Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 25

Temat: Keyless

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    05 2021
    Auto
    Stelvio i Mito
    Postów
    4

    Domyślnie Keyless

    Witam wymieniłem baterie w keyless. Po wymianie baterii pilot nie reaguje. Awaryjne odpalanie Stelvio rocznik 2018 wersja europejska poprzez umieszczenie keyless w konsoli środkowej odpala samochód. Jednakże wejście do samochodu przez naciśnięcie pilota jest niemożliwe. Tak samo dopóki nie włożę pilota do konsoli środkowej wyskakuje komunikat o niewykrytym kluczyku. Pilot był bez baterii ok. 5-7 minut. Czy mógł się rozkodować i czy jest jakaś procedura na samodzielne zakodowanie kluczyka bez wizyty w ASO? Drugi keyless działa bez zarzutu.

  2. #2
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    MAŁOPOLSKA
    Auto
    156 1,9 jtd 2002r,gt 1,9 jtd 2007r,brera 2,4 jtd 2007 Giulia 2.2 180 km
    Postów
    307

    Domyślnie

    Cytat Napisał KamilB Zobacz post
    Witam wymieniłem baterie w keyless. Po wymianie baterii pilot nie reaguje. Awaryjne odpalanie Stelvio rocznik 2018 wersja europejska poprzez umieszczenie keyless w konsoli środkowej odpala samochód. Jednakże wejście do samochodu przez naciśnięcie pilota jest niemożliwe. Tak samo dopóki nie włożę pilota do konsoli środkowej wyskakuje komunikat o niewykrytym kluczyku. Pilot był bez baterii ok. 5-7 minut. Czy mógł się rozkodować i czy jest jakaś procedura na samodzielne zakodowanie kluczyka bez wizyty w ASO? Drugi keyless działa bez zarzutu.
    Moim zdaniem bateria do niczego
    Też to przerabiałem bateria nowa oryginalnie zapakowana ale poniżej 2V


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  3. #3
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    05 2021
    Auto
    Stelvio i Mito
    Postów
    4

    Domyślnie

    Też tak myślałem i wymieniałem dwa razy baterie i nic to nie dało, włożyłem ją również do drugiego pilota i działa bez problemów

  4. #4
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    09 2020
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce Ti
    Postów
    114

    Domyślnie

    Wiem, że pisałeś, że sprawdzałeś baterie w innym kluczyku, ale sprawdź, czy nowa bateria nie ma przypadkiem naklejki zabezpieczającej. Ostatnio się na taką naciąłem

  5. #5
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    05 2021
    Auto
    Stelvio i Mito
    Postów
    4

    Domyślnie

    Oczywiście, że naklejki były, ale odkleiłem je

  6. #6
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    05 2021
    Auto
    Stelvio i Mito
    Postów
    4

    Domyślnie

    Widzę, że chyba nie miał nikt takiego problemu, więc zostaje chyba tylko ASO

  7. #7
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2022
    Auto
    Stelvio/Giulia USA
    Postów
    239

    Domyślnie

    Żeby nie powielać tematów keyless odświeżę kotleta.

    Co może być powodem bardzo słabego sygnału kluczyków keyless, drzwi otwierają się gdy kluczyk max jest ok 0,5m od drzwi, a odpali wtedy jak znajdzie się przy konsoli środkowej.
    Baterie wymieniłem w obu kluczykach na tegoroczne VARTA up to 70% more itd. ale nic nie pomogło.

    Auto przyszło bez kluczyków, kluczmistrz wykasował 3k zł za dwa z wkodowaniem twierdząc że są oryginały - są z napisem alfa romeo, ale jak je otworzyłem nie mają drukowanego info o częstotlliwości itp.

    Czy to może być wina plastiku użytego do obudowy ? w grupie VAG chińskie nowe obudowy jak ktoś chciał zmienić tak właśnie działały że zatrzymywały sygnał, może tu jest podobnie - spotkał już się ktoś z czymś takim ?

    Jedyny plus tej akcji to na walizkę go nie świsną, chyba że jakaś brunetka na kolana z czytnikiem siądzie ale jest to troszkę irytujące, pilot działa normalnie z odległości, tylko keyless słabo.
    Jeśli to obudowy to kupię jakieś 2 używane kluczyki i poprzekładam, ale jeśli to wina elektroniki - to już troszkę lipa.

  8. #8
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    11 2018
    Mieszka w
    BIALYSTOK
    Auto
    alfa romeo
    Postów
    1,505

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomek_poznan Zobacz post
    Żeby nie powielać tematów keyless odświeżę kotleta.

    Co może być powodem bardzo słabego sygnału kluczyków keyless, drzwi otwierają się gdy kluczyk max jest ok 0,5m od drzwi, a odpali wtedy jak znajdzie się przy konsoli środkowej.
    Baterie wymieniłem w obu kluczykach na tegoroczne VARTA up to 70% more itd. ale nic nie pomogło.

    Auto przyszło bez kluczyków, kluczmistrz wykasował 3k zł za dwa z wkodowaniem twierdząc że są oryginały - są z napisem alfa romeo, ale jak je otworzyłem nie mają drukowanego info o częstotlliwości itp.

    Czy to może być wina plastiku użytego do obudowy ? w grupie VAG chińskie nowe obudowy jak ktoś chciał zmienić tak właśnie działały że zatrzymywały sygnał, może tu jest podobnie - spotkał już się ktoś z czymś takim ?

    Jedyny plus tej akcji to na walizkę go nie świsną, chyba że jakaś brunetka na kolana z czytnikiem siądzie ale jest to troszkę irytujące, pilot działa normalnie z odległości, tylko keyless słabo.
    Jeśli to obudowy to kupię jakieś 2 używane kluczyki i poprzekładam, ale jeśli to wina elektroniki - to już troszkę lipa.
    Tanie chińskie kluczyki tak maja działają bardzo słabo lub z bliska. Kupowałem chińszczyznę sam ale droga była po 650zl i drożej i z nimi nie było problemu.

  9. #9
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2022
    Auto
    Stelvio/Giulia USA
    Postów
    239

    Domyślnie

    Cytat Napisał marekkoczta Zobacz post
    Tanie chińskie kluczyki tak maja działają bardzo słabo lub z bliska
    Tak też myślałem że ściemniał z tym oryginałem - machając logiem Alfy Romeo... Niestety z Alfą jestem takim laikiem jak 7 lat temu byłem z Phaetonem...
    No cóż zapytam się go czy ogarnia oryginały po resecie, widziałem w USA ofertę na kluczyk wyczyszczony w normalnej cenie to najwyżej kupię.

    P.S. Nadkole dotarło w całości ?

  10. #10
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,984

    Domyślnie

    Niestety na rynku wiekszość kluczyków, nawet tych sprzedawanych przez kluczykarzy czy na allegro jako niby ori (nawet mają napis Continental na płytce a goscie twierdza że biorą z tego źródła od lat do wielu marek i nie ma problemów), nie działają dobrze- tzn wewnatrz kluczyk musi być przy samym schowku - w kieszeni prawej już nie działa. Wielu przez to tu na forum lub FB przechodziło, głównie w kontekście dodania Remote Start. Różne źródła od ali, przez allegro do kluczykarzy ( u mnie jeden był który robi dla znajomego te usługi).

    Ja w końcu kupowałem z USA wyczyszczony na początku roku, działa rewelacyjnie, obudowa cała jak nowa była, tylko klapka baterii trochę porysowana - i tak po tym czasie noszsenia z kluczami w kieszeni się zrysował to co mi tam (z resztą mogłem podmienić z jednym ori nieużwanym nigdy, ale szkoda - zostanie jedna nówka)

Podobne wątki

  1. Dołożenie keyless
    Utworzone przez jakubc w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 23-07-2019, 21:24

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory