Strona 1 z 6 123456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 59

Temat: AA/CP z Eng-Custom -kilka pytań

  1. #1
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,475

    Domyślnie AA/CP z Eng-Custom -kilka pytań

    Jak w temacie - chce kupić moduł AA/CP do Stelvio i mam kilka pytań odnośnie użytkowania, ponieważ do tej pory nie znalazłem odpowiedzi. Podstawowe to czy po zamontowaniu tego modułu nadal obsługa telefonu działa po oryginalnym radiu alfy (i też mikrofonie) czy tylko po module? czy można to wybrać - czy nie mam wyboru?
    co z portem USB - czy moduł da się podpiąć pod któryś z oryginalnych portów USB?

  2. #2
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,987

    Domyślnie

    usb podpinasz pod port pod panelem klimy, jedynie ze przy wyjmowaniu go duze ryzyko ze gniazda zatrzaskow pekna i trzeba bedzie wklejac. reszte niech sie uzytkownicy wypowiedza
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  3. #3
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    03 2015
    Auto
    Giuia Veloce
    Postów
    41

    Domyślnie

    A da sie jednoczesnie sluchac oryginalnego radia i korzystac z nawigacji Google Maps na Android Auto? I czy do rozmow trzeba montowac mikrofon z zestawu czy Eng Custom moze korzystac z wbudowanego do auta?

  4. #4
    Użytkownik Świeżak Avatar sledz98
    Dołączył
    10 2018
    Mieszka w
    Lębork / Pomorskie
    Auto
    Stelvio 2.0 Super 200KM
    Postów
    116

    Domyślnie

    Nie wiem jak na android auto, ale na Carplay masz takie możliwości. Możesz słuchać radia, możesz słuchać USB, możesz gadać przez dodany carplay, możesz gadać przez zestaw Alfy (to wymaga w telefonie przełączenia się na Alfę). Generalnie ja słucham radia internetowego, a gadam przez Alfę. Może gdybym lepiej zamontował mikrofon dostarczony to bym nie przełączał, ale to jest raptem 2 kliknięcia w telefonie, więc co mi tam.

  5. #5
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,475

    Domyślnie

    na czym polega to przełączenie bo nie bardzo kumam- w tej chwili w oryginalne tel po uruchomieniu łączy sie po BT. Czy mam rozumieć iz przełączenie następuje po wejściu w opcje AA/CP?

  6. #6
    Użytkownik Świeżak Avatar sledz98
    Dołączył
    10 2018
    Mieszka w
    Lębork / Pomorskie
    Auto
    Stelvio 2.0 Super 200KM
    Postów
    116

    Domyślnie

    Mam podłączony telefon przez bluetooth z Alfą i przez Carplay z modułem od Enga. Teraz - jak ktoś dzwoni, to przed odebraniem rozmowy przytrzymuje 3 sek przycisk Menu i jestem z mapy na oryginalnym radiu i odbieram połączenie przez głośnomówiący z Alfy.
    Jak dzwonię to po wybraniu numeru z telefonu wybieram sobie z jakiego urządzenia chcę korzystać - carplay czy alfa

  7. #7
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,475

    Domyślnie

    lux i o to mi chodziło. a z montażem nie było kłopotu?

  8. #8
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    03 2015
    Auto
    Giuia Veloce
    Postów
    41

    Domyślnie

    Może ktoś używa z Android Auto i napisze jak to wtedy działa?

  9. #9
    Użytkownik Rowerzysta Avatar piter_alfa
    Dołączył
    12 2008
    Mieszka w
    Mysłowice
    Auto
    Giulia Super 2.2 JTDM '17
    Postów
    454

    Domyślnie

    Przy AA nie trzeba nic przełączać. Mikrofon od AA jest tylko ty wywoływania komend androida. Połączenia zawsze idą przez fabryczny zestaw alfy. I to niezaleznie czy połączenie mam przez USB czy wireless. Oczywiście jak już wcześniej było napisane można słuchać radia i korzystać z map Google.

    Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka

  10. #10
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    03 2015
    Auto
    Giuia Veloce
    Postów
    41

    Domyślnie

    Cytat Napisał piter_alfa Zobacz post
    Przy AA nie trzeba nic przełączać. Mikrofon od AA jest tylko ty wywoływania komend androida. Połączenia zawsze idą przez fabryczny zestaw alfy. I to niezaleznie czy połączenie mam przez USB czy wireless. Oczywiście jak już wcześniej było napisane można słuchać radia i korzystać z map Google.

    Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka
    Aha, czyli żeby wywoływać asystenta Google, albo wybieranie głosowe przez przycisk na kierownicy to trzeba mieć zamontowany mikrofon - OK, dzięki chyba jasne

Podobne wątki

  1. Alfa 156 99r 2.5 kilka usterek kilka pytań. Ręczny abs itd.
    Utworzone przez jarek665141 w dziale 156
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 13-01-2020, 12:49
  2. GT - kilka pytań
    Utworzone przez nikols123 w dziale GT
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 11-03-2019, 06:21
  3. Kilka pytań, kilka problemów.
    Utworzone przez redek83 w dziale GT
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 06-11-2013, 14:18
  4. [155] Kilka pytań
    Utworzone przez flyberry.pl w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 31-10-2012, 14:18
  5. Kilka problemów i Kilka Pytań ALFA 147 1.6 TS
    Utworzone przez michasecp w dziale 147
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 19-02-2012, 20:48

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory