Strona 36 z 53 PierwszyPierwszy ... 262728293031323334353637383940414243444546 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 351 do 360 z 522

Temat: MULTIAIR - alfa giulia ,stelvio 2.0 benzyna - rady , sugestie

  1. #351
    Użytkownik Znawca Avatar dziadzia82
    Dołączył
    04 2014
    Mieszka w
    Będzin
    Auto
    Julka 2018 150Mair Veloce . Stelvio Sprint 2020
    Postów
    1,325

    Domyślnie

    Cytat Napisał Trevor Zobacz post
    Ale ten reset parametrów adaptacyjnych ecu to nie powinien być zrobiony przy wymianie oleju?

    Moje amatorskie podejrzenia też były w tej okolicy ale w przeciwnym kierunku. Tzn. Myślałem, że przy updacie ecu w.wym. parametry się zresetowały a olej już 7k miał nalatane.

    Wysłane z mojego SM-G991B przy użyciu Tapatalka
    Skasowanie serwisu olejowego, powtórna adaptacja czujnika wskazań oleju, to nie to samo co przywrócenie fabrycznych nastawów adaptacyjnych ECU.
    Dlatego polecam właśnie przywrócenie powtórnej adaptacji ECU.

  2. #352
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2015
    Auto
    Stelvio 2.0T
    Postów
    174

    Domyślnie

    No i mnie ten problem dotknal przy przebiegu >40tkm. Jakos dziwnie to sie zbieglo z nastaniem zimnych dni w listopadzie i z niedoładowaniem akumulatora. A wiem to bo system start/stop przestał mnie nekac i ogrzewanie tylnej szyby przestalo dzialac (juz wiadomo, ze ekologia wprowadzila zmiany w algorytmach ladowania akumulatora aby odbywalo sie to tylko w warunkach "niezbednych", wiec ogrzewanie tylnej szyby nie jest niezbedne ). Wiec odpalajac na zimnym samochod i slyszac, ze nie dziala jeden cylinder, wylaczalem od razu silnik. Nie probowalem go rozgrzewac czy jechac dalej. Odczekawszy chwile odpalalem drugi raz i jakos ten cylinder wracal do normalnej pracy. To mi przypomnialo o starej zasadzie odpalania samochodu na zimnym akumulatorze. Najpierw wlaczanie zasilania dla rozgrzania aku a pozniej po chwili dopiero rozruch silnika. Dlatego zaczalem najpierw wlaczac start bez hamulca i czekac az nastanie cisza. Bo to lusterka sie otwieraja, radio wlacza i jakies jeszcze inne dziwne dzwieki - mnostwo pradu. Dopiero wtedy naciskac start z hamulcem i odpalac silnik. Od tamtej pory nie spotkalem sie z tym problemem ani razu ,przy tej naszej niby zimie i bez recznego ladowania akumulatora. Niestety wpolnota wylaczyla wszystkie gniazdka w parkingu podziemnym po tym slawetnym pozarze samochodu elektrycznego i nie mam jak tego przeprowadzic.
    Oś czasu: 147 2.0 TS Selespeed, 156 2.0 TS Sportwagon, 156 2.0 JTS, Giulietta 1.4 MA TCT, Giulia Super 2.0T, Stelvio Business 2.0T

  3. #353
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    12 2016
    Auto
    Mito 1.4TB 155, Giulia 2.0TB 200 Super
    Postów
    557

    Domyślnie

    Cytat Napisał dziadzia82 Zobacz post
    Skasowanie serwisu olejowego, powtórna adaptacja czujnika wskazań oleju, to nie to samo co przywrócenie fabrycznych nastawów adaptacyjnych ECU.
    Dlatego polecam właśnie przywrócenie powtórnej adaptacji ECU.
    Ok. Dzięki za wyjaśnieni.

    Co do ciągu dalszego. Pojawił się błąd ale jakby nie związany. ECM P2B61-00 Zawór płynu chłodzącego zablokowany. Jakieś plagi egipskie

    Wysłane z mojego SM-G991B przy użyciu Tapatalka

  4. #354
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    12 2016
    Auto
    Mito 1.4TB 155, Giulia 2.0TB 200 Super
    Postów
    557

    Domyślnie

    Troszku pojeździłem,
    Pojechałem na zmianę oleju. Nie zapalił mi się CEL.
    Ale wśród błędów przechowywanych były te same odn braku zapłonu na 2 cyl.
    Czy to możliwe że błędy były ale nie spowodowały cel? Bład nie poszedł ani za cewką ani za świecą. Miałem raz telepanko zaraz po uruchomieniu.

    Teraz skasowana samoadaptacja, wlany nowy olej i podładowany aku, bo był bardzo słaby.

    Meanwhile. chłodzenie siadło nie na żarty. bład przepływu płynu chłodzącego wyskakuje teraz od razu jak samochód osiągnie temp 90. Musiałem stoczyć się na chłodzący postój już ostrzeżenie o tym że płyn za ciepły a i temp oleju poszła kreskę ponad 90 i samochód wyraźnie miękł.

    Wysłane z mojego SM-G991B przy użyciu Tapatalka

  5. #355
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    08 2015
    Mieszka w
    Sosnowiec
    Auto
    159 sw 1.9 150@189.8KM/ Stelvio FE 2.0 280
    Postów
    14

    Domyślnie

    [MENTION=34131]Dareek[/MENTION] Masz jeszcze jakieś fotki z pęknięć tłoków? mam właśnie pacjenta z podejrzeniem pęknięcia tłoka. było 5b kompresji,wymieniony MA,bo ewidentnie nie dawał rady na 3cylindrze,po wymianie pochodził jakieś pół h i zaczął na początek wypadać zapłon,kompresja wtedy spadła do 9b, po jakiejś chwili już było 5b,a przy probie olejowej mam 6.5b
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Image_2022-06-28 19_39_39_246.png
Wyświetleń:	10
Rozmiar:	122.5 KB
ID:	284292
    Ostatnio edytowane przez scadi ; 28-06-2022 o 21:18

  6. #356
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    04 2015
    Auto
    Alfa 147 jtd 2003r, 216000
    Postów
    14

    Domyślnie

    Hej, ja mam ten problem w swojej alfue stelvio 280km 2018 rocznik przebieg 62000 zaczęło się dziać przed 60 , trzęślo autem , po ponownym uruchomieniu znikało , czujność tez ….skończyła się gwarancja a problem częściej występował …! Okazało soe ze to multiair.

  7. #357
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Karol1
    Dołączył
    04 2020
    Auto
    ALFA GIULIA VELOCE
    Postów
    504

    Domyślnie

    Witam Panowie mam pytanie dotyczące wymiany MULTIAIR. Jak wymienialiście MA sprawdzaliście też ciśnienie oleju (pompę oleju) ?
    Dostałem taką informację jeśli nie ma wartości powyżej 2 barów pompa jest do wymiany

  8. #358
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    12 2016
    Auto
    Mito 1.4TB 155, Giulia 2.0TB 200 Super
    Postów
    557

    Domyślnie

    Cytat Napisał Karol1 Zobacz post
    Witam Panowie mam pytanie dotyczące wymiany MULTIAIR. Jak wymienialiście MA sprawdzaliście też ciśnienie oleju (pompę oleju) ?
    Dostałem taką informację jeśli nie ma wartości powyżej 2 barów pompa jest do wymiany
    Czemu akurat przy wymianie MA trzeba sprawdzać pompę oleju i jej ciśnienie?

  9. #359
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Karol1
    Dołączył
    04 2020
    Auto
    ALFA GIULIA VELOCE
    Postów
    504

    Domyślnie

    "Podobno" jeśli pompa trzyma wartość < 2 barów wpływa to destrukcyjnie na MA . - Dostałem taką informację od mechanika

    Proszę o o wasze opinie na ten temat.

  10. #360
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Gdynia
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    270

    Domyślnie

    Cytat Napisał Karol1 Zobacz post
    "Podobno" jeśli pompa trzyma wartość < 2 barów wpływa to destrukcyjnie na MA . - Dostałem taką informację od mechanika

    Proszę o o wasze opinie na ten temat.
    Masz na myśli ciśnienie wyświetlane na "kafelku" na dużym ekranie? Rozumiem, że na biegu jałowym? Ja mam tam od nowości po rozgrzaniu silnika 2.1 - 2.2 bar..

Podobne wątki

  1. [Giulia] Pas przedni alfa giulia veloce
    Utworzone przez Karol1 w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 118
    Ostatni post / autor: 12-02-2023, 20:10
  2. Uszkodzona Alfa giulia Q - rady, sugestie
    Utworzone przez Karol1 w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 55
    Ostatni post / autor: 30-01-2021, 16:43
  3. Giulia i Stelvio NRING, Giulia Veloce Ti czyli nowości z Genewy
    Utworzone przez GexN w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 02-03-2018, 13:13
  4. [Giulia Veloce] Poszukuję kolegi z Giulią VELOCE z Warszawy/okolic, NAGRODA!
    Utworzone przez Latrunculus w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 18-07-2017, 07:54

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory