Strona 2 z 9 PierwszyPierwszy 123456789 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 85

Temat: Multi Air

  1. #11
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    12 2015
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce Q4 2.0 280KM
    Postów
    119

    Domyślnie

    Też tak myślę, koszt 5-6k w kontekście samochodu za około 100k to jeszcze nie tragedia, ale z drugiej strony jak ktoś ma MiTo czy giuliette którego wartość po awarii to czasem i mniej niż 20k to nie dziwię się że ludzie próbują reanimować to ustrojstwo Z chęcią się dowiem czy Radcar uda się coś z tym zrobić.

    Inne pytanie które też już tutaj na forum się pojawiało o filtr MA - jest dojście do niego w 2.0? Odp chyba nie padła. W 1.4 koszt filtra to śmieszna kwota w porównaniu do całego MA.

  2. #12
    Użytkownik Fachowiec Avatar kozak
    Dołączył
    07 2018
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    BMW 540i
    Postów
    2,181

    Domyślnie

    Cytat Napisał WormKuba Zobacz post
    Też tak myślę, koszt 5-6k w kontekście samochodu za około 100k to jeszcze nie tragedia, ale z drugiej strony jak ktoś ma MiTo czy giuliette którego wartość po awarii to czasem i mniej niż 20k to nie dziwię się że ludzie próbują reanimować to ustrojstwo Z chęcią się dowiem czy Radcar uda się coś z tym zrobić.

    Inne pytanie które też już tutaj na forum się pojawiało o filtr MA - jest dojście do niego w 2.0? Odp chyba nie padła. W 1.4 koszt filtra to śmieszna kwota w porównaniu do całego MA.
    padła kilka razy, nie ma dojscia do niego.

  3. #13
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2020
    Auto
    Giulia 2.2 Super MT
    Postów
    155

    Domyślnie

    No chyba, że zrzucisz głowice

  4. #14
    Użytkownik Świeżak Avatar bibol166
    Dołączył
    10 2011
    Mieszka w
    Siemianowice Śląskie
    Auto
    Giulia 2.0 200KM Super LPG
    Postów
    56

    Domyślnie

    Witam, miałem kiedyś Giuliette 1.4 MA, kupiłem z przebiegiem ok. 60000 km. Wcześniej jeździła na Selenii , jedna wymiana po 30000 km, po odpaleniu przy niskich temperaturach wypadanie zapłonów, szarpanie, ogólnie tragedia. Wyciągnąłem MA rozebrałem, umyłem, wyczyściłem i problem zniknął. Lałem Motula wymiana co 15000 km i następne 60000 km bez żadnych problemów. Tylko że to była Giulietta nie wiem czy w Giulii też tak da się zrobić, puki co mam 70000 km i nie ma problemu z MA.

  5. #15
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfy Romeo MiTo; Alfa Romeo 159sw; Alfa Romeo Gulia Super
    Postów
    1,285

    Domyślnie

    Tematem jest MA w Giulii. Mija już 10 dni od pytania kto miał z tym problem i odpowiedź stała - słyszałem. Napiszcie wreszcie kto miał przypadek usterki MA w Giulii.

  6. #16
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2018
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Giulietta Veloce
    Postów
    98

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marek156/159sw Zobacz post
    Tematem jest MA w Giulii. Mija już 10 dni od pytania kto miał z tym problem i odpowiedź stała - słyszałem. Napiszcie wreszcie kto miał przypadek usterki MA w Giulii.
    Ten Pan miał problem :-)
    https://www.youtube.com/watch?v=u8qQYp6nwGQ
    Moja sztuka
    https://www.forum.alfaholicy.org/nas...ne_veloce.html

    Upłynnię zaślepki spryskiwaczy xeona kolor 134b, komplet lewa i prawa 200pln wysyłka free. Można w małopolce podjechać i popatrzeć czy kolor pasuje.

  7. #17
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfy Romeo MiTo; Alfa Romeo 159sw; Alfa Romeo Gulia Super
    Postów
    1,285

    Domyślnie

    [MENTION=78928]gindek[/MENTION] - szkoda że nie znasz szczegółów sprawy. Po zmianie, zbadano MA i nie wykryto usterki (info z serwisu). A na marginesie oprócz oleju duży wpływ ma bezproblemowe użytkowanie ma zasada nie "pałować" na zimnym.

  8. #18
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Ludvigus
    Dołączył
    08 2008
    Mieszka w
    Trzebownisko, Rzeszów, PL
    Auto
    Giulia 2.0TB, 147 1.6 TS
    Postów
    761

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marek156/159sw Zobacz post
    A na marginesie oprócz oleju duży wpływ ma bezproblemowe użytkowanie ma zasada nie "pałować" na zimnym.
    Oglądnąłem uważnie materiał z Panem od Veloce u Zachara i ewidentnie Pan lubował się w szybkiej "warszawskiej" jeździe swoją Julką, bawił się obrotami pod czerwonym polem, zmieniał olej wg zaleceń gwarancyjnych (Selenia Digitek co 15kkm) i jest niemal pewne, że nie zawsze zważał na temperaturę oleju robiąc "pedal to the metal". Poza tym to było Veloce, które ma większe przepływy powietrza przez głowicę z racji większej mocy, więc i aktuator MA musi pracowac mocniej/bardziej.

    Do czego piję, ano do tego, że MA w Julce wcale nie musi padać, jak w silnikach 1.4, gdzie ewidentnie ludzie nie wymieniali zbyt często oleju.
    Od tygodnia jeżdżę Julką z przebiegiem ponad 152 000 km, odkupioną od firmy, gdzie robiła za wozidło jednego, z Panów v-ce Prezesów. Auto zrobiło 150kkm w 40 miesięcy głównie na trasach. Serwisowali ją zgodnie z gwarancją w ASO Dukiewicz (wymiany oleju co 15kkm - Selenia). Nie wiem (jestem w trakcie pisania mejla w/w ASO z prośbą o udostępnienie informacji) czy wymieniano w silniku aktuator MA i czy robiono w aucie cokolwiek poza bieżącym podstawowym serwisem (olej, filtry, hamulce). Będę miał info to się podzielę.

    Poniżej fota z wczorajszego tankowania dla wiarygodności. Auto zapala ładnie i chodzi równo na zimnym, nie przerywa, nie wypada zapłon, nie kaszle i nie krztusi się przy dodawaniu gazu. Spróbuję pooglądać silnik przez korek wlewu oleju pod względem czystości, zmienię pierwszy olej to będę miał jakąś wiedzę w jakim stanie jest silnik, ale póki co, wygląda obiecująco.





    L.

  9. #19
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Karol1
    Dołączył
    04 2020
    Auto
    ALFA GIULIA VELOCE
    Postów
    504

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marek156/159sw Zobacz post
    [MENTION=78928]gindek[/MENTION] - szkoda że nie znasz szczegółów sprawy. Po zmianie, zbadano MA i nie wykryto usterki (info z serwisu). A na marginesie oprócz oleju duży wpływ ma bezproblemowe użytkowanie ma zasada nie "pałować" na zimnym.
    Jazda do 3000 tys obrotów zanim silnik złapie temp uważacie za odpowiednią jazdę ?

  10. #20
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Ludvigus
    Dołączył
    08 2008
    Mieszka w
    Trzebownisko, Rzeszów, PL
    Auto
    Giulia 2.0TB, 147 1.6 TS
    Postów
    761

    Domyślnie

    Cytat Napisał Karol1 Zobacz post
    Jazda do 3000 tys obrotów zanim silnik złapie temp uważacie za odpowiednią jazdę ?
    Tak było w JTD/JTDm więc tutaj musi być podobnie. Generalnie olej w benzyniaku powinien szybciej się nagrzewać, więc nie trzeba aż tyle czekać, co w silniku z samozapłonem z szyny CR, gdzie straty ciepła są znikome i jadąc bardzo delikatnie na mrozie silnik wiecznie jest niedogrzany.

    Ja to widzę tak: dopóki nie ma minimum 3 kresek temp. oleju na cyferblacie, nie włączam trybu Dynamic. Na (N)ormal czy (A)dvancedEfficiency skrzynka i tak szybko zmienia biegi nie pozwalając silnikowi na duże obroty.

    L.

Podobne wątki

  1. Kierownica multi
    Utworzone przez ArturR_1975 w dziale 156
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 28-06-2019, 19:03
  2. Konkurs Alfaholików - Losowanie Multi Multi.
    Utworzone przez DieselJTD w dziale Zloty, imprezy, spotkania
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 21-07-2010, 20:39
  3. Multi-Di@g
    Utworzone przez Reason w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 25-06-2009, 19:07

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory