Strona 1 z 5 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 44

Temat: Chorwacja / Czarnogóra na majówkę

  1. #1
    Użytkownik Świeżak Avatar Nemiroff
    Dołączył
    07 2019
    Mieszka w
    Gōrny Ślōnsk
    Auto
    StelvioQ Abarth Spider
    Postów
    156

    Domyślnie Chorwacja / Czarnogóra na majówkę

    Czołem Alfamaniacy,

    ktoś się z Was wybiera wystawić na adriatyckie słońce nasze piękności na weekend majowy?

    Na Słowacji wymagają od nas pisemnego pozwolenia na tranzyt (!) z ich ministerstwa spraw wewnętrznych. Czesi chcą testu na wjazd. Tranzyt przez Węgry jak kiedyś przez DDR, tylko wyznaczone trasy i stacje benzynowe. Oficjalnie granice otwarte, Schengen działa (sarkazm)

  2. #2
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    08 2012
    Auto
    Giulia
    Postów
    454

    Domyślnie

    Jak wyglada sytuacja gdy ktoś jest zaszczepiony ?

  3. #3
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2019
    Auto
    czarne
    Postów
    173

    Domyślnie

    Cytat Napisał Nemiroff Zobacz post
    Czołem Alfamaniacy,
    Na Słowacji wymagają od nas pisemnego pozwolenia na tranzyt (!) z ich ministerstwa spraw wewnętrznych.
    Podobno jednak nie: https://crolove.pl/przydatna-informa...-do-chorwacji/

  4. #4
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    11 2018
    Mieszka w
    BIALYSTOK
    Auto
    alfa romeo
    Postów
    1,505

    Domyślnie

    Cytat Napisał Nemiroff Zobacz post
    Czołem Alfamaniacy,

    ktoś się z Was wybiera wystawić na adriatyckie słońce nasze piękności na weekend majowy?

    Na Słowacji wymagają od nas pisemnego pozwolenia na tranzyt (!) z ich ministerstwa spraw wewnętrznych. Czesi chcą testu na wjazd. Tranzyt przez Węgry jak kiedyś przez DDR, tylko wyznaczone trasy i stacje benzynowe. Oficjalnie granice otwarte, Schengen działa (sarkazm)
    Następny co myśli ze pandemii nie ma.

  5. #5
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Garraty
    Dołączył
    03 2017
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    588

    Domyślnie

    Cytat Napisał marekkoczta Zobacz post
    Następny co myśli ze pandemii nie ma.
    Przepraszam autora tematu za offtop (sam chcę jechać do Chorwacji) ale w odpowiedzi na post kolegi wyżej gdzie autor napisał, że pandemii nie ma? Jak nie masz nic konkretnego do dodania to po jakiego grzyba się wypowiadać? Najlepiej się doczepić bo tak, bo taka pandemia straszna i trzeba być szeryfem. Masakra!

    A co Chorwacji sam się więcej dowiem, chcemy jechać jakoś w czerwcu/lipcu

  6. #6
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    02 2020
    Mieszka w
    Turek
    Auto
    Stelvio FE LPG; Giulia Veloce `17 LPG
    Postów
    450

    Domyślnie

    Czerwiec lipiec już powinni odpuścić, w końcu żyją z turystyki. Aktualnie można wjechać do cro bez kwarantanny jeśli posiada się negatywny wynik testu antygenowego, który ważny jest 10 dni lub przeszło się w ciągu ostatnich 180 dni covid lub jest się zaszczepionym obiema dawkami i po szczepieniu druga dawka upłynęło 14 dni. Można ewentualnie udać się w podróż służbową i nie przebywać na kwarantannie, pytanie jak do tego będą podchodzić. Po powrocie do PŁ obowiązkowy test bądź kwarantanna. Obecne zasady wjazdu do cro obowiązują do 30 kwietnia, pytanie w jakiej formie dalej przedłuża. Do tranzytu przez CZ aktualnie potrzebny jest test, jakieś zamieszanie było że Słowacja, nie wiem czy już się wyjaśniło, reszta państw tranzytowych bez problemu. My mamy zaplanowany wyjazd 30 sierpnia, do tego czasu pewnie zniknie większosc obostrzeń, przynajmniej taka mam nadzieję bo szczepić się nie zamierzam więc pozostałyby mi i żonie testy. Bierzemy również pod uwagę wyjazd w maju ale pod warunkiem, że trochę poluzują obostrzenia. Pozdrawiam

  7. #7
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Giorgio
    Dołączył
    01 2018
    Auto
    Stelvio First Edition
    Postów
    381

    Domyślnie

    Cytat Napisał marekkoczta
    Następny co myśli ze pandemii nie ma.
    marekkoczta, ja podzielam Twoje zdanie i dzięki za wpis. Ja tez uważam ze za wielu lekceważy sytuacje...narazajac nas wszystkich na wielkie niebezpieczeństwo i przedluzajac obecny stan. Atak na Ciebie to następny dowód na brak rozwagi i oceny wagi pandemii. Rozsadek przychodzi z czasem... tego w szkołach mało uczą.

  8. #8
    Użytkownik Świeżak Avatar Prosper
    Dołączył
    03 2019
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Stelvio B-TECH 2.0 TB 200KM
    Postów
    188

    Domyślnie

    Na wielkie niebezpieczeństwo bardziej narażają nas rządzący i doradzające im leśne dziadki z tytułami profesurskimi. Niebezpieczeństwo utraty płynności finansowej, zdrowia fizycznego i psychicznego.
    Wsiadając w samochód i decydując się na długą podróż nad Adriatyk raczej nie będziemy dmuchać, chuchać i kichać w zamkniętej przestrzeni na kogokolwiek poza członkami najbliższej rodziny.

  9. #9
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Giorgio
    Dołączył
    01 2018
    Auto
    Stelvio First Edition
    Postów
    381

    Domyślnie

    OK, Wracajac wiec konkretnie do Alf bo to forum samochodowe. Wiadomo ze auto wraz ze wzrostem przebiegu narażone jest na zwiększone szanse awarii technicznych, możliwe sa wypadki drogowe, kupienie "chrzczonego paliwa" zwlaszcza za granica, przypadku kradzieży, itd. No i oczywiście spadek wartości samochodu kiedy go sprzedajemy. z wieloma km na liczniku. Tak wiec, daleki wyjazd, jak do Chorwacji, wiele kilometrów po wyboistych drogach, to duże niebezpieczeństwo i kosztowna wręcz nieoplacalna rzecz, plus niestrawne posilki w drodze, słabe wi-fi, nie mówiąc o korkach na granicach, użerania sie z celnikami, Lepiej zostac w domu. A jak sie będzie nudzić to proszę zgłosić sie do lokalnego szpitala jako wolontariusz na oddziale Covid i trzymać za rece umierających, pocieszać ich, pomagać salowym, sprzątać w kostnicy, itd. A kochana Alfa niech bezpiecznie stoi w garażu. A o tych Chorwatach którzy woleliby abyście do nich przyjechali zamiast pomoc bliźnim w Polsce w potrzebie tez warto pomyśleć. Czy warto im pieniądze zostawiać?

    Dbanie i troska o nasze Alfy wymaga zostania w miejscu zamieszkania.!

  10. #10
    Użytkownik Świeżak Avatar Nemiroff
    Dołączył
    07 2019
    Mieszka w
    Gōrny Ślōnsk
    Auto
    StelvioQ Abarth Spider
    Postów
    156

    Domyślnie

    W tym wątku zadałem pytanie, czy ktoś wybiera się na majówkę do Chorwacji / Czarnogóry. Nie pytałem o stosunek do obecnej sytuacji, czy o to co myślę czy czego nie myślę albo jakie mam zdanie w tej czy innej kwestii.
    [MENTION=77138]Giorgio[/MENTION] - pierwszorzędna demagogia. W technikach manipulacji socjologicznej nazywa się to wzbudzeniem poczucia winy.
    [MENTION=58701]admin[/MENTION] - bardzo proszę o zamknięcie wątku.

Podobne wątki

  1. Wypożyczenie auta na majówkę
    Utworzone przez Dusior w dziale Śląskie
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 15-04-2013, 21:02

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory