Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Temat: Używana Giulia 2.0 2016/2017

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    03 2021
    Auto
    Skoda Superb 3T4
    Postów
    4

    Domyślnie Używana Giulia 2.0 2016/2017

    Witam,

    od kilku miesięcy zastanawiam się nad zmiana samochodu - od samego poczatku bardzo podobała mi się Giulia i ostatecznie spośród Superbów, trójek i C klas to właśnie na nia padł mój wybór. Jako że interesuja mnie samochody używane to stwierdziłem, że zanim umówie się na ogladanie to zapytam madrzejszych od siebie na co zwracać uwage (poza standardowymi rzeczami) w przypadku zakupu używanej Giulii 2.0 z rocznika 2016/2017. Przeczytałem już spora część watku o typowych usterkach w tym modelu ale wyglada na to ze większość problemów jest indywidualna i nie powtarza się za często.
    A więc - na co zwracać uwagę przy zakupie używanej Giulii 2.0 z rocznika 2016/2017?

  2. #2
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    08 2012
    Auto
    Giulia
    Postów
    457

    Domyślnie

    Jak używane to przedewszystkim przebiegi i czy nie bita - jak sprowadzony to napewno bity lub duży przebieg- jak wszystkie nie tylko alfy.

    Raczej wad usterek nie ma, po 5 latach produkcji to można stwierdzić. Obecnie każda nowa ma 5 lat gwarancji lub 200 tys km. Wiec to mówi samo za siebie.

    Zwrócił bym uwagę na interwał olejowy gdy jest duży lubi wysiadać multiair aczkolwiek nie jest to reguła.

    Akumulator ze względu na ułomne lądowanie i dużo elektroniki na pokładzie

  3. #3
    Użytkownik Znawca Avatar prezes-tk
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Siemianice/Słupsk
    Auto
    Były: 2 x AR 166 2,4 20v, AR 156 1,9 JTD, AR 159 SW 2,4 20v, jest: Giulia Super 2.0T
    Postów
    1,426

    Domyślnie

    Sprawdź czy dotychczasowy właściciel jest na tym forum, jeżeli tak to przeczytaj wszystkie jego posty. Na pewno pochwalił się usterkami jeżeli były, stylem jazdy (czy często traktował autko jako wyścigowe), co pisał o zmianie oleju itd.

  4. #4
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    10 2018
    Auto
    giulia veloce
    Postów
    310

    Domyślnie

    Cytat Napisał bami159 Zobacz post
    Jak używane to przedewszystkim przebiegi i czy nie bita - jak sprowadzony to napewno bity lub duży przebieg- jak wszystkie nie tylko alfy.

    Raczej wad usterek nie ma, po 5 latach produkcji to można stwierdzić. Obecnie każda nowa ma 5 lat gwarancji lub 200 tys km. Wiec to mówi samo za siebie.

    Zwrócił bym uwagę na interwał olejowy gdy jest duży lubi wysiadać multiair aczkolwiek nie jest to reguła.

    Akumulator ze względu na ułomne lądowanie i dużo elektroniki na pokładzie
    Interwał olejowy w Alfie to 15kkm, więc raczej normalnie, rozsądnie. Duży to jest 20-30tys.

    Wysłane z mojego Nokia 7.2 przy użyciu Tapatalka

  5. #5
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,997

    Domyślnie

    Cytat Napisał VenO Zobacz post
    A więc - na co zwracać uwagę przy zakupie używanej Giulii 2.0 z rocznika 2016/2017?
    z 10-20% alf ma problemy z wyświetlaczem w desce pęka powłoka od wewnętrznej strony szybki w niektórych na zewnątrz się łuszczy. nowy droga zabawa (nominalna cena ok 4tys).
    Wyciek z chłodnicy lewa strona góra blisko łączenia metal/plastik czy jest różowy osad - w ASO wymiana to baaaardzo droga sprawa - niestety temat też dotyka z 10% alf. MOże w niezależnych warsztatach da się po prostu naprawić. Przy turbo też może podciekaćtam gdzie metalowe przewody przychodzą - w miarę drobiazg (uszczelki za parę zł) ale pooglądaj bo też częsta sprawa (choc gruba robota to nie jest, zawsze ciut odchudzi portfel)
    Żadne z powyższych nie eliminuje auta, tyklo trzeba być świadomym żeby to sprawdzić i uwzględnić w negocjacjach.
    Multiair - doczytaj wątek.

    Jeśli auto z USA to temat rzeka - ciężko będzie updatować, 90% nie jest przerobiona w pełni (brak lamp EU lub brak auto-poziomowania/sprysków jeśli wsadzone są 35W EU).

    Auta 2016/17 bez mocnego poupdatowania nie przyjmą też retrofitów niektórych (Race w niektórych konfigach np Q4 trzeba mieć jesień 2017 minimum firmwary, ACC<2017), w autach z USA nie dostaniesz updatów - taka polityka FCA dla aut z za oceanu u nas.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  6. #6
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    03 2021
    Auto
    Skoda Superb 3T4
    Postów
    4

    Domyślnie

    Dzięki za odpowiedzi.

    Wczoraj udało mi się sprawdzić auto - jest krajowe, po pierwszym właścicielu udokumentowane 32k przebiegu.
    W trakcie jazdy próbnej wpadliśmy na stacje kontroli pojazdów i sprawdziliśmy hamulce, zawieszenie i lakier. Wszystko wydaje się być zdrowe i w dobrym stanie. Pod maską nie zauważyłem nic podejrzanego ale zgodnie z sugestiami kolegi epsonix'a rzuce jeszcze okiem czy nie widać we wspomnianych miejscach żadnych wycieków/podejrzanych nalotów.

  7. #7
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Ludvigus
    Dołączył
    08 2008
    Mieszka w
    Trzebownisko, Rzeszów, PL
    Auto
    Giulia 2.0TB, 147 1.6 TS
    Postów
    761

    Domyślnie

    Cytat Napisał VenO Zobacz post
    Wczoraj udało mi się sprawdzić auto - jest krajowe, po pierwszym właścicielu udokumentowane 32k przebiegu.
    Chciałem tylko zwrócić uwagę, że są na forum ludzie, którzy kupili używaną Giulię z dużo większym przebiegiem ( szczegóły np. tutaj https://www.motostat.pl/vehicle-stats/99988 ) i śmigają bez problemów. Więc głowa do góry :-)

    L.

  8. #8
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    12 2020
    Auto
    Alfa Romeo Giulia
    Postów
    1

    Domyślnie

    Polecam zapoznać się z ofertą idea leasing aukcje, mają teraz w ofercie kilka Giulii z małym przebiegiem i w bardzo dobrej cenie. Kupiłem jedną z nich kilka tygodni temu i wszystko jest w porządku, wcześniej wysłałem rzeczoznawcę który polecił egzemplarz, był w bardzo dobrym stanie. Oczywiście egzemplarz egzemplarzowi nie równy, ale na Twoim miejscu przynajmniej rzuciłbym okiem

  9. #9
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    02 2020
    Mieszka w
    Turek
    Auto
    Stelvio FE LPG; Giulia Veloce `17 LPG
    Postów
    455

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomweg Zobacz post
    Polecam zapoznać się z ofertą idea leasing aukcje, mają teraz w ofercie kilka Giulii z małym przebiegiem i w bardzo dobrej cenie. Kupiłem jedną z nich kilka tygodni temu i wszystko jest w porządku, wcześniej wysłałem rzeczoznawcę który polecił egzemplarz, był w bardzo dobrym stanie. Oczywiście egzemplarz egzemplarzowi nie równy, ale na Twoim miejscu przynajmniej rzuciłbym okiem
    Brałem u nich dwuletnie stelvio, 34tkm przebiegu i wszystko super.

  10. #10
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    03 2021
    Auto
    Skoda Superb 3T4
    Postów
    4

    Domyślnie

    [MENTION=87365]tomweg[/MENTION] Widziałem już jak Idea Leasing traktuje swoich klientów i jak wygląda proces oddawania samochodu u nich - podziękuję.

    [MENTION=1012]Ludvigus[/MENTION] Jasne, mam nadzieję, że mi też się tak poszczęści

Podobne wątki

  1. Spoty Warszawskich kanciaków 2016-2017
    Utworzone przez 75andrew155 w dziale Mazowieckie
    Odpowiedzi: 268
    Ostatni post / autor: 20-09-2020, 16:17
  2. Alfa giulia -usa- 2017
    Utworzone przez Karol1 w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 27-08-2020, 19:07
  3. [Giulia] Zakup Giulii z 2016 pod koniec 2017
    Utworzone przez mleq w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 81
    Ostatni post / autor: 01-03-2018, 17:37
  4. Polary Alfaholików 2016 / 2017 - ZAPISY ZAMKNIĘTE
    Utworzone przez flatbeet w dziale Sklep
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 26-11-2013, 00:32

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory