Strona 8 z 52 PierwszyPierwszy 123456789101112131415161718 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 71 do 80 z 513

Temat: MULTIAIR - alfa giulia ,stelvio 2.0 benzyna - rady , sugestie

  1. #71
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,475

    Domyślnie

    @coafok popatrz na dziwaczne upchniecie kata i b blisko jest turbo- nie znam współczesnego auta z tak ulokowanym katalizatorem- on niemal dotyka przegrody czołowej i bloku silnika i nie ma szans na chłodzenie z zewnątrz. Do tego cofnięty mocno w tył cały układ napędowy.
    jako ciekawostka- w 2 przypadkach pęknięć cylindrów po naprawie wymagał wymiany także moduł MA

  2. #72
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    03 2013
    Auto
    Giulia
    Postów
    287

    Domyślnie

    Nie wiem ile w tym prawdy ale gdzieś wyczytałem, że benzynowy 2.0 to silnik Chrysler'a, typu "tigershark".
    AR dała aluminiowy blok, dołożyła górę, w tym Multiair.
    Zresztą diesel 2.2 też mi wygląda na rozwiercony 2.0 Multijet, z aluminiowym blokiem i dołożonymi wałkami balansowymi. Układ rozrządu jest identyczny.
    Ostatnio edytowane przez daras ; 23-03-2021 o 14:52
    Giulia Super 2.2 MultiJet

  3. #73
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Ludvigus
    Dołączył
    08 2008
    Mieszka w
    Trzebownisko, Rzeszów, PL
    Auto
    Giulia 2.0TB, 147 1.6 TS
    Postów
    761

    Domyślnie

    Cytat Napisał arturo132 Zobacz post
    To co użytkownik może z tym zrobić? Jeździć delikatnie, lać lepsze paliwo?
    IMHO nie zapominać, że mamy turbosprężarkę pod maską. Doładowanie silnika to piękny wynalazek, ale konstrukcja wymaga skomplikowania, tym bardziej w nowoczesnych konstrukcjach jak w 2.0T MAir, gdzie z jednej strony masz prawie na słupku (bo przecież kolektora wydechowego prawie nie ma) gorącą turbinę, katalizator, downpipe, a z drugiej gorący intercooler umiejscowiony w kolektorze ssącym.

    Trza studzić motor, dać mu odpocząć po pałowaniu. Generalnie fart też się przydaje

    L.

  4. #74
    Użytkownik Rowerzysta Avatar jml
    Dołączył
    08 2017
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo Giulia 2.0 TBi 200KM
    Postów
    452

    Domyślnie

    Kurde, parę razy tej zimy silnik na zimnym mi nierówno odpalił i chodził tak przez parę minut, po chwili wywalało start/stop niedostępne, bez błędu silnika. W poprzednim roku było normalnie.

    Przy ostatniej wymianie oleju (jesień 2020) jedna świeca była wadliwa (kazałem wymienić świece na nowe) i na zimnym palił na 3 cylindry, szybko ogarnęli w ASO. Jednak wtedy auto miało problem z jechaniem, duże spadki mocy. Teraz - pracuje nierówno na tyle, że tylko pod pedałem się czuje albo po dźwięku, po obrotomierzu nie widać.

    Oddałem auto do ASO i zgłosiłem tą usterkę... To wykasowali mi błędy i oddali mówiąc, żeby jeździć, jest OK a jak się powtórzy to do nich wrócić. JPRDL.!@#$
    Dopominam się o wykaz wykasowanych błędów, co to za błędy wykasowali, czekam na maila od tygodnia.

    Na szczęście (sic!) w ostatnią niedzielę przy 3 st na plus w garażu znów to samo się objawiło - najwyżej pojadę i niech przy mnie zczytują te błędy.

    Gość z ASO coś mi raz przebąkiwał o wypadaniu zapłonów i możliwej wymianie Multiair (mam jeszcze 2.5 roku gwarancji, brałem 5-letnią od razy przy zakupie). Ale później zmienili wersję na wykasowanie błedów i OK. Brak słów. Jak będę miał chwilę to ich przycisnę.

    Co myślicie?

    2.0 Benzyna 2016 kupiona w 2018, 45 tys przebiegu, nie modzona. Nie pałowana na zimnym, chucham i dmucham na nią. Olej wymieniam co 10-12 tys, ostatnia była po 15 bo nie miałem kiedy. Leję 95.

    Chyba ich będę cisnął o wymianę MA jeśli jest wypadanie zapłonów w błędach, bo nie będę czekał do kolejnej zimy, zaraz się zrobi ciepło i objawy ustąpią.

    Poza tym autko spisuje się zajebiście i nie mogę się nim nacieszyć jak odebrałem ostatnio po 2 tygodniach (zderzenie ze zwierzem, zderzak, radar, chłodnica i parę pierdół, naprawa z AC, 17500 zł total). Martwi mnie trochę ta nierówna praca na zimnym, zdarzyło mi się z 5 razy tej zimy. Po 5-10 minutach jest wszystko OK.
    Ostatnio edytowane przez jml ; 23-03-2021 o 19:03

  5. #75
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    11 2014
    Mieszka w
    Belgia
    Auto
    AR Giulia
    Postów
    111

    Domyślnie

    Dziwne ze ta przypadlosc dotyczy tylko stelvio,a nie we Jeepie Wrangler, gdzie silniki z zasady sa bardziej katowane

  6. #76
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2019
    Auto
    czarne
    Postów
    173

    Domyślnie

    Cytat Napisał jml Zobacz post
    Kurde, parę razy tej zimy silnik na zimnym mi nierówno odpalił i chodził tak przez parę minut, po chwili wywalało start/stop niedostępne, bez błędu silnika. W poprzednim roku było normalnie.
    Miałem dokładnie tak samo trzykrotnie tej zimy. Wygląda jak problem z oprogramowaniem sterownika silnika.

  7. #77
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Harvaster
    Dołączył
    03 2015
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    była 159 2.0 jtdm 170km, była Giulietta 1.4 MA 170km, jest Giulia Super 2.0T
    Postów
    307

    Domyślnie

    Cytat Napisał MietasM Zobacz post
    Miałem dokładnie tak samo trzykrotnie tej zimy. Wygląda jak problem z oprogramowaniem sterownika silnika.
    U mnie było tak dwa razy. Za pierwszym usterka zapłonu na 2 cylindrze, zamienili cewkę i świecę (2mc. wcześniej miałem wymieniane na nowe) z tymi z 1 cylindra, żeby sprawdzić czy błąd pójdzie za zamianą. Drugi raz to samo i znowu usterka zapłonu 2 cylinder - czyli problemem nie jest ani cewka ani świeca. Wyciągnęli wtryski i stwierdzili, że brudne od sadzy - jeżdżę wyłącznie albo na Shell VP albo BP Ultimate 98, samochodu nie pałuje na zimnym, trasy dzień w dzień po 15- 20km, wiec silnik się dogrzewa. Wtryski wymyte, praca subiektywnie bardziej kulturalna, cichsza, lepsza reakcja na gaz. Panowie za drugim razem podmienili wtryski z 2 na 3 cylinder. Jak błąd pozostanie (wystąpi na znowu na 2 cylindrze to MA będzie wymieniany), jeśli pójdzie z wtryskiem to pewnie on do wymiany. Profilaktycznie zamierzam zalać coś do czyszczenia wtrysków - Tuneup, LM czy Ravenola. Samochód w ASO ogarnia mi kolega, więc znam stan faktyczny bez ściemy. Z tego co wiem problem z MA mieli w ASO dwa razy i dotyczył Stelvio 280, pierwszy z samochodów dość mocno jeżdżony (kilku kierowców, duże przeloty).

    Co ciekawe problem za pierwszym razem wystąpił następnego dnia po serwisie i update ECU. Czyżby jednak coś z softem? Bella ma 50kkm przebiegu, regularny serwis co max. 10kkm, wszystko na czas jak nie wcześniej.
    U mnie też była praca na 3 garach, błąd S&S ale bez checka. Wystąpiło rano, przy temp. ok. 0-2 stopni, po 2-3 minutach wszystko wróciło do normy.
    Ostatnio edytowane przez Harvaster ; 24-03-2021 o 08:56

  8. #78
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2019
    Auto
    czarne
    Postów
    173

    Domyślnie

    Cytat Napisał Harvaster Zobacz post
    U mnie też była praca na 3 garach, błąd S&S ale bez checka. Wystąpiło rano, przy temp. ok. 0-2 stopni, po 2-3 minutach wszystko wróciło do normy.
    Dokładnie tak. Mocne szarpanie, bez checka i błąd S&S. Za pierwszym i drugim wróciło do normy po 500m, za trzecim dopiero po jakichś 2km. Temperatura zewnętrzna podobna, choć u mnie auto garażowane w temp. ok 8 stopni. Przebieg 30 tysięcy. Stelvio 280. Od dłuższego czasu spokój. Co ciekawe, pierwszy raz wystąpiło jakiś tydzień po zalaniu benzyną 98 (po raz pierwszy od nowości). Potem wróciłem do 95, ale za dwa i trzy tygodnie powtórka z rozrywki.

  9. #79
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    10 2016
    Auto
    AR Giulietta 1.4 170 KM/Mustang 3.7 V6
    Postów
    408

    Domyślnie

    Cytat Napisał MietasM Zobacz post
    Dokładnie tak. Mocne szarpanie, bez checka i błąd S&S. Za pierwszym i drugim wróciło do normy po 500m, za trzecim dopiero po jakichś 2km. Temperatura zewnętrzna podobna, choć u mnie auto garażowane w temp. ok 8 stopni. Przebieg 30 tysięcy. Stelvio 280. Od dłuższego czasu spokój. Co ciekawe, pierwszy raz wystąpiło jakiś tydzień po zalaniu benzyną 98 (po raz pierwszy od nowości). Potem wróciłem do 95, ale za dwa i trzy tygodnie powtórka z rozrywki.
    A w skali naszego forum mamy jakiekolwiek przyklady padnietych silnikow (coś ala ten 4 cylinder)?
    Bo troche slaba opcja jak ktos gwarancji juz nie ma i to go spotka. Silnikow uzywanych pewnie jak na lekarstwo wiec troche $$ trzeba szykować.

  10. #80
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    02 2020
    Mieszka w
    Turek
    Auto
    Stelvio FE LPG; Giulia Veloce `17 LPG
    Postów
    450

    Domyślnie

    https://allegro.pl/oferta/silnik-2-0...owy-8492211514

    Nie ma dramatu, z robocizną wyjdzie niewiele więcej niż wymiana modułu MA

Podobne wątki

  1. [Giulia] Pas przedni alfa giulia veloce
    Utworzone przez Karol1 w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 118
    Ostatni post / autor: 12-02-2023, 20:10
  2. Uszkodzona Alfa giulia Q - rady, sugestie
    Utworzone przez Karol1 w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 55
    Ostatni post / autor: 30-01-2021, 16:43
  3. Giulia i Stelvio NRING, Giulia Veloce Ti czyli nowości z Genewy
    Utworzone przez GexN w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 02-03-2018, 13:13
  4. [Giulia Veloce] Poszukuję kolegi z Giulią VELOCE z Warszawy/okolic, NAGRODA!
    Utworzone przez Latrunculus w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 18-07-2017, 07:54

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory