Strona 14 z 54 PierwszyPierwszy ... 456789101112131415161718192021222324 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 131 do 140 z 537

Temat: MULTIAIR - alfa giulia ,stelvio 2.0 benzyna - rady , sugestie

  1. #131
    Użytkownik Świeżak Avatar Krzysztof Fly
    Dołączył
    10 2020
    Mieszka w
    kujawsko-pomorskie
    Auto
    Stelvio Executive 2.0T 280KM 2019
    Postów
    141

    Domyślnie

    Dokładnie, swego czasu w autach koncernu Fiat najczęściej na OE stosowane były filtry UFI/Sofima, nie oglądałem jeszcze filtrów u siebie w Stelvio więc nie będę pisał, że jest tak nadal, chociaż moim zdaniem jest to najbardziej prawdopodobna opcja.
    Z drugiej strony niewykluczone, że dostawca filtrów na OE również co jakiś czas się może zmieniać, wielu producentów jest gotowych sprzedawać swoje produkty po kosztach na pierwszy montaż aby później być postrzeganym jako producent OE i dzięki temu zarabiać pieniądze.
    W mojej Q5 kupionej jako nowa, na cztery filtry zamontowane jako OE dwa były Filtron (wtedy jeszcze należące do WIX-a, a obecnie do MANN FILTER), a dwa były MANN FILTER. Fotka numeru z filtra powietrza dla niedowiarków.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20190912_201958.jpg
Wyświetleń:	11
Rozmiar:	142.4 KB
ID:	277273

  2. #132
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,476

    Domyślnie

    zdjeciepokazuje tylko to kto robi na pierwszy montaż ale nie masz pewności czy produkt tego producenta jako zamiennik i produkt oznaczeniem maki pojazdu jest taki sam (w sensie jakości)
    Śmiem twierdzić z mojego doświadczenia, że są to rożne produkty- takim przykładem są wspomniane filtry ale i .. np klocki hamulcowe- w grupie FCA niby robi ferrodo- nawet na OE klockach są takie oznaczenia ale identyczny zamiennik tej marki wygląda zupełnie inaczej- w sensie wygląd okładziny. Pytanie skoro to ten sam produkt to dlaczego się różni? Nie żebym szukał teorii spiskowych ale moje doświadczenie wskazuje, że produkty OE różnią die od zamienników

  3. #133
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2020
    Auto
    Alfa 159
    Postów
    1,030

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dareek Zobacz post
    coś z tego wynika ? bo wg mnie nic! prawda jest taka, że dyskusja o olejach to jak spór wyższości świąt Bożego Narodzenia nad Wielkanocnymi.
    Ta dyskusja to tworzenie teorii i mitów i legend.
    Moje doświadczenie olejowe to kilka samochodów, diesle, benzyny, kilka marek i niemal zawsze inne oleje.
    Absolutnie nigdy nie zauważałem różnic. Te wszystkie oleje markowe to de facto ta sama półka. Te same parametry, albo bardzo zbliżone.
    Materiałem wyjściowym są te same ropy i ropopochodne.
    Jak miałem kiedyś boxera 145, to lałem valvoline, bo tak lał poprzedni własciciel. Po trzech latach zmieniłem na inny olej i kompletnie niczego to nie zmieniło.
    Ten sam biznes pod róznymi markami.
    Wyłączyć należy wybrane droższe oleje z rozmaitymi, nietypowymi domieszkami.

  4. #134
    Użytkownik Rowerzysta Avatar moosiak
    Dołączył
    04 2015
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Giulia
    Postów
    253

    Domyślnie

    Panowie, czy ktoś aktualnie wymienia multiair i na problem z dostępnością części? Moje ASO nie jest w stanie określić terminu wymiany na gwarancji

  5. #135
    Użytkownik Rowerzysta Avatar jml
    Dołączył
    08 2017
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo Giulia 2.0 TBi 200KM
    Postów
    452

    Domyślnie

    [MENTION=57123]moosiak[/MENTION] też wymieniasz? :| ja czekam na info od ADFu, zamówili 2 tygodnie temu, gadałem z nimi w zeszłym tygodniu i ciągle nie mam info kiedy będą części. Musze przedzwonić do nich i dam znać - kto wie może już dotarły.

    W którym ASO zamawiałeś?

  6. #136
    Użytkownik Rowerzysta Avatar moosiak
    Dołączył
    04 2015
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Giulia
    Postów
    253

    Domyślnie

    W ADF dostałem screena z systemu, że status "krytyczny" i na ten moment nie wiadomo kiedy będzie.

  7. #137
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    genearlnie moje obserwacje kiedy zamawiałem części dla klientów były takie że bardzo często nie pokazywało daty ani przewidywania - tak bywało choćby z hubami USB dla AA/ACP - przez rok z dostępności 1szt się znalazła a pytałem co kilka tygodni. potem zamwiałem czasem jako pilne (dopłata) jak czegoś nie było w żadnym magazynie i o dziwo nagle po tygodniu czy dwóch część przychodziła do dostawcy. generalnie wkurza mnie strasznie dział zaopatrzenia w FCA - z mim podejściem do standardów obsługi nieakceptowalne - tylko wiecznie przesuwanie klientów, tłumaczenie i marnowanie czasu/nerwów.

    zapytajcie czy zamówili jako pilne do auta które stoi w serwisie
    Ostatnio edytowane przez epsonix ; 21-04-2021 o 12:01
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  8. #138
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,476

    Domyślnie

    ogólnie po powstaniu nowego koncernu jest cyrk z jakimikolwiek częściami- żeby zestawy rozrządów ( np do giulii 2.2 z pompą) nie były do kupienia to już przegięcie!

  9. #139
    Użytkownik Znawca Avatar prezes-tk
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Siemianice/Słupsk
    Auto
    Były: 2 x AR 166 2,4 20v, AR 156 1,9 JTD, AR 159 SW 2,4 20v, jest: Giulia Super 2.0T
    Postów
    1,426

    Domyślnie

    Ooo, masz rację, ja to mam z drugiej strony w tym nowym koncernie. Ciągle czegoś nie ma, niedostępne i o dziwo potrafi przyjść za dwa dni.

  10. #140
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    04 2021
    Auto
    STELVIO 2020 2.0 280km Vesuvio
    Postów
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał moosiak Zobacz post
    Panowie, czy ktoś aktualnie wymienia multiair i na problem z dostępnością części? Moje ASO nie jest w stanie określić terminu wymiany na gwarancji
    Moduł MA wymieniany pod koniec marca, przy przebiegu 3000km! Samochód unieruchomiony, wracał do ASO niestety na lawecie
    Miałem czekać ok 2 tygodni ale po tygodniu już auto bylo gotowe.

    Po wymianie pojawiły się mocno odczuwalne wibracje przenoszone przez pedał gazu i podnóżek dla lewej nogi.
    Wibracje zaczynają się od ok 1400 rpm a od 2000 rpm już są mocno odczuwalne. Półgodzinna jazda skutkuje mrowieniem kończyn.

    Dodatkowo, w mojej ocenie silnik w zakresie 1000-2000 rpm zachowuje się patologicznie, ma dużo większy lag niż przed wymianą modułu MA, czasami przy próbie przyśpieszenia staje dęba i czeka całą wieczność aż turbo dopompuje...

    Stelvio kocham pełną miłością jaką można obdarzyć blaszaka i będę go leczył u najlepszych doktorów ale niesmak niestety trochę pozostaje.

    Wcześniej jezdzone między innymi dwoma Subaru z podobno awaryjnymi silnikami i sprzęgłąmi i przez 10 lat ASO widziałem raz w roku przy okazji przeglądu.

Podobne wątki

  1. [Giulia] Pas przedni alfa giulia veloce
    Utworzone przez Karol1 w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 118
    Ostatni post / autor: 12-02-2023, 20:10
  2. Uszkodzona Alfa giulia Q - rady, sugestie
    Utworzone przez Karol1 w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 55
    Ostatni post / autor: 30-01-2021, 16:43
  3. Giulia i Stelvio NRING, Giulia Veloce Ti czyli nowości z Genewy
    Utworzone przez GexN w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 02-03-2018, 13:13
  4. [Giulia Veloce] Poszukuję kolegi z Giulią VELOCE z Warszawy/okolic, NAGRODA!
    Utworzone przez Latrunculus w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 18-07-2017, 07:54

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory