Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 36

Temat: Pytanie o jedną Giulię z salonu

  1. #21
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,475

    Domyślnie

    tu dosłownie za parę złoty wiecej polift z pięknym wnętrzem a nie wersja zaślepka https://salon.alfaromeo.pl/oferta/14...ZdsEh78sPD_BwE

  2. #22
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    03 2013
    Auto
    Giulia
    Postów
    287

    Domyślnie

    Te parę złotych więcej to 16 tysięcy a autor liczy raczej na obniżkę od 120 tys., niż podwyżkę.
    Idąc tym tropem, to dokładając znowu "parę złotych" dojdziemy do jeszcze lepszej wersji aż dojdziemy do Q.
    Odnośnie lamp: ksenon ma sens do jazdy w nocy, kiedy trzeba oświetlać drogę.
    W dzień, po mieście, czy podmiejskie trasy to halogen w zupełności wystarczy.
    Przy odsprzedaży za parę lat auto tyle straci na wartości, że halogen też nie będzie miał żadnego znaczenia. Najważniejszy będzie stan techniczny, historia i przebieg.
    Giulia Super 2.2 MultiJet

  3. #23
    Użytkownik Rowerzysta Avatar woockush
    Dołączył
    05 2020
    Auto
    Giulia Q4ERTY
    Postów
    299

    Domyślnie

    Cytat Napisał daras Zobacz post
    Te parę złotych więcej to 16 tysięcy...
    Odnośnie lamp: ksenon ma sens do jazdy w nocy, kiedy trzeba oświetlać drogę...
    Masz rację i nie masz. 16 tys to nie "hop siup", ale w Giulii halogen vs xenon to całkowicie inaczej zbudowany reflektor z innymi swiatłami dziennymi (LED vs żarówka). Pomijając kwestię świateł to auto nadal nie ma PODSTAWOWEGO wyposażenia jak chociażby tylnych czujników parkowania. Na rabatowanie do 100tys nie ma co liczyć, ale chyba jednak lepiej poczekać na Bussiness MY20 z 17" kołami, nową konsolą i wyświetlaczem, itp itd.

  4. #24
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Karol1
    Dołączył
    04 2020
    Auto
    ALFA GIULIA VELOCE
    Postów
    504

    Domyślnie

    [QUOTE=Knapek;2278240] Witam może przemyśl sprawę i zobacz coś z USA za ok 120 000 zł . Będziesz miał wersję TI-Veloce bardzo bogato wyposażoną.

  5. #25
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    02 2016
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Auto
    Alfa Romeo Giulia 2.0T
    Postów
    429

    Domyślnie

    [QUOTE=Karol1;2278490]
    Cytat Napisał Knapek Zobacz post
    Witam może przemyśl sprawę i zobacz coś z USA za ok 120 000 zł . Będziesz miał wersję TI-Veloce bardzo bogato wyposażoną.
    W pakiecie z dzwonem i większą trudnością z ewentualną dalszą odsprzedażą

  6. #26
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,475

    Domyślnie

    Cytat Napisał daras Zobacz post
    Te parę złotych więcej to 16 tysięcy a autor liczy raczej na obniżkę od 120 tys., niż podwyżkę.
    Idąc tym tropem, to dokładając znowu "parę złotych" dojdziemy do jeszcze lepszej wersji aż dojdziemy do Q.
    Odnośnie lamp: ksenon ma sens do jazdy w nocy, kiedy trzeba oświetlać drogę.
    W dzień, po mieście, czy podmiejskie trasy to halogen w zupełności wystarczy.
    Przy odsprzedaży za parę lat auto tyle straci na wartości, że halogen też nie będzie miał żadnego znaczenia. Najważniejszy będzie stan techniczny, historia i przebieg.
    w tej klasie taka bieda wersja może być problemem przy sprzedaży- - to nie fiat panda że niczemu to nie przeszkadza - czyjniki parkowania xenon czy nawet podstawowe systemy bezpieczeństwa to już muszą być to raz a dwa już chwile po zakupie będzie sobie pluł z brodę że nie dołożył parę złotych- podany przeze mnie przykład to niemal przepaść wyposażeniowa i wyglądowa względem tej bieda wersji (i nie piszę o kolorze bo mi bordowy sie podoba). Polift ma xenon skrętny asystentów nowy infotaiment z AA i CP, wnętrze z pięknymi przeszyciami czujniki parkowania i 17 stki koła do tego poliftowa kiera i konsola. no i auto rocznikowo młodsze- u nas rynku nie interesuje data I rejestracji tylko produkcji.

    - - - Updated - - -

    [QUOTE=michal35;2278505]
    Cytat Napisał Karol1 Zobacz post

    W pakiecie z dzwonem i większą trudnością z ewentualną dalszą odsprzedażą
    nie ma reguły coś za coś- ale lepiej sobie ściągnąć samemu - często doproszenie się o dokumentacje naprawy jest niemożliwe. Sam mam autko z USA od ponad 1,5 rok i ponad 50 tkm najechałem jest oki . jak kiedyś będę sprzedawał nowy user dostanie komplet papierów żeby miał pewność iż to nie jakiś drut. Kwestia uczciwego podejścia

  7. #27
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Karol1
    Dołączył
    04 2020
    Auto
    ALFA GIULIA VELOCE
    Postów
    504

    Domyślnie

    [QUOTE=michal35;2278505]
    Cytat Napisał Karol1 Zobacz post

    W pakiecie z dzwonem i większą trudnością z ewentualną dalszą odsprzedażą
    HA Michał nie będę zaczynał tematu samochodów z USA. Każdy robi jak uważa rzuciłem tylko sugestię. Druga sprawa sprzedaż alfy salonowej od pierwszego właściciela serwisowanej w ASO przyjmijmy paroletniej niech będzie 5-6 latka niech będzie taka jak szuka tu kolego powyżej. Za ile TY ją sprzedasz za sześć lat ? Spadek tych biedniej wyposażonych samochodów będzie dużo większy. Osobiście sprzedałem trzy alfy , które miałem z salonu. Uwierz mi chcieć sprzedać a sprzedać faktycznie samochód to są dwie różne sprawy.

    Dodam jeszcze

    Nie oceniam tu nikogo kto chce kupić sobie taką wersję za 120 000zł. Moim zdaniem za taką kasę można mieć dużo lepszą wersję z USA.
    Ostatnio edytowane przez Karol1 ; 29-03-2021 o 21:32

  8. #28
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    03 2013
    Auto
    Giulia
    Postów
    287

    Domyślnie

    Odnośnie używanych, to też sprzedawałem kupione jako nowe i wiem, że najważniejszy jest stan techniczny i przebieg.
    Ludziska grymaszą na wyposażenie ale najważniejsze są: stan, pochodzenie, serwis i przebieg.
    Wypas i rocznik schodzą na plan dalszy.
    Osobiście, dzisiaj nie kupiłbym samochodu bez dobrego oświetlenia, minimum ksenonu.
    Kiedyś też wychodziłem z założenia, że halogen wystarczy. Wystarczy do miasta. Ale nie wystarczy jak się robi trasy po ciemku.
    Druga sprawa, pełna zgoda: auto typu sedan musi mieć czujniki tylne. Musi. Dla wygody i bezpieczeństwa.
    Teraz, czy warto dać 120 tys. za Giulię z ogłoszenia? Ja bym jej nie kupił, ze względu na braki wyposażenia ale rozumiem, że komuś może taki wypas wystarczy.
    Wolałbym dołożyć "parę" złotych do bogatszej wersji, nie ze względu na odsprzedaż ale dla własnej wygody.
    Inna sprawa, że dzisiaj 130-140 tys. za dobrze wyposażanego, zaawansowanego technologicznie, tylnonapędowego sedana klasy średniej, z 2 litrowym, 200 konnym silnikiem i automatem ZF, to prawdziwa okazja cenowa.
    Giulia Super 2.2 MultiJet

  9. #29
    ZBANOWANY Rowerzysta
    Dołączył
    09 2017
    Auto
    AR Giulietta 150KM, Jeep Renegade
    Postów
    369

    Domyślnie

    O moją Giuliettę już kilka razy pytali w ASO kiedy sprzedaję, więc daleko kupca szukał nie będę. Zresztą na ich parkingu stoi kilka Giuliett pracowników, więc pewne jakiś kolejny nie będzie chciał być gorszy od kolegów i też sobie kupi, a że znają samochód to nie będą wybrzydzać. Nigdy nie miałem problemów ze sprzedażą żadnego samochodu, a też miałem tylko nowe z salonu. Normalnie tras po ciemku po jednopasmowych wiejskich drogach prawie nie robię, wszędzie gdzie zwykle jeżdżę dojeżdżam obwodnicą, ekspresówką albo autostradą ewentualnie zwykłą dwupasmówką. A w wakacje po nocy zwykle nie jeżdżę, zresztą robi się późno ciemno, więc nie widzę problemów. W Polsce to jest jakaś fobia ze świeceniem kiedy nie trzeba i czym nie trzeba. Co pomyśli dresiarz jadący z przeciwka na temat moich świateł mnie nie interesuje, bo jego samego i tak oślepi sam widok samochodu, którego pewnie sam w cały swoim życiu z bliska nie widział. I może ktoś uwierzy, może nie, ale nigdy w życiu nie zmieniałem w żadnych ze swoich samochodów żarówki świateł mijania. Czujniki by się przydały, ale prawie całe życie jeździłem bez i żyję bez najmniejszej rysy, więc też sobie poradzę. A co do ceny, łatwiej przekonać żonę do kupna samochodu za powiedzmy 110 tys., bo to tylko 11 tys. więcej niż 99 tys., a to już nie jest jest magiczne 100 tys. i czy 99 tys. czy 50 to już psychologicznie mała różnica, niż do kwoty powiedzmy151 tys., bo to już jest prawie 200 tys. Poza tym ze słyszenia wie, że teraz trzeba na samochód wydać przynajmniej około 80-90 tys., więc taka kwota nie jest przerażająca.

  10. #30
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    02 2020
    Mieszka w
    Turek
    Auto
    Stelvio FE LPG; Giulia Veloce `17 LPG
    Postów
    450

    Domyślnie

    Cytat Napisał Knapek Zobacz post
    O moją Giuliettę już kilka razy pytali w ASO kiedy sprzedaję, więc daleko kupca szukał nie będę. Zresztą na ich parkingu stoi kilka Giuliett pracowników, więc pewne jakiś kolejny nie będzie chciał być gorszy od kolegów i też sobie kupi, a że znają samochód to nie będą wybrzydzać. Nigdy nie miałem problemów ze sprzedażą żadnego samochodu, a też miałem tylko nowe z salonu. Normalnie tras po ciemku po jednopasmowych wiejskich drogach prawie nie robię, wszędzie gdzie zwykle jeżdżę dojeżdżam obwodnicą, ekspresówką albo autostradą ewentualnie zwykłą dwupasmówką. A w wakacje po nocy zwykle nie jeżdżę, zresztą robi się późno ciemno, więc nie widzę problemów. W Polsce to jest jakaś fobia ze świeceniem kiedy nie trzeba i czym nie trzeba. Co pomyśli dresiarz jadący z przeciwka na temat moich świateł mnie nie interesuje, bo jego samego i tak oślepi sam widok samochodu, którego pewnie sam w cały swoim życiu z bliska nie widział. I może ktoś uwierzy, może nie, ale nigdy w życiu nie zmieniałem w żadnych ze swoich samochodów żarówki świateł mijania. Czujniki by się przydały, ale prawie całe życie jeździłem bez i żyję bez najmniejszej rysy, więc też sobie poradzę. A co do ceny, łatwiej przekonać żonę do kupna samochodu za powiedzmy 110 tys., bo to tylko 11 tys. więcej niż 99 tys., a to już nie jest jest magiczne 100 tys. i czy 99 tys. czy 50 to już psychologicznie mała różnica, niż do kwoty powiedzmy151 tys., bo to już jest prawie 200 tys. Poza tym ze słyszenia wie, że teraz trzeba na samochód wydać przynajmniej około 80-90 tys., więc taka kwota nie jest przerażająca.
    Kiedyś ludzie nie mieli samochodu, więc po co im teraz.

Podobne wątki

  1. [Giulia] Kupię Giulię
    Utworzone przez witek_n w dziale Kupię auto
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 19-03-2021, 11:22
  2. Chcę Giulię, ale potrzebuję pomocy w znalezieniu informacji.
    Utworzone przez ElliottAugust w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 30-03-2020, 11:12
  3. Przesiadka z 159 na Giulię
    Utworzone przez Mercek w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 49
    Ostatni post / autor: 05-11-2018, 21:11
  4. [Giulia] Dlaczego kupiłem Giulię
    Utworzone przez azar w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 47
    Ostatni post / autor: 01-07-2018, 21:57

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory