Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 25

Temat: Stelvio sam zahamował bez ostrzeżenia

  1. #11
    Użytkownik Świeżak Avatar 68oct
    Dołączył
    07 2018
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Fiat bravo 1,4t-jet 207KM 300Nm Red maranello + AR Stelvio 2.0 Seria 280KM Competizione Red
    Postów
    122

    Domyślnie

    Ja miałem taki przypadek na jeździe próbnej giulia. Zahamowała sama na rondzie, jeżdżę raczej dynamicznie, przyhamowała mi skubana przy zmianie pasa.
    Sprzedawca powiedział, ze tak bywa:-)
    W stelvio jak dotychczas nic takiego nie miało miejsca.

    Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

  2. #12
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar mmax88
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Olkusz
    Auto
    Jaguar XF 3.0 V6
    Postów
    692

    Domyślnie

    Cytat Napisał 68oct Zobacz post
    Sprzedawca powiedział, ze tak bywa:-)
    Sprzedawca roku...

  3. #13
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    11 2018
    Mieszka w
    BIALYSTOK
    Auto
    alfa romeo
    Postów
    1,508

    Domyślnie

    Cytat Napisał mmax88 Zobacz post
    Sprzedawca roku...
    Powiedział prawdę i teraz ma być zlinczowany , nie jeden miał taki przypadek i nie robi z tego wielkiego HALO.

  4. #14
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    02 2020
    Mieszka w
    Turek
    Auto
    Stelvio FE LPG; Giulia Veloce `17 LPG
    Postów
    455

    Domyślnie

    To ma tylko wspomagać. Oglądając testy aut innych marek widać jak nieraz wariuje autonomiczny tempomat i zwalnia na autostradzie do prędkości rzędu 50-60 km/h więc różne kwiatki się trafiają, nie robiłbym z tego afery.

  5. #15
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar mmax88
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Olkusz
    Auto
    Jaguar XF 3.0 V6
    Postów
    692

    Domyślnie

    Cytat Napisał marekkoczta Zobacz post
    Powiedział prawdę i teraz ma być zlinczowany , nie jeden miał taki przypadek i nie robi z tego wielkiego HALO.
    Nie zlinczowany, tylko z przymrużeniem oka zauważyłem pewne braki w sztuce sprzedaży [emoji6] Jako sprzedawca raczej powinien umieć to wyjaśnić.

  6. #16
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    ja myśle że co najwyżej mógłby sobie pozgadywać że system to albo tamto wykrył. tego to Ci nawet inżynier który to projektował nie powie, musiałby zapewne podpiąc dodatkowy sprzęt i analizowac co system widział i jak algorytm to zinterpretował co już jest robotą na wiele dni. inna odpowiedzi to zgadywanka.
    i tak u nas szczególnych problemów z tym nie ma, skarżyli się koledzy że w jakiś Kia czy Volvo auta potrafiły cuda robić i to z dużych prędkości na autostradzie.
    Ja jeździłem Kią Ceed i Xceed demo 2020 pół roku temu (teść kupował xceeeda, przejechaliśmy się ceedem bo tam był taki silnik jak chciał zamawiać, a xceedem żeby poznać model który go interesuje i automat), te auta na stockowych ustawieniach LDA/lane keep chciały mnie kilkukrotnie zabić podczas 2 przejażdżek po 15 minut( na wąskiej drodze mi skręciło na środek bo chyba wykryło jako linię cień z linii energetycznej - dobrze ze nikt nie jechał z naprzeciwka, podobnie skręciło mi na łuku dwupasa przy ok 120km/h jak wyprzedzałem tira z różnicą ok 60km/h). tamte systemy fatalne, na szczęście dało się trwale w menu wyłączyć i teść jeździ bez tego badziewia. takie czasy, kulawe systemy które niby mają poprwaiać nasze bezpieczeństwo.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  7. #17
    Użytkownik Świeżak Avatar 68oct
    Dołączył
    07 2018
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Fiat bravo 1,4t-jet 207KM 300Nm Red maranello + AR Stelvio 2.0 Seria 280KM Competizione Red
    Postów
    122

    Domyślnie

    Cytat Napisał mmax88 Zobacz post
    Nie zlinczowany, tylko z przymrużeniem oka zauważyłem pewne braki w sztuce sprzedaży [emoji6] Jako sprzedawca raczej powinien umieć to wyjaśnić.
    Myślę ze mieli czułość wszystkiego w aucie demo na maxa rozkręcona. Troche sie przestraszyłem, bo auta za nami mogły nam zrobić z bagaznika placek (giulia stanęła w miejscu). Sprzedawca był fajny, wyjaśnił co i jak, procesor uznał, ze wyprzedzanie na zdrapkę jest zagrożeniem i przyhamował aby zminimalizować skutki kolizji.
    W stelvio mi pipczy alarm jedynie, hamować jeszcze nie hamował za mnie... to fajny bajer, jak się człowiek zagapi to jest bardzo pomocne, jednak ludzka wyobraźnia na drodze nie zna granic, a algorytmy juz je jakieś maja... i hamują:-)
    Szerokości:-)

    Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

  8. #18
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar mmax88
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Olkusz
    Auto
    Jaguar XF 3.0 V6
    Postów
    692

    Domyślnie

    Cytat Napisał 68oct Zobacz post
    Sprzedawca był fajny, wyjaśnił co i jak, procesor uznał, ze wyprzedzanie na zdrapkę jest zagrożeniem i przyhamował aby zminimalizować skutki kolizji.
    No i o takie tłumaczenie mi chodziło [emoji6] pozdrawiam i szerokości [emoji3]

  9. #19
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 TBi 280KM Q4 Imola Titanium
    Postów
    232

    Domyślnie

    Mi taki numer Giulia odwinęła przed garbem spowalniającym. Jadę sobie spokojnie i nagle tylko sygnał dźwiękowy (nie mylić z ostrzeżeniem) aktywacji awaryjnego hamowania i auto stanęło w miejscu. Za mną rozbrzmiała orkiestra klaksonów. Tylko raz miałem taką sytuację i zdarzyła się, jakiś tydzień po zakupie auta. Jeżdżę tamtędy codziennie, garb jest, jaki był i system już nie traktuje go jako przeszkody przed którą trzeba awaryjnie hamować.

  10. #20
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfy Romeo MiTo; Alfa Romeo 159sw; Alfa Romeo Gulia Super
    Postów
    1,285

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lober Zobacz post
    Mi taki numer Giulia odwinęła przed garbem spowalniającym. Jadę sobie spokojnie i nagle tylko sygnał dźwiękowy (nie mylić z ostrzeżeniem) aktywacji awaryjnego hamowania i auto stanęło w miejscu. Za mną rozbrzmiała orkiestra klaksonów. Tylko raz miałem taką sytuację i zdarzyła się, jakiś tydzień po zakupie auta. Jeżdżę tamtędy codziennie, garb jest, jaki był i system już nie traktuje go jako przeszkody przed którą trzeba awaryjnie hamować.
    Wszystko zależy od prędkości "najeżdżania". Takie są algorytmy a urządzenia nie myślą, wykonują zapisane algorytmy. Problemem jaki zauważyłem są "mocne" cienie, kamera odbiera je jako przeszkody.

Podobne wątki

  1. [Stelvio] Opinie użytkowników o Stelvio
    Utworzone przez Firste w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 1105
    Ostatni post / autor: 23-03-2022, 19:40
  2. [STELVIO] Dlaczego Stelvio, a nie Stinger?
    Utworzone przez zukowski w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 32
    Ostatni post / autor: 07-08-2019, 19:39
  3. Stelvio
    Utworzone przez blackjet w dziale Dolnośląskie
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 18-12-2017, 07:13

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory