Strona 1 z 51 1234567891011 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 506

Temat: MULTIAIR - alfa giulia ,stelvio 2.0 benzyna - rady , sugestie

  1. #1
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Karol1
    Dołączył
    04 2020
    Auto
    ALFA GIULIA VELOCE
    Postów
    504

    Domyślnie MULTIAIR - alfa giulia ,stelvio 2.0 benzyna - rady , sugestie

    https://www.youtube.com/watch?v=u8qQYp6nwGQ&t=134s


    Witam Panowie niem , że filmik który umieściłem został już umieszczony w innym temacie. Załozyłem specjalnie nowy temat ponieważ nikt nie odpowiadał na pytnia zwiazane z MULTIAIR.
    Streszczając filmik gościu jest zadowolony z alfy , ale miał problem z MULTIAIR przy przebiegu ok. 70 000 km. Może jest ktoś na forum co miał podobny przypadek ? czy jest to problem tylko tej jednostki? jakieś rady , sugestie ?a może czeka to i nasze samochody ?
    Ostatnio edytowane przez Piotriix ; 24-02-2021 o 22:33

  2. #2
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Shimmy
    Dołączył
    04 2019
    Mieszka w
    KR/ERA
    Auto
    Giulia B-Tech+
    Postów
    908

    Domyślnie

    Zmieniłbym tytuł i wywalił z niego "alfa giulia veloce" bo temat będzie dotyczył wszystkich 2.0 GME z MultiAir 2, a nie tylko Giulii Veloce

    Rady do tej pory:
    Lać lepszy olej niż Selenia
    Wymieniać świece co 30 a nie 60 tysięcy (tutaj są zdania, że jak lejesz lepszy olej to świecom nic nie będzie)

  3. #3
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Karol1
    Dołączył
    04 2020
    Auto
    ALFA GIULIA VELOCE
    Postów
    504

    Domyślnie

    Cytat Napisał Shimmy Zobacz post
    Zmieniłbym tytuł i wywalił z niego "alfa giulia veloce" bo temat będzie dotyczył wszystkich 2.0 GME z MultiAir 2, a nie tylko Giulii Veloce

    Rady do tej pory:
    Lać lepszy olej niż Selenia
    Wymieniać świece co 30 a nie 60 tysięcy (tutaj są zdania, że jak lejesz lepszy olej to świecom nic nie będzie)
    To nie wszystkie alfy 280km mają MultiAir 2 ?

  4. #4
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Shimmy
    Dołączył
    04 2019
    Mieszka w
    KR/ERA
    Auto
    Giulia B-Tech+
    Postów
    908

    Domyślnie

    Inaczej - NIE TYLKO 280 KM mają MultiAir. Stelvio, Giulia, 200, 280 KM, wszystko co ma 2.0 GME.

  5. #5
    Użytkownik Świeżak Avatar 07105415
    Dołączył
    08 2020
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia 2.0/200KM
    Postów
    242

    Domyślnie

    Dobry pomysł na temat!

    Ja czytając, oglądając materiały o MultiAir zastanawiam się czy mimo przestrzegania wskazówek dotyczących oleju, świec, odpowiedniej eksploatacji, mamy realny wpływ na trwałość tego modułu, czy to mimo wszytko loteria, kwestia szczęścia lub pecha...
    Z tego co wiem to nie ma jakieś reguły jeśli chodzi o przebieg, przy którym to może paść... Są przypadki awarii i po mniej niż 50, w okolicach 100 a można zrobić 150 tyś. km i nie mieć problemu...

    Kolega Shimmy ma rację, tytuł tematu wprowadza w błąd. Problem dotyczy większego spektrum modeli.
    Ostatnio edytowane przez 07105415 ; 23-02-2021 o 18:58

  6. #6
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    12 2015
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce Q4 2.0 280KM
    Postów
    119

    Domyślnie

    Zbierając wszystkie sugestie jakie dotychczas słyszałem gadając z różnymi ludźmi
    1. Dobry olej - temat dedykowany już powstał.
    2. Interwał wymiany oleju max 10k km.
    3. Świece wymiana co 30k km.
    4. Zalecana płukanka silnika np co 3cia wymiana oleju.
    5. Wychodzi na to że kondycja wtrysków też ma znaczenie więc raz na jakiś czas (np po wymianie oleju) dolać dodatek do benzyny typu Liqui Moly. Zwłaszcza jakby pojawiły się objawy wypadającego zapłonu.

    Ja się trzymam tych punktów koszt relatywnie nie duży a mam nadzieję że ustrzege się problemowo z MA w najbliższym czasie. Jednak jak już wcześniej było napisane - jest to trochę loteria.

  7. #7
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    02 2021
    Auto
    Stelvio Veloce my2021
    Postów
    10

    Domyślnie

    Cytat Napisał Karol1 Zobacz post
    Witam Panowie niem , że filmik który umieściłem został już umieszczony w innym temacie. Załozyłem specjalnie nowy temat ponieważ nikt nie odpowiadał na pytnia zwiazane z MULTIAIR.
    Streszczając filmik gościu jest zadowolony z alfy , ale miał problem z MULTIAIR przy przebiegu ok. 70 000 km. Może jest ktoś na forum co miał podobny przypadek ? czy jest to problem tylko tej jednostki? jakieś rady , sugestie ?a może czeka to i nasze samochody ?
    Super, dzięki, też mnie ten temat interesuje, czy ktoś wie czy FCA zamierza to zaadresować?
    Ilu % przypadków dotyczy ten problem?

  8. #8
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Gregor-Wrocław
    Dołączył
    09 2020
    Auto
    Giulia 2.0GME 200KM 2019r
    Postów
    262

    Domyślnie

    Jakby ktoś chciał przyswoić trochę informacji na temat działania MultiAir:

    https://www.youtube.com/watch?v=xhIgwRIxX10

  9. #9
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Ludvigus
    Dołączył
    08 2008
    Mieszka w
    Trzebownisko, Rzeszów, PL
    Auto
    Giulia 2.0TB, 147 1.6 TS
    Postów
    761

    Domyślnie

    Nie chcę zaczynać nowego wątku, ale MOCNO związany z głównym wątkiem.

    Bardzo chętnie zasięgnął bym informacji co do filtra oleju systemu MultiAir w silnikach 2.0 GME. Pod materiałami na Youtube pojawiają się komentarze, w których jest napisane, że owy filtr oleju (sitko?) jest bez problemu dostępny do wymiany w okolicach rozrządu i wcale nie trzeba zrzucać głowicy by go wymienić. Dlatego proszę o konkretne sprawdzone informacje - jak to z tym filtrem oleju MA jest? Może ktoś ma foto gdzie owy filtr się znajduje?

    Druga sprawa - okazuje się, że moduł/system MultiAir w silnikach 2.0 GME jest baaaaardzo łatwo dostępny po zdjęciu dekla/pokrywy_klawiatury i demontuje się go bez dotykania rozrządu oraz bez zrzucania głowicy. Mnie ta informacja ucieszyła, bo jeśli to prawda, a poniżej umieszczam film z YT, a którego wynika że tak jest, to ewentualna wymiana modułu MA w silniku 2.0 GME raz na 50-100 kkm to wcale nie jest jakiś dramat i horror, bo nie rozbieramy w dużym stopniu silnika.
    Przemilczmy tutaj cenę 10kPLN za moduł + robociznę, bo z pewnością z tej kwoty jest coś do urwania.

    Materiał, który mógł już się pojawić na forum, więc nie bijcie.




    ps. jeśli jestem w błędzie to śmiało mnie poprawcie.

    L.

  10. #10
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Karol1
    Dołączył
    04 2020
    Auto
    ALFA GIULIA VELOCE
    Postów
    504

    Domyślnie

    Cytat Napisał WormKuba Zobacz post
    Zbierając wszystkie sugestie jakie dotychczas słyszałem gadając z różnymi ludźmi
    1. Dobry olej - temat dedykowany już powstał.
    2. Interwał wymiany oleju max 10k km.
    3. Świece wymiana co 30k km.
    4. Zalecana płukanka silnika np co 3cia wymiana oleju.
    5. Wychodzi na to że kondycja wtrysków też ma znaczenie więc raz na jakiś czas (np po wymianie oleju) dolać dodatek do benzyny typu Liqui Moly. Zwłaszcza jakby pojawiły się objawy wypadającego zapłonu.

    Ja się trzymam tych punktów koszt relatywnie nie duży a mam nadzieję że ustrzege się problemowo z MA w najbliższym czasie. Jednak jak już wcześniej było napisane - jest to trochę loteria.
    Jakiego środka używasz do płukania ?

Podobne wątki

  1. [Giulia] Pas przedni alfa giulia veloce
    Utworzone przez Karol1 w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 118
    Ostatni post / autor: 12-02-2023, 20:10
  2. Uszkodzona Alfa giulia Q - rady, sugestie
    Utworzone przez Karol1 w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 55
    Ostatni post / autor: 30-01-2021, 16:43
  3. Giulia i Stelvio NRING, Giulia Veloce Ti czyli nowości z Genewy
    Utworzone przez GexN w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 02-03-2018, 13:13
  4. [Giulia Veloce] Poszukuję kolegi z Giulią VELOCE z Warszawy/okolic, NAGRODA!
    Utworzone przez Latrunculus w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 18-07-2017, 07:54

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory