Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 21

Temat: Koniec platformy Giorgio... przez brak wizji o elektryfikacji.

  1. #1
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Giorgio
    Dołączył
    01 2018
    Auto
    Stelvio First Edition
    Postów
    381

    Domyślnie Koniec platformy Giorgio... przez brak wizji o elektryfikacji.

    Auastralijskie media 3 godziny temu opublikowaly ta szokująca informacje:

    https://www.caradvice.com.au/947278/...ndoned-report/

    W skrocie: nasza wspaniała platforma Giorgio to historia,... niestety nie była zaprojektowana aby uwzględnić baterie i elektryczne silniki. Alfa Romeo wydala astronomiczne sumy na jej powstanie no i wpadka. Jest ona używana teraz tylko w Giulii i Stelvio. Wkrótce będzie w Tonale i pewnie później (?) w Brennerze. I koniec. To wielkie straty dla Alfy bo kolosalną inwestycja i wielkie nadzieje poda na marne. Inne/nastepne Alfy pojada na platformach Stellantis dzielonych z Peugeotem, citroenem, fiatem, Chryslerem, itp.

    Szkoda ze tak to sie kończy dla Giorgio....co ja zrobie?

  2. #2
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Shimmy
    Dołączył
    04 2019
    Mieszka w
    KR/ERA
    Auto
    Giulia B-Tech+
    Postów
    908

    Domyślnie

    Temat był już poruszany w temacie o newsach: https://www.forum.alfaholicy.org/giu...ml#post2282198

    Oraz w kilku innych na reszcie forum. Australia widzę ma wolniejszy internet - dopiero dotarło do nich pierwsze fake info.

  3. #3
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Giorgio
    Dołączył
    01 2018
    Auto
    Stelvio First Edition
    Postów
    381

    Domyślnie

    Hahaha... a more z powodu weekendu?

  4. #4
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    [MENTION=77138]Giorgio[/MENTION] pomijając fakt, że kwestia tego fake newsa była już poruszana od kilku dni to skąd Ty wziąłeś info, że na Giorgio będzie Tonale, a później Brennero?

  5. #5
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    06 2018
    Auto
    Stelvio 2.0/200KM
    Postów
    695

    Domyślnie

    Przecież już krążą spekulacje i plotki, że Tonale będzie na platformie PSA, czyli pewnie 1.2l, 3 cylindry itp itd - tzn. nigdy bym tego nie kupił... Co nie zmienia faktu, że ekoteroryści i bezmyślne przystawki do biurek w Brukseli ukatrupili już niejeden dobry produkt motoryzacji, więc Giorgio nie byłby pierwszą ich ofiarą.

  6. #6
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    02 2016
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Auto
    Alfa Romeo Giulia 2.0T
    Postów
    429

  7. #7
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2015
    Auto
    Stelvio 2.0T
    Postów
    174

    Domyślnie

    Cytat Napisał ciafok Zobacz post
    Przecież już krążą spekulacje i plotki, że Tonale będzie na platformie PSA, czyli pewnie 1.2l, 3 cylindry itp itd - tzn. nigdy bym tego nie kupił... Co nie zmienia faktu, że ekoteroryści i bezmyślne przystawki do biurek w Brukseli ukatrupili już niejeden dobry produkt motoryzacji, więc Giorgio nie byłby pierwszą ich ofiarą.
    Moze miec 3 cylindry byleby zestrojenie ukladu kierowniczego i zawieszenia byla jak w kazdej Alfie
    Oś czasu: 147 2.0 TS Selespeed, 156 2.0 TS Sportwagon, 156 2.0 JTS, Giulietta 1.4 MA TCT, Giulia Super 2.0T, Stelvio Business 2.0T

  8. #8
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    06 2018
    Auto
    Stelvio 2.0/200KM
    Postów
    695

    Domyślnie

    Cytat Napisał _arekm_ Zobacz post
    Moze miec 3 cylindry byleby zestrojenie ukladu kierowniczego i zawieszenia byla jak w kazdej Alfie
    Silnik poprzecznie, napęd na przód EWENTUALNIE z dołączanym tyłem (chociaż raczej 4x4 za pomocą silniczka elektrycznego)... No nie wiem, jeżeli już ktoś musi takie coś kupić to pewnie oryginał (308-ka) będzie znacznie tańszy... W hybrydach - z założenia o kilkadziesiąt do paruset kilogramów cięższych od porównywalnych wersji z napędem spalinowym - chyba tylko Porsche stać na wyprodukowanie czegoś ekscytującego, na pewno nie PSA.

  9. #9
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2015
    Auto
    Stelvio 2.0T
    Postów
    174

    Domyślnie

    Giulietta tez miała silnik poprzecznie i platformę od Bravo. Ja już mam do tego samochodu sentyment, świetnie się tym jeździło.

    4x4 to znowu kilkadziesiąt kg więcej. A do tego silnika 1.2 kompresor zasilany prądem z układu mild hybrid jak w najnowszym Ghibli. To byłby fajny hot hatch chociaż moje oczekiwania nie są takie wygórowane jak przedmówcy. Nie gonię za Nm i km/h. Byle by można było pocieszyć się codziennie z jazdy za jakąś rozsądną cenę.
    Oś czasu: 147 2.0 TS Selespeed, 156 2.0 TS Sportwagon, 156 2.0 JTS, Giulietta 1.4 MA TCT, Giulia Super 2.0T, Stelvio Business 2.0T

  10. #10
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,476

    Domyślnie

    Cytat Napisał _arekm_ Zobacz post
    Giulietta tez miała silnik poprzecznie i platformę od Bravo. Ja już mam do tego samochodu sentyment, świetnie się tym jeździło.
    Bzdury na resorach piszesz! Karoseria Giulietty nie ma nic wspólnego z bravo- to inna platforma!

Podobne wątki

  1. Alfa147 brak mocy przez wydech
    Utworzone przez adaSp11 w dziale 147
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 18-08-2020, 23:06
  2. [Giulietta] Silnik 1.8 tbi , brak mocy przez pierwsze 8 km.
    Utworzone przez jacpab w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 62
    Ostatni post / autor: 22-09-2019, 11:32
  3. brak połączenia z ECU przez Kabel vagKKL
    Utworzone przez hkihki19 w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 09-01-2016, 18:19
  4. Koniec Alfa Romeo, koniec legendy, koniec pasji....
    Utworzone przez simeone w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 31
    Ostatni post / autor: 21-05-2012, 22:58

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory