Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 44

Temat: Chorwacja / Czarnogóra na majówkę

  1. #11
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Giorgio
    Dołączył
    01 2018
    Auto
    Stelvio First Edition
    Postów
    381

    Domyślnie

    Swietnie ze zdazylem przed zamknięciem. Pytałeś kto sie wybiera na majówkę do Chorwacji (w czasie pandemii).Czyżby moja odpowiedz była niezbyt jasna? Nie nie wybieram sie! Odradzam tez innym. Moja "pieknosc" (jak piszesz o Stelvio) pozostaje w słonecznych Alpach, ale w garażu. Badz zdrowy!

  2. #12
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2019
    Auto
    czarne
    Postów
    173

    Domyślnie

    Cytat Napisał Nemiroff Zobacz post
    W tym wątku zadałem pytanie, czy ktoś wybiera się na majówkę do Chorwacji / Czarnogóry.
    Ja się wybieram, ale nie na majówkę tylko w drugim tygodniu czerwca.

  3. #13
    Użytkownik Znawca Avatar Krzysztof
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Jaworzno
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4
    Postów
    1,394

    Domyślnie

    Cytat Napisał Nemiroff Zobacz post
    W tym wątku zadałem pytanie, czy ktoś wybiera się na majówkę do Chorwacji / Czarnogóry. Nie pytałem o stosunek do obecnej sytuacji, czy o to co myślę czy czego nie myślę albo jakie mam zdanie w tej czy innej kwestii.
    [MENTION=77138]Giorgio[/MENTION] - pierwszorzędna demagogia. W technikach manipulacji socjologicznej nazywa się to wzbudzeniem poczucia winy.
    [MENTION=58701]admin[/MENTION] - bardzo proszę o zamknięcie wątku.
    [MENTION=83270]Nemiroff[/MENTION] nie warto zamykać tego wątku z powodu dwóch strachajłów, ale warto wydłużyć termin wyjazdu

    [MENTION=77138]Giorgio[/MENTION] na początku sądziłem, że to ironia, ale widzę, że to jednak na poważnie - nakrywaj Alfę kołderką, bo ranki są nadal zimne

    [MENTION=73786]Garraty[/MENTION], [MENTION=82918]MietasM[/MENTION] ja również planuję wyjazd na przełomie czerwca/lipca. Tym razem bez wcześniejszej rezerwacji, więc jestem otwarty na propozycje miejscówek, preferowany region to Dalmacja.

    Podajcie miejscowości, do których się wybieracie, zawsze będzie można się spotkać na jakiejś kolacyjce lub umówić na wspólny wypad. Liczę na to, że do czerwca kwestia przekraczania granic się wyjaśni, bo nie chce mi się kolejny raz jechać do Chorwacji przez Niemcy robiąc z marszu 1900 km, jak to musiałem zrobić rok temu w tym terminie, bo przejazd przez Czechy i Słowację nie był możliwy. Moje preferowane miejscówki to Brela, Primošten, Tribujn, Bratuš.
    Ostatnio edytowane przez Krzysztof ; 25-04-2021 o 18:03
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4 (2018-...)
    AR 159 1.9 JTDM Q-Tronic Distinctive (2008-...)
    AR 147 2.0 TS Selespeed Distinctive (2001-2008)

  4. #14
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    02 2020
    Mieszka w
    Turek
    Auto
    Stelvio FE LPG; Giulia Veloce `17 LPG
    Postów
    455

    Domyślnie

    Polecam Podgore, mały Zaostrog i moj faworyt - Zuljana na Pelješacu. Mała wioska, 3 bary 2 sklepy, zielen I mało ludzi.

  5. #15
    Użytkownik Znawca Avatar Krzysztof
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Jaworzno
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4
    Postów
    1,394

    Domyślnie

    Cytat Napisał bronek90 Zobacz post
    Polecam Podgore, mały Zaostrog i moj faworyt - Zuljana na Pelješacu. Mała wioska, 3 bary 2 sklepy, zielen I mało ludzi.
    Na małe miejscowości przed pełnym sezonem radzę uważać. Może być problem z posiłkami, jeśli ktoś sam nie gotuje na wakacjach. W zeszłym roku pod koniec czerwca wybraliśmy się na rowerach z Breli do Bratuša i jedyna restauracja przy plaży w Bratušu była jeszcze zamknięta.
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4 (2018-...)
    AR 159 1.9 JTDM Q-Tronic Distinctive (2008-...)
    AR 147 2.0 TS Selespeed Distinctive (2001-2008)

  6. #16
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Giorgio
    Dołączył
    01 2018
    Auto
    Stelvio First Edition
    Postów
    381

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krzysztof Zobacz post
    Giorgio na początku sądziłem, że to ironia, ale widzę, że to jednak na poważnie - nakrywaj Alfę kołderką, bo ranki są nadal zimne
    Pierwsze wrażenia sa zawsze najważniejsze...


    Ale sprawa jest bardzo poważna. Tak jak widać, wiele osób w Polsce bardzo chce jak najszybciej do Chorwacji jechać wszelkimi sposobami. Wolno o to zabiegać.
    W Niemczech, gdzie mieszkam, podobne parcie jest na loty na Majorke! Bunty tych co chce lecieć od zaraz i wracać bez kwarantanny. Teraz...
    Wazne wybory w Niemczech beda we wrześniu będziecie latem o tym czytać bo to ważne dla Polski. Czeka wiec Europe albo kontynuacja polityki takiej jak jest (nawet bez Merkel), albo skrajnie prawicowa Alternatywa Dla Niemiec bagatelizująca pandemie przejmie duza kontrole albo i nawet władze. Wszystko zależy od tych lotów na Majorkę. Udane Niemieckie wakacje na Majorce albo ich brak zadecyduja o wyborach (i losach Europy). Nie bede więcej pisal teraz bo tu o samochodach a nie polityce. Jak to wyjdzie z ta Chorwacja w Polsce to tez bardzo ważne. Podobne tlo.

    Dla zmiany tematu; zerknijcie na moj wpis o Giorgio kilka minut temu!
    Ostatnio edytowane przez Giorgio ; 25-04-2021 o 18:44

  7. #17
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    02 2020
    Mieszka w
    Turek
    Auto
    Stelvio FE LPG; Giulia Veloce `17 LPG
    Postów
    455

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krzysztof Zobacz post
    Na małe miejscowości przed pełnym sezonem radzę uważać. Może być problem z posiłkami, jeśli ktoś sam nie gotuje na wakacjach. W zeszłym roku pod koniec czerwca wybraliśmy się na rowerach z Breli do Bratuša i jedyna restauracja przy plaży w Bratušu była jeszcze zamknięta.
    Dajemy radę, jesteśmy cromaniakami ale rzeczywiscie dla kogoś kto wybiera standardowy wypoczynek to słuszna uwaga.

  8. #18
    Użytkownik Świeżak Avatar Nemiroff
    Dołączył
    07 2019
    Mieszka w
    Gōrny Ślōnsk
    Auto
    StelvioQ Abarth Spider
    Postów
    156

    Domyślnie

    Cytat Napisał Giorgio Zobacz post
    Pytałeś kto sie wybiera na majówkę do Chorwacji (w czasie pandemii).Czyżby moja odpowiedz była niezbyt jasna? Nie nie wybieram sie!
    Zawsze warto czytać ze zrozumieniem. Pytałem się kto się wybiera, a nie kto się NIE wybiera. Jest to istotna różnica. Nieprawdaż?

    Ciesz się życiem i daj się nim cieszyć innym. Wybierz się na przejażdżkę Alfą dalszą albo bliższą. Póki możesz. Bądź zdrów!

    Jak już jedziemy OT i piszesz o wyborach w Niemczech, to wszelkie znaki na niebie i ziemi wskazują że wygrają je Zieloni i to pani Baerrbock zostanie nową kanclerz. Wtedy alfą na przejażdżkę będzie można tylko pojechać, ciągnąć ją na przyczepce za Teslą. Maksymalnie 100kmh po autobahnie....

  9. #19
    Użytkownik Znawca Avatar Krzysztof
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Jaworzno
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4
    Postów
    1,394

    Domyślnie

    Cytat Napisał Giorgio Zobacz post
    Ale sprawa jest bardzo poważna. Tak jak widać, wiele osób w Polsce bardzo chce jak najszybciej do Chorwacji jechać wszelkimi sposobami. Wolno o to zabiegać.
    Na podstawie polskiego portalu: https://www.cro.pl/aktualne-informac...21-t56190.html
    "Jednak Ministerstwo Spraw Zagranicznych zaleca zachowanie szczególnej ostrożności podczas podróży do Republiki Chorwacji z uwagi na utrzymującą się na wysokim, wzrostowym, poziomie liczbę zakażeń w stosunku do liczby przebywających w Chorwacji.
    Warto odnotować, że 14-dniowy wskaźnik zachorowalności w Polsce (liczony na 100 tys. mieszkańców) wynosi obecnie 173 i jest zdecydowanie wyższy niż w Chorwacji, gdzie wskaźnik ten wynosi 104
    (stan na dzień 15 kwietnia 2021)."

    W zeszłym roku w czerwcu było tak samo - w Polsce wskaźnik zachorowań dobijał do 100 osób dziennie, a na Chorwacji 2-3 osoby na dzień i wszyscy znajomi się dziwili, że nie boję się jechać do Chorwacji Problemem był jedynie tranzyt, bo jak już wypuścili mnie z Polski, to nie wpuścili mnie do Czech na 2 godziny jazdy tranzytem bez zatrzymywania do granicy z Austrią. Pojechałem z marszu przez Niemcy nadkładając 700 km po pustych niemieckich autostradach w czasie pandemii łapiąc się na tym, żeby nie przekraczać 200 km/h Na plaży można było zachować nawet 200 m odstępu od sąsiednich plażowiczów W tym roku pewnie już się nie uda taki luz na wakacjach

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał bronek90 Zobacz post
    Dajemy radę, jesteśmy cromaniakami ale rzeczywiscie dla kogoś kto wybiera standardowy wypoczynek to słuszna uwaga.
    Moja Pani by mi tego nie wybaczyła. Nie po to jeździmy na wakacje do Chorwacji/Włoch, żeby jeść schabowego
    Ostatnio edytowane przez Krzysztof ; 25-04-2021 o 20:14
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4 (2018-...)
    AR 159 1.9 JTDM Q-Tronic Distinctive (2008-...)
    AR 147 2.0 TS Selespeed Distinctive (2001-2008)

  10. #20
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    02 2020
    Mieszka w
    Turek
    Auto
    Stelvio FE LPG; Giulia Veloce `17 LPG
    Postów
    455

    Domyślnie

    A kto mówi o schabowym? lignije na żaru, duże toceno ewentualnie kozice

Podobne wątki

  1. Wypożyczenie auta na majówkę
    Utworzone przez Dusior w dziale Śląskie
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 15-04-2013, 21:02

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory