Strona 27 z 54 PierwszyPierwszy ... 171819202122232425262728293031323334353637 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 261 do 270 z 537

Temat: MULTIAIR - alfa giulia ,stelvio 2.0 benzyna - rady , sugestie

  1. #261
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2019
    Auto
    czarne
    Postów
    173

    Domyślnie

    Mam i ja... MA do wymiany. 44 kkm olej wymieniany co 8-10 tys Shell Helix. Objawy standard - po odpaleniu praca na 3 garnki, kopcenie, check engine i S&S niedostępny. Po drugim i trzecim odpaleniu tak samo. Po 2 minutach przerwy (wyłączenie i zamknięcie auta) pali normalnie check się świeci. Pojechałem do roboty. Po którymś tam odpaleniu check zgasł. U Zasady odczytali błędy i diagnoza na 90% MA. Mam nadzieję, że rozszerzona gwarancja to obejmie.

  2. #262
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Karol1
    Dołączył
    04 2020
    Auto
    ALFA GIULIA VELOCE
    Postów
    504

    Domyślnie

    Cytat Napisał MietasM Zobacz post
    Mam i ja... MA do wymiany. 44 kkm olej wymieniany co 8-10 tys Shell Helix. Objawy standard - po odpaleniu praca na 3 garnki, kopcenie, check engine i S&S niedostępny. Po drugim i trzecim odpaleniu tak samo. Po 2 minutach przerwy (wyłączenie i zamknięcie auta) pali normalnie check się świeci. Pojechałem do roboty. Po którymś tam odpaleniu check zgasł. U Zasady odczytali błędy i diagnoza na 90% MA. Mam nadzieję, że rozszerzona gwarancja to obejmie.
    Jak możesz to nagraj filmik z pracy silnika, co się dzieje z obrotami silnika, w jakim stopniu występuje te kopcenie.

  3. #263
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2019
    Auto
    czarne
    Postów
    173

    Domyślnie

    Cytat Napisał Karol1 Zobacz post
    Jak możesz to nagraj filmik z pracy silnika, co się dzieje z obrotami silnika, w jakim stopniu występuje te kopcenie.
    Niestety, na razie chodzi normalnie. Po kilku odpaleniach check zgasł. Błędy odczytano z historii. ASO twierdzi, że to problem bardziej elektryczny niż mechaniczny i na to nie pomoże nawet codzienna wymiana oleju. Mam do przeglądu 1200 km. Na razie stanowisko jest takie, że jak do przeglądu się to chociaż raz powtórzy to MA do wymiany.
    Dźwięk silnika nie był jakiś spektakularny, za to budą trzepało jak cholera. Przy przegazówce pokaźny obłoczek siwego dymu i zapach niedopalonego paliwa. Na początku nie było checka, dopiero po wkręceniu na obroty wskoczył check i 'S&S niedostępny'. Jak się zdarzy następnym razem, to spróbuję coś nagrać.

  4. #264
    Użytkownik Rowerzysta Avatar jml
    Dołączył
    08 2017
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo Giulia 2.0 TBi 200KM
    Postów
    452

    Domyślnie

    Jeśli chodzi o MA to miałem dużo subtelniejsze objawy. Podobne do Twoich miałem jak mi wsadzili wadliwą (choć nową) świecę ale to zaraz po wymianie więc łatwo było dojść że to to. No ale awarie MA mogą być różne.

  5. #265
    Użytkownik Znawca Avatar dziadzia82
    Dołączył
    04 2014
    Mieszka w
    Będzin
    Auto
    Julka 2018 150Mair Veloce . Stelvio Sprint 2020
    Postów
    1,325

    Domyślnie

    Bo trzeba zacząć przy 44 tys/km od wymiany świec.
    Jeśli wali P0-300-301-302-303-304 to świece.
    A nie od razu wnioskować MAir.
    Czy przy wymianach oleju było robiona adaptacja uniair w ECU ???

  6. #266
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Harvaster
    Dołączył
    03 2015
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    była 159 2.0 jtdm 170km, była Giulietta 1.4 MA 170km, jest Giulia Super 2.0T
    Postów
    307

    Domyślnie

    Cytat Napisał MietasM Zobacz post
    Mam i ja... MA do wymiany. 44 kkm olej wymieniany co 8-10 tys Shell Helix. Objawy standard - po odpaleniu praca na 3 garnki, kopcenie, check engine i S&S niedostępny. Po drugim i trzecim odpaleniu tak samo. Po 2 minutach przerwy (wyłączenie i zamknięcie auta) pali normalnie check się świeci. Pojechałem do roboty. Po którymś tam odpaleniu check zgasł. U Zasady odczytali błędy i diagnoza na 90% MA. Mam nadzieję, że rozszerzona gwarancja to obejmie.
    Jeśli odczytali błędy to czego dotyczyły? Błąd ogólny zapłonu? Wypadanie zapłonu na cylindrze .... ?
    Wykręcili świece? Sprawdzili ich stan wizualny?
    Spróbowali chociaż pozamieniać cewki/świece żeby sprawdzić czy błąd nie idzie za nimi na inny cylinder?

    P.S.
    Rozszerzona gwarancja obejmuje MA, przerabiałem temat.

  7. #267
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2019
    Auto
    czarne
    Postów
    173

    Domyślnie

    Cytat Napisał dziadzia82 Zobacz post
    Czy przy wymianach oleju było robiona adaptacja uniair w ECU ???
    Nie mam pojęcia. Aż tak głęboko nie wnikałem. Wszystkie wymiany były robione w ASO u Zasady w Krakowie.

    Cytat Napisał Harvaster Zobacz post
    Jeśli odczytali błędy to czego dotyczyły? Błąd ogólny zapłonu? Wypadanie zapłonu na cylindrze .... ?
    Wykręcili świece? Sprawdzili ich stan wizualny?
    Spróbowali chociaż pozamieniać cewki/świece żeby sprawdzić czy błąd nie idzie za nimi na inny cylinder?
    P.S.
    Rozszerzona gwarancja obejmuje MA, przerabiałem temat.
    Nie bardzo był czas na głębszą diagnostykę. Pojechałem do serwisu wprost z ulicy, bo chciałem żeby w historii auta był ten przypadek już uwzględniony. Tak naprawdę wyświadczyli mi grzeczność, że od razu dali auto na serwis bez umawiania się na za X dni. Za godzinę już byłem umówiony gdzie indziej, więc nie było czasu na nic więcej poza podłączeniem kompa. Numerów błędów nie mam, dotyczyły głównie, cytuję: "wypadania zapłonów na wszystkich cylindrach i błędu sterowania na czwartym". Dziś odpaliłem z rana jak gdyby nigdy nic.
    Dzięki za info o gwarancji.

  8. #268
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    10 2017
    Auto
    Alfa Romeo Giulia 2.0 200 KM
    Postów
    5

    Domyślnie

    Czy przed tym zdarzeniem miałeś przerwę w użytkowaniu samochodu? U mnie się tak zdarza jak auto stoi kilka dni. Jak używam codziennie to wszystko ok. Może to znowu kwestia tych aku.

  9. #269
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2019
    Auto
    czarne
    Postów
    173

    Domyślnie

    Cytat Napisał kenny_nie_zyje Zobacz post
    Czy przed tym zdarzeniem miałeś przerwę w użytkowaniu samochodu? U mnie się tak zdarza jak auto stoi kilka dni. Jak używam codziennie to wszystko ok. Może to znowu kwestia tych aku.
    Co prawda auto nie jeździło w weekend ale w poniedziałek i wtorek normalnie. A w środę rano zonk.

  10. #270
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    08 2020
    Auto
    Stelvio Veloce MY2020
    Postów
    277

    Domyślnie

    to u mnie też w środę dzisiaj. Pochwalę się przebiegiem 38500, rano po wyjeździe przed bramę zaczęło telepać silnikiem i check engine s/s niedostępny... Jadę prosto do serwisu bo akurat byłem umówiony na między przeglądową wymianę oleju i diagnoza, że to multiair. Zamówili i czekam gdzieś do początku listopada. I jak na razie auto jeździ bez problemu, a nawet jakby silnik lepiej pracował, cóż świeżutki olej wlali. Zobaczymy czy problem będzie występował jeszcze przed wymianą MA.
    Co ciekawe, wczoraj turlając się gdzieś w korku miałem wrażenie klekocących zaworów.

Podobne wątki

  1. [Giulia] Pas przedni alfa giulia veloce
    Utworzone przez Karol1 w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 118
    Ostatni post / autor: 12-02-2023, 20:10
  2. Uszkodzona Alfa giulia Q - rady, sugestie
    Utworzone przez Karol1 w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 55
    Ostatni post / autor: 30-01-2021, 16:43
  3. Giulia i Stelvio NRING, Giulia Veloce Ti czyli nowości z Genewy
    Utworzone przez GexN w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 02-03-2018, 13:13
  4. [Giulia Veloce] Poszukuję kolegi z Giulią VELOCE z Warszawy/okolic, NAGRODA!
    Utworzone przez Latrunculus w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 18-07-2017, 07:54

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory