Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 26

Temat: Żenująca jakość drogich części od FCA

  1. #11
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    chyba że im brakowało na produkcję bo za mała seria a za dużo wadliwych było?
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  2. #12
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    03 2018
    Mieszka w
    BB
    Auto
    AR Stelvio Executive
    Postów
    98

    Domyślnie Żenująca jakość drogich części od FCA

    Jak pisałem kreatywność italiańców jest ponad wszystko, książkę bym mógł napisać, ale to ze takie trafiły do Ciebie może wynikać tylko z burdelu, nie ze świadomego działania

    Edit:

    Na produkcje nie może braknąć, po prostu nie ma opcji , koszty zatrzymania linii są takie ze bardziej by się opłacało brakujące sztuki na 3D dodrukować [emoji846]


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
    Ostatnio edytowane przez Lukicrx ; 14-02-2021 o 20:33

  3. #13
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    Przyszła 3 już z kolei lampa prawa wewnętrzna do dostawcy (2 już były reklamowane, poza tym zewnętrzna prawa też). Tym razem ta nowa ma farfocle w środku (tak jak wcześniej prawa zewnętrzna), choć tylko 3 z czego 2 małe:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1613663002611.jpg
Wyświetleń:	1
Rozmiar:	27.7 KB
ID:	276309
    Miałem reklamować, ale klient jak mu wysłałem fotkę, powiedział że są akceptowalne, więc wycofałem zgłoszenie.
    Gadałem z dostawcą, sprawa była już poruszana z kierownikiem zaopatrzenia w FCA Polska, ale podobno nie mają co nawet próbować gadać z Włochami bo oni nie odpowiadają nawet na jakieś uwagi czy prośby o wyjaśnienie.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  4. #14
    Użytkownik Znawca Avatar dziadzia82
    Dołączył
    04 2014
    Mieszka w
    Będzin
    Auto
    Julka 2018 150Mair Veloce . Stelvio Sprint 2020
    Postów
    1,325

    Domyślnie

    Bo FCA wysyłają na PL reklamacyjne części tyle w temacie.
    Wystarczy porównać części choćby z Czech czy Litwy.

  5. #15
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    wierzysz w to co piszesz? w żadnej normalniej firmie nie trzyma się części reklamacyjnych bez oznaczeń i nie wysyła na "gorsze" rynki - to komplikuje stany magazynowe, całą logistykę itp.
    Myślę że to raczej bylejactwo i brak kontroli jakości. Zgaduję, że poszła mała seria tych lamp, półprodukty leżakowały (stąd farfocle - może z kartonów) a potem poszło to out z fabryki i in w magazynie bez należytej kontroli jakości.
    Lampy dla FCA robi AL - czyli spółka Magneti Mareli + Bosch, produkcja Włochy, no więc olewka i w AL i FCA bardzo możliwa.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  6. #16
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    08 2020
    Auto
    Giulia
    Postów
    53

    Domyślnie

    Można prosić o numer tel. do ciebie w sprawie konwersji Stelvio?

  7. #17
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    jak pisalem wyzej i w innych watkach, juz nie zajmuje sie tym, po ok 100 autach mam po dziurki w nosie grzebania w czyis autach, umawiania sie i zalatwiania czesci, a do tego totalnie nie mam czasu bo podjalem sie innych tematow ktore mnie pochlaniaja maksymalnie. moze marekkoczta jesli Bialystok Ci pasuje lub ktos inny - pytaj w odpowiednim watku - nie zasmiecajmy tego
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  8. #18
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    03 2013
    Auto
    Giulia
    Postów
    293

    Domyślnie

    Zamawiałem ori matę do bagażnika.
    Przyjechała, a jakże, fabrycznie zapakowana z pięknymi dziurami gratis.
    Nie wiem, kto w ogóle wysyła taki produkt klientowi. Tam nie ma żadnej kontroli?
    Kto tam pracuje? Bo przychodzi mi na myśl tylko słowo: zupełni ignoranci.
    Wymieniłem oczywiście na nową bez wad ale niesmak pozostał.

    Trochę off top: podobny stres mam zawszę jak muszę oddać samochód do ASO.
    Nawet przy wymianie oleju, po prostu stoję obok i patrzę im na ręce, bo im nie ufam.
    A niestety jestem zmuszony korzystać z usług ASO, bo warsztaty niezależne to już w ogóle pojęcia o tych samochodach nie mają.
    Teraz będę chciał wymienić rozrząd w Giulii i już mam stres związany z pracą ASO.
    Wiem, że mogą coś uszkodzić, porysować, urwać, źle dokręcić.
    Dla nich to standard.
    Giulia Super 2.2 MultiJet

  9. #19
    Użytkownik Świeżak Avatar Nemiroff
    Dołączył
    07 2019
    Mieszka w
    Gōrny Ślōnsk
    Auto
    StelvioQ Abarth Spider
    Postów
    156

    Domyślnie

    Wszędzie tak jest. Zamawiałem regularnie towar w pewnej znanej, niemieckiej firmie. Od pewnego czasu zamówienia się kompletnie wysypały. Zadzwoniłem do głównego szefa ze skargą a on mi na to szczerze i prosto z mostu, cytuję - "Co ja mogę, same Syryjczyki pracują na magazynie"... Już tam nie zamawiamy.

  10. #20
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2016
    Mieszka w
    Brwinów k/Warszawy
    Auto
    Lancia Lybra 2.0 Comfortronic, Lancia Ypsilon '16 ALFA ROMEO GIULIA Q4 18'
    Postów
    90

    Domyślnie

    Znajomy ma służbową Skodę Octavię i wiecie jak tam serwis wymienia olej?
    Nie spuszcza go, tylko zasysa korkiem wlewowym.
    Mimo to i mimo wysokich cen "IKEA na kółkach" sprzedaje się najlepiej...

Podobne wątki

  1. [159] Jakość powietrza
    Utworzone przez jjokocha w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 13-12-2015, 02:43
  2. [159] Jakość części w sklepie internetowym - dot. rozrządu
    Utworzone przez wave_pl w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 18-05-2014, 17:26

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory