Strona 11 z 54 PierwszyPierwszy ... 23456789101112131415161718192021 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 101 do 110 z 537

Temat: MULTIAIR - alfa giulia ,stelvio 2.0 benzyna - rady , sugestie

  1. #101
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,476

    Domyślnie

    Wiele razy se przekonałem iż nowy nr katalogowy nic nie wnosił do jakości - tak samo jest z modułami MA- młodsze auta trafiają do ASO na naprawy gwarancyjne i ich tu nie ma9 na forum) po prostu - stad wrażenie że psują się tylko przedlifotwe. Inaczej- nie zamierzam nikogo przekonywać że legenda poprawionych MA jest taka sama jak poprawionych rozrządów TSI Serii EA w VAG- wystarczy popytać mechaników.

  2. #102
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    02 2020
    Mieszka w
    Prudnik
    Auto
    Alfa Gulietta 1.4 tb 170 km
    Postów
    4

    Domyślnie

    Dokładnie to usłyszałem od mechanika który wymieniał u mnie aktywator.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Krzysztof Fly Zobacz post
    Według katalogu w Giulietta od 24.01.2011 stosowano zmodernizowany moduł MA, który zresztą później również został zastąpiony jeszcze nowszym modelem MA. Jednak zawsze znajdzie się ktoś, kto powtarza legendy i który będzie negował wszystkie informacje o jakichkolwiek zmianach i modernizacjach przeprowadzanych przez producentów w samochodach. Czasami różnice w budowie są bardzo niewielkie i niewidoczne z zewnątrz, cały podzespół może wyglądać wprost identycznie, co nie oznacza, że faktycznie nie zastosowano wewnątrz choćby niewielkiej modernizacji. Naprawdę nie uważam aby producenci samochodów nie mieli co robić i dla utrudnienia życia sobie, serwisom i użytkownikom wprowadzali zmiany numerów i tworzyli legendy o rzekomym zmodernizowaniu części.
    Dokładnie to usłyszałem od mechanika który wymieniał u mnie aktywator.

  3. #103
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    02 2020
    Mieszka w
    Turek
    Auto
    Stelvio FE LPG; Giulia Veloce `17 LPG
    Postów
    455

    Domyślnie

    Mi gdzieś obiło się o uszy, że w przypadku aktywatora w 1.4 w pozmianowych wersjach wprowadzili wkrecanie tulei na klej. Nie mogę teraz znaleźć źródła, nie wiem na ile to prawdziwe.

  4. #104
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    03 2013
    Auto
    Giulia
    Postów
    293

    Domyślnie

    Pisałem wcześniej ale moderacja skasowała: miałem styczność z Mito i Giuliettą, w obu był padnięty Multiair.
    Samochody krajowe, serwisowane w aso. Więc problem był i jest.
    Giulia Super 2.2 MultiJet

  5. #105
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfy Romeo MiTo; Alfa Romeo 159sw; Alfa Romeo Gulia Super
    Postów
    1,285

    Domyślnie

    Nie miałem a mam styczność z 4 letnią Giulią, 8 letnią MiTo i 6 letnią Giuliettą Samochody kupione w kraju, serwisowane w ASO i problemu nie ma. Olej Selenia wymieniany co 8 - 10k km

  6. #106
    Użytkownik Rowerzysta Avatar jml
    Dołączył
    08 2017
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo Giulia 2.0 TBi 200KM
    Postów
    452

    Domyślnie

    Cytat Napisał jml Zobacz post
    Kurde, parę razy tej zimy silnik na zimnym mi nierówno odpalił i chodził tak przez parę minut, po chwili wywalało start/stop niedostępne, bez błędu silnika. W poprzednim roku było normalnie.

    Przy ostatniej wymianie oleju (jesień 2020) jedna świeca była wadliwa (kazałem wymienić świece na nowe) i na zimnym palił na 3 cylindry, szybko ogarnęli w ASO. Jednak wtedy auto miało problem z jechaniem, duże spadki mocy. Teraz - pracuje nierówno na tyle, że tylko pod pedałem się czuje albo po dźwięku, po obrotomierzu nie widać.

    Oddałem auto do ASO i zgłosiłem tą usterkę... To wykasowali mi błędy i oddali mówiąc, żeby jeździć, jest OK a jak się powtórzy to do nich wrócić. JPRDL.!@#$
    Dopominam się o wykaz wykasowanych błędów, co to za błędy wykasowali, czekam na maila od tygodnia.

    Na szczęście (sic!) w ostatnią niedzielę przy 3 st na plus w garażu znów to samo się objawiło - najwyżej pojadę i niech przy mnie zczytują te błędy.

    Gość z ASO coś mi raz przebąkiwał o wypadaniu zapłonów i możliwej wymianie Multiair (mam jeszcze 2.5 roku gwarancji, brałem 5-letnią od razy przy zakupie). Ale później zmienili wersję na wykasowanie błedów i OK. Brak słów. Jak będę miał chwilę to ich przycisnę.

    Co myślicie?

    2.0 Benzyna 2016 kupiona w 2018, 45 tys przebiegu, nie modzona. Nie pałowana na zimnym, chucham i dmucham na nią. Olej wymieniam co 10-12 tys, ostatnia była po 15 bo nie miałem kiedy. Leję 95.

    Chyba ich będę cisnął o wymianę MA jeśli jest wypadanie zapłonów w błędach, bo nie będę czekał do kolejnej zimy, zaraz się zrobi ciepło i objawy ustąpią.

    Poza tym autko spisuje się zajebiście i nie mogę się nim nacieszyć jak odebrałem ostatnio po 2 tygodniach (zderzenie ze zwierzem, zderzak, radar, chłodnica i parę pierdół, naprawa z AC, 17500 zł total). Martwi mnie trochę ta nierówna praca na zimnym, zdarzyło mi się z 5 razy tej zimy. Po 5-10 minutach jest wszystko OK.
    Po wizycie w serwisie, byłem wczoraj wieczorem. Wymienią mi cały moduł MultiAir, czekam na części. Było losowe wypadanie zapłonu na pierwszym cylindrze, mam wydruk całego raportu. Naprawa na gwarancji którą na szczęście wydłużyłem do 5 lat.

  7. #107
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Harvaster
    Dołączył
    03 2015
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    była 159 2.0 jtdm 170km, była Giulietta 1.4 MA 170km, jest Giulia Super 2.0T
    Postów
    307

    Domyślnie

    jaki miałeś błąd/numer błędu?

  8. #108
    Użytkownik Rowerzysta Avatar jml
    Dołączył
    08 2017
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo Giulia 2.0 TBi 200KM
    Postów
    452

    Domyślnie

    Cytat Napisał Harvaster Zobacz post
    jaki miałeś błąd/numer błędu?
    Z tego co widzę to ECM P0301-00 i ECM P0300-00.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_6039.jpg
Wyświetleń:	12
Rozmiar:	76.1 KB
ID:	277173Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_6040.jpg
Wyświetleń:	15
Rozmiar:	48.0 KB
ID:	277174

  9. #109
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Harvaster
    Dołączył
    03 2015
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    była 159 2.0 jtdm 170km, była Giulietta 1.4 MA 170km, jest Giulia Super 2.0T
    Postów
    307

    Domyślnie

    Cytat Napisał jml Zobacz post
    Z tego co widzę to ECM P0301-00 i ECM P0300-00.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_6039.jpg
Wyświetleń:	12
Rozmiar:	76.1 KB
ID:	277173Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_6040.jpg
Wyświetleń:	15
Rozmiar:	48.0 KB
ID:	277174
    To u mnie to samo, tyle że mam ECM P0302-00 (pewnie 2 to drugi cylinder) oraz ECM P0300-00. Coś wspominali Ci o wymianie filtra MA? Czy tylko wymiana MA?

  10. #110
    Użytkownik Znawca Avatar dziadzia82
    Dołączył
    04 2014
    Mieszka w
    Będzin
    Auto
    Julka 2018 150Mair Veloce . Stelvio Sprint 2020
    Postów
    1,325

    Domyślnie

    Świece były wymieniane ???
    Gdzie było i jakie tankowanie paliwo.
    To sa błedy wypadania zapłonu typowe dla zużytych świec lub nie właściwym spalaniem mieszanki.
    I od tego bym zaczynał diagnostykę.
    W razie czego pisz na PW

Podobne wątki

  1. [Giulia] Pas przedni alfa giulia veloce
    Utworzone przez Karol1 w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 118
    Ostatni post / autor: 12-02-2023, 20:10
  2. Uszkodzona Alfa giulia Q - rady, sugestie
    Utworzone przez Karol1 w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 55
    Ostatni post / autor: 30-01-2021, 16:43
  3. Giulia i Stelvio NRING, Giulia Veloce Ti czyli nowości z Genewy
    Utworzone przez GexN w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 02-03-2018, 13:13
  4. [Giulia Veloce] Poszukuję kolegi z Giulią VELOCE z Warszawy/okolic, NAGRODA!
    Utworzone przez Latrunculus w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 18-07-2017, 07:54

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory