Strona 12 z 54 PierwszyPierwszy ... 2345678910111213141516171819202122 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 111 do 120 z 537

Temat: MULTIAIR - alfa giulia ,stelvio 2.0 benzyna - rady , sugestie

  1. #111
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Harvaster
    Dołączył
    03 2015
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    była 159 2.0 jtdm 170km, była Giulietta 1.4 MA 170km, jest Giulia Super 2.0T
    Postów
    307

    Domyślnie

    W moim wypadku, świece wymienione 5kkm temu, paliwo wyłącznie Shell VP albo BP U98. Poza tym, jak pisałem wyżej błąd nie poszedł za świecą i cewką po zmianie z 2 na 1 cylinder. Całość opisałem w kilkanaście postów wcześniej.

  2. #112
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfy Romeo MiTo; Alfa Romeo 159sw; Alfa Romeo Gulia Super
    Postów
    1,285

    Domyślnie

    Cytat Napisał dziadzia82 Zobacz post
    Świece były wymieniane ???
    Gdzie było i jakie tankowanie paliwo.
    To sa błedy wypadania zapłonu typowe dla zużytych świec lub nie właściwym spalaniem mieszanki.
    I od tego bym zaczynał diagnostykę.
    W razie czego pisz na PW
    Cieszy mnie Twoja opinia, gdyż podobnie jak Ty na podstawie tylko opisu i błędów zdiagnozowałem podobnie problem. Dzisiejsi mechanicy to już tylko wymieniacze części a nóż się uda i problem zniknie. W "moim" serwisie został już tylko jeden który potrafi dobrze zdiagnozować problem a nie bazować na zasłyszanych opiniach.

  3. #113
    Użytkownik Rowerzysta Avatar jml
    Dołączył
    08 2017
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo Giulia 2.0 TBi 200KM
    Postów
    452

    Domyślnie

    Cytat Napisał Harvaster Zobacz post
    To u mnie to samo, tyle że mam ECM P0302-00 (pewnie 2 to drugi cylinder) oraz ECM P0300-00. Coś wspominali Ci o wymianie filtra MA? Czy tylko wymiana MA?
    Nie wiem, jak się dowiem dam znać. Tak, to to samo na drugim cylindrze.

    Cytat Napisał dziadzia82 Zobacz post
    Świece były wymieniane ???
    Gdzie było i jakie tankowanie paliwo.
    To sa błedy wypadania zapłonu typowe dla zużytych świec lub nie właściwym spalaniem mieszanki.
    I od tego bym zaczynał diagnostykę.
    W razie czego pisz na PW
    Hej, auto rocznik 2016 kupione w 2018. Z tej racji zdecydowałem się wymienić świece na ostatnim przeglądzie, w okolicach listopada 2020, przy przebiegu ok. 42 tys. km (3cia wymiana oleju, nie liczę wymiany którą robiłem na początku po ~2500 km.).

    Po wymianie świec na drugi dzień pojechałem od razu z check engine, silnik pracował na 3 cylindry (odpalił mi tak rano na zimnym), wymienili od razu jedną ze świec bo powodowała problem. Od tego czasu się nie powtórzyło. Wtedy było jeszcze ciepło na dworze, ponad 10 stopni o ile pamiętam (jechałem do serwisu w ciepły, słoneczny dzień XD).

    Za to wystąpiło to wypadanie zapłonów parę razy, zawsze przy niskiej temperaturze - choć auto stoi w garażu, jak na dworze -10, w garażu parę stopni na plus zawsze było. Zupełnie inne od tego które powodowała wadliwa świeca, sporo delikatniejsze, wyrzuciło tylko start/stop niedostępne, nie było spadków mocy tylko taka trochę nierówna praca do 3-5 minut od odpalenia auta.

    Paliwo tankuję 90% Orlen, PB95.

    Co o tym myślicie, MultiAir do wymiany czy diagnozować dalej?
    Ostatnio edytowane przez jml ; 02-04-2021 o 09:33

  4. #114
    Użytkownik Znawca Avatar dziadzia82
    Dołączył
    04 2014
    Mieszka w
    Będzin
    Auto
    Julka 2018 150Mair Veloce . Stelvio Sprint 2020
    Postów
    1,325

    Domyślnie

    Jaki olej lejesz.
    Wypadanie zapłonów na zimnym silniku zazwyczaj to niepoprawna mieszanka lub zapłon.
    polecam zastosować produkt.
    https://sklep.tunap.pl/sklep/motoryz...microflex-978/.

    Miałem przypadki uszkodzonych grotów cewek ale to już patologia była( może watro sprawdzić lub cewki pozamieniać miejscami i zobaczyć co sie będzie działo czy sypnie błędami z innych cylindrów)

  5. #115
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Harvaster
    Dołączył
    03 2015
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    była 159 2.0 jtdm 170km, była Giulietta 1.4 MA 170km, jest Giulia Super 2.0T
    Postów
    307

    Domyślnie

    Cytat Napisał jml Zobacz post
    Co o tym myślicie, MultiAir do wymiany czy diagnozować dalej?
    A podmieniali cewkę, świece czy wtrysk z innym cylindrem czy od raz diagnoza, że to MA? Bo jak nic nie podmieniali to średnie podejście diagnostyczne. U mnie tak jak pisałem, cewka, świeca, wtrysk, jeśli błąd wystąpi znowu na 2 cylindrze to duże prawdopodobieństwo, że to MA.
    U mnie wystąpiło to po raz pierwszy po ostatniej wymianie oleju i aktualizacji softu silnika. Dlatego zacząłem się zastanawiać czy aktualizacja coś złego nie zrobiła.
    Znam wiele historii różnych "jaj" po aktualizacjach, szczególnie w Jeepach, łącznie z brickiem ECU po update.

  6. #116
    Użytkownik Rowerzysta Avatar jml
    Dołączył
    08 2017
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo Giulia 2.0 TBi 200KM
    Postów
    452

    Domyślnie

    Cytat Napisał dziadzia82 Zobacz post
    Jaki olej lejesz.
    Wypadanie zapłonów na zimnym silniku zazwyczaj to niepoprawna mieszanka lub zapłon.
    polecam zastosować produkt.
    https://sklep.tunap.pl/sklep/motoryz...microflex-978/.

    Miałem przypadki uszkodzonych grotów cewek ale to już patologia była( może watro sprawdzić lub cewki pozamieniać miejscami i zobaczyć co sie będzie działo czy sypnie błędami z innych cylindrów)
    Selenia, serwisuję w ASO cały czas i tam mi leją to co zaleca producent.


    Cytat Napisał Harvaster Zobacz post
    A podmieniali cewkę, świece czy wtrysk z innym cylindrem czy od raz diagnoza, że to MA? Bo jak nic nie podmieniali to średnie podejście diagnostyczne. U mnie tak jak pisałem, cewka, świeca, wtrysk, jeśli błąd wystąpi znowu na 2 cylindrze to duże prawdopodobieństwo, że to MA.
    U mnie wystąpiło to po raz pierwszy po ostatniej wymianie oleju i aktualizacji softu silnika. Dlatego zacząłem się zastanawiać czy aktualizacja coś złego nie zrobiła.
    Znam wiele historii różnych "jaj" po aktualizacjach, szczególnie w Jeepach, łącznie z brickiem ECU po update.
    Nic takiego nie robili. Problem jest, że to ciężko zdiagnozować, bo dzieje się sporadycznie i tylko przy niskich temperaturach. Podejrzewam, jeśli będzie ciepło już tylko, że do kolejnej zimy nie ma szans żeby mi się to powtórzyło. Bazowali więc tylko na logu błędów. Tu też ich musiałem przycisnąć - ostatnio te błędy skasowali i kazali jeździć i obserwować, bo nie stwierdzili usterki to po prostu skasowali błędy.

  7. #117
    Użytkownik Znawca Avatar dziadzia82
    Dołączył
    04 2014
    Mieszka w
    Będzin
    Auto
    Julka 2018 150Mair Veloce . Stelvio Sprint 2020
    Postów
    1,325

    Domyślnie

    Cytat Napisał jml Zobacz post
    Selenia, serwisuję w ASO cały czas i tam mi leją to co zaleca producent.



    Nic takiego nie robili. Problem jest, że to ciężko zdiagnozować, bo dzieje się sporadycznie i tylko przy niskich temperaturach. Podejrzewam, jeśli będzie ciepło już tylko, że do kolejnej zimy nie ma szans żeby mi się to powtórzyło. Bazowali więc tylko na logu błędów. Tu też ich musiałem przycisnąć - ostatnio te błędy skasowali i kazali jeździć i obserwować, bo nie stwierdzili usterki to po prostu skasowali błędy.
    Czyli sam sobie odp.


    Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka

  8. #118
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Harvaster
    Dołączył
    03 2015
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    była 159 2.0 jtdm 170km, była Giulietta 1.4 MA 170km, jest Giulia Super 2.0T
    Postów
    307

    Domyślnie

    Cytat Napisał jml Zobacz post
    Nic takiego nie robili. Problem jest, że to ciężko zdiagnozować, bo dzieje się sporadycznie i tylko przy niskich temperaturach. Podejrzewam, jeśli będzie ciepło już tylko, że do kolejnej zimy nie ma szans żeby mi się to powtórzyło. Bazowali więc tylko na logu błędów. Tu też ich musiałem przycisnąć - ostatnio te błędy skasowali i kazali jeździć i obserwować, bo nie stwierdzili usterki to po prostu skasowali błędy.
    Wiem bo miałem to samo, do dziś miałem tak dwa razy i za pierwszym razem podmieniali najpierw cewkę i świecę, a za drugim razem sam wtryskiwacz. Jak jeszcze raz wystąpi to przynajmniej będą bliżej prawdy co jest nie tak. U Ciebie bez podmiany nic nie wywnioskują bo masz przynajmniej 3 inne elementy mogące wpływać na zaistniały problem. Jeśli sama wymiana MA to mały problem, jeśli zdecydują się wymieniać filtr MA to będą rwać głowicę więc najpierw wykluczyłbym pozostałe elementy (cewka, świece, wtrysk). Co do filtra to kolega z ASO opowiadał mi historię Stelvio z przebiegiem ok 80kkm gdzie wymieniali MA i filtr, który jak twierdzi był zasyfiały. Filt w Giulii/Stelvio ma sporo większą siateczkę niż ten z 1,4 MA, wydaje się więc, że powinien mieć lepszą przepustowość niż ten stosowany w 1,4 MA, więc nawet przy zabrudzeniu powinien zapewniać większą drożność magistrali niż ten z 1,4MA.

    U mnie dodatkowo wyjęli wszystkie wtryskiwacze (miały sporo brudu/sadzy na końcówkach) i je umyli. Sam od siebie zalałem środek do czyszczenia układu wtryskowego LM.

  9. #119
    Użytkownik Świeżak Avatar bibol166
    Dołączył
    10 2011
    Mieszka w
    Siemianowice Śląskie
    Auto
    Giulia 2.0 200KM Super LPG
    Postów
    56

    Domyślnie

    Witam, kupiłem dwu letnią Giulie, silnik pracował bez zarzutu do momentu wymiany oleju, wlałem oczywiście Selenie. Po wymianie na zimnym nierówna praca i wypadanie zapłonów. Po 500 km zlałem olej i wlałem olej innego producenta. Problem z wypadaniem zapłonu ( szarpaniem ) zniknął, wszystko wróciło do stanu pierwotnego. Pozdrawiam.

  10. #120
    Użytkownik Świeżak Avatar median09
    Dołączył
    06 2018
    Mieszka w
    Kraków/Bielsko-Biała
    Auto
    AR Giulia Veloce TBi Q4 2017r.
    Postów
    187

    Domyślnie

    Cytat Napisał bibol166 Zobacz post
    Witam, kupiłem dwu letnią Giulie, silnik pracował bez zarzutu do momentu wymiany oleju, wlałem oczywiście Selenie. Po wymianie na zimnym nierówna praca i wypadanie zapłonów. Po 500 km zlałem olej i wlałem olej innego producenta. Problem z wypadaniem zapłonu ( szarpaniem ) zniknął, wszystko wróciło do stanu pierwotnego. Pozdrawiam.
    Dobrze wiedzieć - jaki olej wlałeś po Selenii?

Podobne wątki

  1. [Giulia] Pas przedni alfa giulia veloce
    Utworzone przez Karol1 w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 118
    Ostatni post / autor: 12-02-2023, 20:10
  2. Uszkodzona Alfa giulia Q - rady, sugestie
    Utworzone przez Karol1 w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 55
    Ostatni post / autor: 30-01-2021, 16:43
  3. Giulia i Stelvio NRING, Giulia Veloce Ti czyli nowości z Genewy
    Utworzone przez GexN w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 02-03-2018, 13:13
  4. [Giulia Veloce] Poszukuję kolegi z Giulią VELOCE z Warszawy/okolic, NAGRODA!
    Utworzone przez Latrunculus w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 18-07-2017, 07:54

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory