Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 26

Temat: Żenująca jakość drogich części od FCA

  1. #1
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,997

    Domyślnie Żenująca jakość drogich części od FCA

    Chciałem się z Wami podzielić doświadczeniami z życia wiziętymi - z 10mcy retrofitowania i zamawiania w FCA (2 różnych dostawców).

    W 30 grudnia zamówiłem dla klienta zestaw lamp z Giulii Q MY21/GTA, były dostępne w momencie zamawiania. Na drugi dzień info, że lewe lampy jednak nie są dostępne, termin nieznany. skasowałem całe zamówienie (dostawca - dealer FCA to zrobił od razu) bo po co mi prawe, myślałem że poczekam jak będą wszystkie dostępne, a jak nie będą to oddam klientowi wpłatę.
    5 stycznia telefon od dostawcy, mimo anulowania od razu 31 grudnia, lampy przyszły do niego. Do tego że cena nowych (jeśli chciałbym zamówić lewe) wzrosła o blisko 19% (nowy rok). No to spytałem czy teraz są dostępne lewe, powiedział że nie ale zamówi na pilne zamówienie (po nowej cenie oczywiście +ok 30zł/lampę na pilne) i zobaczymy. Przyszły pod koniec stycznia, wysłał mi cały komplet. Okazało się że prawa ma wewnątrz skazę/pajączka:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1613055196052.jpg
Wyświetleń:	2
Rozmiar:	27.0 KB
ID:	276184
    Do tego prze byle jakie zabezpiecznie (paczka zewnętrzna - bo wszystko dodatkowo było w dużym kartonie i poprzekładane bąbelkami itp) nie była w żaden sposób uszkodzona itp) okazało się że jeszcze jest odspojony plastik na kilku cm - uszkodzenie mechaniczne.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20210202_204739.jpg
Wyświetleń:	2
Rozmiar:	85.6 KB
ID:	276185
    Druga prawa (zewnętrzna) kolejna wtopa cała w jakiś farfoclach nie wiem czy z papieru czy z cięcia np jakiś płyt/drewna - najlepsze że te farfocle też były wewnątrz lampy a lampa hermetyczna - musiało się to więc dostać przed finalnym montażem jeszcze w fabryce.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20210203_094819.jpg
Wyświetleń:	2
Rozmiar:	78.4 KB
ID:	276186Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20210203_095010.jpg
Wyświetleń:	2
Rozmiar:	110.2 KB
ID:	276187Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20210203_094906.jpg
Wyświetleń:	3
Rozmiar:	89.2 KB
ID:	276188Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20210203_094951.jpg
Wyświetleń:	2
Rozmiar:	86.3 KB
ID:	276189
    Lampy lewe OK.Robię reklamację lamp prawych, zamówione nowe, dzisiaj przyszły do dostawcy. Odpakował i oglądnął dobrze. Lampa zewnętrzna dobra, lampa wewnętrzna ot taki "niuansik":
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1613055188275.jpg
Wyświetleń:	2
Rozmiar:	73.4 KB
ID:	276190
    No więc kolejny zwrot...

    Miałem już liczniki z porysowaną szybką , łopatki gdzie na pudełku inny numer (taki jak zamwiałem USA z LDW i grzaniem) a w środku inny towar (EU bez LDW), miałem źle złożone pokrętło DNA Race, miałem połamane blokady zwijaczy(to akurat na transport więc spoko, nie trzeba było zwracać), miałem części uszczerbione, czasem dostawałem też części w totalnie pożółkniętych pudełkach (np 1 szt była z 2017 a druga z 2020 produkcja) - wszystkie te "wtopy" szły z magazynu głównego w Turynie. Wstyd czasem przed klientem był, już raz usłyszałem czy sprzedaję jakąś używaną część (a pochodziła z półki gdzie miałem 5 innych nowych, prosto z PolCaru wtedy, odpakowywane przy montażu, świeża data na pudełku/części itp)

    Włoskie podejście, dziwie się że tak mało problemów jest z autami, części leżą i kwiczą...
    Ostatnio edytowane przez epsonix ; 11-02-2021 o 17:33
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  2. #2
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    Nie wiem czy miałeś do czynienia z innym dostawcą w sensie marką/koncernem niż fca? Je przepracowałem ponad 15 lat w ASO jednej z marek koncernu VW. To, że inne części przychodzily w opakowaniach innych, że przychodziły na drugi dzień pomimo że ich nie było w głównym magazynie, albo odwrotnie, że nie przychodziły przez dłuższy czas pomimo że powinny być na drugi dzień, uszkodzone elementy blacharskie, zagięte, wygięte itp., nie było wcale rzadkością. Zatem wszędzie dobrze, gdzie nas nie ma

  3. #3
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,997

    Domyślnie

    OK, w każdym razie nawet jak to norma w innych markach, to nie na moje nerwy - jeden z 2 powodów też dla którego warsztat już zamknięty (kończę tylko umówionych/zaliczkowanych klientów).

    Co do elementów blacharskich, to je łatwo uszkodzić, źle się to transportuje. Natomiast czy ten przypadek z lampami - na 6 szt jak dotychczas, 3 pouszkadzane i to w produkcji każda miała wady? Gdzie jakaś kontrola jakości?
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  4. #4
    Użytkownik Świeżak Avatar 07105415
    Dołączył
    08 2020
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia 2.0/200KM
    Postów
    242

    Domyślnie

    Mam wrażenie, że piszecie o dwóch różnych sprawach!

    Czym innym jest logistyka, szkody mechaniczne powstałe w transporcie, z winy człowieka, itp, a czym inny jakość nowej, oryginalnej części, która jest fabrycznie konfekcjonowana! Tu kompromisów być nie powinno...!

  5. #5
    Użytkownik Znawca Avatar anAlfaBeta
    Dołączył
    08 2015
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    1,960

    Domyślnie

    Cytując wielkiego filozofa, myśliciela, filantropa i stratega -
    Jeśli ktoś nie jest w stanie prowadzić działalności gospodarczej w takich warunkach to znaczy, że się do niej nie nadaje
    Giulia Veloce Misano Blue 2.0 TB
    159 Sportwagon Q-Tronic '06 Nero Oceano była

  6. #6
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Gregor-Wrocław
    Dołączył
    09 2020
    Auto
    Giulia 2.0GME 200KM 2019r
    Postów
    262

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    Włoskie podejście, dziwie się że tak mało problemów jest z autami, części leżą i kwiczą...
    Myślę jednak że części, które idą na produkcję podlegają dokładniejszej selekcji, a i kompletny samochód poddany jest jednak końcowej kontroli jakości. Co by nie mówić, to bynajmniej na jakość ogólną Giulii nie mogę narzekać, jest naprawdę solidnie zbudowana. Mam doświadczenia np. z Oplem zafirą MY 2017, którą zamówiłem do produkcji i odebrałem po 3 miesiącach. Auto było fatalnie poskładane, tzn. nierówne szczeliny między elementami karoserii, z jednej strony szpary że palca szł wsadzić a z drugiej elementy prawie się stykały ze sobą, do tego krzywo wklejona tylna szyba, piasek pod lakierem, porysowane tylne lampy, fotele przednie skrzypiące jak stary tapczan- dużo tego było i byłem zawiedziony jakością wykonania tego samochodu...

  7. #7
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,997

    Domyślnie

    Cytat Napisał anAlfaBeta Zobacz post
    Cytując wielkiego filozofa, myśliciela, filantropa i stratega -

    Cytat Napisał anAlfaBeta Zobacz post
    Jeśli ktoś nie jest w stanie prowadzić działalności gospodarczej w takich warunkach to znaczy, że się do niej nie nadaje
    dokładnie, dlatego nie zamierzam kontynuować


    Cytat Napisał 07105415 Zobacz post
    Mam wrażenie, że piszecie o dwóch różnych sprawach!

    Czym innym jest logistyka, szkody mechaniczne powstałe w transporcie, z winy człowieka, itp, a czym inny jakość nowej, oryginalnej części, która jest fabrycznie konfekcjonowana! Tu kompromisów być nie powinno...!
    tak, narzekam ze sa wady fabryczne a nie uszkodzenia transportowe


    Cytat Napisał Gregor-Wrocław Zobacz post
    Myślę jednak że części, które idą na produkcję podlegają dokładniejszej selekcji, a i kompletny samochód poddany jest jednak końcowej kontroli jakości. Co by nie mówić, to bynajmniej na jakość ogólną Giulii nie mogę narzekać, jest naprawdę solidnie zbudowana. Mam doświadczenia np. z Oplem zafirą MY 2017, którą zamówiłem do produkcji i odebrałem po 3 miesiącach. Auto było fatalnie poskładane, tzn. nierówne szczeliny między elementami karoserii, z jednej strony szpary że palca szł wsadzić a z drugiej elementy prawie się stykały ze sobą, do tego krzywo wklejona tylna szyba, piasek pod lakierem, porysowane tylne lampy, fotele przednie skrzypiące jak stary tapczan- dużo tego było i byłem zawiedziony jakością wykonania tego samochodu...
    tak, przy mobtazu samochodu nawet przypadkowo monter moze odrzucic wadliwa czesc, potem jeszcze ktos to oglada lub chocby inny monter na kolejnym etapie tez zauwazy
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  8. #8
    Użytkownik Znawca Avatar koskar
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    WL // GA
    Auto
    Alfa Romeo 156 Berlina 2.0 T.S. 1999r., Renault Clio III Ph2 1.2 2010r.
    Postów
    1,782

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    eden z 2 powodów też dla którego warsztat już zamknięty (kończę tylko umówionych/zaliczkowanych klientów).
    czyli już się nie będziesz bawił w stuff4car?

  9. #9
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,997

    Domyślnie

    w stuff4car garage, sam stuff4car zostaje ale narazie tylko z tym co mam wypuszczone wysylki/produkcja - robie tetaz kontrakt projektowy i spolecznie die udzielam wiec mlyn mam na max
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  10. #10
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    03 2018
    Mieszka w
    BB
    Auto
    AR Stelvio Executive
    Postów
    98

    Domyślnie

    Dziwna sprawa z tymi lampami, części na aftermarket idą z tego samego magazynu co oem, przy czym kreatywność włoska jest nieogarnięta, także mogli pocisnąć do sprzedaży części z selekcji, ale z takimi wadami to aż się wierzyć nie chce


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Podobne wątki

  1. [159] Jakość powietrza
    Utworzone przez jjokocha w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 13-12-2015, 02:43
  2. [159] Jakość części w sklepie internetowym - dot. rozrządu
    Utworzone przez wave_pl w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 18-05-2014, 17:26

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory