Strona 4 z 6 PierwszyPierwszy 123456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 59

Temat: AA/CP z Eng-Custom -kilka pytań

  1. #31
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    W ENG i KAP też można słuchać radia podczas korzystania, z tym że problem wydaje mi się że będzie np z komunikatami z map czy telefonem bo źródło przełączasz wtedy z AUX na Radio. No chyba że nowe firmwary ENG/KAP sobie z tym radzą przynajmniej przy rozmowach - te z zeszłego roku nie przełączały się automatycznie
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  2. #32
    Użytkownik Świeżak Avatar Styczek
    Dołączył
    01 2020
    Auto
    Giulia Ti RWD
    Postów
    27

    Domyślnie

    Zdecydowałem się na moduł CP/AA od Eng Custom i jestem bardzo zadowolony.

    - Jest bezprzewodowe AA i działa bez problemów (CP podobnie)
    - można podpiąć dowolną kamerę przednią / boczną (chociaż to dopiero przede mną, bo myślę gdzie je umieścic)
    - wszystko działa płynnie
    - instalacja zajęła mi godzinę, (byłoby szybciej gdyby nie jedna uparta śruba przy radiu), panel USB udało mi się wyjąć bez szkód dla auta

    Jedyne co mnie trochę irytuje, to konieczność ręcznego przełączania źródła w Radio->AUX przy każdym uruchomieniu auta. Czy da się to jakoś na stałe zmienić?

  3. #33
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    Cytat Napisał Styczek Zobacz post
    - instalacja zajęła mi godzinę, (byłoby szybciej gdyby nie jedna uparta śruba przy radiu), panel USB udało mi się wyjąć bez szkód dla auta
    jeden kolega tu na forum zainstalował i w 35minut, ale zrobić to porządnie a nie tylko spiąć i rzucić, tak z połapaniem kabelków żeby przypadkowo nie latały, owinięciem taśmą wełnianą w miejscach ryzykownych + spinaniem do elementów stałych auta, zamocowaniem modułu/anteny np do radia, wklejeniem mikrofonu np w wycięcie w osłonie przy lusterku, dodaniem pianek żeby kabelek mikrofonu nie wysuwał się spod podsufitki, zamocowaniem portu USB to jakieś 2.5h dla mnie - nie raz robiłem więc mam wprawę a szybciej nie robię. aha pierwszy raz to było ponad 3h.


    Cytat Napisał Styczek Zobacz post
    jedyne co mnie trochę irytuje, to konieczność ręcznego przełączania źródła w Radio->AUX przy każdym uruchomieniu auta. Czy da się to jakoś na stałe zmienić?
    no niestety wada tego jest właśnie taka, przynajmniej ja nie znam rozwiązania
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  4. #34
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2017
    Auto
    Giulia 2.0 Super / Giulietta QV
    Postów
    96

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    Napisał Styczek
    jedyne co mnie trochę irytuje, to konieczność ręcznego przełączania źródła w Radio->AUX przy każdym uruchomieniu auta. Czy da się to jakoś na stałe zmienić?
    no niestety wada tego jest właśnie taka, przynajmniej ja nie znam rozwiązania
    A to ciekawostka! U mnie jak już raz nastawiłem AUX to tak jest cały czas, nawet przy ponownym uruchamianiu auta. Może dlatego, że moja Giulia jest już stara (2016) i nie chce się jej już samej niczego zmieniać ;-)

  5. #35
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    01 2021
    Auto
    Giulietta Veloce
    Postów
    2

    Domyślnie

    Dorzucę swoje trzy grosze, jeśli chodzi o moduł eng custom. Co prawda nie w kwestii stelvio czy gulii ale giulietty. Z czystym sercem mogę go polecić zainteresowanym, przyszedł następnego dnia po opłaceniu zamówienia. Montaż, specjalnie skomplikowany nie był ale wymagał trochę dłubania. Wsparcie eng-custom naprawdę porządne (miałem problem z jedną częścią, to następnego przysłali mi dwie zastępcze za darmo). Moduł sam w sobie działa dobrze, jedyne co jest trochę irytujące to czułość przy przewijaniu stron, ale podejrzewam, że to jest charakterystyka samego ekranu a nie modułu. Generalnie bardzo fajny sposób na odmłodzenie G

  6. #36
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    09 2017
    Auto
    Giulia 2.0 2017
    Postów
    201

    Domyślnie

    a rozgryzł ktoś problem pogłosu podczas rozmów telefonicznych przez Carplay? Jakies patenty z mikrofonem kierunkowym może ktoś stosował?

  7. #37
    Użytkownik Fachowiec Avatar kozak
    Dołączył
    07 2018
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    BMW 540i
    Postów
    2,181

    Domyślnie

    Mam problem, bo automatycznie odbierają mi się rozmowy jak jestem połączony z aa. W tel Mam wyłączone automatyczne odbieranie rozmow, spotkał się ktoś z tym na module od eng custom? Wersja bezprzewodowa.

    Wysłane z mojego SM-G996B przy użyciu Tapatalka

  8. #38
    Użytkownik Świeżak Avatar Styczek
    Dołączył
    01 2020
    Auto
    Giulia Ti RWD
    Postów
    27

    Domyślnie

    Cytat Napisał kozak Zobacz post
    Mam problem, bo automatycznie odbierają mi się rozmowy jak jestem połączony z aa. W tel Mam wyłączone automatyczne odbieranie rozmow, spotkał się ktoś z tym na module od eng custom? Wersja bezprzewodowa.
    U mnie jest tak samo. Kojarzę, że w opcjach modułu można było to zmienić, ale nie przeszkadza mi to na tyle aby tego szukać. Sprawdzę i dam znać jak znajdę


    Ja mam pytanie nieco z innej beczki - czy ktoś podłączał do modułu ENGa przednią kamerkę? Zastanawiam się, czy można w miarę bezproblemowo pociągnąć okablowanie do kabiny, a także skąd wziąć zasilanie (może bezpieczniki?). Jakieś sugestie?

  9. #39
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,476

    Domyślnie

    Cytat Napisał vct4 Zobacz post
    Dorzucę swoje trzy grosze, jeśli chodzi o moduł eng custom. Co prawda nie w kwestii stelvio czy gulii ale giulietty. Z czystym sercem mogę go polecić zainteresowanym, przyszedł następnego dnia po opłaceniu zamówienia. Montaż, specjalnie skomplikowany nie był ale wymagał trochę dłubania. Wsparcie eng-custom naprawdę porządne (miałem problem z jedną częścią, to następnego przysłali mi dwie zastępcze za darmo). Moduł sam w sobie działa dobrze, jedyne co jest trochę irytujące to czułość przy przewijaniu stron, ale podejrzewam, że to jest charakterystyka samego ekranu a nie modułu. Generalnie bardzo fajny sposób na odmłodzenie G
    złożyłem zamówienie- przyszedł mail ale żadnego śladu co i jak zapłacić? jak było u Ciebie?

  10. #40
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar prymie
    Dołączył
    12 2007
    Mieszka w
    kraków
    Auto
    AR 156 2,4 JTD '00 AR 159 2,4 JTD '06 AR Giulia Veloce Q4 2,0 '17
    Postów
    675

    Domyślnie Problem

    hejka
    pytanko, czy ktokolwiek miał problem z modułem? u mnie wyglada to tak, że po pierwszej euforii przyszła proza życia i problem z ACP. Po włączeniu radia, iPhone łączy się z modułem i wtedy dzieją się trzy rzeczy (alternatywnie):
    a) wszystko śmiga elegancko (30%)
    b) ekran wyłącza się i nie ma opcji powrotu nawet do menu infotainmentu (10% przypadków)
    c) menu pozostaje, po przyciśnięciu przycisku MENU i przytrzymaniu ekran wyłącza się, natomiast jest opcja powrotu do menu. jeśli rozmawiam przez telefon w czasie łączenia z ACP, dźwięk będzie słyszany z głośników Alfy, obrazu nie ma. (60% przypadków)
    Jestem w kontakcie z ENG, natomiast czuć, że nie mają pojęcia o co come on i szykują się do odebrania przesyłki ode mnie Dostałem aktualizację oprogramowania, ale niestety nie przyniosło to rezultatu. Miał ktoś podobny problem?

    Film jak wygląda fakap można znaleźć pod poniższym linkiem

    https://youtu.be/GdtGjjjaytE

    Alfa Romeo 156 2.4 JTD '00 - sprzedana
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm '06 - sprzedana
    Alfa Romeo Giulia Veloce Q4 '17

Podobne wątki

  1. Alfa 156 99r 2.5 kilka usterek kilka pytań. Ręczny abs itd.
    Utworzone przez jarek665141 w dziale 156
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 13-01-2020, 12:49
  2. GT - kilka pytań
    Utworzone przez nikols123 w dziale GT
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 11-03-2019, 06:21
  3. Kilka pytań, kilka problemów.
    Utworzone przez redek83 w dziale GT
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 06-11-2013, 14:18
  4. [155] Kilka pytań
    Utworzone przez flyberry.pl w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 31-10-2012, 14:18
  5. Kilka problemów i Kilka Pytań ALFA 147 1.6 TS
    Utworzone przez michasecp w dziale 147
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 19-02-2012, 20:48

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory