Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 32

Temat: Downpipe + dolot 2.0

  1. #11
    Użytkownik Rowerzysta Avatar vincent
    Dołączył
    03 2019
    Mieszka w
    Trójmiasto
    Auto
    Giulia Super 2018
    Postów
    265

    Domyślnie

    Właśnie, pytanie o te katy. Trochę jestem zielony w temacie - czy z katem euro 3/4 można bez przypału jechać na przegląd (rejestracyjny)?

    Edit, już padła odpowiedź w trakcie jak pisałem:
    Drugie pytanie - jaki potencjał mocowy drzemie w modyfikacji DP (z katem euro 3/4) + ewentualnie reszta wydechu + ewentualne strojenie jeśli potrzebne względem stage 1?

    Cytat Napisał Teddy84 Zobacz post
    Na seryjnym programie zakładam że 10-15 koni - ale i tak musisz grzebać w sofcie nawet przy euro 4 bo niestety wywali check i w zasadzie nie ma na rynku katalizatora sportowego przy którym nie trzeba grzebać. kozak przeszedł zdaje się przez wszystkie możliwe stage w giulii i odpowie z własnego doświadczenia
    Ostatnio edytowane przez vincent ; 19-04-2021 o 20:10

  2. #12
    Użytkownik Fachowiec Avatar kozak
    Dołączył
    07 2018
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    BMW 540i
    Postów
    2,181

    Domyślnie

    Cytat Napisał vincent Zobacz post
    Właśnie, pytanie o te katy. Trochę jestem zielony w temacie - czy z katem euro 3/4 można bez przypału jechać na przegląd (rejestracyjny)?

    Drugie pytanie - jaki potencjał mocowy drzemie w modyfikacji DP (z katem euro 3/4) + ewentualnie reszta wydechu + ewentualne strojenie jeśli potrzebne względem stage 1?
    W dowodzie masz eur5 wiec na bank nie przejdziesz jak ktos ci wlozy bagnet w rure wydechowa
    soft lajtowy + DP ok 315/320ps
    soft mocny + DP mysle max 340ps(ale chyba mało kto z tunerów robi mocny soft )

  3. #13
    Użytkownik Rowerzysta Avatar vincent
    Dołączył
    03 2019
    Mieszka w
    Trójmiasto
    Auto
    Giulia Super 2018
    Postów
    265

    Domyślnie

    Cytat Napisał kozak Zobacz post
    W dowodzie masz eur5 wiec na bank nie przejdziesz jak ktos ci wlozy bagnet w rure wydechowa
    soft lajtowy + DP ok 315/320ps
    soft mocny + DP mysle max 340ps(ale chyba mało kto z tunerów robi mocny soft )
    Zakładam że kluczowe jest "jeśli włoży" A w dowodzie mam euro 6.

    Ja mam raczej z tych lajtowych (290/460 na pb98). ale może te 315 byłoby tego warte..
    Ostatnio edytowane przez vincent ; 19-04-2021 o 20:15

  4. #14
    Moderator Znawca Avatar Teddy84
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    Legnica
    Auto
    156 2.0 Turbo/Giulietta 1.4TCT MY'16
    Postów
    1,284

    Domyślnie

    Cytat Napisał kozak Zobacz post
    W dowodzie masz eur5 wiec na bank nie przejdziesz jak ktos ci wlozy bagnet w rure wydechowa
    soft lajtowy + DP ok 315/320ps
    soft mocny + DP mysle max 340ps(ale chyba mało kto z tunerów robi mocny soft )
    Polskie normy spełnić bardzo łatwo sprawny silnik z katem euro 2 100cpsi przejdzie luzem pomiar spalin na każdej SKP.
    Jakby było inaczej do 50% aut z polskich dróg by znikneło i to nie jest kwestia banknotu w dowodzie bo aż tylko skorumpowanych diagnostów w PL nie ma

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał vincent Zobacz post
    Zakładam że kluczowe jest "jeśli włoży" A w dowodzie mam euro 6.

    Ja mam raczej z tych lajtowych (290/460 na pb98). ale może te 315 byłoby tego warte..
    W benzynie zdarzyło mi się w mojej 156 jak jeszcze nie była oklatkowa ,wóz po remoncie bez katalizatora, pan na SKP stwierdził przekroczenie iluś krotnie zawartości związków siarki w spalinach zamarudził że katalizator pewnie zimy jeszcze i podbił fakt że to pare lat temu jak diagnosci rzadko kiedy od biurka wstawali ale jednak jak już wstał to sprawdzał. Ale jak napisałem polskie normy - są .. Polskie
    Najczęściej diesle dostają dymomierz w tyłek

  5. #15
    Użytkownik Rowerzysta Avatar vincent
    Dołączył
    03 2019
    Mieszka w
    Trójmiasto
    Auto
    Giulia Super 2018
    Postów
    265

    Domyślnie

    Ja myślałem że dopiero niedawno zaczęli w ogóle sprawdzać spaliny. Do tej pory nigdy mi jeszcze nie sprawdzali (ale od 2-3 lat nie miałem okazji być na badaniu technicznym).

  6. #16
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,997

    Domyślnie

    Na necie jakieś DP z katem sportowym które niby spełniają EURO6 wygooglałem, ale do innych aut. [MENTION=6679]Teddy84[/MENTION], jest taka możliwość w Giulii?
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  7. #17
    Moderator Znawca Avatar Teddy84
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    Legnica
    Auto
    156 2.0 Turbo/Giulietta 1.4TCT MY'16
    Postów
    1,284

    Domyślnie

    Tak zmienimy katalizator na Wagner albo amerykańskiego Gesi g sport tylko sam kat to +-1500zl ale mozliwe jest wszystko

    Wysłane z mojego VOG-L29 przy użyciu Tapatalka

  8. #18
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,997

    Domyślnie

    a widzisz, to już brzmi ciekawiej (choć szkoda że tak cena rośnie, nie ma jakiś polskich np dobrej jakości a tańszych?). czy przy zmianie na EUR6 trzeba od razu robić strojenie (błędy), czy można sobie taki luzniejszy EUR6 założyć, pojeździć ciesząc się może ciut lepszymi osiągami a kiedyś zająć się dalej turbiną hybrydową i strojeniem?
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  9. #19
    Użytkownik Rowerzysta Avatar vincent
    Dołączył
    03 2019
    Mieszka w
    Trójmiasto
    Auto
    Giulia Super 2018
    Postów
    265

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    a widzisz, to już brzmi ciekawiej (choć szkoda że tak cena rośnie, nie ma jakiś polskich np dobrej jakości a tańszych?). czy przy zmianie na EUR6 trzeba od razu robić strojenie (błędy), czy można sobie taki luzniejszy EUR6 założyć, pojeździć ciesząc się może ciut lepszymi osiągami a kiedyś zająć się dalej turbiną hybrydową i strojeniem?
    Bardzo dobre pytanie, podbijam.

    I jeszcze jedno ode mnie a propos instalacji: czytam że jest dość problematyczna z powodu osłony termicznej. Czy to prawda? Z jakimi kosztami robocizny za wymianę trzeba się liczyć?

  10. #20
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,997

    Domyślnie

    [MENTION=6679]Teddy84[/MENTION], może poprawię jeszcze swoje pytanie, sam kat Wagner/Gesi to ~1500, no to ile całość, bo to 1500 DP + 1500 kat, czy mam liczyć 2500+1500 czy jeszcze inaczej.
    a przy stock ustawieniach jaki wpływ na HP/Nm taki EUR6 (o ile ten przejdzie bez strojenia). pytam bo raczej etapowo bym to robił - fundusze ograniczone narazie - dużo wydatków było i jest planowanych u mnie i w firmie i w domu więc na 1 strzał robić kat + turbinę + strojenie to tak średnio (tym bardziej że za miesiąc wykup leasingu, przegląd 3 lata, OC/AC a ciągle korci zakup GTA z busso jakie mam na oku)
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

Podobne wątki

  1. Downpipe
    Utworzone przez Alfa Romeo 156 w dziale 156
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 20-04-2020, 20:34
  2. [159] downpipe 2.0 jtdm
    Utworzone przez Amoath w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 26-12-2019, 08:37
  3. Downpipe
    Utworzone przez n.lukasz w dziale 147
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 04-02-2016, 19:58
  4. Downpipe do 156 2.5 V6 z 1998
    Utworzone przez tryme w dziale Kupię części
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 31-03-2012, 18:14

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory