Strona 3 z 6 PierwszyPierwszy 123456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 59

Temat: AA/CP z Eng-Custom -kilka pytań

  1. #21
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2017
    Auto
    Giulia 2.0 Super / Giulietta QV
    Postów
    95

    Domyślnie

    Trzeba by mieć naprawdę dwie lewe ręce, aby sobie nie poradzić z montażem, każdy kto się bawił klockami lego, wie do czego służy śrubokręt i jest cierpliwy da radę samodzielnie to zamontować Ja sam, za przeproszeniem, robiłem w gacie jak przyszła do mnie paczka z Włoch, a potem się okazało, że montaż jest prosty.
    Ostatnio edytowane przez Nuakszot ; 23-03-2021 o 16:21

  2. #22
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    01 2020
    Mieszka w
    Katowice
    Auto
    AR Gulia Q
    Postów
    18

    Domyślnie

    No to będziemy walczyć! jak narazie dostałem info o złożeniu zamówienia. Napisałem zapytanie o konto do wpłaty i cisza.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  3. #23
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2017
    Auto
    Giulia 2.0 Super / Giulietta QV
    Postów
    95

    Domyślnie

    Cytat Napisał Verman Zobacz post
    No to będziemy walczyć! jak narazie dostałem info o złożeniu zamówienia. Napisałem zapytanie o konto do wpłaty i cisza.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
    Zadzwoń do nich, bo czas reakcji na maile mają wybitnie długi.

  4. #24
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    01 2020
    Mieszka w
    Katowice
    Auto
    AR Gulia Q
    Postów
    18

    Domyślnie AA/CP z Eng-Custom -kilka pytań

    Mam i ja!!! Właśnie przyszła paczka z ENG! Czy ktoś chce się podzielić jakimś uwagami na temat montażu? Na coś szczególnie uważać? Podłączyliście USB pod sterowanieM klimatyzacji?


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  5. #25
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,995

    Domyślnie

    montowałem 3x ENG i raz KAP. starannie pomontować, kable owijam taśmą wełnianą i przypinam trytytkami gdzie się da (tak żeby nie obcierały np o ostre krawędzie, kabel z mikrofonu na odcinku górnym szyby co parę cm naklejałem pasek pianki audio i wpychałem pod odchyloną podsufitkę tak żeby nie wypadał i nie obijał się, moduł taśma dwustronna do radia, potem antena na moduł, potem pasek pianki pionowo na środku i to spinałem jeszcze długa trytytką do okoła z radiem. wyjmowanie USB pod panelem klimy to lekka masakra - ja mam skuteczność 50% na połamanie gniazd górnych - nie mam patentu - na wszelki wypadek wyjmuję panel na tunelu i wtedy mogę wyjąć klapkę schowka tak żeby przy wyszarpywaniu panelu z USB nie zostawić jakiś śladów na klapce. jak gniazda pękną to na dużej ilości kleju topliwego montuję z powrotem. u jednego klienta ciągnąłem na przedłużce USB do schowka w podłokietniku bo tam chiał sobie podłączać telefon. mikrofon wklejam w wycięcie w panelu przy lusterku, na fotkach poniżej zrobione w głównej obudowie, ale potem już robiłem w tej mniejszej i nawet nie babrałem się w precyzyjne wycinanie tylko obcęgami wyciąłem trójkąt nic nie widać, bardzo dobrze wyglądało tym bardziej że klej topliwy używam czarny
    nie mam zbytnio fotek, z pierwszego montażu coś zostało
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20200520_114234.jpg
Wyświetleń:	7
Rozmiar:	52.1 KB
ID:	277192Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20200520_120320.jpg
Wyświetleń:	6
Rozmiar:	83.8 KB
ID:	277193Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20200520_122612.jpg
Wyświetleń:	6
Rozmiar:	62.8 KB
ID:	277194Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20200520_121717.jpg
Wyświetleń:	7
Rozmiar:	47.4 KB
ID:	277195
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  6. #26
    Użytkownik Świeżak Avatar Styczek
    Dołączył
    01 2020
    Auto
    Giulia Ti RWD
    Postów
    27

    Domyślnie

    Są jakieś różnice między działaniem systemów / łatwością podłączania / modułów od ENG / KAP / tych z Aliexpress?

    Chodzi mi min. o możliwość podłączenia kamery parkowania z przodu, słuchania radia podczas korzystania z CP/AA, oraz konieczności montażu nowego mikrofonu / gniazda USB

  7. #27
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,995

    Domyślnie

    Cytat Napisał Styczek Zobacz post
    Są jakieś różnice między działaniem systemów / łatwością podłączania / modułów od ENG / KAP / tych z Aliexpress?
    ENT vs KAP, bardzo podobne, innych nie znam

    Cytat Napisał Styczek Zobacz post
    hodzi mi min. o możliwość podłączenia kamery parkowania z przodu, słuchania radia podczas korzystania z CP/AA, oraz konieczności montażu nowego mikrofonu / gniazda USB
    to samo podejście, dźwięk przez AUX, zewnętrzny mikrofon, USB dodajesz swoje. ENG ma za to AA po WiFi z nowymi telefonami, oraz dual screen w AA dla 8.8, KAP przynajmniej rok temu AA rozciągał poziomo na całą szerokość 8.8 co trochę średnio wyglądało
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  8. #28
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    01 2020
    Mieszka w
    Katowice
    Auto
    AR Gulia Q
    Postów
    18

    Domyślnie

    Dla ACP tez na Wifi bez kabla w eng


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  9. #29
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,995

    Domyślnie

    Cytat Napisał Verman Zobacz post
    Dla ACP tez na Wifi bez kabla w eng


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
    to jest i w ENG i w KAP od zawsze, natomiast AA Wifi to nowość w ENG tylko dodana
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  10. #30
    Użytkownik Świeżak Avatar Styczek
    Dołączył
    01 2020
    Auto
    Giulia Ti RWD
    Postów
    27

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    ENT vs KAP, bardzo podobne, innych nie znam


    to samo podejście, dźwięk przez AUX, zewnętrzny mikrofon, USB dodajesz swoje. ENG ma za to AA po WiFi z nowymi telefonami, oraz dual screen w AA dla 8.8, KAP przynajmniej rok temu AA rozciągał poziomo na całą szerokość 8.8 co trochę średnio wyglądało
    Czyli obydwa nie są bez wad, ale jednak ENG wygrywa tym dual screenem i AA po WiFi.

    Co do innych systemów, Michał Marcin z forum Giulii / Stelvio reklamował się że instaluje coś innego niż KAP/ENG, gdzie można słuchać radia podczas korzystania z CP i nie trzeba zmieniać USB. Jakiś czas temu widziałem też na AliExpress moduły CP/AA do Giulii, może tam się w nie zaopatruje

    Tak czy inaczej dzięki wielkie za wyjaśnienie, będę się z ENG kontaktował

Podobne wątki

  1. Alfa 156 99r 2.5 kilka usterek kilka pytań. Ręczny abs itd.
    Utworzone przez jarek665141 w dziale 156
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 13-01-2020, 12:49
  2. GT - kilka pytań
    Utworzone przez nikols123 w dziale GT
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 11-03-2019, 06:21
  3. Kilka pytań, kilka problemów.
    Utworzone przez redek83 w dziale GT
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 06-11-2013, 14:18
  4. [155] Kilka pytań
    Utworzone przez flyberry.pl w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 31-10-2012, 14:18
  5. Kilka problemów i Kilka Pytań ALFA 147 1.6 TS
    Utworzone przez michasecp w dziale 147
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 19-02-2012, 20:48

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory