Strona 25 z 53 PierwszyPierwszy ... 151617181920212223242526272829303132333435 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 241 do 250 z 529

Temat: MULTIAIR - alfa giulia ,stelvio 2.0 benzyna - rady , sugestie

  1. #241
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfy Romeo MiTo; Alfa Romeo 159sw; Alfa Romeo Gulia Super
    Postów
    1,285

    Domyślnie

    U Janusza tym bardziej. Nawet nie znają procedury wymiany oleju (po zalaniu właściwej ilości stan oleju przez około 100 - 200 km niższy niż zalany).

  2. #242
    Użytkownik Znawca Avatar anAlfaBeta
    Dołączył
    08 2015
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    1,960

    Domyślnie

    Ja mam wynajem i widzę jak ASO robi absolutne minimum bo mają wywalone. Tyle co dostaną autoryzację i nic więcej. Zgłaszanie jakichś stuków czy dźwięku z dyfra na nic. Nie słyszą, nic nie ma, sprawdzali i jest dobrze. Nauczyłem się mieć wywalone na to dość szybko. Tak więc auto po wynajmie serwisowane w ASO oznaczać będzie olej wymieniany co 15 tysięcy i nic więcej, dosłownie.
    Giulia Veloce Misano Blue 2.0 TB
    159 Sportwagon Q-Tronic '06 Nero Oceano była

  3. #243
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    06 2018
    Auto
    Stelvio 2.0/200KM
    Postów
    695

    Domyślnie

    Masy są całkowicie podporządkowane stereotypom, plotkom i reklamie - zanim dotrze do nich, że serwis w ASO to nie jest nic dobrego dla samochodu - miną zapewne lata. Nie każdy ma wiedzę i ochotę, żeby sprawdzać ASO - większość wierzy papierkom. To samo dotyczy zresztą warsztatów niezależnych. Ja kilkanaście lat temu całkiem przypadkiem zacząłem się dokładniej przyglądać radosnej twórczości ASO - po tym, jak stwierdziłem brak(!) filtra kabinowego po paru latach serwisowania samochodu u nich (i płacenia za wymianę tegoż filtra). Po prostu szczęście - gdybym nie dociekał, może po dzień dzisiejszy bym im ufał.

  4. #244
    Użytkownik Znawca Avatar prezes-tk
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Siemianice/Słupsk
    Auto
    Były: 2 x AR 166 2,4 20v, AR 156 1,9 JTD, AR 159 SW 2,4 20v, jest: Giulia Super 2.0T
    Postów
    1,426

    Domyślnie

    Cytat Napisał anAlfaBeta Zobacz post
    Domyślnie

    Ja mam wynajem i widzę jak ASO robi absolutne minimum bo mają wywalone. Tyle co dostaną autoryzację i nic więcej. Zgłaszanie jakichś stuków czy dźwięku z dyfra na nic. Nie słyszą, nic nie ma, sprawdzali i jest dobrze
    To świadczy tylko o serwisie, a nie o zasadzie. U nas naprawa gwarancyjna jest takim samym źródłem przychodu jak klient. Może nawet jeszcze lepiej, bo klient ma zrobione coś, czego często sam nie zauważył lub bagatelizował, do tego nie płaci, a my mamy kasę. Może trochę mniej ale jest. Poza tym taki klient przyjedzie do nas też po gwarancji. Poza tym, dobrze wykonana naprawa gwarancyjna jest bodźcem do zakupu przedłużonej gwarancji (fakt, że Alfa ma ceny porąbane, u nas jest po prostu rozsądnie, duży zakres wariantów - dla każdego). A jak ktoś kupi tą gwarancję to i na przeglądy będzie przyjeżdżał. Co do wynajmów i flot są te same zasady. Zgłaszamy usterkę i jeszcze nie zdarzyło się, żeby odmówili naprawy. To opisywane przez Was serwisy po prostu idą najkrótszą drogą. Może za dobrze zarabiają.

  5. #245
    Użytkownik Znawca Avatar anAlfaBeta
    Dołączył
    08 2015
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    1,960

    Domyślnie

    Cytat Napisał prezes-tk Zobacz post
    To świadczy tylko o serwisie, a nie o zasadzie. U nas naprawa gwarancyjna jest takim samym źródłem przychodu jak klient. Może nawet jeszcze lepiej, bo klient ma zrobione coś, czego często sam nie zauważył lub bagatelizował, do tego nie płaci, a my mamy kasę. Może trochę mniej ale jest. Poza tym taki klient przyjedzie do nas też po gwarancji. Poza tym, dobrze wykonana naprawa gwarancyjna jest bodźcem do zakupu przedłużonej gwarancji (fakt, że Alfa ma ceny porąbane, u nas jest po prostu rozsądnie, duży zakres wariantów - dla każdego). A jak ktoś kupi tą gwarancję to i na przeglądy będzie przyjeżdżał. Co do wynajmów i flot są te same zasady. Zgłaszamy usterkę i jeszcze nie zdarzyło się, żeby odmówili naprawy. To opisywane przez Was serwisy po prostu idą najkrótszą drogą. Może za dobrze zarabiają.
    Nic to z gwarancją nie ma wspólnego, bo auto po gwarancji. Inna rozmowa była jak zgłaszałem rzeczy na gwarancji, sprawdzali (a czy naprawiali to inna sprawa) bo kasa szła z FCA. Teraz nie dotykają nic dopóki nie dostaną autoryzacji a z tą są problemy. A czy są z autoryzacją problemy czy nie to mocno zależy od operatora wynajmu, akurat z moim są, w Poznaniu został tylko jeden warsztat który z nimi jeszcze współpracuje.
    Giulia Veloce Misano Blue 2.0 TB
    159 Sportwagon Q-Tronic '06 Nero Oceano była

  6. #246
    Użytkownik Znawca Avatar prezes-tk
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Siemianice/Słupsk
    Auto
    Były: 2 x AR 166 2,4 20v, AR 156 1,9 JTD, AR 159 SW 2,4 20v, jest: Giulia Super 2.0T
    Postów
    1,426

    Domyślnie

    Nie wiem co to za operator i nie pytam ale w zasadzie nie możemy na takie rzeczy narzekać. A jak już działanie dotyczy szeroko rozumianych elementów związanych z bezpieczeństwem to jest jeszcze łatwiej - nikt nie podpisze się pod odmową. Dalej uważam, że to kwestia czy się komuś chce czy nie.

  7. #247
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfy Romeo MiTo; Alfa Romeo 159sw; Alfa Romeo Gulia Super
    Postów
    1,285

    Domyślnie

    Panowie, serwisy ASO Fiat/Alfaromeo/Jeep są same winne takiej sytuacji, gwarant zabrał w wielu przypadkach samodzielną autoryzację napraw gwarancyjnych i chyba słusznie. Znam kilka 'afer" związanych z wymianą części w autach na gwarancji do innych samochodów po gwarancji (zaprzyjaźnionych kolegów). Jak nie ma się nadzoru własnego to musi być z "góry".

  8. #248
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Harvaster
    Dołączył
    03 2015
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    była 159 2.0 jtdm 170km, była Giulietta 1.4 MA 170km, jest Giulia Super 2.0T
    Postów
    307

    Domyślnie

    Czy przy wymianie MA wymieniali Wam także filtr MA. Pytałem wiele razy, ale nikt nie odpowiedział.

  9. #249
    Użytkownik Znawca Avatar dziadzia82
    Dołączył
    04 2014
    Mieszka w
    Będzin
    Auto
    Julka 2018 150Mair Veloce . Stelvio Sprint 2020
    Postów
    1,325

    Domyślnie

    Cytat Napisał Harvaster Zobacz post
    Czy przy wymianie MA wymieniali Wam także filtr MA. Pytałem wiele razy, ale nikt nie odpowiedział.
    Nie robią tego ponieważ trzeba by było głowice ściągać.

    Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka

  10. #250
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Harvaster
    Dołączył
    03 2015
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    była 159 2.0 jtdm 170km, była Giulietta 1.4 MA 170km, jest Giulia Super 2.0T
    Postów
    307

    Domyślnie

    Cytat Napisał dziadzia82 Zobacz post
    Nie robią tego ponieważ trzeba by było głowice ściągać.

    Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka
    Dlatego właśnie pytam Chodzi mi o faktyczną, zalecaną przez ASO procedurę.
    Znam sprawę jednego Stelvio, gdzie wymieniali MA i jego filtr (ponoć był brudny po wyjęciu). Samochód coś koło 70kkm kilometrów.

Podobne wątki

  1. [Giulia] Pas przedni alfa giulia veloce
    Utworzone przez Karol1 w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 118
    Ostatni post / autor: 12-02-2023, 20:10
  2. Uszkodzona Alfa giulia Q - rady, sugestie
    Utworzone przez Karol1 w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 55
    Ostatni post / autor: 30-01-2021, 16:43
  3. Giulia i Stelvio NRING, Giulia Veloce Ti czyli nowości z Genewy
    Utworzone przez GexN w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 02-03-2018, 13:13
  4. [Giulia Veloce] Poszukuję kolegi z Giulią VELOCE z Warszawy/okolic, NAGRODA!
    Utworzone przez Latrunculus w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 18-07-2017, 07:54

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory