Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Temat: Przekroczony poziom oleju

  1. #1
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    12 2017
    Mieszka w
    Dolnośląskie
    Auto
    Guliietta,Stelvio, MTS1260
    Postów
    62

    Domyślnie Przekroczony poziom oleju

    13 tysi od wymiany oleju a tu taki komunikat!??. Przecież to nie diesel , żeby przybywało oleju.... Obserwować , czy do ASO?
    Załączone obrazy Załączone obrazy Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	alfa olej.jpg
Wyświetleń:	14
Rozmiar:	32.3 KB
ID:	277920  

  2. #2
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Shimmy
    Dołączył
    04 2019
    Mieszka w
    KR/ERA
    Auto
    Giulia B-Tech+
    Postów
    908

    Domyślnie

    Miałem ten komunikat rok temu. Olej miał wtedy pół roku i jakieś 5 tysięcy nalotu. Akurat zbliżał mi się serwis więc dałem do ASO do sprawdzenia.

    Niestety choć szukali to nie znaleźli konkretniej przyczyny. Od tej pory nie powtórzyła się ta sytuacja.

  3. #3
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    05 2018
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Giulia Super 2.0 200
    Postów
    15

    Domyślnie

    Cytat Napisał Shimmy Zobacz post
    Miałem ten komunikat rok temu. Olej miał wtedy pół roku i jakieś 5 tysięcy nalotu. Akurat zbliżał mi się serwis więc dałem do ASO do sprawdzenia.

    Niestety choć szukali to nie znaleźli konkretniej przyczyny. Od tej pory nie powtórzyła się ta sytuacja.
    Który serwis po 15 k czy po roku bo do żadnego blisko?


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  4. #4
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    04 2012
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Giulia 2.0 RWD MY'20
    Postów
    475

    Domyślnie

    Może paliwo przedostaje sie do oleju i podwyzsza jego stan, odkrec korek wlewu oleju i powachaj czy nie czuc benzyna. Masz GPF? podobno filtry gpf w nowych autach moga przyczyniac sie do dostawania sie paliwa do oleju.

    Dzis obejrzalem odcinek Jagodowego i jego perypetii z nowiutkim Megane RS 1.8T, szok ! polecam obejrzec https://www.youtube.com/watch?v=a2y8...nel=JagodowyTV. Po 1200 KM nalotu i zbadaniu szczegolowym oleju wyszly ogromne ilosci paliwa w oleju, po wymianie na nowy i przejechaniu kolejnych ~1200 praktycznie to samo. Oczywiscie nie mowie ze takie cos sie dzieje w alfach (mam nadzieje ze nie) ale warto miec to na uwadze. GPFy to zlo .. w szczegolnosci jak ktos tras nie robi tylko po miescie sie snuje.

  5. #5
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Shimmy
    Dołączył
    04 2019
    Mieszka w
    KR/ERA
    Auto
    Giulia B-Tech+
    Postów
    908

    Domyślnie

    Cytat Napisał Rafał15 Zobacz post
    Który serwis po 15 k czy po roku bo do żadnego blisko?


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
    Serwis roczny. Auto miał wtedy rok i 11 tysięcy km przebiegu, ale to bez znaczenia raczej.

  6. #6
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Ludvigus
    Dołączył
    08 2008
    Mieszka w
    Trzebownisko, Rzeszów, PL
    Auto
    Giulia 2.0TB, 147 1.6 TS
    Postów
    761

    Domyślnie

    Cytat Napisał Cinek78 Zobacz post
    Przecież to nie diesel , żeby przybywało oleju
    Odkręć korek oleju i obwąchaj olej/korek pod kątem zawartości benzyny w oleju. Możesz też wymienić olej i próbkę ze spuszczonego oddać do laboratorium do analizy, to się okaże.


    Cytat Napisał method Zobacz post
    Dzis obejrzalem odcinek Jagodowego i jego perypetii z nowiutkim Megane RS 1.8T, szok ! polecam obejrzec
    Za późno. Karol już się kogoś/czegoś przestraszył, bo nieświadomie mógł przypadkiem odkryć wadę konstrukcyjną dupowozów spod znaku "RS" od marki "kuciapka" [(R) by KickSter], i film został zdjęty z kanału... "Film niedostępny. Ten film jest prywatny."

    Ja po tym materiale jestem w niemałym szoku i będę obwąchiwał regularnie olej w silniku. W materiale auto z salonu, 1200km przebiegu na dotarciu, użytkowane z głową przez chłopaka, który czuje motoryzację i dotyka rękoma pieców składanych przez "Coobcia" - zlanie oleju w ASO, oddanie do badania i okazuje się że oprócz opiłków (krzem, miedź) w oleju są przepalone dodatki, a największym problemem jest ilość benzyny w nim zawartej - kolor czarny, jak w JTD po 10kkm.

    Co do filtra GPF - żeby podnieść temperaturę spalin nie trzeba dolewać, a zubożyć mieszankę, więc nie wiadomo czy to z powodu GPF benzyna przedostaje się do miski olejowej. IMHO należało by to zbadać, żeby rozwiać wątpliwości, żeby potem legendy nie krążyły po sieci.

    L.

  7. #7
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    04 2012
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Giulia 2.0 RWD MY'20
    Postów
    475

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ludvigus Zobacz post
    Za późno. Karol już się kogoś/czegoś przestraszył, bo nieświadomie mógł przypadkiem odkryć wadę konstrukcyjną dupowozów spod znaku "RS" od marki "kuciapka" [(R) by KickSter], i film został zdjęty z kanału... "Film niedostępny. Ten film jest prywatny."

    Ja po tym materiale jestem w niemałym szoku i będę obwąchiwał regularnie olej w silniku. W materiale auto z salonu, 1200km przebiegu na dotarciu, użytkowane z głową przez chłopaka, który czuje motoryzację i dotyka rękoma pieców składanych przez "Coobcia" - zlanie oleju w ASO, oddanie do badania i okazuje się że oprócz opiłków (krzem, miedź) w oleju są przepalone dodatki, a największym problemem jest ilość benzyny w nim zawartej - kolor czarny, jak w JTD po 10kkm.

    Co do filtra GPF - żeby podnieść temperaturę spalin nie trzeba dolewać, a zubożyć mieszankę, więc nie wiadomo czy to z powodu GPF benzyna przedostaje się do miski olejowej. IMHO należało by to zbadać, żeby rozwiać wątpliwości, żeby potem legendy nie krążyły po sieci.
    Film byl dostepny mniej niz 24h, ciekawe jestem jakie kulisy sa za tym wszystkim, Renault musialo sie to bardzo nie spodobac, jak to sie potwierdzi to beda mieli bardzo duzy problem. Pod koniec pokazali tez olej ktory dostali od innego uzytkownika tego samego modelu po 4k km i organoleptycznie bylo dokladnie to samo, zostanie oddany do szczegolowej analizy rowniez. Do wyjasnienia sprawy, gdybym byl uzytkownikiem takiego samochodu to bym z garazu nie wyjezdzal Po zaledwie 1000 km zeby olej tak tracil swoje wlasciwosci, z 0W-40 lepkosc spadla do 0W-30, tempereatura zaplonu do 105 st., wiekszosc dodatkow zdegradowana, rozcienczenie paliwem. Strach pomyslec co by sie dzialo po upalaniu albo po 15k km.

    Ma wyjsc podobno "poprawiona" wersja tego filmu, choc nie wiem co sie za tym poprawnieniem kryje.

  8. #8
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    02 2009
    Mieszka w
    Kąty Wrocławskie.
    Auto
    była AR156 1,9 JTD 110 2001; AR147 1,9 JTD 2003, Stelvio, jest 159,1,9 200KM, Giulia 280KM
    Postów
    1,552

    Domyślnie

    O czarnym oleju pisałem po wymianie oleju u siebie po przebiegu 11kkm- olej był czarny jak w dieslu. Przy kolejnej wymianie - 19kkm też był moim zdaniem za czarny jak na benzynę, dodatkowo przy tej wymianie zastosowałem płukankę i za niedługo zobaczę jaki będzie olej przy zmianie. Mam Starą hondę z przeb. 270kkm (wtrysk wielop.) olej nigdy nie był taki czarny. Pewnie wtrysk bezp. paliwa, może moc silnika ma wpływ na stan przepracowanego oleju w nowej generacji motorów.

  9. #9
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Karol1
    Dołączył
    04 2020
    Auto
    ALFA GIULIA VELOCE
    Postów
    504

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaz156 Zobacz post
    O czarnym oleju pisałem po wymianie oleju u siebie po przebiegu 11kkm- olej był czarny jak w dieslu. Przy kolejnej wymianie - 19kkm też był moim zdaniem za czarny jak na benzynę, dodatkowo przy tej wymianie zastosowałem płukankę i za niedługo zobaczę jaki będzie olej przy zmianie. Mam Starą hondę z przeb. 270kkm (wtrysk wielop.) olej nigdy nie był taki czarny. Pewnie wtrysk bezp. paliwa, może moc silnika ma wpływ na stan przepracowanego oleju w nowej generacji motorów.
    Co do tej płukanki przed wlaniem preparetu z płukanką wymieniłeś stary filtr na nowy ? Po wlaniu płukanki silnik pracuje (ok 15-30 minut zależy jaki producent ) po tym czasie zlewa się olej i wymienia się drugi raz filtr. Przy płukance zmieniam dwa razy filtr , żeby płukanka nie rozpuściła tego co jest już wtym pierwszym filtrze.

  10. #10
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2017
    Auto
    2017 Giulia 2.0 RWD
    Postów
    205

    Domyślnie

    Cytat Napisał Cinek78 Zobacz post
    13 tysi od wymiany oleju a tu taki komunikat!??. Przecież to nie diesel , żeby przybywało oleju.... Obserwować , czy do ASO?
    Przecież to jest silnik z bezpośrednim wtryskiem paliwa. Jak pracuje na krótkich odcinkach to nie ma co się dziwić, że paliwo nie ma kiedy odparować z oleju. 13 tys. km to już dawno olej do wymiany. Cząstki sadzy przyśpieszają znacznie zużycie łańcucha rozrządu.

    Do ASO, ale na wymianę

    O czarnym oleju pisałem po wymianie oleju u siebie po przebiegu 11kkm- olej był czarny jak w dieslu. Przy kolejnej wymianie - 19kkm też był moim zdaniem za czarny jak na benzynę
    Silniki zasilane bezpośrednim wtryskiem paliwa generują zazwyczaj od 30 do 40 razy więcej sadzy w porównaniu do PFI.

    Karol już się kogoś/czegoś przestraszył, bo nieświadomie mógł przypadkiem odkryć wadę konstrukcyjną dupowozów spod znaku "RS"
    Odkrył bezpośredni wtrysk paliwa. Jeśli samochód w kółko robi krótkie odcinki to tak to wygląda. Internety lubią afery wynikające z niewiedzy. Można się ponakręcać.
    Ostatnio edytowane przez Toma ; 02-05-2021 o 10:39

Podobne wątki

  1. [Brera] Poziom oleju na bagnecie, niewyraźny ślad, jak poprawnie sprawdzić poziom oleju?
    Utworzone przez statttic123 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 03-09-2016, 09:04
  2. Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 24-01-2015, 14:33
  3. [MiTo] Twinair 105 - Kontrolka oleju i silnika i poziom oleju na bagnecie.
    Utworzone przez PanPe w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 13-08-2014, 01:44
  4. poziom oleju.
    Utworzone przez adibe w dziale 147
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 22-05-2012, 20:29
  5. poziom oleju
    Utworzone przez wiertar w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 22-10-2010, 10:45

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory