Strona 1 z 4 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 36

Temat: Pytanie o jedną Giulię z salonu

  1. #1
    ZBANOWANY Rowerzysta
    Dołączył
    09 2017
    Auto
    AR Giulietta 150KM, Jeep Renegade
    Postów
    369

    Domyślnie Pytanie o jedną Giulię z salonu

    Czy wiadomo coś o tej Giuli? Wiem, że rocznik 2019, wiem że zarejestrowana, że kończy się gwarancja itd. z tego względu cena pewnie też do zbicia.
    Może była bita, może coś z nią nie tak, że tak długo stoi? Jak postoi do lipca kiedy dostanę premię, to się poważnie zastanowię

    https://salon.alfaromeo.pl/oferta/15...200-km-at8-rwd

  2. #2
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Gregor-Wrocław
    Dołączył
    09 2020
    Auto
    Giulia 2.0GME 200KM 2019r
    Postów
    262

    Domyślnie

    Myślę że powodem dla którego ten egzemplarz do tej pory nie znalazł właściciela to kolor (choć to rzecz gustu), ale i to, że to totalnie podstawowa wersja, nawet reflektory są halogenowe, brak czujników cofania, brak nawiewów na tył itd... W podobnych pieniądzach można było wyrwać wersję business, która choć nie wypasiona po dach, to jednak coś tam ma w standardzie. Ja chyba bym nie kupił auta, które 2,5 roku stoi nie używane i to jeszcze bez gwarancji, problemem może być nie używany silnik (korozja cylindrów) i późniejsze problemy z tym związane, ale to tylko moje zdanie.

  3. #3
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Shimmy
    Dołączył
    04 2019
    Mieszka w
    KR/ERA
    Auto
    Giulia B-Tech+
    Postów
    908

    Domyślnie

    Cytat Napisał Knapek Zobacz post
    Wiem, że rocznik 2019, wiem że zarejestrowana, że kończy się gwarancja itd
    Że kończy się gwarancja to wiesz od sprzedawcy czy zgadujesz? Nie zawsze autu zarejestrowanemu przez dealera biegnie gwarancja.

    Poza tym:
    Data I rejestracji 09/12/2020
    Więc jeśli nawet biegnie od rejestracji przez dealara to dopiero się zaczęła.

    Cytat Napisał Knapek Zobacz post
    Może była bita, może coś z nią nie tak, że tak długo stoi?
    Kupując AR musisz wiedzieć, że stanie auta na placu nawet powyżej roku jest normalne.
    Ostatnio edytowane przez Shimmy ; 27-03-2021 o 20:43

  4. #4
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    10 2016
    Auto
    AR Giulietta 1.4 170 KM/Mustang 3.7 V6
    Postów
    408

    Domyślnie

    Cytat Napisał Knapek Zobacz post
    Czy wiadomo coś o tej Giuli? Wiem, że rocznik 2019, wiem że zarejestrowana, że kończy się gwarancja itd. z tego względu cena pewnie też do zbicia.
    Może była bita, może coś z nią nie tak, że tak długo stoi? Jak postoi do lipca kiedy dostanę premię, to się poważnie zastanowię

    https://salon.alfaromeo.pl/oferta/15...200-km-at8-rwd
    To auto ma halogenowe lampy przednie. To może być powód dlaczego nie ma na nie amatora. To rzadko spotykane rozwiązanie w tym segmencie.

  5. #5
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,476

    Domyślnie

    to najbiedniejsza wersja plus lakier metalizowany- halogenowe światła 16 stki koła -bieda total.

  6. #6
    Użytkownik Świeżak Avatar Krzysztof Fly
    Dołączył
    10 2020
    Mieszka w
    kujawsko-pomorskie
    Auto
    Stelvio Executive 2.0T 280KM 2019
    Postów
    141

    Domyślnie

    To jest to samo auto którego ogłoszenie jest również na otomoto
    https://www.otomoto.pl/oferta/alfa-r...tml#c4c78d52bc

    Tak więc, początek obowiązywania gwarancji to 9.12.2020, a więc od tego dnia ma 2 lata gwarancji.
    Faktyczna data produkcji auta to 12.06.2019, co i tak kompletnie nie ma znaczenia jeśli chodzi o gwarancję.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Zrzut ekranu 2021-03-27 233422.jpg
Wyświetleń:	4
Rozmiar:	76.1 KB
ID:	277060

    Co do wersji i wyposażenia to już twoja decyzja, nie każdy musi mieć Veloce. Co do koloru to faktycznie kwestia gustu, mi osobiście ten kolor się podoba.

    Sam pewnie gdybym miał rozważać w tych samych pieniądzach auto de facto fabrycznie nowe i jakieś wypasione ale jednak 2 letnie z jakimś tam przebiegiem i historią, też pewnie bym rozważył zakup takiego egzemplarza.

  7. #7
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    09 2019
    Auto
    Alfa Romeo Giulia 200KM
    Postów
    185

    Domyślnie

    kolor taki sam, ale z ledami i bixenonami, podobna cena ale od jakiegoś pośrednika co pewnie wciska swoje finansowanie:

    https://www.otomoto.pl/oferta/alfa-r...-ID6DIoHR.html

    polift2020 parę pln wiecej ale IMO warto:
    https://www.otomoto.pl/oferta/alfa-r...-ID6DFBpd.html

    Może celuj w wersję Business, z najtańszych jest najbardziej opłacalna, w 2020 nawet ACC w standardzie, koła 17 (mniejszy dramat niż te 16 niepasujące do Giulii) no i te halogeny... IMO z nimi nie wygląda jak Giulia...

  8. #8
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    10 2018
    Auto
    giulia veloce
    Postów
    310

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gregor-Wrocław Zobacz post
    Myślę że powodem dla którego ten egzemplarz do tej pory nie znalazł właściciela to kolor (choć to rzecz gustu), ale i to, że to totalnie podstawowa wersja, nawet reflektory są halogenowe, brak czujników cofania, brak nawiewów na tył itd... W podobnych pieniądzach można było wyrwać wersję business, która choć nie wypasiona po dach, to jednak coś tam ma w standardzie. Ja chyba bym nie kupił auta, które 2,5 roku stoi nie używane i to jeszcze bez gwarancji, problemem może być nie używany silnik (korozja cylindrów) i późniejsze problemy z tym związane, ale to tylko moje zdanie.
    Korozja gładzi, o panie o
    2 lata to nie jest okres, w którym pojawia się korozja w zamkniętych szczelnych przestrzeniach. Gdybyś częściowo zalał silnik woda, to może, ale przy sprawnym silniku??
    Ja kupiłem auto, które stało zarejestrowane na dealera 2 lata. Jeździ do dziś i nie robiłem remontu silnika.

    Wysłane z mojego Nokia 7.2 przy użyciu Tapatalka

  9. #9
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Karol1
    Dołączył
    04 2020
    Auto
    ALFA GIULIA VELOCE
    Postów
    504

    Domyślnie

    Cytat Napisał Knapek Zobacz post
    Czy wiadomo coś o tej Giuli? Wiem, że rocznik 2019, wiem że zarejestrowana, że kończy się gwarancja itd. z tego względu cena pewnie też do zbicia.
    Może była bita, może coś z nią nie tak, że tak długo stoi? Jak postoi do lipca kiedy dostanę premię, to się poważnie zastanowię

    https://salon.alfaromeo.pl/oferta/15...200-km-at8-rwd
    Jak sądzisz ile jeszcze możesz urwac z ceny ? Moim zdaniem nie zejdą Ci nawet 10 000 zł. Za tą wersję 120 000 zł według mnie to przesada wersja bieda.

  10. #10
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    12 2020
    Mieszka w
    okolice Poznania
    Auto
    Stelvio 2.0/280 2021, Giulia 2.0/200 2021
    Postów
    39

    Domyślnie

    Cytat Napisał Karol1 Zobacz post
    Jak sądzisz ile jeszcze możesz urwac z ceny ? Moim zdaniem nie zejdą Ci nawet 10 000 zł. Za tą wersję 120 000 zł według mnie to przesada wersja bieda.
    Minusem niewątpliwie jest wyposażenie - jest to wersja cennikowa "Giulia", szczegóły znajdziesz w cenniku z 2019:
    https://www.adfauto.pl/HeroGraf/salo...iulia_2019.pdf
    Nie posiada np.: czujników parkowania (żadnych), android auto/carplay, wewnętrznego lusterka samościemniającego, składanej kanapy (w ogóle), podgrzewanych i składanych lusterek bocznych, kamery cofania itp.

    Przejrzałem oferty z 2019 u dealerów i znalazłem jeszcze tylko jedną:
    https://www.otomoto.pl/oferta/alfa-r...-ID6Cr1gv.html
    Jest to też wersja "Giulia", jednak doposażona o: czujniki parkowania przednie i tylne, android auto/carplay, alarm oraz BiXenony 35W z AFS i DRL
    Jest również zarejestrowana i w podobnej cenie 123 500 zł, jednak w tym przypadku rabat to aż 29,5 %.
    Gdybyś uzyskał taki na bordową, oznaczało by to kwotę 116 300 zł.
    Decyzja należy do Ciebie - na ile przeszkadzałby Ci brak danego wyposażenia, bo patrząc na właściwości jezdne, osiągi, precyzję prowadzenia i frajdę z jazdy w tej cenie nie ma konkurencji

    PS. Jest jeszcze wersja Business z 2020 r. (przedliftowa, zarejestrowana) za 124 900 zł:
    http://www.otomoto.pl/oferta/alfa-ro...-ID6DHmzU.html
    Ostatnio edytowane przez AR_Fan ; 28-03-2021 o 19:55

Podobne wątki

  1. [Giulia] Kupię Giulię
    Utworzone przez witek_n w dziale Kupię auto
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 19-03-2021, 11:22
  2. Chcę Giulię, ale potrzebuję pomocy w znalezieniu informacji.
    Utworzone przez ElliottAugust w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 30-03-2020, 11:12
  3. Przesiadka z 159 na Giulię
    Utworzone przez Mercek w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 49
    Ostatni post / autor: 05-11-2018, 21:11
  4. [Giulia] Dlaczego kupiłem Giulię
    Utworzone przez azar w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 47
    Ostatni post / autor: 01-07-2018, 21:57

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory