Strona 5 z 54 PierwszyPierwszy 123456789101112131415 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 537

Temat: MULTIAIR - alfa giulia ,stelvio 2.0 benzyna - rady , sugestie

  1. #41
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfy Romeo MiTo; Alfa Romeo 159sw; Alfa Romeo Gulia Super
    Postów
    1,285

    Domyślnie

    Pewny jesteś [MENTION=77017]TadekSz[/MENTION] że to multiair, on nie jest taki sam jak w 1,4 i jego budowa jest nieco inna.

  2. #42
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2020
    Auto
    Giulia veloce
    Postów
    73

    Domyślnie

    Cytat Napisał TadekSz Zobacz post
    Dzięki za info, racja nie ma co się wyrywać. To że padnie to kwestia czasu myślę, bo mam nalatane 132tys i na razie nic poważnego się nie działo ale rano na zimnym silniku odpala co jakiś czas nierówno na 3 cylindrach i muszę poczekać aż mu przejdzie i zacznie równo pracować. Może nie codziennie, ale jak już nie załapie to wywala check engine i musze resetować błędy przez OBDII. Nie wiem czy w silniku 2.0 ale w 1.4 jest jeszcze taki filtr czy aktywator multiair na allegro kosztuje jakieś 140zł i chyba coś łatwo to wymienić?
    Jeśli masz błąd i taka nie równa pracę , proponuje zmienić olej np na ravenol (wymiana co 7 tyś) plus płukanka i do tego 98 na stacji

  3. #43
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    10 2018
    Auto
    giulia veloce
    Postów
    310

    Domyślnie

    Cytat Napisał Radcar Zobacz post
    Jeśli masz błąd i taka nie równa pracę , proponuje zmienić olej np na ravenol (wymiana co 7 tyś) plus płukanka i do tego 98 na stacji
    A jaki wpływ ma paliwo na działanie układu rozrządu?

    Wysłane z mojego Nokia 7.2 przy użyciu Tapatalka

  4. #44
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    02 2020
    Mieszka w
    Turek
    Auto
    Stelvio FE LPG; Giulia Veloce `17 LPG
    Postów
    455

    Domyślnie

    Na rozrząd nie ma ale często winowajcą szarpania są wtryski.

  5. #45
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    10 2018
    Auto
    giulia veloce
    Postów
    310

    Domyślnie

    Temat chyba o multiair a nie o wyryskach.

    Btw
    Przy odbiorze pan w salonie powiedział mi, żeby lać 95,bo Giulia nie lubi 98 ( dziwne, ale tak powiedział). Najgorzej jest lać na zmiany 95 i 98, w tym wypadku wg szefa salonu (który wydawał auto) wpada w tryb awaryjny, szarpie itd.

    Wysłane z mojego Nokia 7.2 przy użyciu Tapatalka

  6. #46
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    02 2020
    Mieszka w
    Turek
    Auto
    Stelvio FE LPG; Giulia Veloce `17 LPG
    Postów
    455

    Domyślnie

    Wiem o czym jest temat ale nie zawsze winnym szarpania po rozruchu jest MA. Niekiedy problemy ustają po zastosowaniu środka do czyszczenia wtryskiwaczy. U mnie szarpanie pojawiło się przy 39tkm, zmieniłem olej, dodałem AR 9100, lm do czyszczenia wtrysków, paliwo 98 i wymiana swiec. Póki co nic nie szarpie, silnik pracuje zdecydowanie lepiej.

  7. #47
    Użytkownik Znawca Avatar prezes-tk
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Siemianice/Słupsk
    Auto
    Były: 2 x AR 166 2,4 20v, AR 156 1,9 JTD, AR 159 SW 2,4 20v, jest: Giulia Super 2.0T
    Postów
    1,426

    Domyślnie

    Cytat Napisał bob@ Zobacz post
    Przy odbiorze pan w salonie powiedział mi, żeby lać 95,bo Giulia nie lubi 98 ( dziwne, ale tak powiedział). Najgorzej jest lać na zmiany 95 i 98, w tym wypadku wg szefa salonu (który wydawał auto) wpada w tryb awaryjny, szarpie itd.
    Okłamał Cię. Tak po prostu. To, że sprzedaje auta nie znaczy, że się na nich zna.

  8. #48
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    10 2018
    Auto
    giulia veloce
    Postów
    310

    Domyślnie

    Cytat Napisał prezes-tk Zobacz post
    Okłamał Cię. Tak po prostu. To, że sprzedaje auta nie znaczy, że się na nich zna.
    Nie napisałem, że się zna
    Natomiast forumowe opinie o wyższości jednego paliwa nad drugim czy oleju A nad olejem B są równie bliskie prawdzie

    Silnik jest przystosowany do PB95 i takie paliwo z normapnej stacji do seryjnego silnika wystarczy. Nikt poza koncernami paliwowymi nie udowodnił wyższości 98 w seryjnym aucie (poza wyższością ceny )

    Wysłane z mojego Nokia 7.2 przy użyciu Tapatalka

  9. #49
    Użytkownik Znawca Avatar prezes-tk
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Siemianice/Słupsk
    Auto
    Były: 2 x AR 166 2,4 20v, AR 156 1,9 JTD, AR 159 SW 2,4 20v, jest: Giulia Super 2.0T
    Postów
    1,426

    Domyślnie

    To że wystarczy to prawda, nieprawdą jest, że wlanie 98 rodzi jakieś negatywne skutki. I w tym zakresie stwierdziłem, że Cię okłamał. Ale sprzedawcy tak mają, opowiadają często głupoty, żeby gadać. Pracuję w ASO to wiem .

  10. #50
    Użytkownik Świeżak Avatar 07105415
    Dołączył
    08 2020
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia 2.0/200KM
    Postów
    242

    Domyślnie

    Cytat Napisał prezes-tk Zobacz post
    To że wystarczy to prawda, nieprawdą jest, że wlanie 98 rodzi jakieś negatywne skutki. I w tym zakresie stwierdziłem, że Cię okłamał. Ale sprzedawcy tak mają, opowiadają często głupoty, żeby gadać. Pracuję w ASO to wiem .
    Tylko zatrważające jest to, że ktoś mu to powiedział..., przecież sam nie wymyślił. Może na jakimś szkoleniu..., i tak rodzą się legendy z powołaniem na autorytet bo gdzie lepiej wiedzą, robią? Tylko ASO...

Podobne wątki

  1. [Giulia] Pas przedni alfa giulia veloce
    Utworzone przez Karol1 w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 118
    Ostatni post / autor: 12-02-2023, 20:10
  2. Uszkodzona Alfa giulia Q - rady, sugestie
    Utworzone przez Karol1 w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 55
    Ostatni post / autor: 30-01-2021, 16:43
  3. Giulia i Stelvio NRING, Giulia Veloce Ti czyli nowości z Genewy
    Utworzone przez GexN w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 02-03-2018, 13:13
  4. [Giulia Veloce] Poszukuję kolegi z Giulią VELOCE z Warszawy/okolic, NAGRODA!
    Utworzone przez Latrunculus w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 18-07-2017, 07:54

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory