Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Temat: Trzeszcząca tylna półka/fotele / rezonans po ostrzejszej jeździe

  1. #1
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2021
    Auto
    Stelvio MY21 280KM / Mazda MX-5 / BMW 430i
    Postów
    41

    Domyślnie Trzeszcząca tylna półka/fotele / rezonans po ostrzejszej jeździe

    Cześć, użytkuję Stelvio, od niespełna miesiąca i jestem bardzo zadowolony. Jedynie dwa "drobiazgi" mnie irytują, mam pytanie do Was czy ktoś miał podobnie i jeśli tak - jak sobie poradził z usunięciem problemu.

    1. Trzeszcząca tylna półka/fotele - przez pierwsze kilka dni po zakupie była absolutna cisza, lecz po paru tygodniach, w trakcie których jeździłem trochę po wertepach, składałem siedzenia, etc., od strony bagażnika zaczęły dochodzić trzeszczenia, stuki, rezonans. Dzieje się to niezależnie czy roleta bagażnika jest zwinięta, natomiast trochę pomaga zdjęcie całej listwy z roletą (dźwięki są z mniejszym natężeniem, ale są). Czy jest jakaś typowa przypadłość tylnej półki/siedzeń, z powodu której elementy te hałasują? Czy ktoś miał ten problem i zlokalizował źródło dźwięków?

    2. Po ostrzejszej jeździe, gdy układ wydechowy jest bardziej rozgrzany (auto jeszcze docieram, ale zdarza mi się już mocniej przyspieszyć, etc), przy toczeniu się 5-20 km/h w zakresie 1-1,5 tys obrotów przy dodawaniu i odejmowaniu gazu słychać rezonowanie/terkotanie. Objaw ten nie występuje na zimno, ani podczas/po spokojnej jeździe. Jest się czym przejmować, czy ten typ tak ma?

    Z góry dziękuję za pomoc

    K

  2. #2
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2019
    Auto
    czarne
    Postów
    173

    Domyślnie

    Ja zauważyłem jedynie mocny rezonans prawego fotela przy szybkich zakrętach w lewo. Zanim jednak pojechałem do serwisu stwierdziłem, że powoduje go klamra pasa, która jakimś cudem często ustawia się w poprzek i tłucze o słupek popychana fotelem pasażera. Tył jest cichutki po prawie 2 latach i 32 tkm. Na początku rezonowały prawe drzwi przy głośniejszej muzyce, ale w ASO zamiast poprawić mocowanie tapicerki od razu wymieniło głośnik na nowy co i tak rozwiązało sprawę poprzez demontaż/montaż boczku drzwi.
    Sprawdź, czy w schowku na prawym boku bagażnika nie poluzowało się jakieś mocowanie. To też lubi się tłuc.

  3. #3
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    06 2021
    Auto
    Stelvio
    Postów
    1

    Post Hałas z bagaznika

    U mnie to samo i nie mogę namierzyć czy to roleta, siedzenia, obudowa klapy, czy okolice koła zapasowego. Szczególnie rezonowanie pojawia się z tyłu auta podczas jazdy po bruku, wtedy to słychać, bo na równym jest cisza. Jeśli ma ktoś jakieś doświadczenia z tym tematem to będę wdzięczny za sugestie.

  4. #4
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfy Romeo MiTo; Alfa Romeo 159sw; Alfa Romeo Gulia Super
    Postów
    1,285

    Domyślnie

    Zacznij od sprawdzenia koła zapasowego - czy nie leży luźno, słabo zamocowane. Rezonować mogą tylko elementy ruchome.

  5. #5
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    Ja mam przedliftowe Stelvio, ale odnośnie rolety tył i siedzeń -cisza. Odnośnie rezonansu podczas przyspieszania, to miałem tylko kilka razy, ale to przy mocnym przyspieszaniu i tylko na D. Powodem może być mikrofon podbicia dźwięku, ale jeżeli występuje na N i w takim zakresie obrotów, jak podałeś to raczej to nie to

  6. #6
    Użytkownik Znawca Avatar anAlfaBeta
    Dołączył
    08 2015
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    1,960

    Domyślnie

    Jak jeździłem testówką Stelvio to brzęczało z tyłu na kostce tak samo jak u mnie w Giulii - tylna tablica rejestracyjna.
    Giulia Veloce Misano Blue 2.0 TB
    159 Sportwagon Q-Tronic '06 Nero Oceano była

  7. #7
    Użytkownik Świeżak Avatar Gelo
    Dołączył
    12 2019
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Q4 2.0 280km
    Postów
    180

    Domyślnie

    U mnie w Giulii czasem dochodzą odgłosy z tylnej kanapy z prawej strony. Pomaga co jakiś czas kremowanie skóry.

  8. #8
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    06 2018
    Auto
    Stelvio 2.0/200KM
    Postów
    695

    Domyślnie

    Stelvio przedlift - zauważyłem, że klamra pasa pasażera potrafi "stukać" o oparcie fotela pasażera (przy braku pasażera na fotelu) - trzeba ustawić odpowiednią wysokość spoczynkową klamry za pomocą ogranicznika na pasie i cisza.

Podobne wątki

  1. Tylna półka do głośników w 166...
    Utworzone przez pablito8212 w dziale 166
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 04-10-2020, 16:56
  2. [146] Półka tylna
    Utworzone przez Mietek i Basia w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 01-09-2012, 19:35
  3. [145] Tylna półka z 146 do 145
    Utworzone przez Alfa145boxer w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 15-12-2010, 11:21
  4. Tylna półka/podszybie sedan
    Utworzone przez Marcino20 w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 01-10-2009, 21:48

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory