też odparowalność.





    Amsoil Signature Series 5w30. Wcześniej 48 tys. km na Ravenol DXG 5w30.


    A co z tą formulacją jest nie tak w Ravenolu?






    Tam ktoś jakieś VOA czy UOA tego oleju chociaż zlecał? Podlinkujesz?
    [MENTION=74456]Toma[/MENTION]
    Odnośnie MA to myślę, że w kwestii MA to nikt niczego nie może być pewien. Nie mniej jednak wszyscy mechanicy którzy znają problem twierdzili, że jazda na 0W30 znacznie zmniejszała liczbę awarii

    Możesz w bardziej przystępny sposób wytłumaczyć ? Bo nadal nie rozumiem przewagi 5W30 nad 0W30.


    Bardzo proszę, analizy Shella:
    https://www.oilclub.pl/index.php?forums/shell.56/

    o Ravenolu
    https://www.oilclub.pl/index.php?thr...trowersje.999/
    Ostatnio edytowane przez sailor_p ; 16-02-2021 o 17:04

  3. #43
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2017
    Auto
    2017 Giulia 2.0 RWD
    Postów
    205

    Domyślnie

    Odnośnie MA to myślę, że w kwestii MA to nikt niczego nie może być pewien.
    Tylko on w ogóle nie jest tutaj przedmiotem dyskusji. Nic złego z MA w 2.0 GME się nie dzieje. Kompletnie. Próbowano go obwiniać na początku o trzęsawkę silnika tuż po zimnym rozruchu, ale chyba do większości już dotarło, że to nie jest objaw usterki MA a cecha silnika turbodoładowanego z bezpośrednim wtryskiem paliwa, który musi spełniać Euro 6.

    Samą trzęsawkę związaną z T-GDI niespecjalnie da się wyeliminować. Dobrej klasy olej na PAO pomaga o tyle, że zapewnia lepszy performance na zimno co zapewnia wyższą kulturę rozruchu każdego silnika. Nie tylko T-GDI.

    Możesz w bardziej przystępny sposób wytłumaczyć ? Bo nadal nie rozumiem przewagi 5W30 nad 0W30.
    Napisałem Ci przecież w poprzednim poście, że w zakresie specyfikacji, które mnie interesują występuje prawidłowość w ramach, której oleje 5w30 legitymują się względem 0w30 korzystniejszą tj. niższą odparowalnością i wyższym HTHS.

    Bardzo proszę, analizy Shella:
    https://www.oilclub.pl/index.php?forums/shell.56/
    Żartujesz? Pisałeś o Helix Ultra ECT C2/C3 0w30.

    Nic dziwnego, że występują niejednoznaczne opinie o Ravenolu, skoro grono opiniotwórcze jest zbieraniną częściowo anonimowych użytkowników o nieznanym poziomie wiedzy. Tak to już jest z dawaniem raportów z analiz gawiedzi, która doktoryzuje się w temacie we własnym zakresie. Ludzie bywają mniej lub bardziej zdolni/spostrzegawczy. Czasem to jakby małpie dać komputer.

    Jedna z największych afer rozpętana dokoła Ravenola na forum, które przytaczasz wyjaśniła się w sposób trywialny - laboratorium Polaris z Poznania pomyliło przesłane raporty. Tutaj wypowiedział się sam zainteresowany: https://www.oilclub.pl/index.php?thr...e-3#post-24587
    Koledzy, jak zauważyliście analiza tego oleju była przynajmniej dziwna. Mieliście rację. Zwróciłem na to uwagę Archoil, i mimo iż upłynęło trochę czasu dziś dostałem odpowiedź, że pierwotnie przesłana mi analiza była błędna (nie wiadomo czego to analiza)... Dostałem raport, który ma być już właściwą analizą nowego oleju Ravenol FES 0w30 C2
    W czasie kiedy jedni forumowicze czekali na odpowiedź laboratorium, inni bluzgali na markę na lewo i prawo Właściwa analiza wyszła doskonale. W składzie zarówno PAO, jak i estry (grupy syntetyczne IV i V).

  4. #44
    Użytkownik Świeżak Avatar 07105415
    Dołączył
    08 2020
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia 2.0/200KM
    Postów
    242

    Domyślnie

    Cytat Napisał sailor_p Zobacz post
    [MENTION=74456]Toma[/MENTION]
    Odnośnie MA to myślę, że w kwestii MA to nikt niczego nie może być pewien. Nie mniej jednak wszyscy mechanicy którzy znają problem twierdzili, że jazda na 0W30 znacznie zmniejszała liczbę awarii

    Możesz w bardziej przystępny sposób wytłumaczyć ? Bo nadal nie rozumiem przewagi 5W30 nad 0W30.


    Bardzo proszę, analizy Shella:
    https://www.oilclub.pl/index.php?forums/shell.56/

    o Ravenolu
    https://www.oilclub.pl/index.php?thr...trowersje.999/
    Uważam, że historycznie patrząc na zmianę zaleceń Alfy Romeo co do stosowania 0w30 do silników MA, skrócenia interwału wymiany i w efekcie zmniejszenie usterek tego modułu jest dowodem, że rzadszy olej jest dla tej rodziny silników lepszy...

    Inną sprawą jest porównanie na papierze parametrów 5w i 0w. To chyba nie ma sensu wobec tego co napisałem wyżej..., rzadszy olej sprawdził się lepiej Co z tego, że 5w ma w sobie "więcej dobrego" skoro jest gęstszy, a ten parametr okazał się ważniejszy niż zawartość szlachetnych dodatków...

    Mylę się?
    Ostatnio edytowane przez 07105415 ; 16-02-2021 o 20:10

  5. #45
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    10 2016
    Auto
    AR Giulietta 1.4 170 KM/Mustang 3.7 V6
    Postów
    408

    Domyślnie

    Cytat Napisał 07105415 Zobacz post
    Uważam, że historycznie patrząc na zmianę zaleceń Alfy Romeo co do stosowania 0w30 do silników MA, skrócenia interwału wymiany i w efekcie zmniejszenie usterek tego modułu jest dowodem, że rzadszy olej jest dla tej rodziny silników lepszy...

    Inną sprawą jest porównanie na papierze parametrów 5w i 0w. To chyba nie ma sensu wobec tego co napisałem wyżej..., rzadszy olej sprawdził się lepiej Co z tego, że 5w ma w sobie "więcej dobrego" skoro jest gęstszy, a ten parametr okazał się ważniejszy niż zawartość szlachetnych dodatków...

    Mylę się?
    Też tak myślę. I to wcale nie jest tak jak kolega [MENTION=74456]Toma[/MENTION]n podaje, że problem MA nie występuje w 2.0 GME bo już kilka przypadków było wymiany tego ustrojstwa.

    - - - Updated - - -

    Żartujesz? Pisałeś o Helix Ultra ECT C2/C3 0w30.


    [/QUOTE]

    Podałem Ci link gdzie testowane były oleje Shell z serii Ultra (najwyższej) - i wypadły dobrze, tzn. zgodnie z (wysokimi) oczekiwaniami. Jak widzisz 0W30 nie był testowany na tym forum, ale jeśli to ta sama seria to możemy domniemywać, że Shell trzyma poziom.

  6. #46
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,476

    Domyślnie

    no i mamy kolejny wątek olejowy z którego wiemy tyle że selenia to zło i.. dalej nie wiemy nic- ja już przestałem czytać tego typu wątki bo bez urazy dla piszących - wielu się tu doktoryzuje a jak przychodzi do konkretów to nie ma nic.
    Zasada prosta przedłużać gwarę ile się da i lać to co zaleca fabryka tylko zwiększając częstotliwość zmiany. co do modułu MA mamy pisać b dobrze bo inaczej cenzurę wprowadzi jeden moderator.

  7. #47
    ZBANOWANY Świeżak
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    https://t.me/pump_upp
    Auto
    Stelvio 2.0; Giulietta 1.4 multiair
    Postów
    140

    Domyślnie

    Jest specjalny wątek o olejach więc może tam
    https://www.forum.alfaholicy.org/giu...0t_280km_.html

  8. #48
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2013
    Mieszka w
    zDolny Śląsk
    Auto
    Mito 135 MA TCT było, Giulietta 170 MA TCT_była, Stelvio 200KM, Ducato 3,0 160 AT był, Corsa 130
    Postów
    221

    Domyślnie

    Podjąłem decyzję- dla spokoju wykupiłem przedłużenie gwarancji do 3 lat i 45 kkm. I mysle ,że to wystarczy w moich warunkach. Też nie można dać sie zwariować, inaczej trzeba by było wykupić gwarancje na sto lat.
    Inna sprawa,że pojazd zawsze traci na wartości, naprawa nowego czy starego kosztuje tyle samo, zmienia sie tylko relacja wartości naprawy do wartości rezydualnej przyszłego szrota - więc trzeba liczyć nie tylko zakup, ale czy stac na utrzymanie i potencjalne naprawy - mnie stać na utrzymanie i potencjalne naprawy Stelvio więc jak wyżej.

  9. #49
    Użytkownik Świeżak Avatar Prosper
    Dołączył
    03 2019
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Stelvio B-TECH 2.0 TB 200KM
    Postów
    188

    Domyślnie

    Przykładowa oferta na przedłużenie w Krakowie (ceny brutto):

    MAXIMUM / POWERTRAIN
    o 1 rok = 3790 / 2090 (45000 km)
    o 2 lata = 8990 / 4690 (60000 km)
    o 3 lata = 14890 / 7690 (75000 km)

    Zastanawiam się czy wszystkim oferują te same warunki czy też różnicują np po VIN/przebiegu?

  10. #50
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Shimmy
    Dołączył
    04 2019
    Mieszka w
    KR/ERA
    Auto
    Giulia B-Tech+
    Postów
    908

    Domyślnie

    Cytat Napisał Prosper Zobacz post
    Przykładowa oferta na przedłużenie w Krakowie (ceny brutto):

    MAXIMUM / POWERTRAIN
    o 1 rok = 3790 / 2090 (45000 km)
    o 2 lata = 8990 / 4690 (60000 km)
    o 3 lata = 14890 / 7690 (75000 km)

    Zastanawiam się czy wszystkim oferują te same warunki czy też różnicują np po VIN/przebiegu?
    Ja w lipcu dostałem ofertę na maximum care 5 lat / 75k za 8121.95 netto. Do 3 lat / 45k za 2105.69.

    Teraz mam dokładnie takie same ceny na https://www.alfaromeo.pl/mopar

    Przebieg podałem 18 000.

    Na 10k za 3 lata gwarancji sobie darowałem, a co dopiero dostać ofertę na 15k do 75kkm....
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Screenshot_20210217_152158.jpg
Wyświetleń:	3
Rozmiar:	47.8 KB
ID:	276290

Podobne wątki

  1. Przedłużenie gwarancji
    Utworzone przez Capone w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 47
    Ostatni post / autor: 01-09-2020, 14:49
  2. nowa butla czy przedłużenie ważności starej?
    Utworzone przez jerry46 w dziale LPG Zone
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 22-05-2020, 08:39
  3. Stelvio przedłużenie gwarancji do 5 lat i 75tys km
    Utworzone przez lucas147GTA w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 10-06-2019, 17:34
  4. [Giulia] Przedłużenie gwarancji
    Utworzone przez epsonix w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 27-02-2018, 11:55
  5. [159] Przedłużenie gwarancji na Alfa Romeo 159
    Utworzone przez por.Jaszczuk w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 21-06-2014, 09:16

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory